FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fathom
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-12-2003, 12:53   Fathom

Fathom to również interesujący tytuł Top Cow. W Polsce ukazały się 4 zeszyty > 3 z nich zawierały nowe historie, czawarty to wydanie kolekcjonerskie, zawiera numery, wydane w 3 poprzednich.

w tej chwili w Empikach dostępne jest tylko to wydanie kolekcjonerskie, polecam! zapłacicie za nie 60 zł... ja za trzy osobne wydanie musialem zapłacić razem 75 zł. więc to wydanie bardzo się opłaca.

Lara również występuje w Fathom. Niestety w Polsce nikt tego jeszcze nie wydał. Na szczęście Bractwo dysponuje tymi amerykańkimi numerami.

W polsce w tych 4 zeszytach pojawiły się numery 0 , 1 - 11. Numery 12-14 przedstawiają przygody Lary, Sary i Aspen. Aspen to właśnie bohaterka Fathom


oto jak mandragora reklamuje ten komiks:

Kim są tajemnicze istoty zamieszkujące morskie głębiny, obserwujące z ukrycia ludzi i ich dzialalność? I co je łączy z osobą pięknej pani biolog Aspen Matthews, w której snach często pojawia się twarz jednej z istot? Dlaczego jakieś niezidentyfikowane obiekty nękają siły marynarki wojennej? Odpowiedzi mogłyby dostarczyć badania prowadzone w głębinowej stacji nadawczej na dnie oceanu, gdzie przetrzymywany jest nieziemski pojazd i mężczyzna nieznanej rasy. Jest jeden problem - stacja wylatuje w powietrze. To znak, że nadszedł czas ludzi wody. Czas na ujawnienie się, zabranie tego co swoje i uderzenie w ludzkość z całych sił. Czy samotna kobieta podoła wyzwaniu rzuconemu jej przez to co niesamowite i nieznane?

dodałęm okładki trzech numerów + tego wydania kolekcjonerskiego

oto streszczenie pierwszego numeru, zainteresowało Was ? :)

Quote:
Świat od zawsze borykał się z dziwnymi zjawiskami, teraz jednak ich zasięg stał się bardziej racjonalny. Do jednego z amerykańskich portów zawija liniowiec Paradise. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, jeśliby nie wziąć pod uwagę, że od dziesięciu lat uznawano go za zaginiony. Inne miejsce, lekki krok w przyszłość. Jeden z myśliwców patrolujących obszar oceanu zauważa dziwny świecący kształt poruszający się pod powierzchnią wody. Chwilę później kontakt z pilotem urywa się na zawsze... Dzień obecny. Dla Aspen Matthews woda stanowi doskonały sposób na życie i nieskończone źródło badań - na tyle wspaniałe, że w swoim młodym wieku doczekała się już tytułu biologa morskiego. Jej życie nabiera niesamowitego rozpędu w momencie kiedy dostaje długo oczekiwaną pracę na głębinowej stacji odkrywczej położonej 1200 stóp pod powierzchnią wody. Tam poznaje obiekt swoich badań - pojazd głębinowy o iście nieziemskiej strukturze. Nie mogła go wykonać ludzka ręka... Dobroduszny Jarvis, dyrektor stacji, zaznajamia ją z jeszcze jedną rewelacją: na pokładzie w specjalnym cylindrze przetrzymywany jest nieprzytomny mężczyzna wyglądający co najmniej jak nie z tej ziemi. Trzy miesiące wcześniej to on i kilkoro jemu podobnych dokonał ataku na stację, pozwalając uwięzić się przez ochronę. Aspen rozpoznaje w pięknym mężczyźnie postać ze swoich snów... W tym samym czasie radary z pobliskiego lotniskowca USS George Washington rejestrują kolejne pojawienie się niezidentyfikowanego obiektu. Jego śladem wyruszają dwa prototypowe myśliwce zdolne do poruszania się pod wodą. Chwilę po nawiązaniu kontaktu wzrokowego niezidentyfikowany pojazd niszczy jeden z samolotów. Wtedy Chance pseudonim Joker, pilot drugiego, wbrew rozkazom dowództwa wystrzeliwuje w kierunku dziwacznego pojazdu torpedę. Pocisk nie robi mu żadnych szkód, ale zmienia cel na generatory mocy stacji badawczej. W katastrofie ginie znaczna część naukowców. Zanim łodzie ratunkowe wyciągną topielców, pod powierzchnią wody dochodzi do walki między tajemniczym mężczyzną uwolnionym z cylindra próbującym uprowadzić nieprzytomną Aspen, a istotą której ciało złożone jest z samej wody. Pojawiają się też inni tej samej rasy co mężczyzna z cylindra. Płoszy ich widok ludzi nadciągających z pomocą topielcom... Zawieszony w działaniach Chance decyduje się na samowolne opuszczenie koszar i odnalezienie pięknej Aspen, którą zobaczył z pokładu feralnego myśliwca. Wyniki jej szpitalnych badań okazują się zaskakujące. Krótko po nawiązaniu kontaktu z pilotem, Aspen zostaje uprowadzona przez tajemniczych mężczyzn w prochowcach. Na ratunek rusza kolejna tajemnicza postać - czarnowłosy mężczyzna, który najwyraźniej jest spokrewniony z piękną kobietą. W morskich głębinach osaczają go wodni ludzie... Tymczasem ci sami wodni ludzie dokonują masakry na jednej z platform wiertniczych i za pomocą statku zawieszonego w kosmosie niszczą łódź podwodną marynarki wojennej. A wszystko dlatego, że nadeszła pora na ujawnienie się całemu światu, a także zrealizowanie od dawna skrywanych zamiarów. Ich celem nie jest jednak zaprowadzenie pokoju...
_________________
 
 
Guest

Posted: 29-12-2003, 17:33   

Ile to ma stron?? Tyle kosztuje...uuuuuu...to co to takiego.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-12-2003, 13:20   

Anonymous wrote:
Ile to ma stron?? Tyle kosztuje...uuuuuu...to co to takiego.


to wydanie kolekcjonerskie ma bardzo dużo stron, to jest bardzo grube, zobacz w Empiku. I opłaca sie. Kupując to wydanie zaoszczędzisz okoo 20 zł :)
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 30-12-2003, 13:37   

Ciekawie się zapowiada. W którymś Fathom występuje Lara? Już się pogubiłam :-)
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-12-2003, 14:02   

Lara występuje w numerach 12-14... w Polsce wyszły 0-11
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 31-12-2003, 15:17   

Daj mi znać, kiedy w Polsce ukażą się numery z Larą. Nie śledzę Fathoma na bierząco.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-01-2004, 13:48   

ok, ale ludzie.. naprawdę NIKT z Was prócz Frodo nie zna tej seri.. ?? :?
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 02-01-2004, 14:55   

Ja tej serii nie znam, nigdy nie czytałam żadnego Fathoma :P
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 02-01-2004, 14:58   

Ja czytałem ale to jest trochę nudne :roll:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 13-01-2004, 18:59   

Czy ktoś już czytał TR/Fathom?
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 13-01-2004, 19:03   

Ja ale jak już pisałem to nie moje klimaty :roll:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-01-2004, 17:37   

Fathom nudny, no wiesz :p mi wizja, w której pod wodą żyje tajemnicza, starozytna rasa wydaje sie bardzo interesujący
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 20-01-2004, 19:23   

Może te Wodniki to potomkowie zatopionych Atlantów :lol: :?:
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
gość Macias
Guest
Posted: 21-01-2004, 14:06   Fathom

Cezar od kidy wydales na wszystkie fathomy 75 zyla?bo z tego co pamietam 2 pierwsze KTOS sprzedal ci za 20 dyszencje :D ?
a fathom jest slabym komxem.1 trade (a n ie zeszyt) byl jeszcze,jeszcze ale juz nastepne byly po porstu slabe.lepiej wydac kaske na 100 naboi lub midnight nation (ten drugi tez z top cow)
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 24-01-2004, 13:22   

ja sobie zamówiłam niedawno w Mandragorze to wydanie specjalne. Ile w tym jest numerów angielskich?
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-02-2004, 14:06   Re: Fathom

gość Macias wrote:
Cezar od kidy wydales na wszystkie fathomy 75 zyla?bo z tego co pamietam 2 pierwsze KTOS sprzedal ci za 20 dyszencje :D ?
a fathom jest slabym komxem.1 trade (a n ie zeszyt) byl jeszcze,jeszcze ale juz nastepne byly po porstu slabe.lepiej wydac kaske na 100 naboi lub midnight nation (ten drugi tez z top cow)


czesc macias :) fakt.. zapomniałem, to bylo naprawdę 20 zł? :) do tych 20 muszę jeszcze dołączyć 25 za numer 3, bo od Ciebie miałem 2. Czyli razem 45. fakt, muszę lepiej przyłożyć sie do matmy ;)

FRODO >> w tym wydaniu kolekcjonerskim masz numery 0 - 11

na tej stronie http://www.aspencomics.com/previews_aspen1.asp są nowe numery FATHOMA.. tzn wkrótce się pojawią, Michael Turner powrócił :P
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 07-02-2004, 20:50   

mam wydanie kolekcjonerskie Fathom. Jest nawet fajne. Ciekawe czy Madragora zakupi nowe komksy Fathom?
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-02-2004, 10:22   

na pewno na razie nie. powiedzieli mi, że w kolejnych numerach są inne bohaterki ( wiemy o tym, prawda?;) ) czyli sara i Lara, więc najpierw musżą wydąć TR i witchblade. jestem przekonany, że prędzej czy później to zrobią. własnie mandra i egmont to największa szasna na wskrzeszenie TR
_________________
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 13-02-2004, 17:04   

Mam nadzieję,że zrobią to zanim będę miał trzydziestkę na karku :lol:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 15-02-2004, 21:27   

Mnie napisali,że wydadzą, ale nie w tym roku, ale za to wydadzą kilka numerów Darkness, w których pojawia się Witchblade.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 23-03-2005, 22:19   

Oto, co pojawiło się dziś na Stopklatce:

"Fathom". James Cameron ekranizuje kolejny komiks?
W sieci pojawiła się niepotwierdzona jeszcze oficjalnie informacja, że James Cameron zamierza nakręcić film, któremu za podstawę scenariusza posłuży fabuła komiksowej serii pt. "Fathom".

Autorką tych rewelacji jest Jessica Alba, gwiazda produkowanego przez Camerona serialu "Mroczny anioł". W wywiadzie udzielonym niedawno serwisowi IGN FilmForce Alba oświadczyła, że Cameron kilkakrotnie wspominał o ekranizacji "Fathoma" i za każdym razem twierdził, że to ona powinna zagrać w niej główną rolę.

Bohaterką "Fathoma" jest biolog Aspen Matthews, która przez przypadek dowiaduje się o istnieniu tajemniczej rasy, mieszkańców oceanicznych głębin, którzy od wielu lat obserwują ludzi i nie mają wobec nich przyjaznych zamiarów.

Na razie Cameron nie komentuje rewelacji Alby. W najbliższych planach twórcy "Titanica" jest ekranizacja komiksu autorstwa Yukito Kishiro zatytułowanego "Battle Angel Alita". Premiera tego filmu wstępnie ustalona została na lato przyszłego roku [więcej>>>].
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-03-2005, 09:10   

nieźle :) naprawde nieźle :) czytałem prawie wszytski numery Fathom.. i naprawde ciekawie byłoby zobaczyc film :)
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 30-03-2005, 18:36   

Cameron to ekspert od podwodnego świata. Nie tak dawno zrealizował dla Imaxu dokumtn 3D (!) o Titanicu. Mam nadzieję, że plotki okażą sie prawdziwe. Tylko czy ta katorka nadaje się na Aspen? Cez, czytałeś komiksu TR-Witchblade-Fathom?
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 31-03-2005, 13:51   

Quote:
Cez, czytałeś komiksu TR-Witchblade-Fathom?


czytałem wszystkie numery Fathom z wyjatkiem tegio crossoveru :(
_________________
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 12-07-2005, 22:50   

Ja też jeszcze nie czytałam tego. Są jeszcze komiksy Aspen. Ogólnie ciężko się w tym połapać, ponieważ Turner założył własną firmę i nieźle namieszał :P
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo