FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - SPOILERY!
Author Message
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 16-04-2006, 09:31   

Nie ma żadnych powiazań poza Easter Eggiem w postaci skrzyń z napisem Natla Industries czy jakoś tak :P w ostatnim levelu :)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-04-2006, 14:07   

Dobra, skończyłem grac w TR7, przejrzałem ten topic i dziwia mnie niekotre Wasze posty :P

Skad w ogóle pomysł, ze Lara w TR7 ma jakies 17, 18 lat? Akcja TR7 dzieje sie z pewnoscia po TR6, czyli obecnie, w 2006 roku gdy Lara ma 38 lat.
Wypadek lotniczy miał miejsce gdy Lara miała 9 lat >> w roku 1977 (czyli jest to dosc radykalna zmiana, w TR1 była mowa o wypadku w wieku 21 lat, 1989, no ale juz trudno...)
Gdy Lara miała prawie 18 lat to zginał jej ojciec Richard (do niedawna Henshingly). Został zabity przez Powella, członka Illuminati. I to sie zgadza, bo na nagrobku ojca w TRMovie 1 mamy date "15 maj 1985 rok" a w 1985 roku Lara miała ukończone 17 lat :P

Przyznam, ze poczatkowo wkurzyła mnie strasznie nowa, zmieniona biografia, obecnie mam jednak wrazenie, ze ten zabieg był konieczny. Oto wreszcie wiemy co sie na pewno stało z tymi cholernymi rodzicami Lary :P Czyli ze starej "growej" biografii nalezy wypadek lotniczy przesunac z 1989 roku na 1977 (i wymazac z tego wersje komiksowa, uznac to za spin-off), dodac informacje, ze matka wówczas zgineła, ojciec natomiast w 1985 roku. Natomiast jesli chodzi o 1989 rok, miał wówczas miejsce wypadek, który spowodował, ze Lara juz ostatecznie zainteresowała sie zagadkami... Na pewno chodzi o ten wypadek w Peru, podczas którego "zginęła" Amanda... To było pod koniec studiów, podczas praktyk studenckich :)

Pewna niescisłosc pojawia się z wydziedziczeniem.. i z niby-rodzicami pod pomnikiem w TR5. Otóz ostatecznie mozna teraz powiedziec, ze to NIE sa jej rodzice :P To z pewnoscia owa ciotka, fanatyczka piesków corgi, która wkurzała Larę :D To pewnie ona sie wyrzekła Lary gdy ta odziedziczyła 3 dworki (mowa o tym w TR7, ze Lara ma 3 rodowe dwory po ojcu), wiec nic dziwnego, ze tamta ciotka ostrzyła sobie pazurki na choc jeden dworek, a nie dostała nic i sie wyrzekła naszej Larci :P :D

I wreszcie w TRMovie 1 >> 7-letnia Lara rozmawia z ojcem i podczas rozmowy Richard mówi "szkoda, ze nie pamietasz swojej matki". Ten fragment trzeba sobie darowac, bo skoro matka zgineła gdy Lara miała 9 lat to w wieku 7 lat raczej ją pamietała :P ;)

i na koniec... Ostatecznie tez wiadomo, ze Croft Manor w TR7 jest nadal w Surrey a nie w Kornwalii, nie wiem skad nadal ta pewnosc u niektórych, ze została zmieniona lokalizacja. Nie została zmieniona. W Kornwalii jest Muzeum, a nie jej dom :P
_________________
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 16-04-2006, 16:56   

Quote:
Wypadek lotniczy miał miejsce gdy Lara miała 9 lat


No, swoją drogą dziwne, ze ten samolot przeleżał nienaruszony tyle lat, nie przysypał go śnieg, nie runął pod jego ciężarem i w ogóle wyglada jakby go ktoś tam dopiero położył :mrgreen: aż tu nagle nie wytrzymał ciężaru Larowego tyłka :p . No, troche to wyjaśnione zostało w epizodzie z młodą Larą. Wszyscy zeszli do grobowca po linie, która urwała się dopiero pod ciężarem Lary. Zgodzicie się wiec chyba ze mną, ze Legend obala mit o 57 kilogramowej Larze !! :mrgreen:

PS. nie wspomne o tym na jaką wysokość wyrzuciła swoją wagą skrzynie w pierwszej Boliwii :P
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 17-04-2006, 09:31   

Croft Manor w "Legend" znajduje sie w Kornwalii z uwagi że tak podali twórcy jakiś czas temu... Pisało tak w pewnym magazynie jak dobrze pamiętam (zagranicznym).
W dodatku TR7 na 100% nie dzieje sie TR:AoD ponieważ w jednym z wywiadów ktoś z developerów powiedział że nie interesowało ich kontynowanie losów Lary po TR6 tylko woleli zrobic gre która podobnie jak TR5 działa by sie w przeszłości Lary Croft. Więc dzieje się ona mięedzy starymi częściami.Kilka miesięcy temu przecież pisano na tym forum że TR7 ma sie dziać niby 5 lat po TR1... Swoja droga to ludzie z CD powinni powiedzieć kiedy sie wszystko rozgrywa i nie było by problemu.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-04-2006, 10:03   

Nie, nie, nie :P To Surrey, z Kornwalią to był błąd. Zle zostały zinterpretowane przecieki... przed premiera. Z Kornwalią w Anglii nie chodziło o dwór Lary, ale o jedną z lokacji w grze... o to muzem.

A co do wydarzen z TR7... hmm.. jak dla mnie TR7 nie jest kontynuacja TR6... to oczywiste, ale miedzy tymi czesciami są conajmniej 3 lata przerwy, wiec dlaczego umiejscowienie wydarzen z TR7 po wydarzeniach z TR6 miałoby swiadczyc o kontynuacji szóstki? :P Jak dla mnie kolejne czesci TR dzieja sie na bierzaco.. czyli TR7 w 2006 roku. Nie słyszałem nic a nic by to sie miało dziac w obrębie starej serii. Zreszta.. gdyby tak było, byłaby informacja na oficjalnej stronie :)
_________________
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 17-04-2006, 13:54   

Ja tutaj poprę Ceza :) I poza tym o wiele lepsze rozwiązanie z TR7 bo AOD bez kontynuacji :) Czy TR2 był w jakiś sposób powiązany z TR 1 poza postacią Lary ? Nie :P
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 17-04-2006, 14:01   

bro -> mało tego... Już w intrze na początku Boliwii, półka skalna której chwyta się Lara nie wytrzymuje jej ciężaru. Należy nadmienić również te wszystkie drążki w Japonii i Nepalu, które pod ciężarem Croft jakoś tak dziwnie szybko się uginają i pękają :| . W ogóle straszna psuja się z Lary zrobiła :mrgreen: Do tego należałoby dodać jeszcze, że chyba nawet Pudzian nie dałby rady turlać tych wszystkich kul. A siła z jaką Lara za pomocą linki magnetycznej ciągnie np. stalową skrzynię, mogłaby zabić wszystkich w pobliżu...podobnie jak działo Tesli ;) .
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 17-04-2006, 15:23   

Mam taki problem bo nie wiem jak odblokować Larze stroje?
One się odblokowują jak się zbierze w danym levelu maxymalnie wszystkie złote i brązowe sekrety bo już sama nie wiem :/ :?: :? :
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 17-04-2006, 15:39   

......i srebrne :P
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 17-04-2006, 15:59   

Paciej wrote:
Nie ma żadnych powiazań poza Easter Eggiem w postaci skrzyń z napisem Natla Industries czy jakoś tak :P w ostatnim levelu :)


Wydaje mi się że znalazłem powiązanie fabuł TR1 i TR7 :) O tym chyba jeszcze nikt nie wspomniał ( przynajmniej tak mi się wydaje ). Otóż teraz właśnie przeglądam strony o niektórych legendach. W dziale o Excaliburze natknąłem się tam na takie zdanie:

"Merlin widząc nieszczęście Artura postanowił podarować mu nowy miecz . Tym razem na wyspie Avalon - Pani z Jeziora podarował mu owy słynny miecz mówiąc że został wykuty w Atlantydzie z najtwardszej stali świata i tylko dobry człowiek może nim władać ."

Na stronie wyczytałem jeszcze że wyspy Avalon i Atlantyda istniały gdzieś w tym samym czasie i byłby bardzo do siebie podobne.

Więc można wnioskować że twórcy jakieś powiązanie stworzyli. Małe ale jakieś. Możliwe że TR8 powiąże TR1 i TR7 heh zobaczymy :)
 
 
Maxwell 
Podróżnik



Joined: 04 Nov 2005
Posts: 670
Location: Kielce
Posted: 17-04-2006, 16:12   

W końcu tak to zaplączą, że okaże się, że te wyspy leżały w jakiejś piramidze (TR4) na dni morza (TR2) w Anglii (TR3), ale miały prywatnego właściciela i za to LArę goni policja (TR6), a to wszystko razem to retrospekcja (TR5) i znowu Larze ktoś zginie (TR 7) :p
_________________
Slowly walking down the hall, faster than the canon ball.
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 19-04-2006, 13:13   

Quote:
Jak dla mnie kolejne czesci TR dzieja sie na bierzaco.. czyli TR7 w 2006 roku.

dla mnie tez :P
zreszta to podejrzane troszke ze np. w wydarzeniach w TR2 Lara nie ma linki magnetycznej itp. a w poprzedniej przygodzie (chodzi mi o Legend, podobno dzieje sie po TR1:P) ma latarke, linke magnetyczna, PDA i wogole takie nowoczesne rzeczy ktorych jeszcze niebyło w tamtych czasach ( nawet gdy działa sie akcja po TR2 :/ )
Moim zdaniem to Legend dzieje sie po Angel of Darknes :)

Quote:
"Merlin widząc nieszczęście Artura postanowił podarować mu nowy miecz . Tym razem na wyspie Avalon - Pani z Jeziora podarował mu owy słynny miecz mówiąc że został wykuty w Atlantydzie z najtwardszej stali świata i tylko dobry człowiek może nim władać ."

A to moze byc małe powiazanie do TR1 chociaz pewnie ludziska z Crystal dynamic niewiedzieli o tym :P
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-04-2006, 13:17   

Quote:
Skad w ogóle pomysł, ze Lara w TR7 ma jakies 17, 18 lat? Akcja TR7 dzieje sie z pewnoscia po TR6, czyli obecnie, w 2006 roku gdy Lara ma 38 lat.


Powtórzę się, ale co tam. To dlaczego Lara stojąc przy wraku samolotu odpowiada "Jakoś tak" na pytanie Zip'a "Ile ten wrak ma lat? 8, 9?"? :P

Ale z drugiej strony, kiedyś w pulpitowej Larze były nowe screeny i tekst do nich: "Popatrzcie jak piękna stałam się z wiekiem", czy coś w tym stylu... :roll:
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 24-04-2006, 15:47   

Ey no ja może głupi jestem ale mi się wydawało że Zip się pytał wtedy Lary ile ONA miała lat w czasie tej katastrofy a ta odpowiada że 8,9 :O
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-04-2006, 15:51   

nom, wlasnie o to chodziło :P o wiek, a nie ile lat mineło ;)
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-04-2006, 15:54   

No to w tym wypadku ja chyba przygłucha jestem, muszę przejść ten poziom jeszcze raz :|
_________________
Miow.
 
 
 
Jasmine 
Podróżnik



Joined: 10 Jan 2006
Posts: 547
Posted: 24-04-2006, 19:46   

Dokładnie to rozmowa jest taka.
Lara: There it is.
Zip: Man that's a wreck. How old were you. Eight or Nine?
Lara: Something like that.

Czyli chyba się pyta ile wtedy miała lat.
_________________


 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 24-04-2006, 21:14   

no to wiadome :P
Ale wiecie co... cała fabuła jest super :D i nierozumiem czegos do konca :/
Czy Wam tez sie wydaje... zze to było czytse przeznaczenie z tym wszystkim... Gdy Lara była młoda jej mama rozmawiała z dorosła Lara...
wiec to wszytsko pokazuje ze to jest jakis wymiar.. tylko ze na jest taki dialog
Lara: Gdzie jest moja mama?
Amanda: Avalon! Mistyczna kraina!...
(tak pamietam:P)
a przezice młoda Lara niebyła w Avalon :/
wiec całosc jest poplatana... :612:
:pozdro:
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-04-2006, 21:18   

Avalon, to raj, do którego matka Lary przeniosła się, pociągając za miecz w świątyni w Nepalu. Nie rozumiem, o co dokładnie Ci chodzi ;)
_________________
Miow.
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 24-04-2006, 21:37   

chodzi mi o to...

Koncowa scenka:
gdy Lara juz wkłada miecz do tego czegos...i zaczyna rozmawiac...
Lara: mamo?! To ja! Twoja córka! (...)
Lara: mamo! niewyciagaj miecza! Nieruszaj go!

Poczatkowa scenka:
gdy młoda Lara popchneła miecz i mama Lary gada z strasza Lara..
mama: Kto tam jest?
mama: co chcesz od mojej córki?! (...)
mama wyciaga miecz i wszytsko przepada...

I oto mi chodzi.. ze tak naprawde to jej mama niejest w zadnym Avalon (a raczej w innym wymiarze) tylko poprostu ta maszyna słuzy do tego aby mozna było rozmawiac w tym samym czasie z kimkolwiek niepatrzac na czas, czyli mozna pogadac dosłownie z kazdym...
ale tą fabułe trzeba przebadac bardzo dokladnie.. chociaz ja mysle ze to wsyztsko to poprostu los, tak miało byc i juz..a Wy co myslicie o mojej teorii...
niezapomnijcie jakim wielkim szokiem musiało to byc dla matki Lary ze sie dowiaduje ze rozmawia z jej corka jak jest dorosła (a młodsza stoi obok)
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 24-04-2006, 23:03   

Ale mama Lary nie wiedziała że rozmawia ze starszą Larą. Pytała się jej przecież kim jesteś ? To jest jakiś portal tak jak mówisz w którym można rozmawiać z innymi, ale zagmatwane to wszystko :P I co to miałoby wspólnego z Avalonem. Mi się najbardziej podoba teorii Kyo chyba, z tym ze mozna rozmawiac z ta osoba ktora ostatnio wkladalo miecz. Jednak tez jest niedociegniecie bo co ma do tego Lara starsza to tego nie wiadomo do konca i co u diabla ma scenka gdzie Lara oskarża Amandę o los jej matki !? :619:
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 25-04-2006, 18:27   

Quote:
co u diabla ma scenka gdzie Lara oskarża Amandę o los jej matki !?


oskarża ją, bo kiedy starsza Lara rozmawiala z matka, Amanda krzyczała (najpewniej do Lary), żeby wyciągneła miecz, bo wszystko wybuchnie. Ale matka Lary też to usłyszała i dlatego wyciągła miecz.


swoją droga, to też paradoks- gdyby Amanda nie krzyknęła, matka Lary nie wyciągłaby miecza i wszystko by wybuchło, być może zabijąc ją (matkę) i młodą Lare- czyli Amanda w sumie nieświadomie uratowała Larze życie. teraz to dopiero pogmatwałem :P
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 25-04-2006, 18:51   

Ale jak dla mnie to rozwiązałeś bardzo wiele za tej zagadki :) Ciekawa teoria i moim zdaniem bardzo realna :mrgreen:
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 25-04-2006, 18:59   

Po prostu koncowy filmik jest moim ulubionym (uwielbiam patrzaeć na wkurzoną Larę :D ) i obejrzałem go sobie kilka razy, a TRL przeszedlem już 2 razy, za drugim razem skupiłem sie praktycznie TYLKO na fabule i jej zrozumieniu- jak ogladałem te rozmowe Lary z matka w końcowej scenie, to zrobilem taką mine jak Lara :aaa: , gdy tylko skapowalem się że gdzies już to słyszałem...

Ale ciekawi mnie właściwie sama końcówka- Lara mowi Zipowi, że ma gdzies tam zadzwonić i mówi mu, cytuję: "Powiedz, że mój ojciec mial rację, i może jest jeszcze czas, żeby coś z tym zrobic"- czyżby Lara zamierzała znaleźć Avalon i swoją matkę w jakiś inny sposób ??
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 25-04-2006, 19:10   

Quote:
Ale jak dla mnie to rozwiązałeś bardzo wiele za tej zagadki Ciekawa teoria i moim zdaniem bardzo realna

kogo teoria? :P
tak wogole to własnie ten filmik jest bardzo intrygujacy :) i daje do myslenia :)
a najbardziej mi sie podoba mimika bohaterów.. sama Lara jak rusza buzią i wogole to na serjo to wsyztsko jest takie realne :) :pozdro:
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo