FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Movie: plusy i minusy

Który film TR Movie 1 czy 2 podobał Ci się bardziej?
TR Movie 1
47%
 47%  [ 56 ]
TR Movie 2
11%
 11%  [ 13 ]
oba tak samo
29%
 29%  [ 34 ]
oba mi się nie podobały
10%
 10%  [ 12 ]
nie widziałem/łam
1%
 1%  [ 2 ]
Voted : 97
Total Votes: 117

Author Message
Kiniangie 
Student



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 59
Location: Londyn, Anglia
Posted: 05-04-2008, 11:54   

Radom1995 wrote:
Moim zdaniem obydwa filmy są do ****


Widac, ze zagorzalym fanem Tomb Raider'a to Ty nie jestes...

Moim zdaniem, obydwa filmy TR byly bardzo fajne: trzeba wziac pod uwage, ze sa one na podstawie gry komputerowej, wiec na realizm nie ma co liczyc. Muzyka, lokacje i sama Angelina ( z dobraniem aktorki trafili w dziesiatke!!! )nadaja filmowi niezly, Tomb Raiderow'y klimat.

Bardzo podobalo mi sie, ze w scenariuszu Lara odwiedza miejsca, w ktorych pojawia sie w grze:

Kambodza (TR4)
Wielki Mur chinski + wojownicy z Terakoty (TR2)
 
 
mari 
Podróżnik



Joined: 27 Mar 2007
Posts: 258
Location: Poznań
Posted: 05-04-2008, 12:46   

Radom1995 wrote:
jedynie fani Lary mówią "dobry film" ale jakoś większość tak nie myśli.

Dobrze...Każdy ma prawo posiadać własne zdanie, ale sądzę, że każdy wie najlepiej co myśli i nikt nie powinien tego przeinaczać.
Kiniangie wrote:
Muzyka, lokacje i sama Angelina ( z dobraniem aktorki trafili w dziesiatke!!!

O tak, tu się zgadzam :) Angelina jest jakby urodzona do tej roli. (oczywiście IMO)
_________________
"Bo życie jest jak pudełko czekoladek.
Nigdy nie wiesz, na co trafisz"
<3
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 05-04-2008, 13:19   

Kiniangie wrote:
Widac, ze zagorzalym fanem Tomb Raider'a to Ty nie jestes...

Widać, że ktoś tu jeszcze ma resztki własnego gustu. Pomijam już, że kolega wyżej lubi najbardziej Legendę, Aod i TR5 :p .

Mi się z kolei bardziej podobała pierwsza część, ale bez specjalnego uzasadnienia - może dlatego, że w czasie jej premiery byłam entuzjastyczniej nastawiona do tego przedsięwzięcia?
Co do Angeliny "urodzonej" do roli Lary Croft, to patrząc na to, co się dzieje w półświatku TR mogę tylko powiedzieć, że decyzja zagrania w tym filmie była dla niej cholernie dobrym wyborem :p .
_________________
; p ; >>
 
 
eemuu 
Praktykant



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 197
Location: Łaziska Górne
Posted: 05-04-2008, 13:55   

Uwielbiam TR jako grę, a filmy uważam za co najwyżej średnie (typowa rozrywka dla mas czego ostatnio w filmach nie lubię i na dodatek mało inteligentna co w przypadku TR jeszcze bardziej kłuje w oczy).......więc co nie lubię gry i nie jestem jej fanem bo mi się filmy za bardzo nie podobały?? No litości..........

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 05-04-2008, 18:11 ]
Tak właśnie jest. Mniej kropek, nie ma takiego znaku językowego jak dziesięciokropek.
 
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 05-04-2008, 14:19   

Jak widać zdania są podzielone. Mi sie podobał pierwszy TRM, świetna muzyka pasująca do takiego rodzaju filmu, ciekawe lokacje, całkiem niezłe efekty, i oczywiście obsada wydaję mi się że producenci, nie tylko trafili z Angeliną, ale i również z resztą aktorów. Sam Daniel Craig niby nie znany, a dzięki TR zrobił całkiem niezłą karierę jako James Bond. Co do drugiej części TR, jakoś mnie nie porwała historia przedstawiona w filmie, trochę naciągana i beż jakiegoś większego polotu. Sama muzyka była dość marna, a i sama rola Angeliny wypadła blado być może dlatego że większość fabuły była przegadana.
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 05-04-2008, 14:34   

Nie sądziłam, że to powiem, ale w tym wypadku zgadzam się z... Radomiem. :P
Nie sądzę, żeby "lubienie gry", a nawet bycie jej fanem, obligowało kogokolwiek do automatycznego entuzjazmu co do wszystkich tworów pod hasłem TR. No chyba, że ktoś już jest taaaakim fanatykiem, że ma klapki na oczach.

Co w takim razie można by powiedzieć o mnie?; Ja w ogóle nie widziałam żadnego z obydwu filmów, a i trzeciego nie mam zamiaru oglądać, nawet jeżeli powstanie. Tzn. fakt, zaczęłam oglądać pierwszy, ale nie zdzierżyłam. :P

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że na ogół gry by lepiej na tym wychodziły, gdyby pozostały grami, a filmy filmami. Ale oczywiście jest to nierealne, bo tak się właśnie ten biznes kręci, że jedno napędza koniunkturę drugiego.

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 05-04-2008, 18:12 ]
W założeniu pierwsza gra Tomb Raider miała być interaktywnym filmem właśnie:).
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Radom1995 
Nowicjusz



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 20
Posted: 05-04-2008, 20:19   

Grindy wrote:
Nie sądziłam, że to powiem, ale w tym wypadku zgadzam się z... Radomiem. :P


Ja też nie sądziłem :jumper:

Paciej wrote:
W założeniu pierwsza gra Tomb Raider miała być interaktywnym filmem właśnie:).


Tak tez się zgadza ale jak walczyła z robotem Zipa to myślałem że telewizor przez okno wyrzucę... Co za brak pomysłu ?!


[ Komentarz dodany przez: Paciej: 05-04-2008, 20:42 ]
To sobie chyba z dupy wziąłeś. Pasuje do mojej wypowiedzi jak ch*j do oka.

Kiniangie wrote:
Moim zdaniem, obydwa filmy TR byly bardzo fajne: trzeba wziac pod uwage, ze sa one na podstawie gry komputerowej, wiec na realizm nie ma co liczyc. Muzyka, lokacje i sama Angelina ( z dobraniem aktorki trafili w dziesiatke!!! )nadaja filmowi niezly, Tomb Raiderow'y klimat.


Wiesz co pomysły były tandetne mimo dobrych efektów dobrej muzyki filmy okazały się kiepskie może w TR Movie 3 postaraliby się żeby nie tylko fani TR obejrzeli ich filmy i powiedzieli "bardzo fajny"

Integral wrote:
Co do Angeliny "urodzonej" do roli Lary Croft, to patrząc na to, co się dzieje w półświatku TR mogę tylko powiedzieć, że decyzja zagrania w tym filmie była dla niej cholernie dobrym wyborem :p


Też uważam , że był to dobry wybór i Angeline można dodać do nielicznych plusów filmu.

eemuu wrote:
Uwielbiam TR jako grę, a filmy uważam za co najwyżej średnie (typowa rozrywka dla mas czego ostatnio w filmach nie lubię i na dodatek mało inteligentna co w przypadku TR jeszcze bardziej kłuje w oczy).......więc co nie lubię gry i nie jestem jej fanem bo mi się filmy za bardzo nie podobały?? No litości..........


No nareszcie jakiś fan spojrzał obiektywnie a nie patrząc na Larę Croft :D
_________________
Młodzianów- zarąbista strefa przekrętów przewałów zero przypałów.

-Howard why ?
-For Money

I po Euro 2008 -_- eh... Leo why ?
 
 
 
Radom1995 
Nowicjusz



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 20
Posted: 08-04-2008, 13:25   

Czy po tym podsumowaniu nikt nie da komentarza wkońcu prowadzimy dyskusje ? ;)

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 08-04-2008, 13:47 ]
Na tym forum, jeśli nikt nie ma nic konstruktywnego do dopowiedzenia, to nie pisze bzdur.

[ Komentarz dodany przez: Integral: Wto Kwi 08, 2008 14:16 ]
Kto prowadzi?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 08-04-2008, 15:24 ]
zapraszam do poloneza
_________________
Młodzianów- zarąbista strefa przekrętów przewałów zero przypałów.

-Howard why ?
-For Money

I po Euro 2008 -_- eh... Leo why ?
 
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 08-04-2008, 13:36   

:offtopic:
Podejrzewam, że o ile szybko się nie uspokoisz i nie skończysz z pisaniem totalnych farmazonów, komentarzem może być wydłużenie twojej czerwonej wstążeczki. A wtedy bye-bye z forum na całe trzy miechy.
Weź sobie to lepiej pod rozwagę. :)

I przy okazji jeszcze jeden :offtopic:
Quote:
ak wam mało pisać tu ... Zapraszam też super forum jak WOTR http://www.surrey.jun.pl/

Zaiste - z trzema zarejestrowanymi userami, którzy napisali 43 posty
Quote:
I nie wiem o co chodzi że tak wcześniej spamowaliście i wyzywaliście Paulę Croft... ? -_-

Ona wie, ty nie musisz...
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Radom1995 
Nowicjusz



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 20
Posted: 08-04-2008, 18:19   

Grindy wrote:
Ona wie, ty nie musisz...


:gupek: Boshe czy tak trudno powiedzieć jaki macie do niej taki żal... ale żeby zachowywać się jak patologia i tak bluzgać na innym forum... Nie mówiąc już o zboczonych rzeczach. Wiem tylko coś że o bloga macie pretensje. Mi się tam z nią spoko na gg gada ;)
_________________
Młodzianów- zarąbista strefa przekrętów przewałów zero przypałów.

-Howard why ?
-For Money

I po Euro 2008 -_- eh... Leo why ?
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 08-04-2008, 18:30   

:offtopic:
Skoro Ci sie tak swietnie z nia rozmawia to zapytaj ja o co chodzilo i nie siej offtopu prosze. Patologia? Taaa.. To nasze drugie imie :p

Wracamy do tematu, kolejne posty nie na temat beda kasowane :*
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 08-04-2008, 19:39   

Radom1995 wrote:
Też uważam , że był to dobry wybór i Angeline można dodać do nielicznych plusów filmu.

Bardziej chodziło mi o TRową tłuszczę, która ślepo pokocha Angelinę, skoro ta tylko zagrała w filmie pod tym samym tytułem. Jak to powiedział Paciej - "Pasuje to do mojej wypowiedzi jak ch*j do oka. "

Aha i korzystając z okazji & offtopa, chciałam podziękować za okazaną łaskę i szansę na bycie moderatorem na tym jakże szacownym, Surrey'owym forum. Nie skorzystam, ale z całą pewnością poprawiło mi to humor :D .
_________________
; p ; >>
 
 
boro98 
Nowicjusz



Joined: 06 May 2008
Posts: 1
Posted: 20-05-2008, 20:14   

Mi podobały się oba filmy z Larą(to pewnie przez tą Joli :P )

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 20-05-2008, 21:20 ]
Mnie a nie "Mi". Jolie a nie "Joli". Poza tym pisz dłuższe i treściwsze posty.
_________________
śmieszne zdjęcie: http://img462.imageshack....kandlaranc2.jpg ;)

[spoiler:ca2e21d0bc]www.moja-historia-tombraider.blogspot.com[/spoiler:ca2e21d0bc]
 
 
 
Moniaa_ 
Student



Joined: 27 Apr 2008
Posts: 38
Location: Polish World xD
Posted: 23-05-2008, 09:33   

ja oglądałam oba filmy i największym plusem była Lara, którą znakomicie zagrała[w każdym razie ja tak uważam] Angelina Jolie. Minusem może być lektor Polsat/TVN i żółty kolor napisów w moim wydaniu DVD[nie tyczą się one co prawda filmu no ale co poradzić, że ten lektor mi nie pasuje tak samo jak żółte napisy których nie widać z rzutnika]. Nie wiem czy to mi się tylko tak wydaje czy co ale do minusów zaliczyła bym miłości Lary/w grach się nie zakochiwała, chyba że w ruinach/
_________________
+Seeing in present is believe+
 
 
Kriss14 
Student



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 51
Posted: 07-03-2009, 14:23   

Ja myślę że oba filmy miały fajny klimat, ale TRM2 lekko odbiega od reszty setrii. Pomysł z miłością do Terrego jest tak samo koszmarny jak to, żeby Lara pojechała po zaginioną gumkę do włosów na Antarktydę. :wisi:
TRM1 miał klimat bardzo podobny do klimatu z Legend albo Underworld... takie mam przynajmniej odczucia po graniu i obejrzeniu filmów. Co do Angie to nie mam wątpliwości że zrobiła coś co jest w stanie tylko ona zrobić. Super gra i ten brytyjski akcent...MIODZIO! :p
Z kolei TRM2 miał klimat lekko przesłodzony, odrobinę podobny do TR3: The Adventures of Lara Croft. W tym filmie brakowało mi najbardziej... dzikości. Tam nie było mowy o ruinach azteckich świątyń, piramidach, czy dżungli. No i sceny w domu Lary wyglądają jak dorobione na siłę, a w TRM1 większość scen miała miejsce w CM i jakoś tak pasowały klimatem do TR1 - 3, kiedy klikaliśmy na fotkę w menu i zaczynaliśmy trening w domku...(słodkie chwile)
Pozatym wydaje mi się że aktorzy jakoś tak inaczej, bardziej naturalnie i swobodnie grali w jedynce. Może to kwestia innego reżysera?
Najlepsze sceny w TRM1 według mnie to: Trening w sali z robotem (Fajnie to wygląda. Myślimy że film zaczyna się w Egipcie a tak naprawdę to dom Lary!
:mrgreen2: ); Balet na linie i napad, Scena w świątyni w Kambodży (ta z kłodą i buddą), sceny w świątyni z planetami (na Syberii) i walka z Powellem.
W TRM2 podobały mi się te sceny: To dziwne ale scena ze ślubem i trzęsieniem ziemi, Nurkowanie i grecka świątynia Luny, sceny w Szanghaju, Kolebka życia (do momentu śmierci Reisa). Co do scen w CM to mam mieszane uczucia.
Dla ludzi którzy spierają się w kwestii klimatu podobnego do gry proponuję eksperyment.
Jeśli macie możliwość obejrzenia filmów (np. na DVD) to jednego wieczoru obejrzyjcie przy zgaszonym świetle i w spokoju, bez przerywania i zatrzymywania (typu mamusiu bo mi się siku zachciało) TR1M, a następnego w tych samych warunkach TRM2.
Po którym filmie dłużej nie będziecie nic mówić, to znaczy że ten był bardziej podobny do gry. :matrix:


:pozdro: :pozdro: :pozdro: :pozdro: :pozdro: :pozdro:
 
 
xXAngelinAXx 
Nowicjusz



Joined: 14 Jun 2008
Posts: 16
Location: Europa :)
Posted: 13-03-2009, 18:48   

Kriss14 wrote:
Pomysł z miłością do Terrego jest tak samo koszmarny jak to, żeby Lara pojechała po zaginioną gumkę do włosów na Antarktydę.


Zgadzam się całkowicie. :D


Oczywiście TRM 1 jest o niebo lepszy od 2. Lepszy klimat, walki, sceny, dialogi. WSZYSTKO! Bardzo mi się podobała scena z włamaniem do domu Lary. Także scena z walką z robotem. I scena z walką z Powellem. Wogóle jestem zwolenniczką scen walk.

W TRM2 podoba mi się skok na bungee i scena w świątyni na początku. Niezła jest też scena z zabiciem Terrego (Dobrze mu tak :hehe: ).
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 03-06-2011, 20:09   

Oba filmy są the best, chociaż jedynka ciut lepsza.
Tyle akcji, że oglądając filmy po raz pierwszy siedziałem dosłownie wciśnięty w fotel i te emocje!
A jeśli chodzi o Angelinę Jolie to zagrała Larę naprawdę dobrze.
 
 
Autumn 
WoTR Team



Joined: 15 May 2007
Posts: 58
Location: Wonderland
Posted: 07-06-2011, 00:46   

Ja osobiście nie przepadam zbytnio za filmami, jedyne co według mnie było w nich dobre to obsadzenie Jolie w głównej roli. Obie ekranizacje są tylko przeciętnymi filmami akcji i prawda jest taka, że gdyby nie to, że miały w tytule napis 'Tomb Raider' to mało kto wybrałby się na to do kina.
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 26-06-2011, 19:53   

Mnie się oba filmy bardzo spodobały :) . Trochę przez sentyment do TR, ale nie tylko. Angie świetnie zagrała Larę, naprawdę pasowała do roli :tak: . Filmy bardzo wciągające, nie mogłam się oderwać. Podobały mi się sceny akcji :)

Moniaa_ wrote:
Nie wiem czy to mi się tylko tak wydaje czy co ale do minusów zaliczyła bym miłości Lary/w grach się nie zakochiwała, chyba że w ruinach/


Tak, ja też tak myślę... Dla mnie lepiej by było, gdyby Lara została przy ruinach, tak jak było i być powinno :>
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 26-06-2011, 20:03   

Mnie podobała się tylko i wyłącznie jedynka - dlaczego? Bo tam jeszcze szukano starożytnego artefaktu i Lara przy okazji ratowała świat a nie imała się w strzelanki w centrach miast. Kompletnie nie wykorzystany potencjał jaki pojawia się na samym początku Cradle of Life gdzie Lara pokonuje w akrobatyczny sposób drogę do złotej kuli - jest świetnie zrobiona scena, widać, że Lara czuje się jak ryba w wodzie w starożytnych grobowcach i co? To był jedyny praktycznie grobowiec, który stanowił jakiekolwiek wyzwanie i pokazanie czym się tak naprawdę zajmuje. Tymczasem w jedynce Świątynia Tańczącego Światła w Angkor była po prostu świetna - pięknie pomyślana, walka z kamiennymi małpami-strażnikami - rodem z prawdziwego TR - podobnie jak walka ze złotym Buddą - po prostu cudo. Dwójka jest jak AOD do TR1 - niewiele mająca wspólnego z Tomb Raidingiem... Dlatego zawsze obstawać będę przy TR Movie 1 :)

Jedyna wada obydwu filmów to niepotrzebne wplecenie wątku miłosnego z dwoma osiłkami, którzy tam kompletnie nie pasowali (sorry Daniel Craig - przy całej słabości do niego)...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 26-06-2011, 20:11   

krtomb wrote:
Tymczasem w jedynce Świątynia Tańczącego Światła w Angkor była po prostu świetna - pięknie pomyślana, walka z kamiennymi małpami-strażnikami - rodem z prawdziwego TR - podobnie jak walka ze złotym Buddą - po prostu cudo.


O, tak, te sceny należą do moich ulubionych :) . Gdyby scen takich jak te było więcej, szczególnie w drugim filmie, pod względem akcji nie byłoby chyba nic do zarzucenia :jumper:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
BeBetka22 
Nowicjusz


Joined: 05 Apr 2013
Posts: 13
Location: gdzieś daleko
Posted: 06-04-2013, 21:23   

Moim zdaniem, oby dwa są dobre. Podobają mi się sceny walki. Dawno tego nie oglądałam i nie pamiętam fabuły, zawsze oglądałam jak byłam w klasach 2,3,4 podstawówki i za bardzo nie rozumiałam fabuły, teraz sobie muszę obejrzeć znowu.

Zgodzę się z wami, że scena włamania do domu Lary była bombowa, zawsze mi się podobała, albo taka na początku z tym jak walczyła z robotem. Ogólnie Angelina Jolie super zagrała i oby zagrała w kolejnej części ( częściach)
_________________
Maja
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo