FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Mody do TRU
Author Message
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 26-02-2009, 22:03   Mody do TRU

Dzisiaj zaczęłam zmieniać na "lepsze" Tomb Raider Underworld.
Moim pierwszym modem jest lekko podmieniona twarz Lary.

INSTRUKCJA
JAK WŁĄCZYĆ W GRZE MODY!!!
1.Pobieramy dany mod (np. mój DOWNLOAD) i program TEXMOD KLIK
2.Uruchamiamy TEXMOD i ustawiamy jak JA wam każę:
a)Klikamy na ikonę folderu w lewym górnym rogu ekranu klikamy na BROWSE i wybieramy TRU:
http://img144.imageshack....ge=57423049.png
http://img144.imageshack....ge=29221084.png
b)Po wybraniu TRU,nieaktywny wcześniej kwadracik stanie się kolejną,mniejszą ikoną folderu.Ponownie klikamy na folder i ponownie klikamy na BROWSE...
http://img144.imageshack....ge=35221694.png
c)W okienku wybieramy ściągnięty mod mod:
http://img144.imageshack....ge=13785274.png
d)Na liście wcześniej pustej pokaże się nazwa moda wraz z komentarzem autora,my zaś klikamy "run" .
http://img144.imageshack....ge=58690324.png
e)Po kliknięciu "RUN" gra włączy się sama,my jednak podziwiamy efekty i oceniamy 2 minutową pracę Miss Catvert (czyli mnie :) )
http://img518.imageshack....ge=90004643.png

Jutro instrukcja "Jak zrobić MOD".Jutro,bo dzisiaj mi się nie chce :) ...
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 27-02-2009, 09:34   

To nie lepiej było napisać mody robimy jak w legendzie i anniversary :??: :??:

[ Komentarz dodany przez: e_g: 27-02-2009, 14:22 ]
Zniszczyłeś jej marzenia :(

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 27-02-2009, 14:35 ]
Na szczęście ona jest naprawiaczką marzeń, więc sobie poradzi.
_________________
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 27-02-2009, 16:11   

janek04 wrote:
To nie lepiej było napisać mody robimy jak w legendzie i anniversary :??: :??:

No cóż,nigdy nie robiłam modów do tamtych części :P ...
 
 
 
olcia2014 
Nowicjusz



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 24
Posted: 27-02-2009, 16:37   

Lepiej nie narzekać, bo i tak świetnie to wychodzi, a nowy temat zawsze się przyda :)
_________________

 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 27-02-2009, 16:58   

Aha to okey sorrka za to co napisałem ale nie chciałem być złośliwy. Ale doceniam twój trud z napisaniem tej instrukcji :)
_________________
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 27-02-2009, 20:19   

Taraz jestem w trakcie robienia mrocznej Lary.Muszę ją sporo dopracować ,bo na razie efeky są takie,że sama wystraszyłam się jej.
http://img10.imageshack.us/my.php?image=mhrok.png
Brrr...będę miała koszmary :) Kiedy już skończę dam link do pobrania.
Jeśli jednak ktoś chcę tą wersję,albo jakiegoś moda (np. podmianę obrazków na jachcie) to proszę pisać tu,lub na privie.
 
 
 
DDragon 
Nowicjusz


Joined: 23 Jul 2009
Posts: 1
Posted: 23-07-2009, 23:53   

proszę o pomoc, nie mogę włączyć żadnego modu. podczas próby już włączenia czyli "Run" wywala mi błąd "Shit happened D'OH" wie ktoś o co chodzi?
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 24-07-2009, 09:50   

:O :o

A jakiego używasz programu do tych modów?

sorry za krótki post
_________________
 
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 25-07-2009, 16:51   

W TEXMODZIE,a później edytuję obrazki,które "ściągnę" z gry w dowolnym edytorze graficznym (ja używam Gimpa)
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 27-07-2009, 08:27   

Wydaje mi się że przy załączaniu modów popełniasz jakiś błąd. Więc dla przypomnienia:
tam gdzie jest napisane 'Target Application' wybierasz plik, którym uruchamiasz grę (o rozszerzeniu .exe), płyta z grą musi być w napędzie,
tam gdzie jest 'Package Name' wybierasz moda, który cię interesuje (o rozszerzeniu .tpf),
po kliknięciu 'Run' wszystko powinno działać :)

No i oczywiście polecam tą stronkę: http://www.trfree.neostrada.pl/tomb7tworzenie4.htm wszystko dokładnie opisane, co i jak :P
_________________
 
 
 
kmail44 
Praktykant



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 102
Posted: 24-10-2009, 22:00   

Może ktoś polecić jakiś fajny mod z ubrankiem z Legendy do Underworlda? Aha i mam jeszcze jedno pytanko. Czy istnieje jakiś program dzięki któremu można np.grać w kostiumie kąpielowym z Arktyki w innych levelach. Zależy mi bo mam świetny mod Doppelgangera :P do tego ubrania a nie chce mi się ciągle grać w Arktykę.

POŁĄCZONE

Sorki za post pod postem :P Znalazłem ten program a raczej aż 2 :D Są to:TRU SCU, i TRU Outfiter. Ale niestety nie umiem ich używać :gupek: Czytałem na innym forum, że trzeba mieć TRU wersje 1.1 którą ja mam. No więc robię tak jak w instrukcji do TRU SCU i gdy wczytuję grę wczytuje się normalnie a nie wybrany poziom, strój i dodatki. ;( Z TRU Outfiter też postępuje tak jak w instrukcji ale ubranie jest normalne :placz: Dlatego proszę o pomoc!!! Poniżej zamieszczam linki do obu programów. Jeżeli ktoś zdoła to opanować to proszę o pomoc :!!:
TRU Outfiter:
http://www.sendspace.com/file/ib3lcv
TRU SCU:
www.wopstick.co.uk/dl/UWESCU5.zip
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 10-12-2009, 17:14   

Chyba wiem o co chodzi (pobrałem SCU) Lara będzie miała wybrany strój jeśli wciśniesz f 10, f 11 czy sos takiego .Nie moge tego sprawdzić bo nie umiem tego odpalić :!!: HELP niema tam przyćisku RUN :!!: :??: Patrzyłem się na inne opcje to jeszcze można ustalić długość skoku ,szybkość biegania i Lara bez bra,można wybrac broń itp
PS właśnie ściągam patch do wersji gry 1.1 może to coś pomoże(oby bo widziałem fajowe scerenny z yety za Larą ,czy LAra pod wodą na motorze)
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 24-12-2009, 14:58   

Ja mam podobny problem.

Mam grę w wersji 1.1 [PL] i kiedy włączam grę pisze "Wrong game version. Please close TRU.". I żadne mody nie działają. Szkoda, bardzo by się przydał ten program, gdyby działał. Czy ktoś wie, co z polską wersją tego patcha jest nie tak?
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Bloody 
Student



Joined: 29 Dec 2009
Posts: 37
Location: Bezdomna :D
Posted: 29-12-2009, 18:17   

Mam nadzieje że to dobre miejsce by zadać to pytanko. Jestem zaciekawiona jedną rzeczą czasem przyglądam się obrazkom na www.tombraiderhub.com (mody oczywiscie) i zadziwia mnie że na niektórych lara jest w tajlandji ubrana w kurtkę...a gdy ja ją uruchamiam mam do wybrania oczywiscie długie spodnie i szorty... Czy da sie jakoś rozwiązać ? Gdyby ktoś wiedział.. prośiłabym o odpowiedź :)
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 29-12-2009, 19:33   

Bloody, krótko mówiąc TRU SCU. Ten program umożliwi ci chodzenie w dowolnym stroju w każdej wybranej lokacji.
_________________
Bring Me To Life
 
 
Bloody 
Student



Joined: 29 Dec 2009
Posts: 37
Location: Bezdomna :D
Posted: 29-12-2009, 21:23   

Dziękuje ślicznie :)

FUZJA POSTÓW OMG

Adamaru wrote:
Ja mam podobny problem.

Mam grę w wersji 1.1 [PL] i kiedy włączam grę pisze "Wrong game version. Please close TRU.". I żadne mody nie działają. Szkoda, bardzo by się przydał ten program, gdyby działał. Czy ktoś wie, co z polską wersją tego patcha jest nie tak?


Wybaczcie że dwa posciki pod rząd :D . Ja też mam dokładnie ten sam problem...i podpisuję się pod pytanko kolegi :)
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 28-02-2010, 19:47   

...cały czas walcze z tym SCU , ale cóż ,wracając do tematu modów to czy ktoś wie jak można zrobić Lare bez plecaka , albo z krótkimi włosami , (to drugie jest napewno możliwe bo widziałem już takie tylko nie wiem jak to zrobić) Help
:D
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 15-03-2010, 20:54   

Troche odbiegamy od tematu z tym SCU ,więc powracając do modów, to jest mój pierwszy:

Myśle ,że Amanda Evert się ucieszy :D
tylko mam problem (to jest moje pierwsze forum) nie wiem jak dać linka i w ogóle jak to opublikować ;( czy ktoś może mi pomóc :)
PS:Oceniajcie :) i sory za post pod postem
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 16-03-2010, 17:08   

kondo96, do tego będziesz potrzebował jakiegoś dobrego programu graficznego (w żadnym wypadku nie Painta). No więc na przykład w Gimpie. Otwórz program załaduj np teksturę z włosami i zaznacz te włosy których chcesz się pozbyć, następnie Edycja>wyczyść.
_________________
Bring Me To Life
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 17-03-2010, 16:04   

Szalona101 dzięki za rade ,to mi się przyda przy modzie z Amandą ,jeszcze pytanie:
co do gimpa to pobrałem, ale za chama nie moge do niego załadować obrazka ;( .Co jest nie tak :!!: :??: prosze o pomoc
Ps pracuje nad modem Lary z TRL :D
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 18-03-2010, 14:28   

kondo96, w Gimpie aby otworzyć obrazek musisz wejść w Plik>Otwórz następnie wybierasz sobie jakiś obrazek z dysku.
_________________
Bring Me To Life
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 18-03-2010, 16:15   

Szalona101 dzięki za pomoc ,jest jakaś polska wersja Gimpa :??:
Tu moja Lara w stroju cyklisty z TRL(nie dam linka, bo jak wyżej wspomniałem nie umiem)


Komentujcie :D

[ Komentarz dodany przez: Integral: 18-03-2010, 16:30 ]
Jak załadujesz plik na imageshack, wybierz linijkę dotyczącą publikowania podglądu na forum, skopiuj stamtąd kod i wklej do posta. W tej chwili shack jest już po polsku, odrobina myślenia by Ci nie zaszkodziła :p .
Co do pliku ze strojem możesz go wrzucić np. na hotfile, rapidshare, megaupload, lub w ostateczności załączyć do posta, po spakowaniu.
 
 
Mattai 
Student


Joined: 23 Jun 2007
Posts: 35
Location: poznań
Posted: 22-03-2010, 22:10   

Ja mam takie pytanie, jakie teksutry używać do przerabiania ciuchów, tam jest ich pełno, jakieś zielone, podstawowe, troche jaśniejsze... wszystkie czy które?
_________________
:D
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 23-03-2010, 13:12   

Przerabiaj tylko te które się kończą na DIFFUSE!!! A nazwa tego co edytujesz znajduje się na początku pliku. Np. żeby edytować tekstury spodni, edytujesz plik trousers_diffuse. Łatwe ;) Mam nadzieję że pomogłem ;)
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 24-03-2010, 14:33   

Polo chyba coś ci się pomyliło :!!: .To w Xnalara pliki nazywają się diffuse ,bump itp...tutaj (tekstury z gry)pliki nazywają się TRU.exe .
Matti podstawowe tekstury służą do zmiany kolorów,białe do cieni a zielone do wygładzania ( co do zielonych, jeśli obraz jest np. pofalowany,zrób z niego jednolity itp.Oczywiście na zielono )Jednak ja radze bawić się tylko podstawowymi teksturami bo nie umiejętne edytowanie pozostałych może się skończyć niepowodzeniem :)
Zycze powodzenia :D
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo