FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Mumia 3
Author Message
Xenka 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Kraków
Posted: 07-11-2007, 22:31   Mumia 3

Tym razem Mumia w klimatach chińskich, z Jettem Li i nową Evelyn.

Nowa, zła, chińska mumia (Jett Li)



Nowa Evelyn


A poza tym, oficjalny blog Mumii 3. Notabene blog reżysera całej zabawy - Roba Cohena http://www.robcohenthemummy.com/

Oraz proszę, na youtube, filmik http://pl.youtube.com/wat...8B64F0A&index=1 Niestety po chińsku, ale można oglądnąć obrazki. Reżyser nie zamieścił go na blogu (ale jest tam 5 innych filmików z planu).

A tu trochę linków i newsów dla leni, którym się nie zechce pogooglować :)


http://www.filmweb.pl/Mum...,Film,id=400162 - Mumia 3 na FilmWeb.pl

Kilka ciekawych informacji prosto z onetu (z 28.X):

"Prace na planie rozpoczęły się kilka dni temu w okolicach Pekinu. W głównej roli zobaczymy gwiazdę poprzednich części: Brendana Frasera. W jego żonę wcieli się Maria Bello, a w syna - Luke Ford. Rolę w obrazie Cohena przyjęli również Michelle Yeoh oraz Russell Wong.

Na początek filmowcy postanowili nakręcić scenę bitwy pomiędzy rodziną odkrywców i powstałym z martwych chińskim cesarzem (w tej roli Jet Li) oraz jego Terakotową Armią, składającą się z 5000 wojowników). "Mumia 3" ma trafić do kin latem przyszłego roku."



No i trzeba przyznać, że Fraser w zimowej kurteczce prezentuje się bardzo smakowicie xD


Ze stronki Mumii 3:

"A few of you have inquired about Rachel Weisz and this deserves a response. Rachel decided to leave the franchise many years ago, after "The Mummy 2" finished shooting. We all had hopes that she would change her mind but I never had the opportunity to meet her or talk to her."

Eh... Ciekawe, co jej się nie podobało w Mumii, że zdecydowała odejść zaraz po nakręceniu dwójki?...

A ta scena faktycznie jest super, trochę walka rodem z Mortal Combat ;)



***

Oto, co znalazłam na stopklatka.pl :

"W "Mumii 3" Ford wcieli się w rolę Alexa O'Connela, dwudziestoparoletniego syna podróżnika Ricka O'Connella (w tej roli po raz kolejny wystąpi Brendan Fraser). Ojciec i syn wyruszają razem w podróż do nieodkrytych jeszcze chińskich grobowców, a potem w Himalaje. Tutaj przyjdzie im stawić czoła mumii chińskiego cesarza, który został przeklęty przez potężną czarodziejkę. W roli mumii w filmie, który wyreżyseruje Rob Cohen wystąpi Jet Li, a jako czarodziejka pojawi się tutaj Michelle Yeoh. W filmie nie zagra znana z obu poprzednich części cyklu Rachel Weisz, która grała tu rolę Evelyn Carnahan O'Connell, żony Ricka i matki Alexa. "

Że jak proszę?! Dwudziestoparoletniego?! To ile ma mieć Rick? Bo przecież w Mumii 1 20 lat to on już nie miał... plus dwadzieścia parę jego syna...
Czyli co? Rick 50cio letni?

***

"Sznurkowe" walki :) Nie ma się co dziwić, skoki większe, niż te w Xenie ;)





PS. Strona Mumii 3 istnieje od sierpnia, a w dziale Download jest AŻ jedna tapeta w trzech rozdzielczościach :690:

Przepraszam, że informację są odrobinę chaotycznie napisane, ale posklejałam kilka moich postów z forum znajomego, żeby nie musieć od nowa pisać tego samego.

Skapniecie się w tym ;)
:pozdro:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-11-2007, 23:03   

Hmm.. w sumie temat o Mumii sie przyda. Niekoniecznie tylko o trzeciej czesci ;)

Generalnie dwie czesci uwielbiam. Króla Skorpiona nie trawię, natomiast czekam z niecierpliwością na trzecią częsc.

Smakowity aktor, który gra O'Connella sie nie zmienił, uff. Natomiast nie podaruje twórcom zmiany aktorki, która gra Eve!!! ;( ;( No jak tak mozna. Eve to tylko boska Rachel Weisz! :P Nikt inny.
_________________
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 08-11-2007, 00:36   

Cez wrote:
Natomiast nie podaruje twórcom zmiany aktorki, która gra Eve!!! No jak tak mozna. Eve to tylko boska Rachel Weisz! Nikt inny.


Rachel Wiesz sama odrzuciła rolę Eve w trzecim filmie w obawie przed "zapuszkowaniem",podobnie jak kiedyś w ten sposób tłumaczyła sie Jolie przy TRM3. Producenci nakłaniali Wiesz to udziału w tej produkcji więc jak chcesz miecć do kogoś pretensje ty tylko do Mrs Weisz. Mam tylko nadzieję że Maria Bello godnie ją zastapi i dobrze zagra Evellyn... :P :pozdro:
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 08-11-2007, 09:22   

Cez wrote:
Króla Skorpiona nie trawię,

mi jakoś się podoba. Mumie pierwszą znam bardzo dobrze , ale dwójke oglądałem baaaardzo dawno więc trzeba będzie powtórzyć. Pomysł z M3 to według mnie strzał w 10tke
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 08-11-2007, 15:37   

O mumia! Uwielbiam te filmy, więc cieszę się, że nakręcą kolejną odsłonę. Szkoda rzeczywiście, że Weisz nie zagra, ale mam nadzieję, że nowa aktora będzie równie dobra. Mumia w Chinach - hehe.. zobaczymy czy wyjdzie im ta zmiana scenerii egipskiej na dobre, ale myślę, że tak, bo Chiny są równie interesujące :D No i Jet Li ma zagrać samą mumię, więc myślę (i mam nadzieje), że Mumia 3 będzie trzymać fason ;) Chętnie wybiorę się do kina.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 08-11-2007, 20:13   

Mumie jako tako trawię, może dlatego, że naruszają moja łaknącą przygód duszę i nie mogę tych filmów tak po prostu wyciepnąć przez okno. ^^ Ale nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam którąś z nich.
Choć przyznaję szczerze, że Mumię 3 zobaczę. Ale pewnie nie w kinie.
_________________
Unholy
 
 
Xenka 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Kraków
Posted: 08-11-2007, 23:14   

al-Kahinat wrote:
Mumie jako tako trawię,


Przecież Mumia to klimaty żywcem tombraiderowe :>
Kiedy pierwszy raz ją oglądałam, momentami instynktownie szukałam spacji pod palcami :)

Trochę zła jestem, że wychodzą z mumią poza Egipt, ale jak widać znudziło im się już story z Imhotepem. Fakt faktem, historia trochę sie wyczerpała. Anksunamun okazała się wredną :censored: , Imhotep popełnił swojego rodzaju samobójstwo...
Ciężko byłoby na tym "silniku" coś jeszcze zrobić.

Chińska mumia, egipska mumia... Mumia to film kasowy i można to tak ciągnąć w nieskończoność. Z prawnukami O`Connela... :)
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 09-11-2007, 09:30   

Xenka wrote:
Przecież Mumia to klimaty żywcem tombraiderowe
Kiedy pierwszy raz ją oglądałam, momentami instynktownie szukałam spacji pod palcami

Zgadzam sie szczegolnie że gdy pierwszy raz oglądałem Mumie to byłem w trakcie TR4 . Miała śmieszne urywki komediowe ktore równiezż ulepszały film. efekty specjalne też niezłe (fajnie było jak Impotent tfu... Imhotep i inne mumie tak wyginały swoja twarz gdy krzyczały :D
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 09-11-2007, 10:55   

Niestety Tomb Raider o wiele lepszy od Mumii. :> Nie będę się spierać, bo Egipt Egiptem, ale ogólna otoczka filmu wydała mi się trochę zbyt infantylna jak na moje nerwy. Poza tym, jeśli film się podoba, ogląda się go, a ja nigdy nie miałam ciągot, by obejrzeć Mumię.
_________________
Unholy
 
 
Xenka 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Kraków
Posted: 10-11-2007, 09:11   

Szymon_Trent wrote:
[ (fajnie było jak Impotent tfu... Imhotep i inne mumie tak wyginały swoja twarz gdy krzyczały :D


Impotent mi się podobał :690: Znaczy... jak już obrósł w mięsko ;)
Widzę, że niektórzy tu lubią Mumię, więc będę wrzucała od czasu do czasu jakieś newsy, żeby was zanudzić :pozdro:
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 10-11-2007, 13:24   

Mam nadzieję, że film będzie równie udany, jak poprzednie części :) Wszystkie trzy (Mumia 1 i 2 + Król Skorpion) bardzo mi się podobały. Właśnie takie filmy przygodowe lubię najbardziej, ze względu na fabułę i obsadę. Trochę szkoda, że Rachel Weisz nie będzie już grała, bo nie powiem, bardzo pasowała mi w swojej roli :) Będę bardzo uważnie śledził informacje na temat trzeciej mumii :D
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Xenka 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Kraków
Posted: 10-11-2007, 14:32   

Nowe info z blogu o Mumii 3 :

"A great deal has happened on the movie: we have successfully moved to Shanghai, we have finished Jet Li’s time with us in the movie and today, I finish sweet, sweet Michelle Yeoh. I have two weeks of a crazy chase and a few days of the O’Connell Family drama in Jonathan’s Egyptian-themed nightclub in Shanghai named appropriately “IMHOTEP’S,” complete with scantily clad dancers, live orchestra and deco motifs.
Last night our Action Unit, directed by Vic Armstrong, blew up a trolley on a main street in the Shanghai Bund section as part of our massive chase sequence. In this scene, Rick, Evy and Jonathan have hijacked a fireworks truck (it’s Chinese New year, 1946) and are chasing the Emperor Mummy and Anthony Wong through the streets. They take out the mother of all rockets and aim it right at the fleeing chariot. Jonathan lights the fuse with his Dunhill and it rips down the boulevard. The Mummy deflects the rocket straight into the trolley. Vic and I had set eight cameras and the damn trolley blew ten feet straight up off the ground with a fireworks display that could be seen from outer space! Special On-set Effects Supervisor Bruce Steinheimer designed the event with an extensive team of American and Chinese fireworks experts. The concussion was so intense it broke every window on main street and the rockets' red glare set the third story of the set on fire. It was glorious!
"

Ciekawe, ciekawe :) )
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 06-11-2008, 01:37   

Ja bylem na tym w kinie, moim zdaniem najgorsza z wszystkich czesci w ogole to byla taka nudna ze przysnalem a nigdy mi sie to nie zdaza nawet jak bylem na The Dark Night (najgorszy film ever ;*) :)
_________________
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 21-11-2008, 13:56   

Pozwólcie, że wypowiem się o wszystkich częściach :>

Mumia - fajny film. Dużo przygód i rzeczy fantastycznych, ciekawe wydarzenia i super klimaty :)

Mumia powraca - trochę gorszy od pierwszej części ale nie był zły ;)

Mumia 3 - nie mogę się doczekać :D
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 21-11-2008, 14:30   

Quote:
Mumia 3 - nie mogę się doczekać

Łukasz, czego nie możesz sie doczekać? chyba nie mówisz o premierze Mumii 3? :P

Ogólnie Mumia to taki filmik do obejrzenia i zapomnienia. Nic szczególnego. Poza tym jakoś nie przekonuje mnie do siebie Brendan Fraser. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 21-11-2008, 14:46   

A właśnie nie mogę doczekać się Mumii 3 :D Podoba mi się bardzo ten film więc z niecierpliwością czekam na tą część :) Chyba nic w tym dziwnego, że chcę by się odbyła premiera filmu który lubię ;)
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 21-11-2008, 15:03   

Łukasz wrote:
Chyba nic w tym dziwnego, że chcę by się odbyła premiera filmu który lubię ;)


To jest bardzo dziwne w przypadku, kiedy owa premiera już miała miejsce :O
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 21-11-2008, 15:08   

Odnoszę wrażanie, że piszesz tylko po to, żeby pisać i w ogóle nie orientujesz się w temacie. Przecież jako zagorzały fan Mumii powinieneś wiedzieć, że film grają w kinach od 1 sierpnia.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 21-11-2008, 15:27   

Hehe własnie widzę że ktoś tu nie wyłapał ironii. :P
Przeczytałam posta Łukasza i zaczęłam się zastanawiać o której części Mumii on pisze. Przez chwilę myślałam że to już jakaś nowa część. :P

Niedawno oglądałam jednym okiem Mumię 2 na TVN chyba. Nie przyciągnęło mnie to jakoś szczególnie do ekranu. Choć fakt że dużo się działo. Efektów wiele ale samej treści raczej mało. Jak ktoś lubi szybkie akcje to coś dla niego.

Trójkę może obejrzę jak mi się kiedyś będzie nudzić. ;)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 21-11-2008, 21:04   

O rety. Myślałem, że Mumia 3 premierowana będzie póżniej. Nie wiedziałem, że ten film już puszczano :( Tak czy inaczej fanem wogóle nie jestem, a oglądam bo lubię filmy przygodowe :)
 
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 21-11-2008, 22:00   

Na co czekać nie masz, bo Mumia 3 jest najżałośniejszym filmem, na jakim byłam. Po pierwszych kilku scenach chciałam wyjść z kina. Brak aktorki grającej Eve daje się we znaki, a scenariusz wymagałby radykalnego retuszu (kto go w ogóle układał? Co to ma być za scena ojciec + syn... dialogi cudowne...). Sytuację ratował tylko aktor grający brata Eve(a raczej próbował, bo był jedynym dobrze grającym aktorem). I tylko tyle. Myślałam, że takiej sławy aktor jak Jet Lee będzie miłym dodatkiem do filmu, ale równie dobrze jego rolę mógł zagrać pan Henio spod dwunastki, sprzątający co niedziele i przyklejający sobie plastry przy oczach, żeby chińczyka udawać. Krótko mówiąc, film jest totalną klapą.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 18-12-2008, 23:49   

Jako fan dwóch pierwszych części (bakcyla na antyczny Egipt mam od 8 roku życia),z zadowoleniem przyjołem wiadomość o nakręceniu trzeciej odsłony. Niestety efek końcowy nie powala na kolana...co najwyżej może spowodować grymas na twarzy.
Fabuła do bólu prosta i schematyczna,gra aktorska na bardzo średnim poziomie,jeszcze Michelle Yeoh i Jet Li są przekonywujący w swoich rolach... Brak Rachel Weisz jest tutaj bardzo odczuwalny,Maria Bello mimo starań nie daje rady zastąpić poprzedniczki mimo że prezentuje się i gra nie nagannie.
W jednym z wywiadów producenci zdradzili że ekipa i obsada aktorska ma w kontraktach zaznaczony udział w następnych trzech sequelach jeżeli kiedykolwiek miałyby zostać nakręcone... W związku z sukcesem komercyjnym już teraz mówi się o czwartej części (co sugeruje samo zakończenie)ale skończe już bo zacznę spoilerować.
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 24-03-2009, 14:53   

Mumia 1 : Najlepsza z wszystkich części. Tomb raiderowe klimaty. Ocena 9\10 .
Mumia 2: Nie spodobał mi się Alex. Przynajmniej końcówka fajna była . Plus za Króla Skorpiona . Ocena 7\10
Mumia3:Niestety część najgorsza ze wszystkich. O'Conell wygląda młodziej od swojego syna, trochę dziwne. Minus za Evelyn, już wcześniej jej nie lubiłam, a teraz to kompetna porażka . Szoda, że akcja nie rozgrywa się w Egipcie .Ocena 6\10
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 03-04-2009, 13:02   

To ja tym samym sposobem ocenie:
Mumia 1: Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części, jestem zadowolona z tego, że głowne role grają właśnie ci aktorzy co grają :P 8/10

Mumia 2: Najgorsza ze wszystkich części, ponieważ został wykorzystany stary motyw z Imhotepem. Nic nowego( no może ten Król Skorpion) ani ciekawego= najnudniejsza część. 5/10

Mumia 3: jest na drugim miejscu tuż po Mumii 1. Jest tu wiele fajnych rzeczy,efekty specjalne też niczego sobie, chociaż ten film nie jest taki zachwycający. Drugi raz nie chciałabym go obejrzeć, jakoś mnie do tego nie ciągnie. Nie podobała mi się zmiana głownej bohaterki. 7/10
:)
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 17-07-2009, 23:02   

trójka ... hmmm... kompletna klapa jeśli chodzi o zmianę Evy - TRAGEDIA! rozumiem, że może Weisz nie chciała grać, czy zależało producentom na postarzeniu bohaterów ale to było przegięcie - tak sztucznego odgrywania swojej roli nie widziałam już dawno :p a Rachel idealnie pasowała do tej roli. przywiązałam się do niej.

a poza tym - cudeńko jak dla mnie :) i mój ulubiony Jet Li :D sama historia fajna i pomysł zmiany klimatu udany. znane poczucie humoru producenta - bezcenne :) ogólnie super - poza tą nieszczęsną "nową" Evy.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo