FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Anniversary - Historia
Author Message
christophersky 
Nowicjusz



Joined: 26 Mar 2007
Posts: 21
Posted: 04-07-2007, 16:36   

Qualopec i cała reszta triumwiratu są bardzo stylizowani na jakichś mezoamerykańskich bogów (już same imiona to mówią). O ile dobrze pamiętam, w mitologii azteckiej przed naszym światem istniało kilka światów i w każdym panował jeden z bogów.
Moim zdaniem, siódma era to właśnie nowy porządek, nowy świat. Natla chciała wykończyć rodzaj ludzki, a władze na Ziemią miały posiąść jej mutanty.

Jaunty wrote:
Twórcy nie mogli sobie także odmówić poruszania jakże wqrviających spraw familijnych - czyli w tym wypadku motywu ojczulka - które to niezmiernie mnie irytują, jako tania zagrywka na emocjach widza, będącego przeważnie wrażliwym na odniesienia do tak podstawowych dla niego wartości społeczno-życiowych jak rodzina. Pewnie przesadzam, ale od czasu zapoznania się z fabułą Legend, jestem na punkcie takich szelmowskich sztuczek niezmiernie wyczulony :) .


Bez przesady - ot tylko wspomnienie, że kiedyś Lara szukała tego z ojcem i przeczytanie wspomnień w dzienniku - nic więcej.

Khamoon... Nie wiem, ale mi zawsze wydawało się że to nazwa miejsca. Po prostu tak uważam i juz :D
_________________
"I only play for sport..."
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 05-07-2007, 08:30   

Jaunty -> a ja się zgadzam z cytatem z powyższego posta całkowicie. Szczerze powiedziawszy miałam nadzieję, że będzie z tym lepiej niż w Legendzie i na szczęście faktycznie było trochę lepiej, ale i tak nie mogli sobie odpuścić do końca...
 
 
mardexrock 
Nowicjusz


Joined: 06 Jul 2007
Posts: 1
Location: czestochowa
Posted: 06-07-2007, 11:50   

.jak wiecie..jak Lara spotyka się z Natlka w wielkiej piramidzie..natla mowi ze to Lara ma być nastepczynią...kolejnym członkiem trójcy.....i proponuje jej współprace... co to 3 częśći Scion Egypt był dla niego najlepszą kryjówką..dlatego że egipcjanie..byli bardzo rozwinieta cywilizacją jak na tamte czasy.... a Khamoon to nazwa starozytnego miasta....a 7 era to nic innego jak rozpoczęcie sie nowejery po tej aktualnej..i rządy Natli i jej armii..(ja tak sądze xD ) a gra jest super :matrix:
 
 
 
oreiller 
Praktykant



Joined: 19 May 2007
Posts: 107
Location: Z Metasequoia
Posted: 11-07-2007, 19:53   

Birko wrote:
Natla pewnie chciała mieć takiego władce, który by jej słuchał bez żadnych "ale". Gdyby na tronie zasiadł taki bezmózgowiec jak Torso, Natla miałaby wolną rękę i mogłaby robić co chciała i uniknęłaby ponownego ukarania.


kluz_kaa wrote:
Co do Qualopeca i bossa z Atlantydy, to zauważyłem pewną ciekawostkę. Z tego co wiadomo, to Natla okaleczyła swojego brata, w wyniku czego pozostał on bez kończyn dolnych. A wiadomo jak wygląda boss na Atlantydzie - bez nóg, z samymi "rękami". Być może to właśnie jest "odrodzony" Qualopec; sama Natla mówiła - do rządzenia potrzeba jest trójca i proponowała jedno miejsce Larze, a drugie mogło być już zarezerwowane przez tego stwora - zrekonstruowanego Qualopeca


Trzeba zauważyć, że w TRA (nie w TR1) Torso zrodził się dlatego, iż Lara uszkodziła Scion. Powstają więc trzy wyjścia:

1. Torso był strażnikiem Atlantydy, który miał ukarać osoby grożące Scionowi.

2. Mógł to być rzeczywiście Qualopec.

3. Nie miał nóg, dlatego, że urodził się przedwcześnie, ponieważ Scion przestał tworzyć Atlantydzkie monstra. ;)

Edit:

Dodam jeszcze, że Natla w ostatniej scence interaktywnej mówi, że ta piramida to tylko jedna z pozostałości po Atlantydzie i, że może znaleźć inną. Na co przydałaby się jej, skoro Scion został "postrzelony"?

:pozdro: :pozdro: :pozdro:
 
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 13-07-2007, 17:34   

Scion wcale nie został postrzelony w Anniversary... Trzeba zatrzymać scenkę we właściwym momencie, kiedy jest strzał w kierunku Dziecięcia... On nie został zniszczony, lecz rozbity... Widać jak jedna z trzech częsci gdzieś tam wylatuje... :)
_________________
:)
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 23-12-2007, 18:26   

Czas reanimować ten ciekawy topic :p Ostatnimi czasy analizowałem sobie scenę ukazującą uwolnienie Natli na początku TRA.
W pierwszym ujęciu widzimy pozorną ludzką osadę,następuje ostre światło,słychać egzplozje,dookoła masa kurzu,kamienii i wszystko zostaje zmiecione z powierzchni ziemii za sprawą podmuchu. Dzieje się to nieopodal Los Alamos w Meksyku w 1945 roku.
Szukając informacji na ten temat dowiedziałem się że niedaleko od miasta znajduje się Narodowe Laboratorium Los Alamos (ang. Los Alamos National Laboratory), ośrodek badań jądrowych, utworzony w 1942 r. w ramach realizacji Projektu Manhattan; podczas II wojny światowej prowadzono w nim (od 1943 pod kierunkiem Jacoba Roberta Oppenheimera) prace nad konstrukcją amerykańskiej bomby atomowej, po II wojnie światowej bomb wodorowych. Obecnie ośrodek prowadzi badania nad wieloma dziedzinami nauki, między innymi nad wykorzystaniem energii słonecznej i jądrowej do celów pokojowych. Jego rola w badaniach nad bronią nuklearną skupia się głównie na przeprowadzaniu komputerowych symulacji wybuchów jądrowych.

Myślę że jest to właściwe wyjaśnienie przyczyn eksplozji która zaintrygowała niektórych jeszcze podczas grania w TR1 :wink: Podoba mi sie takie nawiązanie do historii powszechnej w serii TR,oby takich bywało więcej.
Jeżeli już ktoś pisał na ten temat to prosze o usunięcia tego posta... :pozdro: Bón :P
 
 
Vaughn 
Praktykant


Joined: 23 Aug 2008
Posts: 103
Posted: 26-08-2008, 11:58   

Tomb raider anniversary ma bardzo ciekawą fabułe.Co do Torso to faktycznie może być Qualopec ale z drugiej strony myśle że nie ma nóg w skutek niedokończonej fazy rozwoju.Ciekawe co stało się z ciałem Tihocana(nie było go w grobowcu w Grecji więc gdzie mógł być?).A poza tym ciekawy jest wątek zabicia Larsona.Ciekawe co kryje sie za nazwa Siodma era(Mam nadzeje ze dowiemy sie tego w TRU)
_________________
Świat zobaczyć w ziarenku piasku,
Niebo w dzikiej roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A wieczność w godzinie-William Blake,Wróżby Niewinności
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 26-08-2008, 19:22   

Jak to wszystko czytam, to teraz nie jestem pewna jednej rzeczy. Początkowo myślałam, że Lara zabrała Scion ze sobą do domu. W CM w trójce, jak wiadomo jest pokój z artefkatami. Można zauważyć taką gablotę bez szyby z charakterystycznymi przedmiotami zawieszonymi na drutach. Ktoś zasugerował, że to jest Scion. Ale w TRA Lara rozbija ten artefakt na kawałki, ale czy zabiera je potem ze sobą? W jedynce nie było niszczenia Scionu. A może to w trójce, to wcale nie jest Scion? Jeśli już się robi remake, to można parę rzeczy zmienić, ale żeby to miało powiązanie z następnymi częściami.
Trochę chyba pogmatwałam, ale chyba jest to do zrozumienia.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-08-2008, 19:25   

W jedynce też było niszczenie Scionu, tyle, że rozwalało się go "własnoręcznie".
_________________
 
 
bastet_ch 
Student



Joined: 06 Mar 2008
Posts: 65
Posted: 03-09-2008, 21:56   

Sądzę, że w Underworld niektóre sprawy się wyjaśnią. Mnie najbardziej ciekawi co się stało z ciałem Tihocana. A Qualopec, który ożył? To był prawdziwy on czy też jakiś zaklęty posąg? Fabuła jest bardzo interesująca. I dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał, że Tihocan był bardzo przystojny? :D
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 14-12-2008, 15:56   

Wiem, że temat nie był od dawna poruszany, ale wpadłam na pewną myśl. Ostatnio rozmyślałam o połączeniu Atlantydy z Peru, Grecją i Egiptem. Przypomniało mi się, że kiedyś czytałam książkę o Aztekach i było coś tam powiedziane o różnych epokach następujących po sobie. Przed chwilą na Wikipedii odnalazłam informacje na ten temat ( http://pl.wikipedia.org/w...ia_Aztek%C3%B3w ). Jest tam napisane, że z różnych przyczyn świat raz na jakiś czas zostaje wyludniony (np. niebo spada na ziemie albo jest jakiś wielki potop etc.) i bogowie muszą zaludniać go od nowa. Po każdym nowym kataklizmie następuje nowa era. Wg. Wikipedii ostatnią epoką była 5 Era (w której człowieka stworzył Qeutzalcoatl). Czyli wychodząc od fabuły TRA kiedy rządził Wielki Triumwirat (Natla, Qualopec i Tihocan) była 6 Era. Dotąd te kataklizmy były przypadkowe, widać jednak, że Natla chciała specjalnie zniszczyć świat i zbudować go na nowo aby zaludnić ziemię swoimi potworami. I myślę, że ci poprzedni bogowie mogli być władcami Atlantydy albo też to Tihocan, Qualopec i Natla byli jednymi z tych bogów (nawet imiona mają w stylu azteckich bogów).
Tylko z tego całego wywodu jest jeden problem - o ile wiem Aztekowie nie żyli w Peru. Ale Crystalsi już udowodnili, że nie potrafią odróżnić Grecji od Rzymu więc pomylenie Azteków z Peruwiańczykami to dla nich też nie problem :P . Poza tym myślę, że należy tu (w grze) przyjąć Peru jako ogół cywilizacji Ameryki Płd. i Środkowej.
Czyli chyba mamy odpowiedź skąd się wzięła ta 7 Era i co to było (przynajmniej ja ją mam).
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 03-07-2009, 18:41   

Mi w tej grze fabuła bardzo się podobała. Choć słyszałem, że ciągnięta z legendy. Spodobało mi się to, że Natla jest głównym wrogiem. Trzeba było się natrudzić i przedostawać przez różne obiekty żeby ją spotkać. Ciekawie też wyglądało poszukiwanie trzech części dziecięcia. Jednak na końcu panna Croft je niszczy. Opiszę też zdarzenie gdzie wyruszamy do grobowca Qualopeca. To był moment na który czekałem w Peru, gdyż czytałem, że był członkiem świętego Triumwiratu. No i ucieczka z walącego się grobowca po znalezieniu dziecięcia też była niezła :> Zaciekawiło mnie również to, że Lara w kopalni miała ręce wpierw przekrwione, a potem na końcowej scence są bez krwi i znów na nie spogląda tyle, że tym razem tajemniczo. Myślę, że to zostanie sprawą niewyjaśnioną w tej grze.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 03-07-2009, 19:12   

Łukasz wrote:
Zaciekawiło mnie również to, że Lara w kopalni miała ręce wpierw przekrwione, a potem na końcowej scence są bez krwi i znów na nie spogląda tyle, że tym razem tajemniczo. Myślę, że to zostanie sprawą niewyjaśnioną w tej grze.

Moim zdaniem patrząc na ręce w ten sposób ,miała sprawiać wrażenie przemyślującej swoje pierwsze zabójstwo . :>
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 26-12-2009, 20:16   

Odświeżam ten temat bo... bo kocham was ludziska. (to takie przeprosiny bo może nie powinienem tego tu pisać)

Dobra teraz bardziej serio. Pytanie dla lubiących łamigłówki:

Jak połączyć starą serię TR z serią od Crystal Dynamics?
Pozwolę sobie na kilka mało poetyckich dygresji, jadąc od końca.

1. Tomb Raider Chronicles nawiązuje siłą rzeczy do historii z TR4, które z kolei łączą się z TR6. Na podstawie milczenia w Legendzie i Anniversary można uznać, że twórcy porzucają ten wątek i pozwalają mu (ku rozpaczy fanów AOD) spoczywać w (s)pokoju.

2. TR: The Adventures Of Lara Croft. Indie, które znajdują się w rozgrywkach trzeciego Tomb Raidera to starożytne świątynie Angkoru, może stanowią jedynie 1/5 gry, ale jednak prawdopodobnie o nich wspomina Lara w 'odnowionej' jedynce. Biegając przez posiadłość Croftów w Anniversary można w jednej księdze wyczytać (albo raczej zrobi to Lara) o drzewach, których mocne korzenie rozrywają ściany świątyń Angkoru. Dla mnie to znaczy, że CD akceptują tą część historii Lary Croft.

3. TR: Dagger Of Xian. Po raz kolejny czytając księgi w posiadłości lady Croft można natknąć się na wzmianki o "sznurach, które łączą mnichów Tybetańskich z niebem" co aż kojarzy się z trampolinami (czy jakkolwiek to nazwać) z ostatnich leveli TR2. Inna księga zaś wspomina o wraku Marii Dorii w bardzo jasny i bezczelny sposób. Wnioskować można po raz kolejny, że i ten rozdział jest akceptowany przez Kryształki.

4. TR1. Tak to remake, więc to zdarzyło się na pewno.

A zatem licząc, że nie dostanę warna za głupie pytania, pytam: Które rozdziały autorstwa Core Design mogą zostać wliczone do sagi Crystal Dynamics? Które przygody Lady Croft są akceptowane do nowego świata przedstawionego?
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 26-12-2009, 22:19   

Twoje przemyślenia robią wrażenie :jumper: serio serio
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-12-2009, 22:41   

W ogole nie rozumiem tego zastanawiania sie nad tym co jest akceptowanie a co nie :p Rozumiem tego typu problem w przypadku swiata filmowego i komiksowego, ale gry? Wszystkie czesci poczawszy od TR1 są nadal aktualne. W trylogii Crystalsów nie ma nic co by temu przeczylo :p To, że TR6 nie doczekał sie kontynuacji, nie znaczy, ze w zyciorysie Lary nalezy wymazac te przygode :p
_________________
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 27-12-2009, 09:34   

No, właśnie brak tych nawiązań wszystko psuje. Wzmianki wskazujące na TR1-TR3 są w miarę oczywiste (chyba, że Angkor wskazuje po drodze na TR4) a pozostałe zostały zignorowane. Tak jakby ich nie było.
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-12-2009, 16:41   

Indie i Angkor? Coś Ci się z lekka nie pomyliło? Gdzie znalazłeś informację, że Lara w TR3 odwiedza ruiny Angkoru? Bo mi to jakoś średnio na to wygląda. No, chyba, że jestem niedoinformowany, ale Angkor obok Gangesu, to chyba coś nie halo :P
_________________

 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 27-12-2009, 17:30   

Dobra wkładam na poprawkę, to jest bezpośrednie nawiązanie do TR4, podobnie zresztą jak... Może od początku:

"A jego spuścizna nie zadowoliła Ramzesa Drugiego. Miał on wizję imperium tak wspaniałego, że z czterech stron świata przybywaliby ludzie, by podziwiać jego okazałość."

To nawiązanie do TR4. Dokonania Ramzesa II zostały upamiętnione na płaskorzeźbach, na kolumnach w sali hypostylowej Al-Karnak - Tomb Raider 4, The Great Hypostyle Hall, Karnak.

"Bez wątpienia najbardziej intrygująca jest historia o legendarnym sztylecie Xi'an i potężnej mocy, jaką skrywał."

Główny cel poszukiwań w TR2 (i twoje pochodzenieHarryCruise, )

"Co roku tysiące podróżnych przybywało na ten obszar Szlakiem Jedwabnym. Niedługo Delhi zalali kupcy, którzy sprzedawali towary wszelkiego rodzaju."

Czyżby to bardziej pasowało do TR3?

"Kiedy Hiszpanie praktycznie wymordowali Inków, ocalała garstka uciekła w góry i znikła. Legendy głoszą, że są w ukrytym mieście Vilcabamby."

To oczywiście TR1, ale wzmianka z posiadłości więc podaję.

"Każdy kto posiada choć pobieżną wiedzę z dziedziny mineralogii, dojdzie do tego samego wniosku. Kamień Izydy nie powstał na Ziemi."

Kamień Izydy to chyba Eye of Isis z TR3 (Londyn, Sophia Lee)

"Około 10000 lat temu, po tym jak stopiły się lodowce, w odmętach morza zniknęły ruiny Atlantydy."

To też TR1.

"Nigdy nie odnaleziono Marii Dorii, luksusowego liniowca, którego bezustannie poszukują łowcy skarbów z całego świata."

Maria Doria lokacja z TR2, nieprawdaż?

"Korzenie figowca bengalskiego bezlitośnie rozrastają się we wszystkich kierunkach. Wiele starożytnych świątyni Angkoru runęło, ponieważ korzenie wciskały się w każdą, najmniejszą nawet szczelinę."

Mój błąd, mój błąd!

"Legenda głosi, że królowie Tybetu byli połączeni linami z niebem, z którego zstąpili. Po ich śmierci niebiańska istota wciągała ich ciała(...)"

TR2 i trampoliny, IMO.

To tyle z tego co udało mi się "odszyfrować" z zagadek od CD. Teraz niech reszta profesorów odpowie na te cytaty pochodzące z ksiąg w TR: Anniversary (nie czaję, ale może zczaję).

"Chociaż pod ziemią wiele może się wydarzyć, najbardziej niebezpiecznym aspektem turystyki jaskiniowej jest wystawienie na metan, który trudno jest wykryć bez specjalistycznego sprzętu."

"To tu w szóstym wieku przed naszą erą, pomiędzy wzgórzami Awentynu i Palatynatu, zrodził się Circus Maximus."

"I stał tak zapewniając wszystkich wokół o nadciągającym zwycięstwie, aż nadszedł czas powrotu na okręt. Opuścił Ateny, by podjąć się tego wyzwania."

"Róż jest nową czernią."

"Istnieją dowody na to, że starożytni Eskimosi rzeźbili w kości słoniowej szczegółowe mapy linii brzegowej i wód, w których prowadzili połowy."

EDIT: Circus Maximus to prawdopodobnie Collosseum z TR5, ale głowy nie dam.
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 27-12-2009, 19:51   

Niekoniecznie wszystkie te zagadki musza cos symbolizowac w "klasykach"...

Quote:
"To tu w szóstym wieku przed naszą erą, pomiędzy wzgórzami Awentynu i Palatynatu, zrodził się Circus Maximus."


TR5

Quote:
"Istnieją dowody na to, że starożytni Eskimosi rzeźbili w kości słoniowej szczegółowe mapy linii brzegowej i wód, w których prowadzili połowy."


Jak sie uprzec to TR2 Gold
_________________
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 27-12-2009, 20:08   

Do TR2Gold bardziej dopasowałbym jednak:

"Jak uważa Charles Kane w swojej historii żelaznej kurtyny, istnieją precedensy, które dowodzą, że fortecowy system polityki zagranicznej był zarówno niepraktyczny, jak i bezcelowy."

Nazwa jednego z poziomów w grze brzmiała "Cold War" - Zimna Wojna, synonim żelaznej kurtyny.

Za to "Róż jest nową czernią." może rzeczywiście nie dotyczy klasyków. Cytat tkwi w księdze w sypialni Lady Croft i zapewne jest to poetycka forma poranku (czerń nocy zmienia się w różowy wschód słońca).

[ Komentarz dodany przez: Cez: 27-12-2009, 20:10 ]
Charles Kane to tez nawiazanie do TR5 :D a eskimos pojawia sie na loadscreenie w TR2 Gold :D
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 17-01-2010, 14:30   

Odnośnie TRA. Z tego co pamiętam, to akurat w filmikach, które ukazywały uwięzienie Natli w lodówce, jest tam wspominane o tym, że Atlantyda już nie istnieje, a nie, że zostanie zniszczona.
"Natla: Wy także nie spoczniecie w spokoju. Ani ten wasz przeklęty kontynent - Atlan..."
Na upartego ten tekst z TR1 mówi właśnie o tym.

Do tego, niegdyś czytałem o Atlantydzie i różnych teoriach na ten temat. Jak wiadomo, pierwotnie historia o Atlantydzie była przekazywana w Egipcie. Z tego co zrozumiałem, za czasów istnienia kontynentu, Atlantyda panowała również nad Egiptem i terenami Europy, aż do Półwyspu Apenińskiego, czyli Włoch. To wyjaśnia, czemu dwa z trzech Scionów zostały ukryte w Rzymie/Grecji oraz w Egipcie. Atlantyda po prostu miała tam władzę.
Odnośnie Peru, jest też taka teoria, że po zniszczeniu Atlantydy, niedobitki uczonych osiedlili się w różnych zakątkach świata, tworząc tam nowe cywilizacje. Jedną z nich była cywilizacja Inków. Możliwe, że po zniszczeniu Atlantydy Qualopec po prostu udał się w tamte rejony i stworzył ową cywilizację.
Tak więc Rzym był pod władzą Atlantydy, a po jej zniszczeniu panowaniem zajął się Tihocan.
Egipt był już wcześniej zajęty przez Atlantów, a że nie było Natli, prawdopodobnie wybrali pierwszego faraona jako nowego władcę Egiptu i powierzyli mu pieczę nad Scionem.
Qualopec zaś osiedlił się w rejonach Peru, tworząc nową cywilizację i panując nad nią.
 
 
Hiroko8431 
Student



Joined: 10 Jan 2010
Posts: 44
Posted: 25-01-2010, 21:54   

Twz. ,,7 era'' to Ragnarök, ostateczna bitwa bogów. Zaczerpnęłam z wikipedii:
Przebieg końca świata wg mitologii skandynawskiej [edytuj]

1. Dwa straszliwe wilki – Skoll i Hati – goniące Słońce (Sol) i Księżyc (Maniego) wreszcie dopadną swe ofiary. Wtedy Słońce i Księżyc przestaną istnieć, gwiazdy pospadają i cały nieboskłon ulegnie zniszczeniu
2. Zapieją koguty, wzywając do walki: Fjalar w Jotunheimie, Gullinkambi w Asgardzie i kogut koloru rdzy w Niflheimie
3. Garm, pies piekieł, głośno zaszczeka. Na ten sygnał więzy krępujące Lokiego i Fenrira opadną
4. Loki i Fenrir (straszliwy wilk związany przez bogów) uwolnią się z więzów i postanowią zemścić się na bogach. Wąż Midgardu wyjdzie z wody na ląd, a Loki, wraz z olbrzymami i innymi sprzymierzonymi mu potworami, na statkach, aby zemścić się na swych wrogach. Hajmdal (bóg-strażnik przejścia ze świata śmiertelników, Midgardu, do świata bogów, Asgardu), widząc zbliżających się wrogów, zagra po raz ostatni na rogu Gjallarhorn, tak głośno, że słychać go będzie we wszystkich dziewięciu światach. Pod ciężarem przechodzących po nim gigantów i potworów zawali się również sam Bifrost, Tęczowy Most – przeprawa między światami strzeżona przez Hajmdala, boga czujności.
5. Odyn wyprowadzi swych wojowników z Walhalli, by wzięli udział w bitwie. Odyn zginie jednak pożarty przez Fenrira. Pomści go Widar. Na widok śmierci Odyna Frigg zapłacze po raz drugi.
6. Loki i Hajmdal pozabijają się nawzajem.
7. Thor zgładzi straszliwego węża Jormunganda, lecz sam umrze od jego jadu.
8. Tyr zginie w pojedynku z Garmem, jednocześnie go zabijając.
9. Zginą wszyscy bogowie, a armia Lokiego będzie walczyć z wojownikami Walhalli (wojownikami zwanymi einherjerami) do samego końca.
10. Na koniec ognisty olbrzym Surtr, władca Muspelheimu, używając płomiennego miecza zemsty, podpali Asgard i pozostałe światy. Wtedy wszystko zostanie zniszczone.

Ludy skandynawskie wierzyły, że po spaleniu Asgardu ocean podniesie się do takiego poziomu, że pod jego falami zginie drzewo świata, Yggdrasil, a z jego głębi wynurzy się nowy, zielony świat – Gimlea, nowy Asgard. Kobieta i mężczyzna, skryci w gałęziach drzewa Yggdrasil, dadzą początek nowej rasie ludzi, zwierząt i bogów. Nowy świat rządzony przez zmartwychwstałego boga Baldura ma być pełen radości i spokoju bez wojen, przemocy i sporów. Wszyscy mają żyć w harmonii, spokoju i w zgodzie.

Pamiętacie TR8, słowa Lary w Meksyku? ,,Ragnarök, ostateczna bitwa bogów, Jörmugand miota się pod powierzchnią morza zalewając kontynenty i rzyga jadem zatruwając powietrze, Thor, nordycki bóg piorunów zabija Jörmuganda Mjolnirem, jednak sam odchodzi jedynie na dziewięć kroków zanim zabija go jad węża''

Natla chciała końca tej ludzkości, a rozpoczęcia nowej rasy, którą rządzić będzie tylko ona. Co do Khamoon, moim zdaniem nie było nikogo takiego (bynajmniej w TRA), natla mówiła, że potrzeba TRÓJCY do władzy nad Dziecięciem. Qualopec, Tilhocan i Natla. Policzcie. Jest ich trzech, czemu akurat trzecia część Scionu była w Khamoon, nie wiem. Może kiedyś ten wątek zostanie wyjaśniony.
_________________
,,Cieniu, nie próbuj działać jak słońce''

(Stare, egipskie przysłowie)
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 23-07-2012, 19:43   

Jeżeli Natla była siostrą Qualopeca to dlaczego ona jest biała, a on czarny? :P
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 23-07-2012, 21:43   

Historia zna przykłady narodzin bliźniąt - jedno białe, drugie czarne. Czasem wynika to z zapłodnienia in vitro, zdarzyły się też przykłady naturalne: czarnoskóry dziadek, gen przekazany następnemu pokoleniu, ujawnił się u jednego z wnucząt.
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo