FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Satanizm.....

Czy Sataniści mordują ?
Napewno !
15%
 15%  [ 13 ]
Chyba tak.....
10%
 10%  [ 9 ]
Nie mam pojęcia
31%
 31%  [ 26 ]
Raczej nie....
15%
 15%  [ 13 ]
Oczywiście że NIE
25%
 25%  [ 21 ]
Voted : 82
Total Votes: 82

Author Message
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 21-12-2006, 22:51   Satanizm.....

I przyszedł czas na temat satanistów....
kim tak naprawdę są i co w rzeczywistości robią ?
Czarna Biblia prawda czy obłuda ?

Opisy sekt 666 wierzyć czy nie ?
Kościół o satanistach pisze prawdę ?
Czy może nie ?

Co wy myślicie o tym tzw. kulcie szatana"
:fire:
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 21-12-2006, 22:54   

Kolega mi nawet kiedys pozyczył biblie szatana, heh ;) Satanizm nie polega na zabijaniu, to ponoc filozofia zycia, przynajmniej z tego co sie udało mi dowiedziec. Ci stereotypowi satanisci niszcza nagrobki, składaja ofiary itd.. ale nie mowimy o skrajnosciach przeciez... Skrajni katolicy sa rownie niebezpieczni, co mozemy codziennie obserwowac właczajac telewizje czy przegladajac prasę...
_________________
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 21-12-2006, 22:57   

Cez....
czytałem dziś na jakiejś stronie...(tyle ich było że nie pamiętam adresu)
że satanizm dzieli się mniej więcej na :

Racjonalistyczny - filozofia myślenia (to co mówisz) wolność i swoboda

satanizm okultystyczny, będący kultem realnie istniejącego Szatana. Tu praktykuje się okultyzm, magię, spirytyzm;

lucyferianizm, głoszący, że Lucyfer nie jest upadłym duchem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga i Biblii;

satanizm tzw. "kwaśny", który jest odbiciem poglądów Mansona i jego fascynacji przemocą.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
dagisa 
Praktykant


Joined: 23 Dec 2006
Posts: 102
Posted: 28-12-2006, 03:03   

Heh, ankieta jest niekompletna... Jedni sataniści zabijają, inni (i ci są w większości) nie. Pisząc "zabijają" mam raczej na myśli zwierzęta, choć zdarzają się też prawdziwe morderstwa, jak chociażby osławiona grupa Mansona, która zamordowała kilkanaście ludzi. Wg mnie jest to straszne. Na szczęście częściej spotykamy się z niegroźnym "satanizmem" będącym kaprysem ludzi bądź też chwilową ideologią zbuntowanych nastolatek. I całe szczęście :)
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 27-04-2008, 17:28   

Nie wiem skąd w ogóle przypuszczenie że sataniści zabijają. Jak sama nazwa wskazuje, ludzie Ci wieżą w szatana, i nie możemy ich za to winić. Nie do końca uważam to za wiarę, a raczej za niebezpieczną sektę. Można wierzyć w Boga, złotą krowę, szatana i to jest każdego osobista sprawa. Niestety z satanistami nie utrzymuję bliskich kontaktów ponieważ boję się ich. Boję się że sprowadzą mnie na złą drogę. Miałam już spjęcia z tymi ludźmi i są oni na prawdę mocni w gębie. Nie wdaję się z nimi w dyskusję ponieważ nie mam zamiaru dokarmiać się tą miłością do szatana. Biblia mówi że to właśnie ON siał/sieje największe zło na Ziemi, i będę się tego trzymała ponieważ jestem katoliczką.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 27-04-2008, 17:42   

Paula, nie chcę żebyś znowu zarzuciła mi, że się na ciebie uwziąłem ale wybacz - piszesz takie rzeczy jak byś była naćpana.
Ja naprawdę dobrze radzę - przed napisaniem czegokolwiek w dziale kontrowersja należy najpierw uporządkować swoje "poglądy" i zastanowić się nad jakimikolwiek argumentami, jeśli się takowe posiada.
Jeśli nie (co już niektórzy dowiedli w paru innych tematach) lepiej się nie odzywać i oszczędzić innym żenady.
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 27-04-2008, 20:29   

Paula wrote:
Nie wiem skąd w ogóle przypuszczenie że sataniści zabijają. Jak sama nazwa wskazuje, ludzie Ci wieżą w szatana, i nie możemy ich za to winić. Nie do końca uważam to za wiarę, a raczej za niebezpieczną sektę.

plus
Paula wrote:
Boję się że sprowadzą mnie na złą drogę

Hm brak logiki?

Paula wrote:
Niestety z satanistami nie utrzymuję bliskich kontaktów
Paula wrote:
są oni na prawdę mocni w gębie.


Tez sie jakby kupy nie trzyma.
A w ogóle - czemu uważasz satanistów za sektę bardziej niebezpieczną od chrześcijaństwa? Dla mnie to to samo.

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 27-04-2008, 21:17 ]
Skoro uważa ich za niebezpieczną sektę, to ja jednak widzę logikę w tym, że obawia się sprowadzenia na złą drogę ;)
 
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 28-04-2008, 08:16   

Pisząc że są oni mocni z gębie, miałam na myśli to, że cokolwiek im się powie o innych religiach, reagują agresywnie plując jadem. Byłam tego świadkiem i na prawdę nie jest to miłe. Wiesz? Ja nie uważam że chrześcijaństwo to sekta, to religia :P No ale widzę masz inne zdanie na ten temat.

Igi^MBE wrote:
Hm brak logiki?

Nie, brak odwagi do tego, aby się z nimi zadawać. Ale dobra dość, nie chcę tu obrażać żadnego Satanisty. Tak na prawdę nic o nich nie wiem i dlatego zakończę dyskusję w tym temacie.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 28-04-2008, 09:38   

Paula wrote:
Ja nie uważam że chrześcijaństwo to sekta, to religia

Nie jestem w stanie podać jakiejś granicy między sektą a religią. Chrześcijaństwo to jest sekta, odłam judaizmu, patrząc z religioznawczego punktu widzenia.
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 28-04-2008, 10:47   

Wg chrześcijan każda inna religia oparta w jakimś stopniu na chrześcijaństwie jest sektą - choćby Świadkowie Jehowy (owe odłamy, o których wspomina Igi). Czyli każda inna forma wyznania będzie uznawana za sektę.
Nie widzę zatem przeszkód by ta reguła nie mogła działać wstecz. Chociaż sekta dla mnie to raczej forma wyznania, która jest albo "nieoficjalna", albo jest praktykowana przez niewielką wspólnotę.
_________________
 
 
Zip 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2007
Posts: 286
Location: Z Galicji
Posted: 30-04-2008, 15:30   

Paula wrote:
Jak sama nazwa wskazuje, ludzie Ci wieżą w szatana, i nie możemy ich za to winić.


Będąc katolikiem także wierzysz w szatana, każdy ksiądz Ci powie, że taki istnieje.

Paula wrote:
Pisząc że są oni mocni z gębie, miałam na myśli to, że cokolwiek im się powie o innych religiach, reagują agresywnie plując jadem.


Ja zawsze określenie "są mocni w gębie" interpretowałem tak, że ktoś mówi, iż coś zrobi, a nie czyni owego.

Igi^MBE wrote:
Chrześcijaństwo to jest sekta, odłam judaizmu, patrząc z religioznawczego punktu widzenia.


Jaa... z tym, że z tego co wiem, jest najbardziej rozpowszechnioną kulturą na ziemi.

Menkaure wrote:
Chociaż sekta dla mnie to raczej forma wyznania, która jest albo "nieoficjalna", albo jest praktykowana przez niewielką wspólnotę.


Mnie zawsze słowo "sekta" kojarzyło się z naciąganiem ludzi na prawdziwe pieniądze poprzez udawanie proroka.
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 30-04-2008, 16:01   

Zip wrote:
Jaa... z tym, że z tego co wiem, jest najbardziej rozpowszechnioną kulturą na ziemi.
Nie zgadzam się. Chrześcijan jest nieco ponad miliard, a ludności Ziemi mamy prawie 7 mld. 1/7 ludności to jest "najbardziej"? Znacznie więcej jest buddystów, muzułmanów, hinduistów itd. Zarówno z osobna jak i zuzammen do kupy.
 
 
 
Zip 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2007
Posts: 286
Location: Z Galicji
Posted: 30-04-2008, 16:08   

Igi^MBE wrote:
Nie zgadzam się. Chrześcijan jest nieco ponad miliard, a ludności Ziemi mamy prawie 7 mld. 1/7 ludności to jest "najbardziej"? Znacznie więcej jest buddystów, muzułmanów, hinduistów itd. Zarówno z osobna jak i zuzammen do kupy.


Nie taaaaaaak, myśląc o Europie wpisałem ziemię... wybacz pomyłkę, natomiast mimo wszystko, jeśli wybierzemy się na przykład do Stanów Zjednoczonych, to prawie wszyscy, którzy w cokolwiek lub kogokolwiek wierzą, są chrześcijanami.
 
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 30-04-2008, 16:10   

"Szatan" pisze się z dużej litery, to nazwa własna. Przestrzegajmy zasad języka, w którym prowadzimy dyskusję.
Pisząc o sektach dobrze byłoby sprawdzić, czym one tak właściwie są. Tu polecam zwięzłą definicję PWN:
Code:
sekta [łac.], grupa rel. wyodrębniona z religii macierzystej lub powstała na styku różnych tradycji rel. i kulturowych (...)

I wszystko staje się jasne - za sektę można uważać chrześcijan, jehowych, satanistów, ewangelików i chyba każde obecnie istniejące wyznanie (nie tylko chrześcijańśkie).
Paula wrote:
Pisząc że są oni mocni z gębie, miałam na myśli to, że cokolwiek im się powie o innych religiach, reagują agresywnie plując jadem.
Dziwnie znajome. Czyżby satanistami byli niektórzy ateiści i agnostycy z tego forum? :-P
Zip wrote:
Jaa... z tym, że z tego co wiem, jest najbardziej rozpowszechnioną kulturą na ziemi.
Pomijając, że nie jest to kultura (choć może ona na zasadach wynikających z chrześcijaństwa bazować), to co powszechność ma do tego, czy coś sektą jest, czy też nie?

Edit:
Musicie tak szybko pisać? :-P Nie wszyscy potrafią się uwinąć w 10 minut z postem.
Igi^MBE wrote:
Nie zgadzam się. Chrześcijan jest nieco ponad miliard, a ludności Ziemi mamy prawie 7 mld.
To cywilizacja europejska, która czerpie wiele zasad z chrześcijaństwa, jest najbardziej ekspansywna. Jej wpływy widać w Europie, obu Amerykach, Australii, RPA i w niektórych państwach Azji. Choć nie wiem, czy to o to chodziło Zipowi.

Edit2:
Znowu nie zauważyłem - jednak nie o to...

Edit3:
Kika wrote:
Nie pisze się "z dużej litery" tylko "dużą literą" :p
Ach, tu mnie masz! :-P A matura z polskiego już za cztery dni...
  
 
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 30-04-2008, 16:25   

Igi^MBE wrote:
Zip wrote:
Jaa... z tym, że z tego co wiem, jest najbardziej rozpowszechnioną kulturą na ziemi.
Nie zgadzam się. Chrześcijan jest nieco ponad miliard, a ludności Ziemi mamy prawie 7 mld. 1/7 ludności to jest "najbardziej"? Znacznie więcej jest buddystów, muzułmanów, hinduistów itd. Zarówno z osobna jak i zuzammen do kupy.


A nieprawda. Podaj mi relatywnie nieuprzedzone (aka niereligijne), dobrze udokumentowane źródło które udowadnia, że muzułmanów/hinduistów jest więcej od chrześcijan. Bo ta strona:

http://www.adherents.com/..._Adherents.html

twierdzi inaczej. I jest to poniekąd racja że kultura chrześcijańska jest "najbardziej rozpowszechniona" na Ziemi, gdyż faktycznie jest ona pojedynczym największym kręgiem kulturowym (o ile za podstawę kultury przyjmiemy religię, co jest niezbyt fair wobec kultur dalekowschodnich ale co tam). Czy tego chcemy czy nie, Be Szesnaście jest nadal najpopularniejszym raperem na świecie.

PS. Ateizm ftw! QED.

Quote:
"Szatan" pisze się z dużej litery, to nazwa własna. Przestrzegajmy zasad języka, w którym prowadzimy dyskusję.


Nie pisze się "z dużej litery" tylko "dużą literą" :p
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 30-04-2008, 19:03   

Kika wrote:
A nieprawda. Podaj mi relatywnie nieuprzedzone (aka niereligijne), dobrze udokumentowane źródło które udowadnia, że muzułmanów/hinduistów jest więcej od chrześcijan.
Cały problem w tym, że większość źródeł jest motywowana religijnie. Ja znalazłem źródło gdzie mowa była o miliardzie z hakiem wyznawców, takie gdzie o 700 mln wyznawców i także i to gdzie mowa o 2,1 wyznawców. Potem to po prostu uśredniłem. Faktycznie nieco przeszacowałem liczbę muzułmanów, tym niemniej % chrześcijan w/g różnych źródeł waha się między 20 a 33% co jakąś szałową ilością nie jest.
 
 
 
TiZook 
Nowicjusz



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 6
Location: Trójmiasto
Posted: 30-04-2008, 19:16   

Chrystusku... Widzisz i nie grzmisz.

1. Igi -> z religioznawczego punktu widzenia Chrześcijaństwo jak najbardziej jest religią :]
2. Millo -> Nie sprowadzaj zagadnień religijnych do poziomu słownika pwn.
3. Kika -> nie "dużą" a "wielką" :]
_________________
My name is Dita and I'll teach you how to fuck
 
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 30-04-2008, 19:34   

Igi - kwestia metodologii, niemniej dominujący wpływ kultury zachodniej opartej na chrześcijaństwie na resztę kultur - nie vice versa - jest nadal silny. Potrwa to tak długo jak trwa ekonomiczna passa tego regionu, więc nie za długo, ale ślad pozostanie olbrzymi.

TiZook wrote:

Kika -> nie "dużą" a "wielką" :]


TiZook -> nie "wielką" a jak dusza pragnie :]

http://www.rjp.pl/?mod=oi...ype=inne&id=728
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 12-05-2008, 14:22   

TiZook wrote:
2. Millo Nie sprowadzaj zagadnień religijnych do poziomu słownika pwn.
TiZook, nie sprowadzaj mojej wypowiedzi do sprowadzania zagadnień religijnych do poziomu słownika PWN. Poprostu jeżeli mamy rozmawiać, to musimy się rozumieć. Definicja słowa "sekta" proponowana przez PWN jest moim zdaniem na tyle dobra, że może służyć jako pewien punkt wyjścia do ewentualnych dyskusji nad nią (definicją). A skoro nikt niczego jej nie zarzucił, to uznaję ją za obowiązującą w tej dyskusji.
Kika wrote:
Potrwa to tak długo jak trwa ekonomiczna passa tego regionu, więc nie za długo, ale ślad pozostanie olbrzymi.
Ta ekspansja trwa nieprzerwanie od dwóch tysięcy lat niezależnie od kondycji gospodarczej i, na dłuższą metę, także działań zbrojnych. Nie wiem, skąd u Ciebie taki pesymizm ( ;-) ) i dlaczego uważasz, że miałoby się to zmienić akurat teraz.
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 13-05-2008, 10:11   

millo wrote:
dlaczego uważasz, że miałoby się to zmienić akurat teraz.

Dlatego, że nam brakło cojones za to ekspansywny Islam wykorzystuje naszą słabość. A przynajmniej ja tak to widzę.
 
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 19-06-2008, 21:29   

U mnie w klasie jest taki jeden co uważa się za satanistę... Ale czy taki "prawdziwy" satanista chodziłby na religię i miał z niej dobry na koniec roku? :pozdro:
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 19-06-2008, 21:35   

W wieku 12 lat to dzieci różne głupoty wygadują i w ogóle....
"Jestem szatanistą, ale mama mi każe do kościoła chodzić"
czy też
"Anarchia, Anarchia, fuck już 7 musze do domu" :)
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 08-06-2009, 23:28   

Ja jestem ciekawy jak teraz Satanizm się rozkłada w Polsce.
Jeszcze kilka lat temu za miasta z pokaźną ilością członków tej sekty uznawano Szczecin oraz Łódź. Teraz już nie siedzę w temacie i takich statystyk ogarnąć nie mogę.
Jestem ciekawy bo zauważyłem, że to takie ŁUBUDU jak było kiedyś już ucichło i jakby nie ma tematu. Oj pamiętam ten okres kiedy jeszcze chodziłem do kościoła (a to dawno temu było) i mówił ksiądz żeby unikać samotnych wędrówek w miejsca spotkań.
U nas jest jedno takie sławne i w sumie to nie wiadomo czy tam się zbierają tak jak kiedyś czy nie. Miejscowe historie o kilku zaginięciach, zabójstwie i kotach są nadal aktualne i każdy z kim się nie rozmawia o "Wieży Quistorpa" kojarzy to miejsce z sektą. W sumie te historie traktuje się z dystansem, bo nigdy tak naprawdę nie były nagłośnione. Czy w Polsce wogóle doszło do morderstw na tle Satanistycznym? Macie takie informacje?

I jeszcze jedno - strony.
Strony internetowe - szukam już ileś tam czasu czegoś konkretnego, a tu przysłowiowa dupa. Nie ma nic gdzie jest taki satanizm bardziej zaawansowany od wklejana fotomontaży z internetu. Chciałbym zobaczyć jakieś dokumentacje z czarnych mszy i nie wierzę, że nie ma tego gdzieś na necie...
Tak samo z zagadnieniami związanymi magią....

A oto owe miejsce domniemanych spotkań szczecińskich smakoszy kotów:

Kiedyś:


Dziś:



Edit:
Dodam, że żadnych śladów tam nigdy nie znalazłem, a się bywało.
Oprócz idiotycznych napisów jak "Chrystus ssie" "Maryja to dziwka", ale takie mądrości z reguły wypisują właśnie wspomniane przez Igiego 12-letnie szatanistki.


i wypada dopisać, że pod wierzą i w okół (bo ona stoi na wzniesieniu jest pełno podziemnych korytarzy) tu jest w miare ogarniety link.

http://dawidek7.fm.interia.pl/wieza.html
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Incense 
Nowicjusz



Joined: 17 Dec 2010
Posts: 16
Posted: 24-12-2010, 14:23   

W końcu Król Julian wyrazi swoją opinię.
Co do satanistów, to jedno wielkie bagno, w którym topią się głupie osoby, które nie dorosły jeszcze do Katolicyzmu. ( Najczęściej 12 letnie dziewczynki. )
Co do szczegółowych obserwacji- krew się we mnie gotuje, gdy widzę "pseudo" satanistkę, uczęszczającą do mojej szkoły. Niby "ave satan " słucha Slayera, mówi " Bóg ma mnie w dupie " I jest wielka obrażona. Bo ma 2 na koniec. Nie chce się biednej dziewczynce dupy ruszyć do nauki, na testach dostaje 2, a potem chwali się tekstami typu: " Bóg jest totalnym hujem " lub najczęściej " Niech idzie pierdolić dziwkę zza rogu " I tym podobne hasła intelektualne, od których zieje idiotyzmem.
Pewnego pięknego dnia, spytałam jej, czy " ubierała w domu choinkę ", co było do perfekcji przygotowane przeze mnie.
Szczegółowy dialog..
- Hm. Ubierałaś już w domu choinkę?
- No pewnie kurwa. Ma niebieskie bombki.
- Wybacz, zwyczaje bożonarodzeniowe należą do tradycji chrześcijańskiej, ty bynajmniej jesteś satanistką- Świadczy to o twoim poziomie.. A raczej o jego braku.
Więc jak wcześniej wspominałam, biedne dzieci czczą szatana, a w domu ubierają choineczki i zacierając rączki czekają na prezenciki. Nie mam nic więcej do dodania.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 24-12-2010, 14:34 ]
:nietak:
_________________
Wyginam śmiało ciało
Wyginam śmiało ciało
Wyginam śmiało ciało
Dla mnie to... Mało!
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 24-12-2010, 14:44   

Wiesz ta twoja kumpela nie jest raczej satanistką... To że pełno nastolatek udaje że czczą Sztana nie oznacza że rozumieją tą filozofie. Satanizm polega na samorealizacji, ale w złym tego słowa znaczeniu. To nie darcie kotów, picie krwi itp. Po prostu satanista spełnia każde swe pragnienie. O ile na początku to nie jest takie złe, to potem gdy powiedzmy zapragnie coś ukraść, kogoś zgwałcić, czy zabić wtedy staje się to niebezpieczne.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo