FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
SURVIVOR
Author Message
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 03-07-2007, 21:51   SURVIVOR

Jestem zazwyczaj przeciwna jakimkolwiek reality show, zazwyczaj mnie drażnią i doprowadzają do szewskiej pasji. Ale z Survivor rzecz się stała dziwna. Wciągnęło mnie straszliwie. To podgryzanie się, te matactwa i oczywiście bardzo pomysłowe zadania do wykonania.

Dla mnie to też studium ludzkiej moralności. Prawdomówności. I teorii "byle po trupach".

Survivor to dla mnie bóstwo wśród programów i z chęcią podyskutuję zarówno z przeciwnikami jak i tymi, którzy jak ja lubią ten show.

Outwit, Outplay, Outlast. ;)
_________________
Unholy
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 03-07-2007, 22:05   

al-Kahinat, to jest mój ulubiony reality-show i od dawna myślałem o założeniu takiego tematu, ale myślałem, że nikt tego nie ogląda :) Jak do tej pory oglądałem 10 edycji:
- (1) Borneo
- (2) Australian Outback
- (3) Africa
- (4) Marquesas
- (5) Thailand
- (6) The Amazon
- (7) Pearl Islands, Panama
- (8) All-Stars
- (9) Vanatu, Islands Of Fire
- (10) Palau

Od zawsze oglądam Survivor na AXN :) W tej chwili trwa edycja 8. All-Stars (wyemitowano 7 odcinków). Stacja nie puszczało po kolei wszystkich edycji, najpierw 1-4, później 9-10 i w końcu 5-8. Jak do tej pory, najbardziej podobała mi się edycja Pearl Islands :)

Przerwa pomiędzy edycjami 1-4 a 5-8 była wymuszona wykupieniem SURVIVOR: Marquesas i Thailand przez TVP2, w zeszłoroczne wakacje, tak więc AXN musiało zapełnić lukę Robinsonów :)

W USA emitowane są dwie odsłony programu na rok, a już trwają prace nad 15 edycją programu o nazwie SURVIVOR: China i już wiadomo, że 16. będzie ponownie All-Stars :)

Coś na temat moich poglądów na temat programu. Jest on dość kontrowersyjny (patrz edycja All-Stars), nie ma w nim miejsca na prawdziwą szczerość czy zaufanie. Rozbitkowie zrobią wszystko, aby zdobyć $1000000, po który przyjechali. Lecz, praktycznie w każdej edycji znajdzie się osoba traktująca program jako zabawę i nie zważa na to, czy wyleci w pierwszym dniu, czy 28. :) W nowszych edycjach, często wprowadza się celowe atrakcje, jak np. wymieszanie zespołów itd., które urozmaicają program. Większość konkurencji jest sprawnościowo-fizycznych, lecz pojawiają się również wyzwania, zmuszające do wytężenia mózgu :)

Oglądałem, również polską edycję tego programu zatytułowaną Wyprawa Robinson. Uważam, że była dużo lepsza od amerykańskich, a to dlatego, że rozbitkowie spędzili 2 miesiące na wyspach, a amerykanie zawsze tylko 39. Skutkiem tak długiego pobytu, było zmniejszenie wartości wygranej do 100000zł, lecz i tak polska edycja była bardzo ciekawa.

Outwit, Outplay, Outlast :D
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 03-07-2007, 22:58   

Mi sie bardzo ten program podobał,Thailand w TVP2 w zeszłe wakacje oglądałem zawsze xD Świetne widoki oraz ta rywaliacja,te emocje.... Naprawde, nawet byli polscy Robinsonowie no ale...wyszli jak wyszli xD
_________________
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 04-07-2007, 07:43   

kluz_kaa wrote:
Pearl Islands


Chyba najbardziej lubiana przeze mnie "sesja dobroczynna". Gdzieś tam odległe pirackie klimaty i naprawdę ciekawi zawodnicy. Od początku chciałam, żeby wygrał Rupert, no ale cóż... ;p
_________________
Unholy
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 04-07-2007, 07:53   

Też bardzo lubię reality show. W ostatniej serii -"All Stars" najbardziej zirytował mnie ten niedorobiony facet który miał manię latania nago. Powiem szczerze że nie wiem czemu to miało służyć oprócz tego że było obleśne i śmieszne. :P
W serii AS jest według mnie najwięcej udawania i gierek. Chociaż to fakt że właściwie we wszystkich częściach były gry i gierki.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 14-08-2007, 10:40   

:spoiler:
Tak więc edycja All-Stars dobiegła końca. Zaskakujące było dla mnie, że do finału doszli Amber i Rob (choć ich gra była "mistrzowska - zwłaszcza Roba), a ostatecznie $1 000 000 i tytuł Sole Survivor of All-Stars, przyznano właśnie nowej dziewczynie Boston Roba. Osobiście bardzo chciałem aby wygrał Rupert, lecz dostał on drugi milion od widzów ;) Niemniej uważam tą edycję, z jedną z lepszych :)
:spoiler:

Teraz czekamy na 11. serię SURVIVOR GUATEMALA, The Mayan Empire.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 14-08-2007, 11:56   

W sumie All Stars uważam za trzecią najlepszą w kolejności. Na pierwszym miejscu Pearl Islands a na drugim Vanatu. xD
Osobiście stawiałam i mocno trzymałam kciuki za Roba. Grał wspaniale, zdobywał nietykalności i prawdę mówiąc mocno zdenerwowały mnie wypowiedzi niektórych sędziów.
Za to z pań najbardziej przypadła mi do gustu Shii Ann, naprawdę twarda dziewczyna. :hehe:

Czekamy na kolejnych Robinsonów!
_________________
Unholy
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 14-08-2007, 12:08   

Pewne Spoilery -All Stars!!

Mimo że mnie Rob irytował swoim zachowaniem to musze jednak przyznać racje że miał swoją strategię i to że zaszedł tak daleko było zasługa jego dobrej gry ale także naiwności pozostałych graczy. Hehe jestem ciekawa jak wyglądałaby wspólna gra Roba i Johnnego Fair Play. Co do Amber to ona od samego początku jechała na plecach Roba i tylko dzięki niemu zaszła tak daleko no i wygrała. Jak dla mnie najbardziej naiwną osobą był Lex, który nie wiedzieć czemu liczył że Rob- ktoś z przeciwnego obozu oleje swoich a uratuje go za to ze uratował Amber. Naiwniak.
Sędziowie się zdenerwowali bo dali sie Robowi wystawić do wiatru -bo mu wierzyli zamiast myśleć logicznie i dzięki temu dojść do finału.
Końcowa grupka to w większości tak zwane towarzystwo wzajemnej adoracji tłoczące sie wokół Roba jak barany wokół pasterza, który robił z nimi co chciał. Za to faktycznie należą mu sie brawa. ;) no i ten milion który i tak zdobył dzięki małżeństwu. :P
Shii Ann była szczera i w odróżnieniu od innych miała oczy szeroko otwarte i doskonale widziała toczące sie gierki. I to co mówiła tak bardzo irytowało tę grupkę bo nie chcieli dopuścic do siebie prawdy. Brawo Shii Ann!! :D
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 14-08-2007, 12:11   

Asyenna wrote:
Sędziowie się zdenerwowali bo dali sie Robowi wystawić do wiatru


Ale i tak niektóre zachowania były poniżej średniej krajowej.

Asyenna wrote:
Shii Ann była szczera i w odróżnieniu od innych miała oczy szeroko otwarte i doskonale widziała toczące sie gierki.


Potrafiła też nieźle namieszać w końcówce, podobało mi się to niezmiernie. W sumie nie jest to osoba przyciągająca jak magnes ludzi, bo w poprzedniej edycji, w której grała też grupie się niezbyt podobała, ale na pewno należy się jej szacunek.
_________________
Unholy
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 14-08-2007, 13:06   

al-Kahinat wrote:
Ale i tak niektóre zachowania były poniżej średniej krajowej.


A które zachowania konkretnie bo nie bardzo mi teraz się kojarzy co masz na myśli??

al-Kahinat wrote:
Potrafiła też nieźle namieszać w końcówce, podobało mi się to niezmiernie. W sumie nie jest to osoba przyciągająca jak magnes ludzi, bo w poprzedniej edycji, w której grała też grupie się niezbyt podobała, ale na pewno należy się jej szacunek.


Wiesz to tak zazwyczaj bywa że większość woli takie słodkie osóbki jak np. Amber, którymi jak im się wydaje łatwo się steruje. Szkoda że Amber nie pokazała że ma ukryty pazur -ale to chyba nie ten rodzaj człowieka.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 14-08-2007, 15:26   

Asyenna wrote:
A które zachowania konkretnie


Choćby zachowanie Toma, który porównywał Roba do kastrowanego zwierzęcia hodowlanego albo Alicii, gdy powiedziała, że ma gówno na ustach. Kulturalny człowiek w żadnym wypadku nie powinien kierować takich słów do innej osoby. Shii Ann dobrze powiedziała na radzie finałowej, że grała z każdym sędziom i przyganiał kocioł garnkowi.
_________________
Unholy
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 14-08-2007, 16:03   

Co do zachowania Alici to szczerze mówiąc - przesadziła. Z resztą, ona zawsze była konfliktowa, ci którzy oglądali ją w edycji Australian Outback, to mogli zauważyć jej bojowy stosunek do reszty zawodników. Lecz najbardziej podobało mi się, jak dowiedziała się co o niej myślą robinsonowie w edycji All-Stars, podczas jednej konkurencji. Strzeliła wtedy focha na wszystkich :gupek: trochę samokrytyki...
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
daniello 
Nowicjusz


Joined: 15 Aug 2007
Posts: 1
Posted: 15-08-2007, 23:29   

mam pytanie kiedy bedzie nastepna edycja survivor 9 ? :pozdro:
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 16-08-2007, 08:59   

Chyba Survivor 11. :> Pewnie pan ze znaczkiem Survivor będzie wiedział, bo ja tak tylko przejazdem.
_________________
Unholy
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 16-08-2007, 10:14   

daniello, edycji (9) Vanuatu, Islands Of Fire, jak na razie nie będzie, gdyż była emitowana, po sezonie (4) Marquesas. Wyślij maila do nich, ale wątpię, abyś otrzymał satysfakcjonującą odpowiedź, bo w planach mają (tak jak wspomniała al-Kahinat) edycję (11) Guatemala, The Mayan Empire.

P.S. Możliwe, że będą maratony edycji 1-3, lecz data ich emisji nie jest znana, gdyż prośba z tym pomysłem, dopiero teraz wpłynęła do AXN Polska.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-09-2007, 16:54   

Trochę newsów, ze świata SURVIVOR.

20 września w USA, startuje nowa edycja - China; logo serii:

W programie, który jest powrotem do korzeni, weźmie udział 16 rozbitków (8 kobiet i 8 mężczyzn), podzielonych na dwa plemiona: Fei Long - Latający Smok i Zhan Hu - Walczący Tygrys. Nowa edycja, będzie realizowana, pierwszy raz, nad jeziorem, w miejscowości Zhelin Lake - Ziemia 1000 jezior.

Michelle Deighton, uczestniczka reality show "America’s Next Top Model 4" napisała w serwisie MySpace, że spodziewa się dziecka, które jest dziełem przypadku, a ojcem jest
eden, z najbardziej kontrowersyjnych uczestników programu SURVIVOR (Pearl Islands), Johny "FairPlay", który jak się o tym, dowiedział był bardzo zdziwiony.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 15-09-2007, 21:59   

To już AXN mam nadzieję postara się szybko wyemitować, bo ostatnio coś bardziej się starają. Taki "Hex" dali, to pewnie i Survivor niedługo poleci, bo posucha trochę na reality ostatnio. Pomijając setny raz puszczany Amazing Race + Rob i Amber...
_________________
Unholy
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 18-09-2007, 16:00   

Wysłałem maila do AXN, w którym pytałem kiedy będzie emitowana kolejna 11. edycja SURVIVOR, a odpisali tak:
Quote:
Witamy,
na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat kolejnych premierowych części serialu reality Robinsonowie. Mamy nadzieję, ze nadchodzące miesiące przyniosą nowe przygody Robinsonów.

Dziękujemy za wiadomość
Zespół AXN

Mam nadzieję, że sezon Guatemala, będzie emitowany jeszcze w tym roku :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 27-12-2007, 17:22   


To już pewne. Szesnasta edycja reality show "Survivor" będzie drugą edycją "All-Stars", w której do rywalizacji stanie kilkunastu uczestników znanych z poprzednich sezonów programu.

Realizacja widowiska będzie miała miejsce między październikiem a grudniem tego roku, a show trafi na antenę w lutym 2008. W "Survivor 16" udział wezmą uczestnicy wybrani z edycji od 9 do 15. Producenci zastrzegają, że w reality show pojawią się osoby, które zasługują na kolejną szansę, a nie te, które są najbardziej popularne.

Poprzednią edycją "All-Stars" był "Survivor 8". Wtedy w grze wzięło udział 18 uczestników z edycji od 1 do 7.

Jednocześnie, pojawiły się pogłoski, że 16 edycja programu będzie ostatnią. Jednak wydaje się to mało prawdopodobne - jeśli bowiem format utrzyma swoją dotychczasową pozycję pod względem oglądalności, to prawdopodobnie nie zniknie z ramówki CBS.

Najbliższa edycja będzie znacząco różnić się od poprzednich.Od lat wielu fanów oglądało program i zawsze chciało wziąć w nim udział. Teraz nadchodzi ich czas. Po raz pierwszy w historii, w widowisku wezmą udział najwięksi fani "Survivor" i All-Starsi, czyli wybrani zawodnicy znani z poprzednich edycji reality show. Fani widowiska dopiero na miejscu dowiedzą się, że będą grać przeciw najlepszym. Czy dawni Ocaleni odłożą dawne konflikty i czy miłośnicy programu przechytrzą ulubieńców?

"Survivor: Mikronezja, Fani kontra Ulubieńcy" ("Survivor 16: Micronesia, Fans vs Favorites") będzie można oglądać już od 7 lutego 2008 w CBS.

-----

Jak na razie, nie wiadomo nic o kontynuowaniu formatu na kanale AXN. Jeśli tak, to kolejną edycją wyemitowaną w telewizji akcji, powinna być 11. Survivor: Gwatemala, Imperium Majów (Survivor: Guatemala, The Mayan Empire).

-----------POŁĄCZONE (15.11.2008)----------------------------------------------------------------
Stacja AXN wyemituje tej jesieni jedenastą i dwunastą edycję SURVIVOR.

Emisja SURVIVOR: Guatemala, The Maya Empire rozpocznie się w sobotę, 6 września. Widowisko emitowane będzie w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12:00. Z kolei SURVIVOR: Panama, Exile Island zadebiutuje w AXN 26 października. Program również będzie można oglądać w soboty i niedziele o tej samej porze.






Do tej pory w USA powstało 16 edycji reality show. Emisja SURVIVOR (17): Gabon, Earth’s Last Eden rozpocznie się w czwartek, 25 września na antenie amerykańskiej stacji CBS.



Outwit, Outplay, Outlast!
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
  
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 15-11-2008, 14:03   

A więc dziś został wyemitowany ostatni odcinek 11 serii SURVIVOR - Guatemala, pt. The Reunion. Kilka słów podsumowania sezonu. Uważam, że nie była to jakaś rewelacyjna edycja. Bardzo mało było innowacji, poza
[spoiler:41edd169aa]przywróceniem Steph i Bobbyego Johna z Palau[/spoiler:41edd169aa]
Największą zaletą byli uczestnicy, których różnorodność charakterów sprawiała, że rozgrywka była dość ciekawa i często mieliśmy do czynienia ze śmiesznymi sytuacjami. Niektóre konkurencje, te nowe, były bardzo ciekawe, a największe wrażenie wywarło na mnie ostatnie wyzwanie: walka o immunitet, który zapewniał finałową czwórkę. Gigantyczny labirynt był rewelacyjny!
[spoiler:41edd169aa]Miałem szczerą nadzieję, że w finale zwycięży Steph, gdyż kibicowałem jej od edycji Palau, gdzie została jako ostatnia, ze swojego plemienia i musiała żyć samotnie na wyspie - pomimo tego poradziła sobie, lecz odpadła, zaraz po połączeniu. Teraz miałem nadzieję, że jej się uda, jak się okazało Danni była bardziej lubiana, i to jej przypisano główną nagrodę - milion dolarów. Miałem też nadzieję, że przy zadawaniu pytań, Jedd bardziej się zbulwersuje i odgryzie się na finałowej dwójce, lecz tak się nie stało i chyba nigdy, nikt nie pobije Susan i jej mowy końcowej w pierwszym sezonie :D [/spoiler:41edd169aa]

Teraz czekam na kolejną sobotę, kiedy to AXN wyemituje pierwszy odcinek, świetnie zapowiadającego się 12. sezonu: SURVIVOR: Exile Island, Panama. Z trailera można się spodziewać wielu urozmaiceń gry, a sama wyspa wygnańców, wydaje się być rewelacyjnym pomysłem. Poza tym, Jeff zapowiedział, że takiego rodzaju wyboru członków plemion jeszcze nie było. Będzie się działo, oj będzie.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 15-11-2008, 14:28   

Swojego czasu oglądałem to reality show kiedy było emitowane jeszcze w TVP2 i trzeba przyznać, że jest świetne. Z ciekawości obejrzałem Reunion w AXN (nawet nie wiedziałem, że jest tam emitowany program) i powiem, że fajne to było. Byłem raczej przyzwyczajony do tłumaczenia tytułu programu Ryzykanci i nie wiem dlaczego, ale trochę śmiać mi się zachciało jak usłyszałem Robinsonowie. Szkoda, że podobnych programów w Polsce nie ma.
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-01-2009, 15:23   

Kolejna edycja Robinsonów odbędzie się w... Brazylii! Oficjalny tytuł to: SURVIVOR (18) Tocantins, The Brasilian Highlands. Oto logo, najnowszego sezonu:

Jest ono dużo bardziej przejrzyste od logo sezonu Gabon (tamto jest strasznie pstrokate i mało czytelne i w ogóle uważam, że było najgorszym logiem z dotychczasowych).

Podobnie jak edycja Gabon, 18 sezon Robinsonów będzie można oglądać w HD. Tymczasem w Polsce jesteśmy na półmetku edycji Exile Island.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Phil99 
Nowicjusz


Joined: 05 Aug 2011
Posts: 1
Posted: 05-08-2011, 09:34   

Widzę, że temat wymarł, więc czas coś napisać xd

Obecnie AXN emituje 20 edycję programu (Survivor: Heroes vs Villains). 10 największych łotrów i 10 największych bohaterów poprzednich edycji walczy o tytuł ostatniego ocalałego.

W USA od września emitowana będzie 23 edycja programu. Survivor: South Pacific. W grze udział weźmie 18 rozbitków, a na czele plemion staną
[spoiler:ac0a5bf922]Ozzy (sezon 13 i 16) oraz Coach (sezon 18 i 20)[/spoiler:ac0a5bf922]

Właśnie trwa nagrywanie 24-go sezonu, który zostanie wyemitowany wiosną 2012 roku. Program nadal będzie prowadzić Jeff Probst. Najprawdopodobniej w tym sezonie udział weźmie [spoiler:ac0a5bf922]10 celebrytów i 10 "normalnych" ;p osób [/spoiler:ac0a5bf922]
_________________
Survivor Fan
http://www.survivoronline.czo.pl/
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo