FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tolerancja
Author Message
igmart 
Praktykant



Joined: 05 Feb 2006
Posts: 101
Location: Białystok
Posted: 11-03-2006, 18:05   Tolerancja

Tutaj wypowiadajcie się na temat wszelakiej tolerancji. Np. czy zawsze tolerujemy osoby, które seplenią lub są puszyste...? Czasem warto się zastanowić...
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 11-03-2006, 20:47   

Ja nie dzierżę drechów i wiary która szpanuję, tym że klną czy że coś. Ja też dość dużo klę więc siebie czasem nie toleruję, ale niektórzy przesadzają. Próbują pokazać że są kimś wielkim klnąc i mówiąc że o tego spiZgam bo się krzywo patrzy albo ma głupią mordę. Głupota ! A co do tej tolerancji jako samej tolerancji to wiadome jest ze kazdemu sie cos nie podoba i nie moze zniesc osob z taka w jego mniemaniu wadą. Tak samo jak homoseksualizmu ... No tyle moich wypocin :D
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 11-03-2006, 20:57   

Ja jestem na ogłół tolerancyjny :) Nie loleruję jednak ludzi którzy nie są tolerancyjni wobec mnie i moich zainteresować ( np. wiele razy zostałem wyśmiany za moją pasje do TR) a także ludzi któzy źle wyrażają się o moim Kraju. Jaki jest taki jest ale to nie powód żeby bluzgać na ojczyzną :) Tak to ludzie są spoko i niech se żyją jak chcą ;)
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 11-03-2006, 21:13   

Tey no strasznie wkurzające jest to jak ktoś nie toleruję Twoich zainteresowań ! W starej szkole nie byłem brany poważnie, kochając TR :/ A teraz cokolwiek bym nie robił w liceum, czegokolwiek bym nie lubił to raczej zostanę zaakceptowany :) Co nie oznacza że milej wspominam gima niż liceum i wolałbym powrócic do starej szkoly i starych ludzi :) A co do patriotyzmu tak wielkiego u Ciebie fan - jesteś może harcerzem czy to tak po prostu z Ciebie wypływa ?
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 11-03-2006, 21:14   

Ja jestem tolerancyjna (tak sądzę :P ). Nie przeszkadzają mi zainteresowania innych, ułomności itp. Uważam, że każdy człowiek jest inny, oryginalny i niepowtarzalny, ma swoje zainteresowania, niekiedy odmienne od zainteresowań innych, ale to wcale nie oznacza, że jest gorszy. Ludzie powinni szanować innych bezwzględu na kolor skóry, wyznanie, zainteresowania, orientację seksualną czy jeszcze coś innego. :) Poprostu każdy człowiek rodzi się równy i taki zostaje. :)
Quote:
Nie toleruję (...) ludzi któzy źle wyrażają się o moim Kraju.

Jako patriotka i dziewczyna która szanuje swoją ojczyznę też nie mogę patrzeć na ludzi którzy wyrażają się źle o moim kraju, ale także mieszkańców innych państw którzy źle wyrażają się źle o nich... Ale to już chyba nie podchodzi pod tolerancję... :roll:
Quote:
W starej szkole nie byłem brany poważnie, kochając TR :/

A ja wciąż nie jestem brana na poważnie jako fanka TR... Wszyscy się dziwią jak mogę w to grać... :roll: Poprostu straszne... :P Dziwią się, że ja lubię latać Larą i strzelać do ludzi/zwierząt, ale jeżeli jakiś chłopak robi to samo to go za to podziwiają i wogóle... I gdzie tu sprawiedliwość? :P A podobno panuje równouprawnienie... :roll: :p
 
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 11-03-2006, 21:23   

Paciej -> Nie, nigdy nie byłem :) Tak jakoś po prostu żależy mi na tym Państwie. A co do tolerancji w związku z TR to ci zazdroszę :roll: Mam brata ciotecznego starszego o trzy lata który najpierw grał ze mną w TR(4) a potem stwierdził że całą Lara Croft i TR jest dla dzieci bo jest automatyczne strzelowanie :| I jak takiemu przemówić :?: Ludzie są nietolerancyjni i tego nikt nie zmieni a wielka szkoda :roll:
 
 
igmart 
Praktykant



Joined: 05 Feb 2006
Posts: 101
Location: Białystok
Posted: 11-03-2006, 21:31   

To widzę, że mam fajną szkołę lub tam klase, bo mnie nikt jeszcze nie wyśmiał ani nic z tych rzeczy za to, że lubię se pograć w TR ;D
_________________
I love Maxwell :* hehe;p zwariowałam, ale jak to ja:D Tak, Ciebie DAvv!d też kocham mój Ty mężu hipopotami;* :D
 
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 11-03-2006, 21:40   

Khem, myślę, że przewodnią myślą tego topicu nie była 'Tolerancja innych w stosunku do fanów TR'... :P Chodziło tu chyba o coś innego. ;) Dziękuję za uwagę, wiem, czepiam się... :P
igmart -> no rzeczywiście masz fajną szkołę... :)
 
 
 
igmart 
Praktykant



Joined: 05 Feb 2006
Posts: 101
Location: Białystok
Posted: 11-03-2006, 21:42   

No więc masz racje Kamcia. No więc np. ja jestem osobą niezwykle tolerancyjną. Dla mnie każdy człowiek jest równy i już.

Igi

Taaa, i oczywiście w pełni się to zgadza z Twoim postem w topicu "Homoseksualizm" :) Niezwykle Ciebie tolerancyjna osóbka, nie ma co.
 
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 11-03-2006, 21:55   

Nie łudźmy się - całkowita tolerancja wobec wszystkiego nie jest możliwa. Nie ma na świecie osoby, która tolerowałaby każde poglądy i zachowania z jakimi się w życiu spotyka. Co więcej, powiem nawet, że nadmierna tolerancja jest wręcz szkodliwa, bo prowadzi do ogólnej akceptacji niezdrowych trendencji, zachowań, wzorców itp. Nie można na przykład tolerować pedofilii, nieuzasadnionej agresji, przemocy w rodzinie, pijaństwa, albo morderstwa. W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej zasłaniają się prawem do wyrażania własnych poglądów i kwilą, że powinniśmy tolerować ich poglądy za każdym razem, gdy ktoś odważy się ich skrytykować. Mówię tu na przykład o kibolach, którzy na jednej ze stron internetowych w taki sposób próbowali usprawiedliwić swoje umiłowanie do prania się po ryjach na tzw. ustawkach. Niby to ich sprawa, w końcu zabijają się między sobą, ale gdyby spojrzeć na to z innej strony... Agresja wciąż narasta pośród takich bęcwałów i zaczynają powoli prać nie tylko siebie nawzajem, ale też przypadkowe osoby. Nie można więc tolerować takich zachowań.
_________________

 
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 11-03-2006, 21:59   

Jaunty -> takich rzeczy jakie opisałeś akurat też nie toleruję, a wręcz potępiam to... :roll: W moim poście pisałam, o ludziach którzy przeszkadzają innym dlatego, że są, nie dlatego, że robią coś złego czy niewłaściwego... :roll: Oczywiście jeżeli to jest jakikolwiek przejaw agresji czy innych niezdrowych czynników powinno się to jak najszybciej likwidować i nawet o tym dyskutować nie będę... :roll:
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 11-03-2006, 22:07   

A kibole to w sumie prawie jak drechy nie :P I tak podpinam to pod swoja pierwszą wypowiedź, każdy kozak, koleś który lubi się z kimś prać, drech u mnie nie o3mają respectu :]
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 12-03-2006, 13:31   

Ja oprócz waszych rzeczy wymienionych nie toleruje dwulicowości. Nie lubie ludzi, którzy najpierw skaczą wokół jednej osoby i niby wielcy przyjaciele, a potem ją obgaduje beszczelnie za plecami... :roll: NIe mam nic przeciwko zwykłej plotce dopóki nie robi się krzywdząca...
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 12-03-2006, 16:34   

Jestem w zasadzie tolerancyjny, ale:
nie lubię nietolerancyjnych (tolerancja cudzej nietolerancji tworzy błędne koło)
skinheadów (nazi, NS, NR), fanatycznych patriotów, polityków, prawicy..... I nie przepadam za dresiarzami oraz blokersami. Czemu nigdy do mnie nie wyskocza 1:1 albo 2:1 ewentualnie? Zawsze minimum 3:1 są silni.... Eh.
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 12-03-2006, 17:30   

Tak, jak mowił Jaunty - nie da sie być w pełni tolerancyjnym, więc zamiast mówić, że jestem tolerancyjna powiem, czego przede wszstkim nie toleruje:
- chamówy - męskiej damskiej starczej - w każdej postaci
- złodziejstwa - tylko łapy poprzetrącać
- tępych panienek typu "na pomoc nie mam mózgu"
- ingorantów

To tak przede wszystkim
Można by wymieniać bez końca
Jest od cholery rzeczy czy spraw, które człowieka irytują
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 13-03-2006, 19:15   

Podstawowa zasada: Tolerancja - tak, ALE tylko dla tolerancyjnych. Jezeli ktoś sam nie ma w sobie nawet odrobiny tolerancji to nawet na jej odrobinę nie zasługuje.

Pomijam te ekstremalne przypadki, które podał Jaunty, bo to chyba oczywiste.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 13-03-2006, 21:48   

fanfan100 wrote:
( np. wiele razy zostałem wyśmiany za moją pasje do TR)


Fan Fan -> Ja jestem też za to wyśmiewana :P
Ale w podstawówce to jakoś sobie z tym poradziłam (rozwalając jednej osobie nos a innym takie tam drobnostki :P )
więc uważam,że tolerancja jest ważna ale jak mnie ktoś nie toleruje to od razu dochodzi do rękoczynu :
 
 
igmart 
Praktykant



Joined: 05 Feb 2006
Posts: 101
Location: Białystok
Posted: 13-03-2006, 21:49   

No tak. Może i przesadziłąm. A więc się poprawiam i mówię, że na ogół jestem tolerancyjna. Wszystkiego jednak nie można akceptować. No ale też bez przesady. Nie można mieć żadnych wontów do człowieka, który np. ma po 5 kolczyków w jednym uchu...
_________________
I love Maxwell :* hehe;p zwariowałam, ale jak to ja:D Tak, Ciebie DAvv!d też kocham mój Ty mężu hipopotami;* :D
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 28-03-2006, 15:39   

www.tomek.most.org.pl
Wstawiam to teraz, gdyż sprawa odżyła. Teraz, po 10 latach Tomek ma szansę wyjść. Może na święta.... Zachęcam was do ściągnięcia petycji i zebrania podpisów wśród znajomych. W niedzielę był u Tomka nasz kolega, Wilku z białegostoku. I Tomek ma teraz nadzieję na wyjście. On siedzi za to, że miał odwagę się bronić. I od 10 lat nie miał żadnej przepustki. A gdyby komus się chciało, to jest moja jeszcze jedna prośba: Wyślijcie Tomkowi list.

Tomasz Wilkoszewski
Zakład Karny
ul. Orzechowa 5
98-200 Sieradz


List może ważyć maksimum 2kg, więc mozecie do koperty wrzucić jakieś fajne rzeczy na cd-kach. On ma w celi komputer, więc będzie miał trochę radości. DVD nie ma, ale co za problem nagrać ze dwa cd-ki? :)
To taki mój apel do was.

Igi
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 28-03-2006, 17:02   

Wydrukowałam sobie ten list do prezydenta z prośbą o ułaskawienie. Wyślę go. Kto wie, może akurat to pomoże.
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 29-03-2006, 17:28   

Wlasnie, czy wysylanie takich listow z prosba o ulaskawienie moze cos pomoc?

Chetnie wydrukowalbym te strone i rzucil na tablice u siebie w szkole, aby ludzie przeczytali i byc moze zainteresowali sie - jak nie petycje o ulaskawienie, to chociaz korespondencja.
 
 
igmart 
Praktykant



Joined: 05 Feb 2006
Posts: 101
Location: Białystok
Posted: 08-04-2006, 18:26   

To jest niesprawiedliwe. Powinniśmy walczyć z niesprawiedliwością, chociaż, że spotykamy ją na każdym kroku. Wspierajmy ludzi, którzy walczą, a nie przyglądajmy się tylko z założonymi rękoma!!!
_________________
I love Maxwell :* hehe;p zwariowałam, ale jak to ja:D Tak, Ciebie DAvv!d też kocham mój Ty mężu hipopotami;* :D
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 02-05-2006, 13:59   

Quote:
Wilku
<****@*****l> do akcja
Więcej opcji 13:18 (38 minut temu)
Ostatnio dzwonil do mnie tomek wilkoszewski i mowil,ze wokande ma 10 maja. okolo godziny 10-11 powinien znac juz wyrok i ma zaraz potem zadzwonic i powiedziec jak sprawy stoja. jesli dostanie zwolnienie warunkowe,to po godzinie 16 powinien juz opuszczac zaklad karny.
jesli ktos posiada jeszcze jakies wypelnione petycje w jego sprawie,to czwartek jest chyba ostatecznym terminem by wysylac je listem poleconym priorytewtem na adres sadu.
pozdrawiam
Wilku
 
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 09-04-2008, 09:51   

W świecie polityki często spotyka się nietolerancyjnych ludzi. Co komu do tego, że się jeden facet z drugim tarmosi? Tak samo jak my, geje czy lesbijki mają prawo do miłości ;) Dzieci moim zdaniem powinno się uczyć szacunku dla drugiego człowieka od małego. Potem dziecko zobaczy na ulicy dwóch obściskujących się mężczyzn, i będzie się zastanawiało dlaczego on tego nie robi z panią. Ostatnio w programie ,,Teraz My'' była dyskusja na ten temat i ostra wymiana zdań. Po jakiego grzyba Kaczyński wcisnął do swojej video wypowiedzi tych dwóch homoseksualistów? Teraz mają nas za jakieś nietolerancyjne świnie......
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 09-04-2008, 13:03   

Quote:
Potem dziecko zobaczy na ulicy dwóch obściskujących się mężczyzn, i będzie się zastanawiało dlaczego on tego nie robi z panią.

Chciałabym tylko zaznaczyć, że całkowicie zdrowym i normalnym odruchem byłoby zastanawianie się "dlaczego on tego nie robi z panią"? Ludzie, ja naprawdę rozumiem, że ktoś woli osoby swojej płci, ale nie róbmy z tego wielkiej afery i nie wmawiajmy sobie, a tym bardziej dzieciom, że to całkowicie normalne, kiedy pan całuje się z panem, bo tak nie jest.
Nie rozumiem tej całej propagandy odnośnie homoseksualizmu. Wszyscy twierdzą, że sodomia istnieje od początku świata, no więc niech sobie istnieje, tylko dlaczego rozgłaszać wszem i wobec, że to jest normalne! Skoro homoseksualiści uważają, że to jak żyją, jest ok, to ich sprawa, wolna wola, mogą robić co chcą. Tylko niech nie utrudniają życia zwykłym, szarym ludziom, którzy dość mają ich protestów, reklam i pseudo obrony.
Czy nie byłoby lepiej, by nie obnosić się ze swoją orientacją? Zastanówcie się, czy jeżeli idziesz ulicą i krzyczysz "jestem hetero!" wzbudzisz mniejsze zainteresowanie niż idąc i krzycząc "jestem homo!"?
Co kogo to obchodzi czy woli się panów czy panie? Gdyby homoseksualiście tak się nie obnosili ze swoją orientacją, nie byłoby problemu. Ale jest, bo sami mają poczucie głupoty tego co robią i manifestując uwielbienie swojej płci, próbują się dowartościować. Ja tego inaczej nie rozumiem.

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 09-04-2008, 21:51 ]
Sodomia i Gomoria. Za dużo "Włatców Móch" kochanie ;) .
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo