FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Cradle of Life
Author Message
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 11-04-2012, 20:49   

Menkaure wrote:
Asha Greyjoy wrote:
Dla mnie Lara powinna zająć się już tymi artefaktami, a nie słuchanie natury czy naturalne ludzkie odruchy, a co ją!


Nie przypominam sobie, bym widział w grach płaczącą Larę. W TRM i TRM2 są takie sceny. Więc to nie tylko scena miłosna (tak, trwająca 47 sekund), ale i inne cechy ludzkie, które zepsuły trochę wizerunek Zagrody.


Wzruszyły się obydwie z Amandą na koniec TR7 w finałowej scenie w Boliwii ale głowy sobie już uciąć za to nie dam... :p
Generalnie uważam że "uczłowieczenie" Lary w filmach nie zepsuły jej wizerunku jako takiego, ukazano że miewa wątpliwości i bywa postacią emocjonalną. Celowy zabieg twórców filmu o czym jawnie mówiono w czasie produkcji uważam za jakże trafiony choć właśnie zbyt mało i powiem, powierzchownie przeprowadzony. Liczę na dalsze uczłowieczanie naszej heroiny w przyszłym filmie, skupianiu się na jej osobowości i temu co uczyniło ją tym kim się stała.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 11-04-2012, 21:56   

Hmm dodajmy tylko, że ostatnio w ogóle obserwuje się trend "uczłowieczania" różnych ikon kina (i nie tylko). Nie szukając daleko, podobny los, czyli nadanie postaciom bardziej ludzkiego rysu, spotkał Jamesa Bonda i Batmana, wraz ze wszystkimi jego czarnymi charakterami ;) .

Mi ta tendencja jak najbardziej odpowiada, chociaż przyznaję słuszność Boonowi - w TR przeprowadzono to wyjątkowo pobieżnie i na odczepnego :P . Ale prawdę mówiąc nie spodziewam się po Angelinie żeby była w stanie wiarygodnie to zagrać.
_________________
; p ; >>
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 12-04-2012, 20:14   

Jak w przypadku Batmana (a mam wielki sentyment do Burtonowego Bacia, nie do do Nolanowskiego), ja jestem zawsze za tym, by wszystko było odskocznią od życia. Ja mam na co dzień płacz i seks, po co mi to w kinie? Zwłaszcza, że do Lary przywykłam twardej jak skała i prawie że...nieludzkiej :p
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 19-04-2012, 16:10   

Tomb Raider Kolebka Życia w poniedziałek o 20:05 na polsacie !!
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 19-04-2012, 16:11   

Uuuu fajnie. ^^ Będzie co oglądać.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-04-2012, 01:25   

Tak, będzie... wprost nie mogę się doczekać... założę się, że znowu będzie:

"To jest kopalnia" :O :czytaj:

Zgrywam się - nie obejrzę bo nie lubię tej części filmowych przygód Lary - film jest dla mnie dziwny i przygłupi... (szykuje się na lincz)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 20-04-2012, 10:33   

Angelina i jej błędne wyuczenie się skryptu... "It's mine" zamiast "It's a mine"... myślałem, ze jest dobra, a tu taki brak wiedzy o górniczych zainteresowaniach Aleksandra Wielkiego. Już jej nie lubię. Dobrze, że polskie tłumaczenie ratuje film, bo byłaby masakra.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 20-04-2012, 22:36 ]
Trzeźwiej
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 24-04-2012, 11:07   

Film oglądnięty. No muszę przyznać, że... no że nie jest tak dobry jak jedynka. Kiedyś mi się podobały oba, ale teraz zwróciłem uwagę na różne rzeczy.
Jejku.... Mało było tutaj tych grobowców i ... i ogólnie jakoś dziwnie wszystko było rozłożone. Mam nadzieję, że trójka będzie lepsz. :tak:
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 27-07-2012, 22:57   

Obejrzałem dzisiaj "Kolebkę Życia" i żałuję, bo spodziewałem się po tym filmie dużo więcej. Na pewno jest dużo słabszy od tego sprzed dwóch tygodni. Ale nawet ten wcześniejszy fabułą nie umywa się do większości gier.
Mogliby zekranizować trylogię, choć nie wiem czy to nie byłaby profanacja dla fanów gatunku.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 28-07-2012, 01:25   

Nie nie, myślę, że ekranizacja akurat trylogii nie byłaby profanacją. Fani gatunku już o samej trylogii zwykli mówić jak o profanacji, więc nie zostało tu zbyt wiele pola do wkurzenia ich jeszcze bardziej, tak czy siak.
_________________
; p ; >>
 
 
Kosior 
Nowicjusz



Joined: 05 Oct 2010
Posts: 21
Posted: 28-07-2012, 21:06   

Cradle of Life wczoraj też obejrzałem...dopiero drugi raz i w sumie tak jak i pierwszym razem - I didn't like it.

Zbyt mało Tomb Raidera w tym filmie. O ile jedynka starała się wprowadzić trochę tego starożytnego klimatu, o tyle dwójka to czyste efekciarstwo - czysty film akcji i w zasadzie mógłby nosić każdy inny tytuł, tyle że "Tomb Raider" przyciągnie uwagę fanów, to go obejrzą.

Jakoś dodatkowo drażnił mnie ten chłoptaś towarzyszący Larze - ckliwe jakieś scenki, wspominki co to ich nie łączyło...ojojoj :|

Chyba najlepszy motyw w tym filmie to już końcówka ze strażnikami ciemności i ShowDown'em przy tej całej Puszce Pandory, a jak kochaś ostatecznie dostał kulkę od Lary zanim zdążył spluwę wyciągnąć zza paska to miałem na twarzy uśmiech godny Jokera z "Mrocznego Rycerza" :)
_________________
"Stałem się śmiercią, niszczycielem światów"

 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo