FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Legend - Problemy i Porady cz.2
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-08-2011, 10:23   TR Legend - Problemy i Porady cz.2

Nowy temat. Stary dobił już 60 stron, powinien zostać zamknięty o wiele wcześniej :D

Poprzednia odsłona tematu
_________________
 
 
mstk 
Nowicjusz


Joined: 12 Oct 2011
Posts: 1
Posted: 12-10-2011, 16:41   

Witam, mam problem z misją w Anglii, konkretnie z hydrą. Czytałam wcześniejsze posty na ten temat, ale trudność nie leży w sposobie zabicia potwora a w tym, że jedna z klatek po prostu nie spada kiedy pociągam za dźwignię. Gra jest nowa, więc to nie problem kopii czy rys na płycie.
Jakieś sugestie?
 
 
Flo1912 
Nowicjusz



Joined: 05 Nov 2011
Posts: 3
Location: Sosnowiec
Posted: 05-11-2011, 18:37   

Hej mam taki problem : otóż kupiłam TRL z Cenegi ( Kolekcja Klasyki w pomarańczowym pudełku ) i gra mimo że jest kompatybilna z wymaganiami mojego peceta nie chce chodzić. Dokładniej to gdy wyświetla mi się okno z opcjami i pierwsza to ''Graj w Tomb Raider Legenda'' nic się nie dzieje. Gościu z obsługi technicznej Cenegi polecił mi przeinstalować grę lecz i to nic nie dało. Kuzyn twierdzi że to przez to iż mam Win 7 x84bit i że jedynym rozwiązaniem jest postawienie systemu od nowa tyle że z x64 bit. Sądzicie że to jedyne rozwiązanie ? Podaję wymagania PC :
- Laptop Acer Extensa 5620 z Win 7 x84bit
- Procesor Intel Core 2 Duo 1.8 GHz T5670
- 2 GB RAM
- Karta graficzna Mobile Intel Graphics Media Accelerator 384 MB

Z góry dzięki ;)
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 06-11-2011, 19:03   

A nie możesz we właściwościach ustawić żeby odpaliło grę w trybie zgodności z np. XP lub ustawić tam na tryb zgodności z 64 bit czy coś takiego?

Nie wiem dokładnie jak to jest bo mam Win XP (i do gier jest najlepszym system) i tam jest opcja zgodności, ale ty tez masz Windowsa więc wydaje mi się ze tez to powinnaś mieć, może trochę inaczej ale na pewno podobnie. Poszukaj tam we właściwościach.
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 06-11-2011, 19:53   

Flo1912 wrote:
Kuzyn twierdzi że to przez to iż mam Win 7 x84bit i że jedynym rozwiązaniem jest postawienie systemu od nowa tyle że z x64 bit.

cutek15 wrote:
ustawić tam na tryb zgodności z 64 bit czy coś takiego?

Co za bzdury. Po pierwsze zapamiętajcie, że x84 = 32bit, to tak w dużym skrócie, więc żadne zmienianie trybu zgodności z x84 na 64 bit. : D

cutek15 wrote:
Nie wiem dokładnie jak to jest bo mam Win XP (i do gier jest najlepszym system)

Oo
XP to już dość przestarzały system i z tym czy jest najlepszym systemem do grania bym się kłócił.

Zastanawiam się nad tą kartą graficzną trochę. Szału nie robi i jest zintegrowana. Może za mało ma pamięci przydzielonej z RAM'u? Nie mam Win7 więc trudno mi też powiedzieć na ile ten system daje radę z kompatybilnością z TRL. Spróbuj, tak jak pisał cutek15, zmienić tryb zgodności na XP. Warto byłoby też sprawdzić płytę i grę na innym komputerze.
 
 
 
Flo1912 
Nowicjusz



Joined: 05 Nov 2011
Posts: 3
Location: Sosnowiec
Posted: 07-11-2011, 18:32   

Quote:
Spróbuj, tak jak pisał cutek15, zmienić tryb zgodności na XP. Warto byłoby też sprawdzić płytę i grę na innym komputerze.


Sprawdzałam grę na komputerze kolegi. ( na Win XP ) Działa bez zarzutów. Nie za bardzo się jednak orientuje gdzie zmienić ten tryb zgodności ? Znaczy się gdzie mam szukać takowej opcji ?
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 08-11-2011, 21:23   

W XP'ku klikasz PPM na ikonkę gry, wchodzisz we Właściwości, zakładkę Zgodność i tam ustawiasz uruchom z trybem zgodności i robisz na XP. U ciebie powinno być podobnie skoro masz Windowsa.
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Flo1912 
Nowicjusz



Joined: 05 Nov 2011
Posts: 3
Location: Sosnowiec
Posted: 11-11-2011, 16:11   

Hmm, dziwnie się zrobiło mi z tym Tomb Raiderem. Zrobiłam tak jak pisałał cutek15, klikam w zakładkę ''Zgodność'' a tu wyszedł mi taki oto komunikat :


link ---> http://tinypic.com/r/v3erfo/5

Co jest grane ? Przecież mam tę grę zainstalowaną. Znalazłam w menu start ''Odinstaluj Tomb Raider Legend'' czyli gra musi być na dysku. Pomyślałam że może przeinstaluję TRL - ale co ciekawe, tego się w ogóle nie da odinstalować! Wychodzi następujący komunikat :

link ---> http://tinypic.com/r/2a2t7c/5

Nie wiem co jest z tą grą. Przecież nic w niej nie szperałam, nie zmieniałam jakiegoś ciągu znaków, plików etc. chyba że coś kuzyn porobił jak sprawdzał czemu ta gra nie działa. Ale chyba by mi powiedział. Jak myślicie, co jest na rzeczy ?
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 11-11-2011, 20:00   

Usuń wszystkie pliki gry (najlepiej w rejestrze też ale jeśli się nie znasz na tym to lepiej tego nie rób) i spróbuj zainstalować na nowo grę.
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 05-03-2012, 20:27   

Mam taki sam problem co Flo1912 , pomocy czy ktoś może mi pomóc ?
_________________
Riiiiider! :D
 
 
Rekla 
Nowicjusz


Joined: 17 Mar 2012
Posts: 3
Posted: 01-04-2012, 13:00   

Witam. Czy TR Legend będzie mi działał z kartą nVidia Geforce 5500?
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 01-04-2012, 16:01   

A dema nie mozesz ściągnąć i sobie sprawdzić?
Poza tym wymagania są takie: http://www.laracroft.pl/tr7/tech.htm
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 17-04-2012, 18:52   

Cześć!
Czemu u mnie Legenda z next-genem zacina się gorzej niż Underworld na full detalach ?
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 17-04-2012, 18:56   

Pewnie dlatego, że TRL w wersji NG ma problematyczną optymalizację i w efekcie nawet kompy, które były w sprzedaży już po premierze miały z tą grafiką problemy... Niestety, tak to jest jeśli tryb NG dodajemy na sam koniec produkcji na tak zwaną ostatnią chwilę. Najgorszy jest level w Kazachstanie - tam to się gra potrafi z milion razy wysypać... Proponuję zerknąć do tutejszego działu download - jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i zassać wszelakie poprawki do trybu Ng - może coś pomogą?

Halo, halo v1per80 - popcorn rzucili :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 19-04-2012, 19:25   

Wiem na czym polegał problem!
1.Wyłączyłem programy typu orgin steam
2.Włączyłem next-gena i jest płynnie ;p
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
Lilnette 
Nowicjusz


Joined: 12 Apr 2011
Posts: 5
Posted: 07-10-2012, 14:38   

Dlaczego nie mogę włączyć Next Gena? Mam wyłączoną tę opcję i nie da się jej włączyć. Proszę o pomoc.
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 08-10-2012, 15:00   

Prawdopodobnie masz za słabego kompa. Najlepiej podaj specyfikację swojego komputera, bo tak to można tylko zgadywać ;)
_________________
 
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 16-12-2012, 15:57   

Hello... Mam problem.
Na początek powiem, że mam siódemkę i kupiłem dzisiaj Legendę w pomarańczowej wersji...
Instalacja przebiegła normalnie, ale gry nie dało się uruchomić. Od razu wyskakiwało "program przestał działać"... Pokombinowałem trochę, zablokowałem możliwość wyskakiwania tego komunikatu, pomieszałem we właściwościach i teraz włącza się czarny ekran po czym wyskakuje komunikat, że... mam włożyć oryginalną płytę. ;(
Uruchamiałem jako admin, uruchamiałem z trybem z godności... Nic nie pomaga.
Wcześniej grałem z wersji UE albo z CDA albo i z tego i z tego, ale w każdym razie działało bez problemu...
:knife:
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 15-03-2013, 22:42   

Pewnie już rozwiązałeś problem ze względu na dość sporą ilość czasu, lecz na przyszłość, deinstaluj grę, następnie w rejestrze usuń wszystkie pliki związane z nazwą 'Tomb Raider Legenda' (start -> polecenie 'regedit' -> edycja-znajdź) wciskając klawisz F3 poszukasz kolejnych. Zainstaluj grę. Jeśli to nie pomoże, zaktualizuj sterowniki do graficznej.
_________________
I was a tomboy. Now I'm grown lesbian.
 
 
paulina1545 
Nowicjusz


Joined: 07 Feb 2014
Posts: 1
Posted: 07-02-2014, 18:49   

Cześć, dawno dawno miała na starym komputerze Tomb riadere II i gold .
Ale potem zmienił mi się komputer i mam komputer na hasło ;(
I nie mogę instalować gier :(
A może w też macie tak problem i jak byśćie mogli mi znaleźń jakieś linki do różńych cześći
ALE RACZEJ TYLKO PORTABLE I NIE Z OFICJALNEJ STRONY TOMB RAIDER II
BŁAGAM POMÓŻCIE

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 10-02-2014, 10:05 ]
...
:szok:
eee...
:|
...
:O
...co?
_________________
paulina1545
 
 
pajdak666 
Nowicjusz


Joined: 02 Apr 2014
Posts: 2
Posted: 02-04-2014, 10:02   

Pisz w temacie z TR II :) wgl ludziska mam problem. Zakupiłem na Steam TR Collection, wszystko ładnie pięknie, ale mam question. Da się jakoś załatwić, dograć, ściągnąć spolszczenie do TR: Legend, jak i Anniversary?
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-04-2014, 12:03   

Niestety, nie ma takiej możliwości. Jedynie do Angel of Darkness można pobrać patch polonizacyjny.
_________________
 
 
Evil 
Student



Joined: 21 Jan 2014
Posts: 31
Location: Z daleka :)
Posted: 01-05-2014, 14:37   

Witam! Mam problem z próbą czasu w Kazachstanie. A mianowicie w końcowej zagadce, gdy mam zdobyć ten fragment i jest ten mutant. Próbowałem zabić Nieznaną Istotę mieczem (wpisalem kod 9 na miecz) i znikła. A gdy przełączam dźwignię to nie otwiera się ten fragment miecza w suficie, tylko pokazuje się scenka, w której pokazuje ten fragment i cały czas ta scenka widnieje i się nie wyłącza. Pomocy :/
_________________
Nadzwyczajne jest to co robimy, a nie to kim jesteśmy... <3 Dobrodzieje są wśród nasss...
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 01-05-2014, 15:52   

Evil, niepotrzebnie go zabijasz, normalnie nie da się go zabić i jest to prawdopodobnie jakiś bug. Spróbuj go po prostu ignorować i przejść ten moment bez użycia kodów, spokojnie powinieneś zdążyć :)
_________________
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-05-2014, 18:04   

Próby czasu w Legendzie :D :D tam osiągnięcia/trofea powinny brzmiec raczej "Ukończ grę w czasie dłuższym niż 6 minut" :D D
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo