FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Japonia - śladami Lary Croft
Author Message
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 17-07-2013, 20:57   Japonia - śladami Lary Croft

Tak się składa, że niedawno wróciłem z Japonii, gdzie akurat miałem przyjemność zwiedzać wiele ciekawych miast, świątyń i krajobrazów. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać, żeby na wiele z nich patrzeć przez pryzmat najnowszej odsłony Tomb Raidera. Niestety, z okresu panowania Himiko w Japonii na otwartym terenie nie zobaczy się już nic, jedynie jakieś eksponaty w muzeach, ale... nieoczekiwanie natrafiłem na miejsce, który wypisz, wymaluj było na bank inspiracją dla architektów z gry. To również wyspa o nazwie Miyajima, gdzie słynna brama O-torii jest jednym z symbolów tego kraju. Miejsce przepiękne a ja czułem się jakbym był w niektórych lokacjach na żywo w grze. Poniżej kilka zdjęć z Momijidani Park, które do złudzenia przypominają Nabrzeżny Las z gry (zdjęcia w technice HDR co by bardziej przypominały grafikę komputerową :p ):















Tutaj jeszcze pare fotek samej wyspy:




Dodatkowo jeszcze taka ciekawostka: kształt gór wyspy to twarz Buddy:


Poniżej link do mapki jaką otrzymałem na ulotce:
http://s6.ifotos.pl/img/DSC04003J_nnwqrwq.JPG

Także ogólnie wszystko: parki, świątynie, kolejka linowa, góry... przypomina mi Yamatai. Klimat rodem prosto z gry i to dało się wyczuć spacerując tam. No i te daniele... coś niesamowitego. Parę ludzi krytykowało w najnowszym TR zachowanie zwierząt... że za blisko można podejść, że nie uciekają, że tak się w rzeczywistości nie zachowują itp. Specjalnie dla nich fotka z pozdrowieniami z Japonii:
 
 
Wika1209 
Nowicjusz


Joined: 15 Sep 2010
Posts: 8
Posted: 17-07-2013, 22:18   

Wow! Świetne te zdjęcia :) . Dzięki nim widać jak bardzo twórcy przyłożyli się do nowego TR.
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 18-07-2013, 18:49   

Super fotki, a ostatnia to mistrzostwo świata :D Na pewno wiele osób tutaj chętnie przeczyta jak napiszesz coś więcej o samej wyprawie i ewentualnych nawiązaniach do TR :)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 21-07-2013, 20:00   

Poza wyspą Miyajima, mimo czujnego oka, nie udało mi się znaleźć nic konkretnego co by jeszcze nawiązywało do TR. A przejechałem sporo po tym kraju. Poznałem Japonię nowoczesną i zaawansowaną technologicznie wraz z ogromnymi metropoliami w tym największa tokijska aglomeracja świata licząca 35mln mieszkańców :!!: Ale także poznałem tą historyczną i klasyczną Japonię pełną zamków, świątyń i ogrodów. To są takie najbardziej klimatyczne miejsca.
To tak dla zaspokojenia apetytów, wrzucam jeszcze fotki ze Świątyni Todaiji w prefekturze Nary:







Znajduję się tam największy posąg Buddy:





A nieopodal tego miejsca, kolejna świątynia: Kasuga wraz bardzo ładnym parkiem:









 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-07-2013, 20:40   

Wow, cos niesamowitego :O Koniecznie kiedys bede sie musial wybrac do Japonii :D
_________________
 
 
Bertbur 
Nowicjusz


Joined: 05 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 05-09-2017, 13:20   

U mnie zdjęcia się nie wyświetlają. Czy właściciel je już usunął ? ;)
_________________
Planowanie budżetu z głową-finanse osobiste.Prywatny blog.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 11-09-2017, 22:58   

Bertbur, serwis padl a przeedytowac postu juz nie moge.
_________________
@foto_peju
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 11-09-2017, 23:59   

Okey, wrzucam raz jeszcze kilka zdjec z pierwszego postu:
















Mapka mozna znalezc juz w necie. Jest utrzymana w fajnej rysunkowej stylistyce. Mamy wioske, świątynie, park z którego zdjęcia powyżej, jest nawet i kolejka linowa:



No i do tego te jelonki (daniele) które łażą sobie swobodnie po ulicach i lesie, nie boją się ludzi:









 
 
laton 
Nowicjusz


Joined: 12 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 12-09-2017, 11:10   

Świetne te zdjęcia. Japonia jest naprawdę ciekawa. jej historia i kultura :)
_________________
Ehh.. Wy starzy, to jesteście starzy i głupi. Wy młodzi, to jesteście młodzi i głupi jeszcze będziecie. umowa kupna sprzedaży pojazdu
 
 
Samart 
Nowicjusz


Joined: 13 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 13-09-2017, 12:46   

Świetne zdjęcia i jak wiele uroku mają daniele :) Ciekawe, że mogą sobie chodzić swobodnie po ulicy i nie boją się ludzi.
_________________
Poznaj różne techniki fotografowania. Zapraszam na blog.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 13-09-2017, 23:58   

te daniele są świetne.
normalnie można je spotkać w parkach wokół świątyń ale na małej wyspie Miyajima są wszedzie - na ulicach, przed budynkami itp, cala wyspe maja do swojej dyspozycji.
pozwalają do siebie podejść, poglaskac sie i zaglądają do toreb turystów w poszukiwaniu jedzenia nie koniecznie takiego ktore my uwazamy za jadalne. ponizej dorzucam dwie fotki na ktorych jelonek odgryza Japonczykowi mape kiedy ten ja przegladal i jedna fotka przed witryna sklepowa





_________________
@foto_peju
 
 
Amirall 
Nowicjusz


Joined: 21 Sep 2017
Posts: 1
Posted: 21-09-2017, 11:42   

Fajne zdjęcia. Chętnie bym zobaczył takie stworzenia na żywo. Być może kiedyś, gdy odłożę odpowiednią sumę, będę w stanie wylecieć do Japonii.
_________________
Tematem serwisu są chwilówki online. Wejdź, zapraszam.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo