FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fabuła Tomb Raidera
Author Message
Grimlock 
Student



Joined: 20 Aug 2006
Posts: 67
Posted: 30-03-2013, 21:04   

Piwnooka ma rację co do Himiko i jej "perypetii" :) Trochę dziwne mi się wydawało to co pisaliście wcześniej i zaczynałem się zastanawiać czy przypadkiem czegoś źle nie zapamiętałem.

[spoiler:91b00797db]Wydarzenia rozgrywające się między odnalezieniem przez Larę zmasakrowanego pilota ratunkowego Herkulesa, a powieszeniem Jej na haku w pomieszczeniu z poszarpanymi zwłokami i przechadzającym się olbrzymem szczególnie utkwiło mi w pamięci. Odnalezienie sarkofagu Himiko, posągów Himiko i jej następczyń - było w zasadzie tuż po tym, a same znaleziska zostały w miarę dokładnie objaśnione przez Larę - tak jak to opisala Piwnooka[/spoiler:91b00797db]
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 28-05-2013, 21:51   

Czekajcie,
[spoiler:602f35f391]czyli gnijące ciało na szycie Zigguratu to była ta kapłanka-hoshi, która przerwała cały ten rytuał, tak ? Tylko czemu w takim razie jej ciało w connept artach wyglądało inaczej, natomiast ta która zabiliśmy pochodnia na szczycie opisana jest jako HIMIKO ( której wizerunek leży w grobowcu lub to co z niego zostało ) . mam już taki mętlik w głowie. przeszedłem grę 2 razy i powiedziałem sobie : ok, no to w sumie chyba wszystko jasne. Potem czytam tutaj rzeczy na forum i myślę sobie, że chyba gdzieś zrobiłem " mysleniowy błąd".

Chyba muszę sobie to wszystko rozrysować =.=[/spoiler:602f35f391]
_________________

 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 29-05-2013, 00:34   

[spoiler:e7c4d89af8]To jest ciało Hoshi, jednakże ona sama zabiła się przed dokończeniem rytuału, tym samym zamykając w martwym ciele duszę Himiko. Stąd też najprawdopodobniej ciało to podpisane jest jako Himiko.[/spoiler:e7c4d89af8]
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 29-05-2013, 20:48   

Nikt chyba tego nie wrzucał tutaj jeszcze, a wiadomość z początku maja ;)
[spoiler:54adb77383]KLIK - Bardzo ciekawy wpis na blogu Stelli

Wynika z tego, że w pierwotnej wersji zakończenia gry Sam miała zginąć - w skrócie: Lara miała poświęcić ją po to, żeby reszta załogi zdołała uciec. Ostatecznie zakończenie zostało zmienione, twórcy uznali że jej śmierć nie jest potrzebna. Mówią też, że gracze czują bardziej usatysfakcjonowani gdy mogą tak jakby "zwyciężyć".

W mojej opinii mogli zostawić to zakończenie, w pewnym sensie Lara odniosłaby porażkę, ale byłoby ciekawiej. Może wtedy końcówka byłaby nieco lepsza i dłuższa. Ciekawe jak twórcy przedstawiliby reakcję Lary w takiej sytuacji. Myślę, że powiedziane twardo i bez zbędnych łez coś w stylu "Przepraszam, musiałam*" świetnie ukazałoby charakter Croft po przeżyciach na wyspie.

*tak, wiem, sztampowe :swirek:
[/spoiler:54adb77383]
_________________

 
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 30-05-2013, 02:15   

[spoiler:f12a44c4d1]Zakończenie tej gry to najsłabsze ogniwo. Zdecydowanie poszedłbym w stronę alternatywy, niż banału który dostaliśmy. Liczyłem na gorzkie zakończenie tej historii. Nie mam może na myśli konkretnie tej wersji z udziałem poświęcenia Sam, ale no kaman, słonko i białe chmurki po zniszczeniu Himiko? Grunt, że balonów nie było. [/spoiler:f12a44c4d1]
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 30-05-2013, 12:50   

[spoiler:94e95f02a4]Bardzo dobrze, że zakończenie zmienili. Osobiście faktycznie wolę happy endy, poza tym przy alternatywnym zakończeniu bałbym się, że Lary głównym motywem byłaby wtedy próba odkupienia swej porażki czy szukanie sposobu by przywrócić Sam do życia. Już mi wystarczy, że Lara przestała "grać dla sportu" i teraz ma świętą misję potwierdzenia wszystkich opowieści ojca. Ewww. :p [/spoiler:94e95f02a4]
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 02-06-2013, 13:33   

:spoiler:
Więc twórcy nie wahali się przed unicestwieniem 90% postaci obecnych w grze,ale ta jedna śmierć wydawała się im "niepotrzebna"? :>
Nie mogę powiedzieć,żebym była zadowolona z takiego obrotu sprawy,bo nie lubię postaci,która przeżyła i cieszyłabym się znacznie bardziej,gdyby i ona została poświęcona w imię dramatu.

Zakończenie nie jest jakoś bardzo dobre,ale nie jest również broń Boże tragiczne.Jest ewidentnie przygotowane pod kontynuację-i dobrze.
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
cwiektorr 
Nowicjusz



Joined: 08 Feb 2013
Posts: 21
Posted: 03-06-2013, 20:26   

[spoiler:f092d69221]Kiedy zbliżałem się do końca myślałem - W ostatniej walce trzeba będzie pokonać Himiko uwięzioną w ciele Sam - Końcówka mnie jednak rozczarowała [/spoiler:f092d69221]
_________________
Murawa się rozrasta kiedy się podlewa
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-07-2013, 22:42   

sroka wrote:
Tylko czemu w takim razie jej ciało w connept artach wyglądało inaczej


Jakie concept arty masz na mysli? Sa jakies z podpisem Hoshi?
_________________
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 23-11-2013, 16:06   

:spoiler:

[spoiler:9287a5258b] Szkoda, że końcówka nie była lepsza. Sam Przeżywa. Jak by było inaczej typu np.: jesteśmy chwilowo Sam. musimy się wydostać ,stamtąd" i być normalnym człekiem ;) . [/spoiler:9287a5258b]
_________________
alphabet boy
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 05-12-2013, 11:10   

Mam uwagę odnosnie pewnej nielogiczności w fabule.Jeżeli Mathias tak bardzo chciał się wydostać z wyspy to dlaczego nie wpadł na to by zniszczyć ciało Himiko ? Oo
Albo coś mi umknęło,co nie jest niczym dziwnym jak na mnie :swirek:
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
haughton 
Nowicjusz



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 25
Location: Kraków
Posted: 05-12-2013, 12:42   

Agata, kwestia ta była już roztrząsana, chyba nawet w tym temacie. :) Mathias nie wiedział, że wystarczy zniszczyć ciało bo na tą informację natrafiła dopiero Lara, czytając zwój znaleziony w mieczu generała.
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 05-12-2013, 13:11   

Tak,ale kiedy już się Lara dowiedziała wszystkiego,dlaczego nie powiedziała tego Mathiasowi,kiedy porywał Sam :gupek: ,zamiast tego krzyczała,że Himiko jest żądna zemsty i wściekała,or something.Ja bym krzyczała,zostaw dziewczynę,spal trupa :D
:pozdro:
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
haughton 
Nowicjusz



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 25
Location: Kraków
Posted: 05-12-2013, 17:58   

Nie powiedziała, bo akurat tego dnia nie mieli zaplanowanego spotkania przy herbatce. To znaczy mieli, ale twierdza Solari zdążyła w międzyczasie zjarać się prawie do fundamentów i jakoś tak nie było okazji pogadać.... :)

A bardziej serio - nie sądzisz chyba, ze Mathias ot tak uwierzyłby Larze i rozpoczęliby po prostu analizę zwoju w podmuchach wiatru i ognia pod klasztorem?
 
 
(--AGATA--) 
Praktykant



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 111
Posted: 05-12-2013, 18:30   

A właśnie,że tak sądzĘ.
Nie wiem czy powinnam to porównywać,ale w pierwszej cześci filmu lara Croft,w świątyni w Kambodży,by zdobyć częsc trójkąta trzeba było umieścić "klucz" w odpowiednim miejscu,w ciągu kilkunastu sekund Lara kulturalnie wyjaśniła antagonistom,że właściwe miejsce znajduje się gdzie indziej,myślę,że jest to analogiczna sytuacja do tej przedstawionej w grze.A tak na chłopski rozum,każdy by chociaz spróbował,by ocalić przyjaciela :)
_________________
One, two – EKO coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again
 
 
haughton 
Nowicjusz



Joined: 23 Jan 2012
Posts: 25
Location: Kraków
Posted: 06-12-2013, 11:08   

Myślę, że Twoje porównanie jest nietrafione. Pamiętaj, że po pierwsze Mathias był psychopatą i logicznym myśleniem raczej się nie cechował. Po drugie - jako przywódca Solari przez lata budował swoją pozycję karmiąc swoich wyznawców legendą o Himiko i o konieczności znalezienia "wybranej", która ją zastąpi. Nawet zakładając, że Lara potrafiłaby przemówić mu do rozumu raczej nie wyobrażam sobie, że nagle ogłasza Solari: "wiecie co, wszystko fajnie, ale okazało się że karmiłem Was bzdurami i tak naprawdę wystarczy puścić z dymem tą zasuszoną mumię tkwiącą na szczycie Zigguratu. To który na ochotnika?". ;)
 
 
Archelaos 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 20
Posted: 07-12-2013, 01:44   

Zdaje się, że Mattias wierzył, że kiedy ożywi Himiko, to ta wyruszy na podbój świata i następnie nagrodzi go panowaniem nad jakąś jego częścią.
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 07-12-2013, 18:35   

Mathiasowi pobyt na wyspie(+ bodajże opętanie Himiko) porządnie namieszało w głowie,więc nie sądzę,żeby brał zniszczenie ciała Himiko w ogóle pod uwagę.
Plus,nie widzę powodu,żeby Lara miała mu o tym mówić.
Mathias to nie był człowiek skory do współpracy. :hehe:
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo