FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pirates of the Caribbean
Author Message
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 02-05-2009, 16:06   

Obejrzałem już wszystkie 3 części Piratów więc mogę się rozpisać.
Na początku myślałem, że to będzie wieś na kółkach, więc bardzo sceptycznie podchodziłem do tej produkcji. Ogólny szał macicy, dość spore nagłośnienie w mediach i własne doświadczenie, że nowe produkcje przygodowe w większości przypadków to kaszany. To wszystko kazało mi nie oczekiwać rewelacji. Oczywiscie się pomyliłem przez wszystkie 3 części czyli razem około 9 godzin filmu siedziałem z gębą otwartą, podziwając w tej sadze wszystko. Szalenie ciekawe dzieło zaopatrzone w dobry humor i elementy, które wprost uwielbiam (czary, wiedźmy, tajemnice itp itd). Dodatkowym plusem filmu jest Keira Knightley, ale nawet jej postać nie przebija pirata-hipisa J. Sparrowa. Idealna gra aktorska Deepa utwierdziła mnie w przekonaniu, że ma talent.
Bloom bez rewelacji, był ok. Podsumowując twórcy postarali się o obsadę bo każda postać jest idealnie trafiona. Większych wpadek nie widziałem, efekty specjalne przypadły mi do gustu. Jeśli będzie 4 cześć to lecę do kina.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 27-07-2010, 09:56   

Wiem, że odgrzebuję stary temat, ale w sieci pojawiło się parę informacji na temat czwartej części Piratów. Budżet został obcięty o jakieś 100 mln $, więc ekipa będzie musiała ograniczyć sceny na pełnym morzu.
Poza tym w sieci ukazała się krótka reklama tejże części, zapowiadająca nam film na pierwszą połowę 2011 roku. Nie zdradza ona wielu szczegółów na temat samego filmu, ale przyjemnie się ogląda - jeśli ktoś lubi Jacka Sparrowa ;-)

:arrow: http://w12.wrzuta.pl/film...atow_z_karaibow
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-12-2010, 11:02   

On Stranger Tides Trailer

Może być fajnie, o ile scenariusz da radę.
_________________
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 14-12-2010, 12:28   

Lądyn <3

Widzę że Brytole są znowu tymi złymi; dobrze, że w XX wieku ich w końcu Ruskaja zastąpili jako domyślni źli bo ileż można :tak:
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 14-12-2010, 20:07   

Dlatego nie starczyło szmalu by opłacić Elisabeth i Legolasa :p Na szczęście Kruzia też jest fajna i Deep pozostał wróbelkiem :D
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-12-2010, 20:14   

Quote:
Dlatego nie starczyło szmalu by opłacić Elisabeth i Legolasa :p

Raczej starczyło im rozumu, by nie wpychać ich drętwego i irytującego wątku do historii.
_________________
 
 
Incense 
Nowicjusz



Joined: 17 Dec 2010
Posts: 16
Posted: 18-12-2010, 12:38   

Jestem tu od kilkunastu godzin, a jeszcze nie pokusiłam się o napisanie posta w tym temacie!? :gupek: Pozwólcie.. Tematyką filmów, które najczęściej oglądam, są Piraci.
Wciągają mnie bardzo, więc pozwolę sobie wspomnieć o mojej ulubionej części, która była najlepsza. ( Tak jak wszystkie, zresztą, ale tą darzę największymi względami.. )
Klątwa Czarnej Perły zasługuje na uwagę każdego człowieka, według mojej skromnej osoby. Czysta fabuła, trafnie osadzona w świecie Piratów, połączona z elementami akcji.. A muzyka.. Hansowi Zimmerowi powinni pomniki stawiać.. Za wszystkie piosenki, które osadzili w tym genialnym filmie..
Ogółem wszystkie części oglądałam po 9 razy.. Coś czuję, że zapowiada się " Wieczór z Piratami z Karaibów ;P "
_________________
Wyginam śmiało ciało
Wyginam śmiało ciało
Wyginam śmiało ciało
Dla mnie to... Mało!
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-05-2011, 10:46   

Byłam wczoraj w kinie na ostatniej części Piratów. W 3D oczywiście.

Mam nieodparte wrażenie, że filmowcy naprawdę nie wiedzą, po co jest 3D. Wciąż mam w głowie porównanie do Avatara, gdzie połowa scen była kręcona specjalnie z myślą o wieloplanowości i oddziaływaniu na widza za pomocą tej technologii... a tutaj? 2-3 sceny warte noszenia okularów, poza tym lekka irytacja, bo i bilet droższy i ciężej się przecież 3D ogląda. Poza tym mam nieodparte wrażenie że coś było nie tak z dźwiękiem (byłam w IMAX w Poznańskiej Plazie), cały film był zdecydowanie za głośny do stopnia, w którym zaczynało to być irytujące.

Ale. Odkładając na bok te niepotrzebne fajerwerki - film daje radę. Tyle w zasadzie można o tym najkrócej powiedzieć. Zastrzegę od razu, że jedyni Piraci których widziałam poza tą czwartą częścią to ledwie pierwsza, może stąd mój umiarkowany entuzjazm :D . Na pewno pośmiałam się trochę i miło spędziłam czas na seansie, ale nie urzekło mnie to na dłuższa metę.

O fabule myślę, że nie ma się co rozpisywać za dużo - w dużym skrócie Jack wyrusza na poszukiwanie Fontanny Młodości. Ciekawe zawiązanie fabuły na początku wprowadza nas w film bardzo gładko i przyjemnie, i generalnie takie uczucia towarzyszą nam przez resztę seansu. Kino familijne? Przypuszczam, że tak to się definiuje, dawno nie widziałam czegoś tak zwyczajnie przyjemnego.

Jak już mówiłam, tylko kilka scen tak naprawdę zasługuje na 3D. Moim ulubionym ujęciem stało się to znad statku, kiedy maszty naprawdę dosłownie o cal mijały nasze twarze :D . Reszta niestety bywała męcząca.

Daję 8/10 :) .
_________________
; p ; >>
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 27-05-2011, 12:45   

Integral wrote:
Byłam wczoraj w kinie na ostatniej części Piratów. W 3D oczywiście.

Mam nieodparte wrażenie, że filmowcy naprawdę nie wiedzą, po co jest 3D


no wiadomo, że nie chodzi się teraz na 3D, jescze nie, bo na razie to pic na wodę, jedynie Avatar jest wart wydania parę złoty więcej na efekty.
Czytałam gdzieś wywiad z tym reżyserem to on powiedział, że chciał by to 3D było po prostu elegancie. w wyborczej czytałam.
chyba pójde jutro albo pojutrze na ten film
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 27-05-2011, 14:34   

Anissa wrote:
no wiadomo, że nie chodzi się teraz na 3D

Nie chodzi się, jeśli się ma taką możliwość. W Poznaniu wszystkie kina grają Piratów tylko w 3D. Sprawdzałem, bo chciałem oszczędzić mym oczom katuszy. Cóż, będę musiał to jakoś przeboleć, bo w poniedziałek się wybieram :mrgreen2:
Integral wrote:
Poza tym mam nieodparte wrażenie że coś było nie tak z dźwiękiem (byłam w IMAX w Poznańskiej Plazie)
Całe szczęście zrobiłem mały research w necie, bo już chciałem w IMAXie rezerwować. Zbyt wielu dobrych opinii o tym filmie w Plazie się nie naczytałem. Zostaje mi stare, dobre, browarowe multikino ^^.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 27-05-2011, 15:02   

bobonton2 wrote:
Nie chodzi się, jeśli się ma taką możliwość. W Poznaniu wszystkie kina grają Piratów tylko w 3D.

Właśnie w Kinepolis jest wyjątek, chyba na skalę miasta. Sam sobie sprawdź:
http://www.cinema-city.pl...tion=repertoire
Ja Ci polecam pójść jak najbardziej na zwykłą wersję. My też byśmy na taką poszli gdyby nie to, że znajoma się uparła, że musi przetestować osławione IMAXowe 3D efekty :roll: . 8zł w plecy, trudno. Dla ujęcia ze statkiem było warto :D . Ale dla niczego innego.
_________________
; p ; >>
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 24-06-2011, 12:20   

ja już jakiś czas temu oglądałam najnowszych Piratów i muszę przyznać, że Jack jak zawsze był najlepszy :tak: nie wiem, co by było, gdyby Depp grał go inaczej... Wtedy to zdecydowanie nie byłby ten sam film :> ale na 3D rzeczywiście mogliby dać więcej scen,tak naprawdę to jeśli o 3D chodzi to najbardziej mi w pamięci utkwiła scena ze statkiem :tak: a poza tym- fabuła bardzo fajna, film potrafi wciągnąć :jumper: ale dla mnie Jack Sparrow i tak na zawsze pozostanie najlepszy :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo