FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Konfiguracja
Author Message
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 23-07-2012, 20:01   

No dobra, nie wiem czy się to komuś przyda, ale udało mi się rozpracować oznaczenia palet i tekstur w konfiguracji TRAOD, więc jakby ktoś chciał sobie ustawić jak najlepszą grafikę to:
1. Monitor aspect/Proporcje monitora: dla monitorów 16:10 trzeba samemu wpisać wartość 1.6. Dla monitorów 16:9 jest dostępna na liście wartość 1.78. W Monitor Size/Rozmiar Monitora trzeba po prostu wpisać rozmiar monitora w calach. U mnie np. jest to 19.00.
2. Cienie: dla posiadaczy kart nvidia radzę odznaczenie opcji Pixel Shader 2.0 Shadows/Cienie Pixel Shader 2 a zaznaczenie Nvidia Shadows/Cienie Nvidia. Najwyższa wartość oznacza największą ilość renderowanych cieni. Dla posiadaczy kart innej firmy radzę wyłączenie Nvidia Shadows/Cienie Nvidia a włączenie Pixel Shader 2.0 Shadows/Cienie Pixel Shader 2 + Shadow Rooms/Cienie pomieszczeń. Nie radzę włączać obu opcji na raz, bo wtedy nie działa żadna z opcji.
3. Tekstury: we wszelkich opcjach mających formaty tekstur typu bit BGR/bit ABGR wybierajcie ARGB o najwyższych wartościach, np. 64bit A16B16G16R16.
4. Palety: sprawa podobna co w trzecim punkcie, z tą różnicą, że tutaj są formaty typu bit DX/bit DS. Wyberajcie bit DS o najwyższych wartościach, np. 32bit D24S8.

Powyżej wymienione to pola, które mają inną zawartość/inne działanie zależnie od rodzaju karty graficznej, dlatego je tu wymieniłem. Wszystkie inne opcje wystarczy po prostu zaznaczyć. Tutaj macie przykład moich ustawień:



Polecam również zmianę ustawień Gamma. Domyślnie opcja jest ustawiona na 1.20, przez co grafika wydaje się szara i wyprana z kolorów. Podczas grania wejdźcie do ustawień i przesuńcie suwak z 1.20 na 1.00, a kolory staną się bardziej podobne do tych na playstation 2.

Aha, nie zwracajcie uwagi na to, że CG Compiler jest u mnie dostępne, ma to związek z tym, że podmieniłem pliki cg.dll i cgD3D.dll na nowsze. Wy tego ofc nie musicie robić, bo nie ma to żadnego wpływu na grę. :)
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 29-07-2012, 20:07   

Mam jakieś dziwne problemy z ta grą .. w tutorialu Lara mówi na przyspieszonych obrotach .. może to i jest śmieszne, ale psuje klimat gry ;/
Da się coś z tym zrobić?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-07-2012, 20:11   

Należy wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe - powinno pomóc.

Panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> zakładka audio -> na odtwarzaniu dźwięków wybierasz "zaawansowane" -> zakładka wydajność -> zmniejszasz/wyłączasz przyspieszenie korzystając z suwaka.
_________________
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 29-07-2012, 20:58   

Dałem wszystko na minimum, a i tak problem pozostał :/
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 29-07-2012, 21:23   

Może karta dźwiękowa jest nie kompytabilna z grą .Spróbuj zainstalować patche są na :wotr: i wgraj sterowniki dźwiękowe z STĄD http://windows.microsoft....-sound-problems .A jak to nic nieda to masz problem :p
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo