FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Oficjalne dokumenty z fabułą TRAOD - wydane!
Author Message
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 16-08-2015, 20:45   Oficjalne dokumenty z fabułą TRAOD - wydane!

Jakiś czas temu rozmawiałem z poprzednim szefem grupy The Lost Dominion, Elio Qoshi, na temat przyszłości TLD i dowiedziałem się, że ma zamiar wydać oficjalne dokumenty z całą fabułą TRAOD, jaka została przysłana grupie przez samego Murtiego Schofielda. Dzisiaj Elio napisał do mnie ponownie z prośbą, bym je opublikował za niego.

Trzy lata temu Murti Schofield udostępnił swoje materiały grupie pracującej nad kontynuacją gry, fanowskim projektem The Lost Dominion. Miał on nadzieję, że dokumenty te przydadzą się podczas pisania fabuły. Dodał przy tym, że grupa może z nimi zrobić co tylko chce.

Niestety z powodu ostatnich wydarzeń związanych z projektem The Lost Dominion, stopniowym rozpadem grupy i okropnym zachowaniu obecnego szefostwa w stosunku do grupy i fanów, Elio zdecydował się udostępnić materiały. Uznał, że nie powinny być ekskluzywne dla grupy The Lost Dominion i że wszyscy fani powinni mieć do nich dostęp.

Tak więc, bez dalszego gadania, prezentuję wam materiały, jakie Murti Schofield napisał dla ostatniego dziecka Core Design, TRAOD. Poniżej znajdziecie linki do archiwum, a w nim informacje o fabule(przed i po cięciach), postaciach, grupach i organizacjach(Lux Veritatis, The Cabal, The Agency, The Greys etc.), sekwencje FMV, dialogi, pomysły na kontynuacje i spin-offy oraz wiele innych!

Możecie pobrać pliki TUTAJ lub TUTAJ.

Życzę wam przyjemnego czytania, no i cóż, dyskutujcie!
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-08-2015, 19:51   

Wspaniały materiał. Pobieżnie przejrzałem i widzę, że to kopalnia informacji. Aktualnie kończe powtórkę TR5 i zaraz po tym zamierzałem właczyc TR6, wiec materiały pojawily sie dla mnie w idealnym momencie :) Po ponownym przejsciu TR6 o ile czas pozwoli przeanalizuje dokumenty dokladnie i pewnie cos naskrobię. Jesli ktos mnie wyprzedzi i wypisze rewelacje z tych plików, to prosze bardzo, droga wolna :)

P.S. Co to znaczy "stopniowym rozpadem grupy i okropnym zachowaniu obecnego szefostwa w stosunku do grupy i fanów"? Kiedys napisalem na WoTR newsa o tym projekcie, kibicowalem im i mialem nadzieje, ze wreszcie zagramy w kontynuacje, a Ty mowisz, ze to sie rozpada? :( Na czym polega zachowanie szefostwa projektu i ich stosunku do fanów?
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 17-08-2015, 20:42   

Stopniowy rozpad grupy oznacza, że od 2013 roku, gdy Elio został zmuszony do odejścia, wiele utalentowanych członków grupy również odeszło. Przykładowo Tomekkobialka już od roku nie jest w teamie.
Co do zachowania szefostwa(czyli .snake. oraz Greenkey2), ma to związek z ich odpowiedzią na pytania fanów co do statusu projektu. Miesiąc temu otwarty został temat, w którym użytkownicy pytali się o dalsze losy The Lost Dominion i dlaczego tak długo schodzi im napisanie fabuły(2 lata dla samej fabuły, podczas gdy za czasów Elio mieli już zarys leveli i nie tylko!). W odpowiedzi zostali wyszydzeni i dano im wyraźnie do zrozumienia, że TLD nie potrzebuje fanów i jeśli ktoś się obraził to tym lepiej. Z tego powodu odeszło dwóch kolejnych członków zespołu. Temat można znaleźć TUTAJ.
Odnośnie podejścia do reszty grupy, od czasów odejścia Elio wszystkie materiały stworzone do 2013 roku zostały usunięte z Dropboxa, a Greenkey2 i .snake. skupili się wyłącznie na fabule. W ciągu dwóch lat nie kontaktowali się z innymi członkami grupy, a wszelkie pytania były zbywane słowami "ostatnio prace zwolniły, ale fabuła jest ciągle pisana". Zastój był szczególnie zauważalny zważywszy na to, że za czasów Elio zarys fabuły był już gotowy, levele zaprojektowane, muzyka napisana i było w zaawansowanym procesie produkcji demo techniczne, które wg Elio było tak rozbudowane, że grało się jak na nowym silniku. Wszystko to zostało usunięte z dropboxa przez nowe szefostwo po odejściu Elio.
Wracając do tematu Elio, w 2013 roku dostał on ultimatum od Greenkey2. Miał dwie możliwości: albo on odejdzie, albo odejdą twórcy fabuły i zabiorą ze sobą co stworzyli. Oznaczałoby to reboot projektu, więc Elio odszedł.

Oficjalnie The Lost Dominion jest w produkcji, ale ważni członkowie zespołu odeszli, a twórcy fabuły mają nierealne oczekiwania co do wielkości projektu. Jeśli nawet w ciągu nastepnych 5 lat uda im się dokończyć fabułę, nie będą mieli możliwości by zacząć prace od strony technicznej. Moim zdaniem gra obecnie jest w fazie "development hell" i nie wyjdzie z tego dopóki ktoś nie przejmie roli lidera.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-08-2015, 20:56   

Niezły syf... Zastanawia mnie jakim cudem ludzie, ktorych polaczyla pasja i chec odbudowania kontynuacji TR6 tak sie poroznili... Kto o zdrowych zmyslach kasowałby wszystkie pliki na ten temat... Masakra... Szkoda, że pierwotny szef nie zachował tego gdzies na swoich dyskach...
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 17-08-2015, 21:00   

Elio zachował dokumenty Murtiego i muzykę, ale nie chciał zabierać ze sobą niczego innego. Demo techniczne zostało jednak skopiowane i jest w posiadaniu innych członków grupy. O ile nie wiem jak będzie z demem technicznym, to muzyka pewnie zostanie udostępniona podobnie jak dokumenty Murtiego.

Zabawna ciekawostka, gdy Tomekkobialka rozmawiał z Peterem Conz Connellym odnośnie zaistniałej sytuacji i odejścia Elio, Peter powiedział, że do czegoś takiego nie doszło nawet podczas produkcji TRAOD.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-08-2015, 21:06   

Szkoda, naprawde szkoda... Ciesze sie jednak, ze udostepniono ten pierwotny synopsis i duzo innych plikow. Moze i nie jest to ostateczna wersja, ktora byłaby realizowana, ale dzieki temu TR6 nabrał własnie jeszcze wiekszej magii - po przeczytaniu tych notatek kazdy fan moze sobie sam "wyrzeźbić" w wyobraźni zakonczenie w oparciu o te udostepnione pomysły :)
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 17-08-2015, 22:34   

Z jakiegoś powodu mirror z plikiem na box.net nie działa, więc wstawiam ponownie linki:

http://www.mediafire.com/...i-Schofield.zip
lub
https://app.box.com/s/jeolbsqri4h22cx2izpe1uvqh5n0x50z

Nie mam pojęcia czemu plik z box.net zniknął. Nie dostałem żadnej wiadomości żeby był usunięty przez administrację box.net, a w logach nie ma nawet informacji o tym, że był kiedykolwiek wrzucony na serwer. Co ciekawe w folderze na box.net dalej pokazuje, że plik w folderze istnieje, więc możliwe, że to tylko błąd strony. Niemniej napisałem na ten temat do box.net i zobaczę, co może to oznaczać.
 
 
ADR8000 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2014
Posts: 5
Posted: 16-04-2016, 20:59   

Szukam w internecie jakieś informacje na temat TRTLD - i większość pokasowana - oficjalny FB jak i strona projektu. Co tak ucichło ?
http://www.slideshare.net...inion-open-labs
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-04-2016, 21:40   

Z tego co wiem, to projekt został anulowany przez jakieś cyrki w ekipie, były jakieś kłótnie i się rozeszli.
_________________
 
 
ADR8000 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2014
Posts: 5
Posted: 18-04-2016, 13:40   

No to lipa, a mogła być przyjemna kontynuacja. AOD pomimo błędów i niedoróbek - jest dobrą odsłoną jak i klimatyczną.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-04-2016, 13:57   

Ta kontynuacja nie powstanie, ale jak pewnie wiesz z newsów na WoTR, powstaje inna kontynuacja TR6 tworzona przez fanów:

http://laracroft.pl/0116.htm (news z 25 stycznia).
_________________
 
 
ADR8000 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2014
Posts: 5
Posted: 18-04-2016, 14:18   

Szczerze powiem nic o tym nie wiedziałem. Dzięki za info!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo