FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR7 -> Nowy wygląd Lary -> Co sądzicie?
Author Message
makowiec91 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2011
Posts: 4
Posted: 06-01-2012, 14:41   

niby delikatna ale zabijać potrafi ;)

Quote:
No ale przecież tam rozmawiamy o innych butach, a tu o innych, więc w czym problem?


też nie wiem o w czym problem.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 06-01-2012, 15:00   

alFa wrote:
A właśnie mam pytanie: w Legendzie to Lara jest według Was blondynką czy brunetką? A może jakimś lekkim machoniem wieje?

Na bank blondynką, jej odcień włosów wpada przecież w platynę. A mahoniem, to jej wieje z kominka.
_________________

 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 07-01-2012, 13:45   

Karima jest platynką, a z Larką jest mały problem. Czy ktoś jeszcze uważa że jest blondyną? Bo ja nie sądzę. Dla mnie to albo kasztan, albo ciemny mahoń.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 07-01-2012, 17:42   

To Ty chyba kochany nigdy platyny nie widziałeś. Dodatkowo mojej ironii nie zrozumiałeś. Blond jest... jakby Ci to powiedzieć po chłopsku... ŻÓŁTY, ewentualnie jasnobrązowy, JASNO. A Lara ma na głowie typowy ciemny brąz.
_________________

 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 08-01-2012, 04:48   

Harry ty geju :D .

Alf, masz, instrukcja:

Platyna:
http://morningbounce.file...-blonde-mdn.jpg

Blondynka:
http://www.funny-potato.c...onde/blonde.jpg
lub
http://i2.pinger.pl/pgr15...iech_grymas.jpg

Szatynka (o którą pewnie Ci chodziło gdy mówiłeś o Karimie):
http://i2.pinger.pl/pgr10...00702434849c3ca

Brunetka:
http://styletips101.com/w...01/brunette.jpg

I w stronę czerwieni :P

Kasztan/mahoń (są b. podobne)
http://i.pinger.pl/pgr326.../1220882803.jpg

Rudy:
http://3.bp.blogspot.com/...0/ruda.blog.jpg

Czerwony (:P):
http://i.pinger.pl/pgr273...a0001_28129.jpg


Lara to brunetka (po klasykach wpada w mahoń), Amanda to platyna, a Natla blond-platyna (w 96 miała ciemniejsze niż w trylogii).
_________________
; p ; >>
  
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 08-01-2012, 15:29   

No więc Lara w Legendzie jest definitywnie mahoniowa, Harry.
no... a tak przy okazji to całkiem niezłe modele wybrałaś Int. Myślę, że z pewnością nie kolor włosów przykuł głównie moją uwagę, spoglądając na te ślicznotki.
 
 
Birdy 
Nowicjusz



Joined: 31 Dec 2011
Posts: 11
Posted: 08-01-2012, 18:06   

Integral, do brunetki wkradła Ci się ruda.

Ja wyróżniam cztery podstawowe kolory: blond, czarny, brązowy i rudy. Nie będę sobie życia utrudniać. Kasztan/mahoń to dla mnie jasny brąz i tyle. Według mnie Lara jest brunetką.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 08-01-2012, 18:27 ]
Dzięki, już poprawiam :)
_________________
Jestem archeologiem. Odkopuję stare tematy.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 08-01-2012, 23:16   

Integral wrote:
Harry ty geju .

Powiedz mi coś, czego nie wiem :*
_________________

 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-01-2012, 23:53   

No to, skoro kwestie koloru włosów Lary mamy z głowy, to chyba z resztą pójdzie już łatwiej :D

A tak całkiem serio - dla mnie wygląd Lary z TR7 jest problematyczny. Z jednej bowiem strony mamy Larę na Renderach, gdzie jest po prostu boska, cudowna, zaje*ista i w ogóle, oraz jej model w grze - mam na myśli ten w wersji grafiki podstawowej, który niestety ma powaloną teksturę włosów. Jednak z drugiej strony jest fajnym połączeniem pomiędzy realizmem, a jej dotychczasową komiksowością. Jest niby atletyczna, ale wcięcie w talii, krągłości itp (które kompletnie akurat na mnie nie działają) dają jej dodatkowego sexapilu. Generalnie nawet bardziej podoba mi się tutaj niż w TRU gdzie znów wyglądała na zbytnią siłaczkę - szczególnie mocno zarysowana muskulatura. Legendową broni dodatkowo to, że jest już bardziej współcześnie ubrana i ma lepszy strój - podstawowy Legend w porównaniu do klasyków...

Co do jej wyglądu Next Gen - tutaj jest gorzej - świecąca się jak przetłuszczona cera, zrobione paznokietki, błyszczące lakierem oraz mocno nasmarowane niczym kilogramem szminki usta są dla mnie przesadzone - a dodatkowo w Next Gen nawet jako dziewięciolatka ma połysk szminy na ustach jak z pracownica burdelu... Masakra, dlatego mimo większej ilości polygonów - tę wersję oceniam znacznie gorzej... Jeszcze te załamki na postaci gdy kuca, albo wykonuje jakąś gimnastyczną akrobację - prezentuje się to dziwnie i nie urzeka mnie kompletnie...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 09-01-2012, 04:43   

krtomb wrote:
Jednak z drugiej strony jest fajnym połączeniem pomiędzy realizmem, a jej dotychczasową komiksowością. Jest niby atletyczna, ale wcięcie w talii, krągłości itp (które kompletnie akurat na mnie nie działają) dają jej dodatkowego sexapilu. Generalnie nawet bardziej podoba mi się tutaj niż w TRU gdzie znów wyglądała na zbytnią siłaczkę - szczególnie mocno zarysowana muskulatura.

Nooo nie zgodzę się. Lara z TRL jest tekturowa, za płaska patrząc z boku, ma kompletnie nienaturalną anatomię. W TRU wygląda jak 100% kobitka i to jest świetne :) .
_________________
; p ; >>
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-01-2012, 10:54   

Dla mnie Lara nigdy nie była postacią naturalną i nie wydaje mi się, aby od samego początku chodziło o jej realistyczny wygląd. Podobała mi się też w komiksach, gdzie wiadomo co i jak podkreślano celem uatrakcyjnienia jej postaci. Dla mnie w TRU troszkę poszła w kierunku modelu podobnego z Angel of Darkness więc nie do końca mi to podeszło. W Legend miała fajną fryzurkę i była fajnym połączeniem pomiędzy starą (trochę karykaturalną) Larą z klasyków jak i przejściem w nowoczesność. Ma swoje mankamenty, nie powiem, ale najbardziej mi jakoś podeszła.

Co do modelu postaci z TRU - podoba mi się głównie w stroju Klasycznym z zielonym topem oraz brązowymi spodenkami i butami. Z pozostałych strojów toleruję jedynie ten sztandarowy z Underworld'a czyli moim zdaniem trochę wariacja na temat Legendy...
Co do wykonania - zdecydowanie jakośćiowo była o wiele bardziej dopracowana i poprawiono jej kucyk, jednak jak pisałem za bardzo mi trąciła AOD...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 10-01-2012, 17:25   

Quote:
Dla mnie Lara nigdy nie była postacią naturalną i nie wydaje mi się, aby od samego początku chodziło o jej realistyczny wygląd.


Mężczyzna ukryty w ciele kobiety, tyle można stwierdzić na podstawie klasycznych części Tomb Raidera (1-3). The Last Revelation i Chronicles to próba nadgonienia nazbyt wyciosanej figury tzw. krągłościami (mięśni, bioder), czego uwieńczeniem jest dosyć pełna i realna figura z Angel of Darkness.
W TR Legend mamy do czynienia z wydłużeniem i wysmukleniem postaci Lary Croft na rzecz jej znakomitych umiejętności akrobatycznych (pierwszy raz prezentowanych w tej serii). To samo dotyczy TR Anniversary (identyczna konwencja, jedynie twarz jest nieco inna).

Zgodnie z tym co powiedziała Int, TRU to 100% kobitka (czy dlatego że silnik gry jest najbardziej zbliżony do odtworzenia świata?). Nie mamy tu już sportsmenki. Odczuwałem niesamowitą przyjemność patrząc na biegnącą Larę z tymi tak kobieco ugiętymi ramionami, nie mówiąc już o chwilowym momencie utraty równowagi podczas zeskakiwania z niewielkich wysokości. Takie bardzo ludzkie akcenty.

Czy nie zauważyliście pewnej ciekawej rzeczy? Mianowicie - czy możecie sobie wyobrazić Larę Croft z Underworlda w Legendowej scenie z Takamoto (And You would be wise enough to avoid such accusations)? Nie! Tam pasowała tylko ta bezczelnie wysportowana, zawsze konkretna i perfekcyjna Lara z Legendy. W Legendzie jest ten głos, o którym powiedział krtomb że jest odzwierciedleniem brytyjskości. Głos czy słowa - jedno bez drugiego obejść się nie może. Natomiast w TRU głos Lary jest po prostu zbyt delikatny, tak jak jej sylwetka. No może tam gdzieś coś bąknęła do gościa który jej w Nifleheimie zabrał rękawicę (I don't suppose you'd be open to bribery, would you?). Tutaj pachnie uległością. A gdzie pomyśleć o uległości w Legendzie, haha!

Okay, Takamoto split, what's next? Po prostu: Catching him! haha :hehe:
 
 
chinese_bomb 
Nowicjusz



Joined: 04 Jun 2012
Posts: 28
Posted: 06-06-2012, 01:30   

alFa wrote:
W Legendzie jest ten głos, o którym powiedział krtomb że jest odzwierciedleniem brytyjskości. Głos czy słowa - jedno bez drugiego obejść się nie może.


A już miałam się zżymać, że nikt nie wygłasza peanów pod adresem cudownego głosu Keeley Hawes. Absolutnie go uwielbiam, moje małe filologiczne zboczenie się włącza, kiedy słyszę ten uberposh upper-class English accent ;( . To słyszy się już w pierwszych kwestiach, choćby wtedy, gdy Lara wyciąga PDA i daje komunikat Zipowi: It still works, if that's what you're wondering. i to jej sarkastyczne There is a God, dryfując na [spoiler:62fd2930ea]kurwa[/spoiler:62fd2930ea] trumnie. Uwielbiam takie smaczki. Klasa sama w sobie, odróżnia TRL od chociażby AOD'a, gdzie Lara przez większość czasu była nie tyle badass'em, co zwyczajnie pyskowała :p

Zgodzę się też, że kwestie Lary z Legendy mają większą siłę wyrazu niż w Underworldzie, jakby była bardziej przekonana o słuszności tego, co robi.


Nigdy tak naprawdę nie patrzyłam na Larę pod kątem wyglądu fizycznego, może dlatego, że chowałam się na klasykach, gdzie ten aspekt naprawdę nie grał dużej roli. Liczył się dla mnie głównie gameplay. Przyznaję z drugiej strony, że dużo rzeczy jest na plus, przede wszystkim wraz z Legendą ruchy Lary znacznie się upłynniły, nie rusza się już tak sztywno, jak w Angel of Darkness, potrafi przyspieszyć podczas wspinania się po drabince, ma ciekawą technikę walki, no kurczę, fajna jest.
 
 
Laaarkaaa123 
Nowicjusz



Joined: 08 Jun 2012
Posts: 15
Location: Tczew
Posted: 11-06-2012, 18:35   

Mi Lara w Legendzie na początku się nie podobała ... Porównując ją do starej Lary wydawała mi się taka bardziej delikatniejsza... Nie mogłam przyzwyczaić się do niej xd
Później jako tako zmieniłam o niej zdanie dopiero wtedy gdy pierwszy raz zagrałam w tą część :D
Wtedy nie widziałam żadnej innej Lary oprócz tej haha xd
Chociaż mogli by zrobić jej tego warkocza !! :D
Moim zdaniem wystąpiło też troszeczkę za dużo zmian :P
_________________
LadyCroft
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 23-10-2012, 13:28   

Lara w Legendzie wygląda świetnie. Twórcy się postarali. Naprawdę do niczego nie można się przyczepić. Jej gesty i ruchy były bardzo naturalne i sprawiały wrażenie, że rozgrywka była atrakcyjniejsza. Ogólnie to myślę, że w dalszych częściach tomb raidera wygląd Lary był coraz lepszy. Czyli z części na część wyglądała coraz lepiej :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Azaelia 
Student



Joined: 03 Jun 2013
Posts: 40
Location: Nightmareland.
Posted: 12-06-2013, 14:21   

Lara w Legendzie była taka... jak nie człowiek. Nieproporcjonalna. Za wąskie ramiona i talia, za duży biust... To jest nienaturalne. Może razi mnie to aż tak dlatego, że długo zajmuję się rysowaniem ludzkich postaci i sama jeszcze do niedawna męczyłam się z proporcjami ;) Przy grafice podstawowej włosy są rzeczywiście zbyt "tekturowe", ale na NG wyglądają lepiej.
Za to do ruchów Lary nie będę się przyczepiać, bo nie za bardzo jest do czego. Są o wiele bardziej naturalne niż w AoD, dodane bardzo fajne akrobacje - to mi się spodobało. Nad głosem nie zastanawiałam się długo, a to znaczy, że był po prostu dobry :)
_________________
See you in Hell.
 
 
hawker 
Nowicjusz


Joined: 08 Oct 2013
Posts: 5
Posted: 08-10-2013, 15:32   

Azaelia wrote:
Lara w Legendzie była taka... jak nie człowiek. Nieproporcjonalna. Za wąskie ramiona i talia, za duży biust... To jest nienaturalne.


Przypatrzysz się trochę większej liczbie ludzi w życiu to zmienisz zdanie nt. tego co jest nienaturalne. Ludzie miewają kuriozalne proporcje.

Co do Lary z TRL... miała za słabe ramiona jak na podciąganie i ruszała się jakby ją z salonu wzięto, ale było to piękne i urocze na swój sposób. Jeśli zaś chodzi o ogólny wygląd: Znam pare kobiet które byłyby uznane za zbyt wyidealizowane, gdyby były obrazkami ,a nie żywymi kobietami. Do dwóch z nich Lara by nawet pasowała z wyglądu, może odrobinę poprawiona jest. A z postaci znanych: Michelle Jenneke by bardzo pasowała na Larę. Nie jest tak mocno wcięta i jest bardziej umięśniona z racji tego iż jest prawdziwą sportsmenką, ale wielu się spodoba i mnie od razu przypomniała tę postać.
 
 
Truz_kawka
[Deleted]

Posted: 30-01-2014, 09:17   

Bardzo mi się podoba różnorodność, że niemal w każdym lvl jest inny strój co daje temu świeżość. :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo