FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Wasza klawiszologia :)
Author Message
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 02-12-2008, 21:16   

U mnie sterowanie było właściwie nie zmienione poza jednym szczegółem. Kucanie przypisałem do PPM. Głównie dlatego, że kiedy miałem użyć trybu adrenaliny palce mi się łamały przy próbie naciśnięcia shifta. Zrobiłem już tak przy demku. Z takim ustawieniem wykonywanie BT jest dla mnie dużo łatwiejsze :D
 
 
 
01anka 
Nowicjusz



Joined: 31 Jan 2008
Posts: 14
Posted: 02-12-2008, 21:27   

mam gamepada`a? nazywa sie "tracer dual shock" klawisze maja inne numery niz je przypisuje zadaniom np. naciskam klawisz z nr 3 a podobno dziala 2 albo nie dziala ...jak np. chodzenie po prostu niektore klawisze czy tez funkcje nie dzialaja.... bede wdzieczna za pomoc
_________________
"Wszystko wskazuje na to, ze myliłyśmy się. Tyranozaury były padlinożercami." prof. Jack Horner
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 03-12-2008, 18:07   

Możesz wytłumaczyć to jaśniej? ;)
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
01anka 
Nowicjusz



Joined: 31 Jan 2008
Posts: 14
Posted: 04-12-2008, 10:02   

Adamaru wrote:
Możesz wytłumaczyć to jaśniej? ;)
- jesli to ja mam wyjasnic...to napisz czego nie rozumiesz?
_________________
"Wszystko wskazuje na to, ze myliłyśmy się. Tyranozaury były padlinożercami." prof. Jack Horner
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 07-04-2009, 14:29   

Ja chodzę oczywiście strzałkami. Inne czynności wykonuję klawiszami jakie mi zostały przypisane. A czy jest taka czynność jak szybszy bieg czy szybsze pływanie ? W niektórych przypadkach jednak by się to przydało.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 07-04-2009, 17:17   

Szybciej możesz pływać naciskając klawisz akcji (standardowo [E]), natomiast co do sprintu, to takowego w TRA nie ma.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
queue 
Nowicjusz



Joined: 23 Feb 2009
Posts: 4
Location: z przed kompa.
Posted: 11-04-2009, 08:20   

ja chodzę 'wsad'em. Później tylko dostosowuję klawisze akcji do wygody tak, zeby łatwo było mi wykonywać poszczególne czynności. według mnie tak jest łatwiej, bo wszystko ma sie w zasięgu jednej reki. ^^
_________________
4.
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 11-04-2009, 10:18   

Ja mam wszystkie klawisze ustawione domyślnie oprcz klawisza kucania (SHIFT). Zmieniłem go na klawisz F z Legendy. Cieszę się, jest fajnie :]
 
 
rocik 
Nowicjusz



Joined: 12 Apr 2009
Posts: 5
Posted: 14-04-2009, 18:19   

Ja poruszam się samą klawiaturą. Sterowanie myszką i WSADem to dla mnie czarna magia. Do poruszania Larą używam strzałek a reszta klawiszy jest od lewego do prawego shifta. Poruszam sie myszka tylko w TRU tam jakos łatwo mi to przyszło :]
_________________
HOP jedna nóżka, HOP druga nóżka, HOP trzecia nóżka, HOP czwarta nóżka :P
 
 
Hiroko8431 
Student



Joined: 10 Jan 2010
Posts: 44
Posted: 25-01-2010, 23:02   

Ja tylko z początkowego sterowania zmieniłam kucnięcie z Shiftu na Ctrl. Ogółem sterowanie dopasowane do rąk, nie trzeba ganiać palcami po klawiaturze. Wszystko jest OK.
_________________
,,Cieniu, nie próbuj działać jak słońce''

(Stare, egipskie przysłowie)
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 13-07-2010, 08:19   

Wsad zamieniłam na standardowe strzałki.
Kucanie,strzelanie,zmiana broni i skakanie mam ustawione na myszce.
Akcja-prawy ctrl
Linka-prawy shift
chowanie broni-Prawy alt
Duża apteczka-spacja
mała apteczka-0 na numerycznej
celowanie precyzyjne-delete

Przy takiej konfiguracji klawiszy gra mi się wyśmienicie.

kiedy pierwszy raz miałam do czynienia z tomb raiderami od Crystalsów,uporczywie chciałam ustawić wszystko wyłącznie na klawiaturze,myślałam,że nie będę w stanie opanować jednoczesnego sterowania myszką i klawiaturą,bo nigdy nie grałam w gry gdzie takie rozwiązanie byłoby zastosowane,ale po wielu próbach,w końcu udało mi się dopasować do siebie odpowiednie sterowanie tak,że teraz nie wyobrażam sobie grania bez myszki,łapie za nią odruchowo nawet kiedy gram w Klasyki.
:pozdro: :wotr:
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 16-07-2010, 00:01   

Ja mam wszystko prawie po staremu, jeno klawisz skoku zamieniłem z klawiszem chodu. Bardziej mi takie coś pasuje. Jednak po długotrwałej sesji z previous-genowymi Tombami teraz muszę od nowa przyzwyczajać się do używania mychy, argh...
 
 
Krewetka 
Nowicjusz


Joined: 02 May 2010
Posts: 15
Posted: 19-07-2010, 03:14   

Wszystko mam wg. domyślnych ustawień, z tym że klawisze Z oraz X mam ustawione na Z-Strzał X-Wyceluj.
 
 
Black Angel 
Student



Joined: 04 May 2009
Posts: 62
Posted: 19-07-2010, 14:10   

Ja używam ustawień standardowych, bo zawsze kiedy przestawiam sterowanie muszę coś zepsuć więc nie ruszam :)
 
 
Andzia 
Nowicjusz



Joined: 08 Jul 2010
Posts: 2
Posted: 20-07-2010, 12:23   

Hm a więc. :
bieganie/chodzenie- WASD (chodzenie wciśnięty lewy alt, skradanie wciśnięty klawisz R)
skok- prawy przycisk myszy
przewrót- F
strzał- lewy przyscisk myszy
akcja/interakcja <standard>- E
Ehh co tam jeszcze jest?..
aa.
Linka<harpun jak to niektórzy mówią :hehe: > - Q
tryb celowanie- Z
no i tam te różne akrobacje i skoki na główkę to nie wymieniam.. ;p :croft:
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-07-2010, 13:02   

Szkoda, że nie zrobili sterowania w TR Legend i Anniversary w taki sposób w jaki zrealizowali w Soul Reaver 2 - gdzie można było grać myszką i klawiaturą, ale jak się nie chciało, to można było tylko do klawiatury dostosować, a obrót kamery podpiąć przykładowo pod klawisze ponad WSAD-em, albo ponad Strzałkami Kierunkowymi. Takie sterowanie się sprawdzało i to całkiem dobrze. W TRach od Crystalsów tego niestety nie ma, a szkoda. Ja w Anniversary mam sterowanie jak w Legend, bo nie używam Manual Grab - które jest w tej grze tak potrzebne jak sonar w TRU :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K.C.T.R 
Nowicjusz


Joined: 11 Oct 2009
Posts: 29
Posted: 11-11-2010, 15:00   

Nie mogłam znaleźc właściwego tematu,więc napiszę tutaj :) Czy w TR:A na PS2 jest możliwa walka wręcz?Bo czytałam,że na PC można walczyc wręcz i nie wiem czy na PS2 też istnieje taka opcja :)
 
 
Remek333 
Student


Joined: 27 Feb 2010
Posts: 60
Location: Skątowni
Posted: 11-11-2010, 17:04   

Pierwszy raz słyszę żeby w TRA możliwa była walka w ręcz.
 
 
K.C.T.R 
Nowicjusz


Joined: 11 Oct 2009
Posts: 29
Posted: 11-11-2010, 19:17   

Remek333 wrote:
Pierwszy raz słyszę żeby w TRA możliwa była walka w ręcz.

W dziale TRA na laracroft.pl ,w 'poddziale' Sterowanie
Quote:


• Walka wręcz

Gdy zwierzę podbiegnie lub podpłynie do Lary i zacznie ją szarpać, należy energicznie wciskać strzałki w bok lub A i D. Można również nacisnąć w takiej sytuacji klawisze E i S. Lara odepchnie się od napastnika.

Gdy zwierzę przewróci Larę na ziemię, szybko naciśnij Spację, aby błyskawicznie się podnieść.

Jeśli chcesz przeciwnikowi odebrać broń, tarczę itp., rzuć w jego kierunku linkę z hakiem, korzystając z klawisza Q.


Niestety,jest tylko sterowanie na PC :)
 
 
NataliaXrose 
Student



Joined: 09 Nov 2010
Posts: 41
Location: Kielce
Posted: 12-11-2010, 16:38   

Ja nic a nic nie zmieniłam przyzwyczaiłam się do TRL i tam było podobne sterowanie tylko że w TRL zmieniłam to że kucanie była Shift :)
_________________
Prowadzę zagrajmy http://www.youtube.com/user/RoseXlara?feature=mhum
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 14-07-2011, 17:18   

Ja nie zmieniałam nic poza skakaniem i kucaniem. Zmieniłam na z i x, sama nie wiem, dlaczego akurat tak, może dlatego, żeby w walce jedną ręką biegać, drugą robić uniki, w międzyczasie strzelać. No i palce mi jakoś odruchowo właśnie tam idą :) . Poza tym bez zmian.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
kvl 
Nowicjusz


Joined: 03 Jan 2013
Posts: 4
Posted: 24-03-2013, 16:36   

Niedziałający walk na padzie. No właśnie spotkał się już ktoś z czymś takim ? Mam pad rumblepad 2 i "walk" ustawiam na 10 i nie działa, zauważyłem że jak się gra analogiem to są 3 poziomy chodzenia: skradanie, walk i bieg. Dodam że jak nacisnę na padzie "walk" -"10" i na klawiaturze "w" to działa, ale "walk" na padzie plus Dpad lub analog do oporu to nie działa. Proszę o odpowiedź na powyższą zagadkę.
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 24-05-2013, 06:41   

Ja domyślny ;) i love U, WSAD!
_________________
alphabet boy
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 24-05-2013, 06:43   

A no i Chód to alt. Legend i Underworldzie sterowanie ustawiłam jak w Anniversary.
_________________
alphabet boy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo