FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Underworld - rozmowy, spostrzeżenia, uwagi, pomoc
Author Message
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 04-07-2011, 21:15   

RightThruMe wrote:
@Adamaru
Nie wiem, jak to możliwe, ale w HKEY_CURRENT_USER nie ma u mnie Crystal Dynamics. Jest za to w HKEY_LOCAL_MACHINE, ale tam nie ma folderu Graphic:'(
I proszę o wyrozumiałość :D



HKEY_CURRENT_USER => Software => I tam powinno być Crystal Dynamics => Tomb Raider: Underworld => Graphics




:)

A jeśli o CPU Speed to trochę mało, i może komfortowo w TR:U nie zagrasz, ale powinien normalnie działać.
Zmniejsz wszystkie ustawienia graficzne ile się da, podaj nazwę karty graficznej (też powinna być podana na wymienionej przez Ciebie stronie), a pomożemy znaleźć Ci sterowniki, jeśli podany przeze mnie sposób nie zadziała.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
RightThruMe 
Nowicjusz



Joined: 03 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 04-07-2011, 21:28   

http://imageshack.us/f/706/123qnu.jpg/ tutaj screen na dowód, że w HKEY_CURRENT_USER nie mam folderu "Crystal Dynamics", a TRU jest oczywiście zainstalowane:(

Karta graficzna: GeForce Go 7600
_________________
"Couse to live doesn't mean you're alive..."
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 05-07-2011, 14:48   

RightThruMe wrote:
i nagle pojawia się niebieski ekran z białymi napisami, wiecie o co kaman na pewno, i jedyne wyjście to restart komputera.

Musisz podać co to za problem inaczej ciężko będzie pomóc bo teraz mogę tylko zgadywać o co chodzi.

Hm... Procesor i Grafika niestety nie robią szału i gra może nie ruszyć nawet na minimalnych detalach. Podejrzewam, że karta graficzna jest zintegrowana - Ile masz jeszcze Pamięci Ram?
Jaki system operacyjny?

RightThruMe wrote:
tutaj screen na dowód, że w HKEY_CURRENT_USER nie mam folderu "Crystal Dynamics", a TRU jest oczywiście zainstalowane:(

Ty jesteś Administratorem komputera? Są jeszcze inne konta? Masz pełen dostęp? Bo jeżeli nie jesteś głównym Adminem to możesz mieć zwyczajnie zablokowany dostęp do niektórych wpisach w rejestrach.
I rada na przyszłość - nie polecam w pierwszej kolejności grzebania i polecania grzebania w rejestrach. Można narobić więcej szkód niż korzyści i potem często robi się jeszcze większe problemy ; - )
 
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 05-07-2011, 17:46   

Rocky wrote:
I rada na przyszłość - nie polecam w pierwszej kolejności grzebania i polecania grzebania w rejestrach. Można narobić więcej szkód niż korzyści i potem często robi się jeszcze większe problemy ; - )

Chciałbym zauważyć, że w wielu przypadkach taki zabieg pomógł (mój stary komputer też wywalał do blue screena, pomógł ten wpis, na kompie koleżanki z klasy tak samo. I chyba tutaj na forum było nawet kilka osób?). Jeśli robi się wszystko według podanej instrukcji to w jaki sposób można coś spierniczyć? Nachalnie grzebać w pozostałych wpisach, "bo nuż może któryś inny zadziała!"? Rzadko kto tak robi, a kolega m bodajże 18 lat, więc nie jest dzieckiem, by walić w co popadnie.

Poza tym, polecałem także na początku standardową aktualizację sterowników :tak:

Zdaje się kolega ma laptopa, a GeForce Go 7300 to owszem zintegrowana karta. Gra może ruszyć, i ruszyła, problemem jest jednak ten blue screen. Z tego, co jak na razie widać, wątpię, by można na tym sprzęcie zagrać komfortowo nawet na najniższych detalach (chyba, że z rozdzielczością 800x600, albo coś w tym stylu), ale nie mam doświadczenia jeśli chodzi o tą serię i granie na laptopie, więc nie chcę wprowadzać w błąd, może jednak uda się przyzwoicie zagrać?

RightThruMe, podaj treść, która wyświetla się na "niebieskim ekranie". ;-)
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Faranir 
Nowicjusz



Joined: 18 Feb 2011
Posts: 5
Posted: 08-09-2011, 10:56   

Mam pytanie uruchamiając grę najpierw pojawiają się ustawienia i jak daje OK a wtedy pojawia się komunikat "Failed to initialize Direct3D with current settings"




Mój sprzęt:
[spoiler:ec44d7a28c]
Procesor: Intel Pentium IV 3000mhz
Ram: 1GB DDR2
Wolne Miejsce: 15GB
Karta Graficzna: GeForce 5500FX 256mb
[/spoiler:ec44d7a28c]
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-09-2011, 11:03   

Za słaba karta graficzna.
Zresztą pamięć i procesor też już nie pierwszej młodości - żeby komfortowo grać (czy raczej - w ogóle grać) w nowsze produkcje, pasuje zainwestować w nowy sprzęt.
_________________
 
 
DakotaSalvatore 
Nowicjusz


Joined: 25 Jul 2011
Posts: 1
Location: Opoczno
Posted: 14-10-2011, 19:10   

Mam problem:
mianowicie zainstalowałam underworlda, wszystko gites majonez, alee...
Kilkam graj i ładuje się. Ładuje się, ładuje się, ładuje się... i tyle... Wszystkie wymagania spełnione, grafika, procesor, ram, ok... Ale dupa. Co to może być!!??? :shock:
_________________
I like rain ♥
 
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 15-10-2011, 11:32   

Spróbuj reinstalację lub wgrać patcha, wyłącz wszystkie inne programy działające w tle
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 15-10-2011, 11:35   

cutek15 wrote:
wgrać patcha


No nie wiem, ja kiedyś próbowałam jakiegoś uczciwego patcha wgrać i mi się gra kompletnie popsuła, musiałam od nowa instalować... Więc z tym lepiej uważać :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 21-10-2011, 22:03   

Witam

Właśnie przeszedłem Underworld'a i pozwolę sobie na mini recenzje.
Gra według mnie jest ŚREDNIA. Grało mi się obojętnie, beż żadnych większych emocji. Bardziej emocjonujące były cutscenki, które zrobione były bardzo ciekawie, i to dla nich przechodziłem kolejne etapy gry. Rozgrywka praktycznie ciągle się powtarzała. Poza niektórymi zagatkami to żadnych innowacji, przeskocz, przejdź itd.
Niektóre lokacje, szczególnie korytarze (zwłaszcza w Meksyku) sprawiały wrażenie o teksturowanych jedną teksturą. Graficznie - Średnio...
Jedyne co mi się spodobało to finał od którego nie mogłem oderwać oczu. Starcie 3 Femme Fatale + sobowtór ucieszyło mnie jak mało co :D
Model Lary według mnie, prosił się o litość ! Jej twarz była straszna, 0 Lary w Larze !
Poza tym, nie rozumiem dla czego Crystalsi zrobili z Lary brązowo włosom laskę, skoro ona zawsze była rudawa.

Ogólnie gre oceniam na 7/10. Niestety, według mnie nie pobiła, sentymentalnej dla mnie Legendy.

P.S. Dla czego Amandzie zniknęły tatuaże ? I co oni zrobili z jej twarzą ?? !!!!
_________________
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 22-10-2011, 10:18   

LordJ wrote:
Dla czego Amandzie zniknęły tatuaże ? I co oni zrobili z jej twarzą ??


Te tatuaże mogły mieć coś wspólnego z tym "stworzonkiem", które w Legendzie wzywała dzięki swojemu naszyjnikowi... Kiedy więc Lara zniszczyła potwora, tatuaże zniknęły... To tylko hipoteza, nie do końca mojego autorstwa :) A jeśli chodzi o twarz Amandy - no właśnie! Co oni z nią zrobili?!

LordJ wrote:
Niektóre lokacje, szczególnie korytarze (zwłaszcza w Meksyku) sprawiały wrażenie o teksturowanych jedną teksturą. Graficznie - Średnio...


A ja zauważyłam, że korytarze w Helheimie jakoś dziwnie kojarzą mi się z tymi w Wielkiej Piramidzie z TRA... Szczególnie te symbole na ścianach i suficie. Jakby dali to samo, tylko tekstury i kolory dali inne.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 22-10-2011, 10:48   

Newsflash - wszystkie ruiny czy to sam Helheim czy Niflheim czy Walhalla były zbudowane przez tą samą cywilizację co Atlandyta. Jak powiedziała Natla zanim dostała wielką kolumną w głowę: "Ta wyspa to tylko jedna z pozostałości po Atlantydzie - znajdę kolejną..." Ostatecznie więc wszystkie te miejsca stanowiły jedną całość po wielkim Państwie Atlantydy, która według założenia naszych pradziadów została błędnie skojarzona wyłącznie na wyspie z TRA... Oczywiście w założeniach twórców gry...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 22-10-2011, 11:08   

Uwielbiam postać Amandy, ale mam wrażenie że jak gdyby pozmieniali twarze Amandy z Natlą. Nie wiem, to śmieszne miało być ? :D Mam jeszcze pytanie, co zrobić by zagrać np. Larą w białej piance ? Bo nie mogę je nigdzie wybrać.
_________________
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 22-10-2011, 11:16   

LordJ wrote:
Uwielbiam postać Amandy, ale mam wrażenie że jak gdyby pozmieniali twarze Amandy z Natlą.


Rzeczywiście. Amanda w Underworld bardziej przypomina Natlę z TRA niż samą siebie.

LordJ wrote:
co zrobić by zagrać np. Larą w białej piance ?


To jest w TRU biała pianka? Szczerze mówiąc nie wiedziałam, chociaż słyszałam, że przy przechodzeniu Morza Śródziemnego w trybie poszukiwania skarbów jest jakaś inna pianka do wyboru, ale nie jestem pewna.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 22-10-2011, 12:35   

Aha ok dzięki.
A czy istnieje możliwość grania np. ostatniego levelu w szortach ? czyli wybór stroju tak jak było to możliwe w Legendzie ? I istnieje może jakiś mod na granie ciuszkami z DLC na konsole ? Szkoda że Crystalsi nie obdarowali PC-towych graczy chociażby strojem klasycznej lary :(
_________________
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 22-10-2011, 13:31   

LordJ wrote:
A czy istnieje możliwość grania np. ostatniego levelu w szortach ?


O ile wiem to nie. Do każdego poziomu są przypisane stroje i da się grać tylko w tych, które pokazują się przy wyborze ubrania na dany poziom.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 22-10-2011, 13:38   

To zależy - jak grasz na Xboxsie to możesz grać nawet w klasycznym stroju z seledynowym tanktopem oraz brązowymi szortami... Fakt że nie widać wówczas akwalungu, a bieganie w szortach pod lodowcem to może nie wygląda najzdrowiej, ale akwalung wciąż działa, więc nie można się czepiać :)

Trochę się dziwię, że tylu strojów nie dali do wersji PC, ale przynajmniej mogę się cieszyć pełniejszą grą...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 22-10-2011, 14:09   

Co do Xboxa to wiem, lecz niestety takowego nie posiadam. Szkoda że PC-towi gracze muszą czuć się pokrzywdzeni i zdać się tylko na fanowskie mody :(
_________________
 
 
cherry_coke 
Nowicjusz


Joined: 25 May 2011
Posts: 5
Posted: 21-11-2011, 15:12   

Czy orientuje się ktoś z was, czy Tomb Raider Underworld działa na Macbooka Unibody 2,4GHz? Czy chodzi na systemie Mac, czy tylko na Windowsie?

Poszedłby na Sony Vaio?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 21-11-2011, 15:33   

Nie - Tomb Raider Underworld nie doczekał się konwersji na jakąkolwiek platformę Mac'a, więc odpowiedź brzmi NIE...

Co do drugiego pytania - równie dobrze mogłaś zapytać, czy ta gra działa na komputerach - sony Vaio - a jaki sprzęt konkretnie? Parametry? Procesor, Karta grafiki, system itp? Ewentualnie który Vaio? Bo z fusów nie wróżymy...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
cherry_coke 
Nowicjusz


Joined: 25 May 2011
Posts: 5
Posted: 21-11-2011, 15:49   

Przykładowo na Vaio o takich parametrach: http://allegro.pl/nowy-bi...1937805879.html Zastanawiam się nad kupnem ale jeżeli nie będę mogła pograć to będę szukać czego innego. Przepraszam jeśli pytania głupie ale ja się w ogóle w tym nie orientuje. Z góry dziękuję.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 21-11-2011, 16:01   

Jeśli finanse to nie problem, to spokojnie możesz sobie pozwolić na ten sprzęt i ruszysz nie tylko Underworld'a ale spokojnie wiele innych tytułów. Nie wiem jak z Windows 7 ma z obsługą tej części Tomb Raider'a, ale pewnie też nie powinno być problemu... Także nie powinnaś mieć problemu w temacie tej części przygód Lary :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
cherry_coke 
Nowicjusz


Joined: 25 May 2011
Posts: 5
Posted: 21-11-2011, 16:07   

Dziękuję ślicznie za odpowiedź! :)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-12-2011, 18:56   

Od środy do 4 stycznie Underworld do pobrania ZA DARMO z PSStore dla abonentów Plusa.
_________________
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 05-12-2011, 22:18   

Ta... ja się do dziś dziwię, czemu w TR: L te wzorki w Nepalu są zielone a w TR: U na koniec (również w Nepalu xd) czerwone ;p
Jakoś się zmieniają zależnie, z której strony tego systemu transportowego się "wyjdzie"? :D
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo