FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Książki TR

Czy książka "Amulet of Power" wyjdzie w Polsce ?
Tak
35%
 35%  [ 13 ]
Nie
64%
 64%  [ 24 ]
Voted : 25
Total Votes: 37

Author Message
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 27-12-2010, 22:36   

Tak, po polsku..
WoTR wrote:

KOMENTARZ WoTR


Książka o wyprawie Lary, mającej na celu odnalezienie miejsca zwanego "kolebką życia" oraz uchronienie znajdującej się tam legendarnej Puszki Pandory przed niepowołanymi rękoma, niestety nie zachwyca czytelnika i jest słabym odwzorowaniem średniego filmu. Kilka powiązań z grą, jak chociażby pojawiające się nazwiska Eckhardt'a czy Von Croy'a, nie wystarczyły by zadowolić czytelnika. Historia przedstawiona jest drętwo i nudno, ciekawe dialogi pojawiające się w filmie zostały trochę zmienione, dobija fatalne tłumaczenie Jolanty Załuskiej. Być może powieść byłaby ciekawsza gdyby inny tłumacz dokonał przekładu, być może dorównałaby swej poprzedniczce zrodzonej z pióra Sterna. Książka zdecydowanie nie jest na jeden wieczór, można się z nią męczyć przez wiele tygodni. Zdecydowanie nie polecamy.

Może Cię trochę naprowadzi..
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 27-12-2010, 23:12   

http://www.laracroft.pl/books/index.htm
_________________
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 13-03-2011, 12:42   

Z empika (empiku?) nic z nie znika:

http://www.empik.com/lara...94331,ksiazka-p

http://www.empik.com/lara...83692,ksiazka-p

http://www.empik.com/lara...91910,ksiazka-p

Po prostu po przebudowie serwisu książki obcojęzyczne przeniesiono do innego działu. No i oczywiście trzeba na nie czekać (ja kiedy kupowałem - kilka lat temu - nie czekałem 30 dni tylko dwa miesiące).
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 12-03-2012, 16:20   

Hej, ludziska, jest ponoć książka opowiadająca historię między czwórką a AOD. Czytaliście? Polecacie? Ponoć jakiś przystojniak odnajduje Larę. A że świeżo co ukończyłem The Last Revelation ta książka musi być moja!
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 12-03-2012, 17:45   

Powyższe linki nieaktywne.

Znajdujesz się w temacie dot. książek TR, trafiasz w sedno, ale:

- książki TR nie zostały spolonizowane
- empik już ich nie sprzedaje (były dostępne wersje dojcz i inglisz)

Książka o której mówisz nosi tytuł "Lara Croft Tomb Raider: The Amulet of Power", streszczenie jest gdzieś na laracroft.pl, ale nie każę Ci szukać:

http://www.laracroft.pl/books/books1.htm#plot

zakupów poszukaj na ebay, pdf raczej nie znajdziesz, podobno jest dostępna wersja cyfrowa na iPhone, jeśli dysponujesz platformą możesz poszperać.
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 12-03-2012, 19:52   

ależ ja jestem na anglistyce, więc język nie gra roli. Ja się nie mogę pogodzić z tym zakończeniem... tak nie kończy Lara!
S3th wrote:
Znajdujesz się w temacie dot. książek TR, trafiasz w sedno, ale:


to aż tak złą mam reputację? Boshe... no jak se chłop naważyl piwa to teraz piana mu została...
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-03-2012, 12:42   

Najlepiej zamowic z ebaya lub z Amazona brytyjskiego ;) Jak juz bedziesz zamawiał to zastanow sie czy nie lepiej kupic od razu 3 czesci, zaoszczedzisz na przesyłce ;)
_________________
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 14-03-2012, 15:58   

S3th wrote:
podobno jest dostępna wersja cyfrowa na iPhone, jeśli dysponujesz platformą możesz poszperać.

Dementuje: na iPhone/iPod Touch/iPad możemy dostać tylko "Kolebkę Życia" Dave Stern'a (wyłącznie w języku angielskim) w cenie 5,99€. :)
_________________
 
 
 
Grimlock 
Student



Joined: 20 Aug 2006
Posts: 67
Posted: 05-12-2015, 13:14   

Niespodziewanie, bo 3 grudnia otrzymałem przesyłkę z Amazonu - "Rise of Tomb Raider - The Official Artbook".
Zaskoczyło mnie to, ponieważ książka miała dotrzeć między 18 a 31 grudnia po wybraniu najtańszej przesyłki (ta była łączona: i-Parcel by UPS i Poczta Polska).







Jestem pozytywnie zaskoczony wykonaniem i zawartością najnowszego artbooka: opisami i zamieszczonymi grafikami. W odróżnieniu od artbooka TR2013 - okładka jest twarda, pokryta matową obwolutą (tytuł i postać Lary są nabłyszczane) , a sam grzbiet szyty. W poprzedniej książce był klejony i pośrodku w moim egzemplarzu klej lekko puścił.

Ale co tam wykonanie, najważniejsza jest zawartość, a ta stoi na wysokim poziomie:) Choć jest jej w porównaniu z poprzednim artbookiem mniej o 80 stron (192 vs 272). Najbardziej "ucierpiała" zawartość dotycząca lokacji i fabuły. Rysunki i szkice bohaterów, oponentów, broni i wyposażenia obejmują dokładnie to co poznajemy podczas przygód Lary w "Rise...". W części poświęconej poszczególnym lokacjom trudno wyłowić wszystkie szczegóły aby poznać po kolei szczegóły fabuły tak jak rozgrywały się w grze. Część miejsc jest zamienionych miejscami np. "Komnata Dusz" i "Zatopione Archiwa" - pod tym względem artbook TR2013 pozwalał na poznanie ciągłości wydarzeń czy uporządkowanie zapmietanych miejsc z gry. Raptem kilka kartek obejmuje grafiki tylko kiku grobowców - za mało! ;)

Nie znam książek i komiksów z uniwersum "zrestartowanego" Tomb Raidera, ale z zawartej w artbooku treści możemy dowiedzieć się m.in. co spotkało Larę po powrocie z Yamatai oraz ją motywowało do odkrywania ukrytej prawdy. To właśnie ten fragment i powiązana z nią grafika staje się brakującym ogniwem między pierwszym zwiastunem gdzie widzimy Larę podczas wizyty u psychologa, a dalszymi wydarzeniami rozgrywającymi się już w "Rise of Tomb Raider".

Cała przyjemność kosztowała mnie niecałe 31,78$ (około 126 zł).
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 28-09-2016, 21:40   

Cześć! Czy ktoś z Was czytał już Lara Croft and the Blade of Gwynnever? Warte jest to czytadełko pieniędzy, jakie trzeba na nie wysupłać? Przyznam, że trochę mnie korci ta książka, w końcu pojawia się tam "klasyczna" Lara, ale wiadomo jak to jest w przypadku pozycji typu "game related" - na ogół niska jakość i literacka, i rozrywkowa. Ktoś, coś?
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-09-2016, 22:31   

Ja to dopiero zacznę czytać pod koniec roku, wtedy dam znać o tym w odpowiednim dziale na WoTR ;)
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 28-09-2016, 22:58   

Ja póki co też wstrzymuję się z zakupem, w perspektywie najbliższych miesięcy 20 Years of Tomb Raider i pierwsze wydanie zbiorcze komiksów, więc i tak jesień zapowiada się książkowo-tombraiderowo ;)
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-09-2016, 23:15   

Hemulen wrote:
20 Years of Tomb Raider i pierwsze wydanie zbiorcze komiksów


Dokładnie! Też te dwie pozycje mam w planach. Plus jedną figurke chciałbym kupic z tego zestawu 6 figurek z okazji 20-lecia - ale nadal cena i ich wygląd nie są znane. A, no i nie zapominajmy o zremasterowanym soundtracku Nathana McCree :)

Co do nowej książki, to bardzo jestem jej ciekawy, właśnie za sprawą klasycznej Lary, ale trochę boje się ponownego zawodu, bo ci sami autorzy wcześniej przygotowali średnie "dzieło", którym raczej się zawiodłem niż zachwyciłem... Na WoTR możesz przeczytać moją opinię >> http://laracroft.pl/books/books8.htm Mam ogromną nadzieję, że autorzy wyciągnęli wnioski i w przypadku klasycznej Lary zaprezentowali coś ciekawszego.
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 29-09-2016, 13:51   

Cez wrote:
A, no i nie zapominajmy o zremasterowanym soundtracku Nathana McCree :)


Cez, remaster to tylko "formalne" odświeżenie, korekta częstotliwości i barw dźwięku, podbicie basu etc. W tym przypadku mamy do czynienia z gruntownym remake'iem. To tak gwoli czepiania się znaczenia słów ;) Ale dzięki za przypomnienie, że to wychodzi na CD, warto będzie to mieć. W ogóle sporo w tym roku tombraiderowych wydatków, gdyby tak człowiek miał zamiar kupować wszystko. Kusiło mnie to wydanie RotTR z artbookiem, ale dla niewielkiej książeczki (bo podstawkę mam, a DLC - z tego co czytałem - są raczej słabe, poczekam na obniżkę) wydawać 200 zł to dla mnie za dużo.

Cez wrote:
Co do nowej książki, to bardzo jestem jej ciekawy, właśnie za sprawą klasycznej Lary, ale trochę boje się ponownego zawodu, bo ci sami autorzy wcześniej przygotowali średnie "dzieło", którym raczej się zawiodłem niż zachwyciłem... Na WoTR możesz przeczytać moją opinię >> http://laracroft.pl/books/books8.htm Mam ogromną nadzieję, że autorzy wyciągnęli wnioski i w przypadku klasycznej Lary zaprezentowali coś ciekawszego.


Tak, czytałem Twoją recenzję i faktycznie nie wygląda to zbyt zachęcająco. Udało mi się jednak upolować w dobrej cenie używaną The Ten Thousand Immortals, zaryzykuję i przeczytam, wtedy zdecyduję, czy warto sięgać po kolejny tytuł. I tak największą traumą było polskie wydanie Kolebki Życia - nie dość, że książka była słaba, to na dodatek tłumaczył ją na polski ktoś, kto najwyraźniej nie znał języka angielskiego (sic!). Różne czytywałem w życiu rzeczy, ale czegoś tak złego chyba nie, do dziś mnie telepie na myśl o tej książczynie. Nie mówiąc już o tym, że ktoś miał czelność w ogóle coś takiego wydać.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo