FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lingwistyka
Author Message
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 03-01-2008, 19:50   

Mój znajomy mówi i pisze po japońsku, najbardziej go podziwiam za to pisanie, naprawdę niesamowite znaczki :p
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 09-01-2008, 16:46   

ja-marta wrote:
myślę, że ma początek wystarczy. Na pewno kurs byłby lepszy, ale myślę, że taki zamówiony przez internet z płytami nie będzie znowu taki zły. Z resztą pierwsza lekcja jest próbna, więc się zobaczy :)


W sumie masz trochę racji, od czegoś trzeba zacząć a gdy się później uzna że naprawdę warto się uczyć danego języka, to można już zainwestować w bardziej profesionalne nauczanie.

Jerrem_Y wrote:

Wiem, ze mi czasem odwala i moja plec zmienia sie nieustannie, ale powinienes wiedziec jak na tak dlugi pobyt na forum, ze jestem jednak KOBIETA. Cholera kobieta!! ;( <niedowartosciowana>


To że kobietą jesteś wiem bardzo dobrze, choćby po tym oznaczeniu koło nicku :) Niestety pisząc posta jakoś dziwnie oblookałem twoją płeć :) i wyszło jak wyszło.... musisz mi wybaczyć :P tą nieścisłość.
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 10-01-2008, 11:11   

A ja własnie chciałabym się uczyć Japońskiego ^^ Tylko ciekawe gdzie mogę znaleźć jakieś kursy tego języka bo w Poznaniu jakoś szanse są 1 do miliona ...
Barbie wrote:
Mój znajomy mówi i pisze po japońsku, najbardziej go podziwiam za to pisanie, naprawdę niesamowite znaczki

Ja też chce ja też!
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 10-01-2011, 23:51   

U mnie sprawa jest na tyle ciekawa gdyż:

*Moja mama mieszka w Niemczech - wypada znać choć trochę niemiecki.
*Mój tata mieszka w Holandii - wypada znać choć troszkę holenderski.
*Moja bliska ciocia mieszka w Kanadzie - wypada znać choć trochę angielski

Ponadto bardzo lubię język czeski, portugalski i hiszpański.

Uczę się tych wszystkich języków, ale tak na dobrą sprawę, umiem baaardzo nie wiele. A jak się jednego języka nie używa to się go zapomina.. i tak zatacza się koło. Macie na to jakieś sprawdzone sposoby?
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 11-01-2011, 20:09   

Człowieku, moim zdaniem za dużo sobie nasadziłeś na głowę ;P Na dobrą sprawę żadnego z tych języków nie nauczysz się ,,porządnie'' jeśli nie zrezygnujesz z kilku z nich.
chociaż jak ktoś jest uzdolniony w tym kierunku... zdarzały się takie przypadki. :)

Ja obecnie uczę się oczywiście angielskiego. Ale o tysiąc razy bardziej podoba mi się włoski. Mam teraz taką fajną babkę z tego języka i czuję że czegoś się w końcu uczę! Często daje nam teksty po włosku, które mamy przetłumaczyć na polski, na razie nie na odwrót :P Włoski to najprostszy język jaki mógł kiedykolwiek powstać, angielski to przy nim taki hardkoor :) Szkoda że zmarnowałam połowę życia na niemiecki, który jest okropny, trudny i brzmi brzydko. Aż 6 lat się męczyłam /
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-05-2012, 23:03   

Eh, Polacy i ich znajomości językowe ;) hehe

Mam pewne doświadczenie z pracy za granicą z Polakami-turystami, którzy uznają, że mówią po angielsku świetnie, wręcz bezbłędnie. Do dzisiaj każda taka historia bawi mnie do łez. Polaków jest bardzo łatwo rozpoznać. Przede wszystkim poprzez słowa-klucze takie jak "mejbi", "okej", "łans/tłajs", "ływałt", "omajgad", "yyyyyyy", "limonka". Do tego sam fakt nagminnej polonizacji w stylu "from łer plepleple", "łan bir łyf dżós" itp. Zdarza się, że wprowadzają kilka języków do jednego zdania np "Ajne gin z tonikiem plis" tudzież "Łan wódka łyf dżós of limonka", "kofi from ekspres", "kafe lejt". Jest to z jednj strony tak kaleczące uszy, z drugiej zaś woła o pomstę do nieba. Dlaczego Polacy tak marnie mówią po angielsku? Nie mówie tutaj o osobach zmuszanych swego czasu do nauki jedynie j. rosyjskiego, ale głównie do młodych, którzy angielski mają już od 1-szej klasy (ja - stary dziad - miałem w sumie od 4rtej :o ). Jak można skonstruować w ogóle takie zdanie jak: "Aj pliz łan [cośtam]"?

To tak tytułem wstępu, gdyż te "zwroty" część forum, z którą się widuję już zna. Wczoraj usłyszałem coś nowego i postanowiłem to tutaj zamieścić. Sytuacja przekomiczna - musiałem wejść na zaplecze, żeby wybuchnąć płaczo-śmiechem.

Sytuacja: Polak+2 obcokrajowców. Podałem do stolika dwa mojito (które (o dziwo) nie zostały zamówione jako "modżajto") i jako iż stoliczek był oddalony jakieś 2 metry od baru mimowolnie słyszałem o czym dyskutuje jeden Polak z dwoma mężczyznami. W sumie nie pamiętam o czym dokładnie rozmawiali, ale koleś opowiadał jakąś anegdotę z pracy i tylko to zapadło mi w pamięć: Polak (P) Obcokrajowiec (O)
P: Aj put łan saszet of cemęt [ :hihi: ]
O: One what? You mean "bag", don't you?
P: Jes, aj du łols
O: Concrete?
P: Konkritli dżypsum [w tym momencie poleciały mi łzy :D :hihi: ]

Nie myślałem, że po powrocie do Polski spotka mnie znów przyjemność(?) słuchania pięknej angielszczyzny swoich rodaków ;)

Menkaure
Kurcze, w piśmie brzmi to zupełnie inaczej. To powinno było zostać nagrane!

[ Komentarz dodany przez: e_g: 19-05-2012, 13:51 ]
nie martw sie, ja zrozumialem, nawet smieszne!!!
_________________
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 05-06-2012, 03:05   

Faktycznie, w dzisiejszych czasach nie znać angielskiego to już trochę "wiocha" i także (jak Menakure) nie mówię tutaj o starszych "człowiekach", który faktycznie uczyli się rosyjskiego. Języki mnie trochę ciekawią, ale nie mam chęci się specjalnie ich uczyć. Na szczęście znam w stopniu komunikatywnym angielski. Tego języka się chętnie uczę. Ponadto znam też całkiem nieźle rosyjski (obowiązkowy w szkole) i nadal go szlifuję. Chciałbym też się uczyć od podstaw niemieckiego lub hiszpańskiego, ale jak wspomniałem nie mam specjalnie siły, mam słomiany zapał.
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Vujek1991 
Student



Joined: 30 Mar 2012
Posts: 56
Posted: 05-06-2012, 03:10   

Też bym się języków pouczył, ale nie mogę się zebrać w sobie.

Mówię sobie, że jak już będę obrzydliwie bogaty, to zatrudnię prywatnego nauczyciela z dostawą do domu :D
_________________
Tomb Raider - Videosolucja - komentuj, oceniaj, subskrybuj!
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 12-10-2012, 16:08   

Potrzebował bym listę słówek z angielskiego, jako powtórzenie do matury, tylko nigdzie nie mogę znaleźć z zapisem IPA (International Phonetic Alphabet), a jak już jakaś wymowa jest to w stylu "Through [fru]".. Ktoś pomoże?
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo