FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Ulubione i znienawidzone
Author Message
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 06-09-2011, 18:38   Ulubione i znienawidzone

Nie spotkałam jeszcze takiego tematu, a chciałabym coś na ten temat napisać, więc zakładam temat... :) tu można pisać, co się w Legendzie polubiło, a co nie :)
Ja zacznę od ulubionych momentów, czyli "zwiedzania" grobowca w Peru, całej Ghany, prawie całej Anglii, skakania po jaskiniach w Nepalu i ostatecznej walka z Amandą w Boliwii :> za to po prostu nienawidzę "toru przeszkód" z walącym się mostem na końcu Nepalu i (czasami) walki z wężem morskim (czy jak go tam nazywacie :P ). Przez ten pierwszy zdarzyło mi się ze cztery razy zawalić TT :/
Moje ulubione postacie w TRL - oczywiście Lara i Amanda, Zip niestety traci na wartości przez swoje nieustanne paplanie, które zresztą zalicza się do niezbyt lubianych przeze mnie rzeczy. Gdyby tylko komentował i może od czasu do czasu strzelił jakimś sucharem to byłoby jeszcze ok, ale tak... Znienawidzona postać - występujący kilka razy jaguar albo irbis, zależy, jaki to kraj :P irytuje mnie, bo podczas walki kamera jest cały czas skierowana na to, co dzieje się przed Larą, nie wiem, czy da się coś zrobić, żeby kamera szła za wrogiem. Wiem, jaguar to nie do końca postać, ale co tam :mrgreen2:
Ulubiona broń - Soul Reaver :) jak dla mnie dobra nagroda za 100% gry :D
Denerwuje mnie też to, że Legenda jest za łatwa i za krótka, skarby też nie należą do najsprytniej ukrytych. A szkoda.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 07-09-2011, 19:37   Opinia o TR:Legend!!!

Najgorsza była walka z wężem morskim, bo ta klatka lądowała cały czas obok. Bardzo także nie lubię kuli w Ghanie, która cię zawsze zgniata i znów wracasz się pół poziomu wcześniej, i musisz oglądać filmik :fire: . Jeśli chodzi o lokację, to nie lubię starych grobowców w TR: Legend. Są, moim zdaniem zrobione wszystkie tak samo, czarny kamień porośnięty mchem, mało wrogów i dużo skakania. Beznadzieja! :murek: Za to bardzo lubię Kazachstan ze względu na klimat i te wszystkie tajemnicze urządzenia - mistrzowskie. :) Japonia może nie była zbyt oryginalna, ale lubię ją ze względu na to chodzenie po dachach. Właściwie Anglia też była niezłym poziomem, tylko ten wąż morski, okropnie trudny. :mad: Także broń pozostawia wiele do życzenia. Te karabiny są wszystkie prawie takie same, granatnika w ogóle mogło by nie być, bo on nie wystrzeliwuje granatów, tylko je wypluwa. :gun2: Nagrody także są za łatwo ukryte :nietak: . Leżą ci pod nogami, wystarczy wejść byle gdzie i już ci leży odznaka (która jakimś niewyjaśnionym sposobem lewituje w powietrzu :D ). Za to pojazdy są fajne, tylko szkoda, że rzadko się ich używa :) . Chociaż w innych TR, jak były pojazdy, to tylko w ramach urozmaicenia, więc się nie gniewam. Co do wyglądu Lary, to wiele osób narzeka na jakiś makijaż, szminkę i tusz do oczu. :| Ja tam nic nie zauważyłem, moim zdaniem Lara jest dobra. :D A jak komuś nie podoba się twarz, to może patrzeć na d :censored: :> . Daje: 6/10. :narka:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 08-09-2011, 17:15   

GeBeT wrote:
Najgorsza była walka z wężem morskim, bo ta klatka lądowała cały czas obok. Bardzo także nie lubię kuli w Ghanie, która cię zawsze zgniata i znów wracasz się pół poziomu wcześniej, i musisz oglądać filmik


Bo z tym wężem to od razu jak on się odwróci w stronę klatki trzeba linkę zarzucać i opuszczać klatkę, może za wolno to robiłeś? A jeśli chodzi o kulę w Ghanie, to po przeskoczeniu tych pułapek mnie też zgniata, chyba, że zrobię przewrót (to przyspiesza) ;) a co do makijażu, grałeś z NG czy bez? Bo w NG raczej go nie widać.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 08-09-2011, 17:52   

Grałem w tryb z NG, naprawdę nie wiedziałem tam żadnego makijażu. Co do węża, to pewnie za wolno zrzucałem na niego tą klatkę. :)
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 08-09-2011, 17:56   

No to z klatką każdemu się zdarza, mnie kilka razy porządnie te klatki wkurzyły :) a jak z NG grałeś cały czas to normalne, że makijażu nie widziałeś - chyba, że w stroju Gotyckim :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 08-09-2011, 18:04   

Invicta wrote:
No to z klatką każdemu się zdarza, mnie kilka razy porządnie te klatki wkurzyły :) a jak z NG grałeś cały czas to normalne, że makijażu nie widziałeś - chyba, że w stroju Gotyckim :P
Strój gotycki, co to jest? Jakieś starożytne ciuchy?! :)
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-09-2011, 18:08   

Hej, ale nie róbcie sobie z tematu chata. Zresztą proszę też o ograniczenie zakładania kolejnych nowych wątków, zwłaszcza, że kolejne "naj naj naj" nie są do końca potrzebne.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 26-03-2012, 05:41   

Pytanie do moderatora:

No i zajefajna przejażdżka motorkiem, Zip się bardziej podnieca niż wymaga tego sytuacja, ale spoko - to Lara jest na motorze. Tam sobie zbieram apteczki i strzelam do tych gejów. W końcu turlają się jakieś pudła, Lara wjeżdża na pokład ciężarówki, Anaya podjeżdża jeepkiem, Larka wykonuje ten swój akrobatyczny strzał do kierowcy i ląduje u swojej ciemniejszej koleżanki.

Jaką cechę można przypisać Larze na podstawie tej scenki? Jestem po prostu miłośnikiem tego typu stylu, tylko brakuje mi określenia :D Ale proszę o tylko jeden przymiotnik. W ogóle da się coś takiego wymyśleć na Larę?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 26-03-2012, 17:24   

Nie wiem jaki jeden przymiot można wymyślić na Larę, ale ja miałbym kilka(naście) na autora pytania powyżej, ale żeby nie dorobić się bana lub focha-4-ever - zamilknę...

Pytanie z innej beczki - po raz kolejny widzę, że masz problemy z tolerancją, tudzież paranoję i wszędzie widzisz gejów? Czy to może moje mylne wrażenie?

Moje znienawidzone miejsce w Legend? Finalny boss. I nie chodzi o to, że trudno pokonać Amandę w formie tego czarno-czerwonego ustrojstwa - tylko cholernie małej przestrzeni, przez co ciągle można spaść oraz popieprzonego systemu sterowania, który w tej walce się NIE SPRAWDZA... Kilkakrotnie prawie rzuciłem klawiaturą... Masakra...

Ulubiona jest Bolivia i Ghana - za widoki oraz pomysłowe rozwiązania zagadek :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 26-03-2012, 19:28   

krtomb wrote:
Nie wiem jaki jeden przymiot można wymyślić na Larę, ale ja miałbym kilka(naście) na autora pytania powyżej, ale żeby nie dorobić się bana lub focha-4-ever - zamilknę...


Wal śmiało jeśli to ma jakikolwiek związek z jazdą na motorku. Wiem że to lubisz.
 
 
LegendOfDarknes 
Student



Joined: 02 Apr 2012
Posts: 41
Posted: 02-04-2012, 20:37   

Wolę zacząć od tego co znielubiłam:
-Kamera przy ucieczce przed potworem (PERU)
-Kamera przy jeździe motorem w Japonii
-Kulka w Ghanie (powtarzałam to chyba 50 razy)
-Ogólnie Kazachstan(jakiś taki klimat fabryki czy czegoś, mało klimatyczny)
-I zdecydowanie najbardziej: DŁUGOŚĆ (a raczej "krótkość") GRY

Teraz plusy:
-Wygląd i charakter Larci
-Złota nagroda w Anglii. Nie była przesadzona ja w Boliwii, ale każdy Fan TR zaglądający WSZĘDZIE spokojnie ją znajdzie.
-Nepal. Bardzo fajny klimacik, zwłaszcza w lodowej jaskini.
-WSZYSTKIE interaktywne scenki

To chyba tyle... Zakończę już mój wywód.
 
 
Judas 
Student



Joined: 22 Aug 2011
Posts: 62
Posted: 04-05-2012, 08:13   

Ja najbardziej nie lubię jazdy motorem w Kazachstanie, a tak to raczej wszystko jest ok. Bardzo podoba mi się walka. Z leveli najbardziej lubię Nepal, Kazachstan i Anglię. Nepal jest przepiękny :P
_________________

 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 24-07-2012, 22:58   

Lubię ludzi Rutlanda - zawodowo dostarczają duże ilości apteczek :)
 
 
Kosior 
Nowicjusz



Joined: 05 Oct 2010
Posts: 21
Posted: 25-07-2012, 21:01   

Ja w zasadzie całą grę lubię - same plusy. Aaale gdybym miał wskazać słabsze momenty - chyba faktycznie - ta fabryka w Kazachstanie - mało klimatyczna (ale tylko fabryka, bo jazda motorem za pociągiem była świetna dla mnie), irytująca jazda motorem w Japonii i zdecydowanie bieda jeśli idzie o długość - wielka szkoda że ta część jest tak krótka. Za krótka jak na tak dobrą grę.

Z najlepszych rzeczy - Lara za całokształt i lokacje - najbardziej mi zapadł w pamięć ten podziemny grobowiec Rycerzy Okrągłego Stołu. Sam nie wiem dlaczego, ale miał w sobie taki klimat - przejście od zrujnowanego baru jakiegoś do tak antycznego, mrocznego i zapomnianego miejsca - świetna sprawa.

(Tak na marginesie układ i otoczenie tego grobowca w Anglii bardzo mi przypominały otoczenie grobowca Tihocana z TRA - takie przynajmniej miałem wrażenie).

Poza Anglią jeszcze Nepal jest cholernie klimatyczny - tak lodowe jaskinie, jak i ten zrujnowany klasztor.
_________________
"Stałem się śmiercią, niszczycielem światów"

 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 29-07-2012, 21:55   

Teraz moja kolej na ujawnienie poglądów poli....znaczy na temat legendy , to może schemat :??:

PLUSY
1.Lara Croft :)
2.Fabuła
3.Legendowy strój
4.Croft Manor

MINUSY
1.Prostota ;(
2.Pan Donald bo dałem 9.84 zł więcej niż gra była warta :bicz:
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 29-08-2012, 22:17   

Mój ulubiony moment w grze to ten jak Lara jest w tym opuszczonym muzeum w Anglii. Lubię to muzeum, ponieważ ma wspaniały klimat i przy okazji można poznać historię Króla Artura ;) Natomiast nie lubię walki z hydrą. Sprawiała mi ona duże problemy i musiałem zajrzeć do solucji. Moim zdaniem ten moment był za trudny :[
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Laaarkaaa123 
Nowicjusz



Joined: 08 Jun 2012
Posts: 15
Location: Tczew
Posted: 07-09-2012, 15:21   

A ja mam ich naprawdę wiele.. haha xd No dobra ale zacznę
Moim ulubionym levelem w grze jest Japonia , ponieważ jest to mój ulubiony kraj i bardzo ładnie jest zrobiony ten level na dodatek Lara wygląda niesamowicie wręcz napatrzeć się nie można ;* A momentem w Japonii to ten bal na początku i rozróba po wyjściu z gabinetu Nishimury. ;P i ewentualnie wyskok motorkiem na moście :)
Drugim ulubionym momentem jest gdy młoda Lara i Amanda uciekają przed goniącym ich potworkiem i jak Amanda wyciąga ze ściany ten amulet czy coś i wszystko się zawala :D
Trzecim ulubionym momentem jest jazda motorkiem w Kazahstanie , i gdy Lara spotyka Amandę :)
A znienawidzonym momentem jest potwór w Anglii :/ Zanim się skapnęłam o co kaman to troszeczkę długo minęło :/xd
Ulubione postacie : Rutland ... no poprostu koocham go :* Za jego charakter :* Jest po prostu zaczepisty :D
Alister też go lubie ale ... jest trochę taki strachliwy co mnie bardzo wkurza :)
A ulubioną bronią są ... dwa pistoleciki panny Croft tylko je w całej grze używałam . Obyłam się bez granatników i innych tego typu broni xd
To tyle z mojej strony :)
_________________
LadyCroft
 
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 22-11-2013, 19:13   

Plusy:

-Japonia- eleganckie przyjęcie u Nishimury to codzienność dla Lary, czyli bogaczki z Anglii
-Ubrania- można je swobodnie zmieniać, nawet gdy gramy w grę po raz pierwszy
-Dodatki- fajne te screeny i szkice, jak i również biografie postaci
-Anglia- chodzi o Konwalię nie o Bossa!

Minusy:

-Skoki ,,na główkę"- w Anniversary był ,,ten wiatr"
-Bossy- były łatwe, jedynie ,,zwierzaczek" i hydra miały wyższe poziomy
_________________
alphabet boy
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 18-12-2013, 14:31   

Może zacznę od minusów :
-łatwość gry
-masakrycznie krótki czas przejścia gry
-wszystkie momenty z motorem
-końcowy boss (sam nie jest jakiś straszny czy coś, ale jest strasznie mało miejsca)
-cycki Lary, szczególnie w Japonii lekko przesadzili :|
-boss w Japoni
-kulka w Ghanie, zanim się ogarnęłam to umarłam z 40 razy
-komentarze Zipa i Alistera
plusy:
-Boliwia, Peru i Ghana za śliczne widoczki
-Nepal za klimat
-muzyka jest boska :p
-model Larci ( oprócz górnych części tułowia, jak wspomniałam :D )
-ubrania, chociaż jest ich trochę za dużo
-Anglia, boss jest ciekawy i banalny :>
I to tyle, Legend mnie jakoś nie powaliło :nie:
 
 
HellCat 
Student



Joined: 29 Dec 2013
Posts: 37
Location: Croft Manor ^^
Posted: 29-12-2013, 22:39   

Ja osobiście najbardziej w TR Legend lubię Japonię ^^ Jak dla mnie to chodzenie po dachach i Lara w sukience to jest coś :P .Anglia w sumie też jest interesująca.Najbardziej natomiast tak jak większość nie nawidzę tego węża :fire: .Coś mnie trafia w momencie spotkania go :D
_________________
Od tego momentu każda twoja sekunda jest darem ode mnie.
 
 
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 30-12-2013, 17:13   

Ja najbardziej lubię Peru, uwielbiam bawić się w strzelaninę z najemnikami i jazda na motorze, Kazachstan też wymiata pod tymi samymi względami. Japonia też mi przypadła do gustu, przyjęcie Nishimury, a potem skakanie po dachach i walka z bossem. Suknia bardzo ładna. Anglię też wolę , ale nienawidzę walki z hydrą lub wężem jak to woli :fire: Strasznie mnie to wkurwia delikatnie mówiąc.
 
 
Tyzyfone 
Nowicjusz


Joined: 02 Jan 2014
Posts: 7
Posted: 02-01-2014, 14:52   

Ja nienawidze tej części. Jest po prostu żałosna. Praca kamery, silnik gry pozostawiają wiele do życzenia i niedopracowane. Grafika ładna... to tyle dobrego . Gra straciła dużo względem pierwszych 6-ciu części. Wiem żę to inni twórcy, jednak Tomb Raider w tej części stacił swojego ducha, swój mrok. Moim zdaniem twórcy powinni przywiązać większą wage do klimatu-powinien być podobny do poprzednich części. Wszystkie przedmioty na siłę sprawiają wrażenia obłych w kształcie, co nie przeszkadza temu żeby postać wchodziłą z nimi w interakcje, jak ze ścianą.(brak interakcji). Wyjaśnie tutaj... niskie kamienie na któe próbuje wskoczyć, a lara reaguje wskakując na nie tak, jakby próbowała wskoczyć na pionową ściane. Bardzo przeszkadzała mi ograniczona ilość apteczek. Rozumiem... wiecej realizmu, z drugiej go w ogóle zabrakło(świecące przedmioty do zbierania) z tego względu, grając w tą gre, nie robiło by mi różnicy, gdyby tam nie było lary a był królik Bugs, lub jakaś inna postać z bajki. Wrażenie miałam, jakbym grała w 3D platformówke nastawioną jak najbardziej na komercje i rzecz jasna na użytkowników PlayStationv i Xbox, zapominając o komforcie grania na graczy PC. Jestem zawiedziona. Dla mnie to już nie ten sam Tomb Raider. Równie dobrze mogli by zrobić tą samą postać pod innym tytułem. Zapomniałąm jeszcze o podniecającym sie co chwile Alisterze, który z wielkim zapałem komentuje każdy krok postaci. Nie wiem... może to miało nadać dramatyzmu grze. Jeszcze jedno co mogło dobić w grze, to Lara, przedstawiona w grze niczym jakiś James Bond- wrażenie po głupawum fimiku uruchamiającym sie za każdym razem przed włączeniem gry. Moim zdaniem twórcy tą częścią, po prostu zmasakrowali całą serie. Zrobili dokłądnie to samo co ta pani tutaj http://www.youtube.com/watch?v=HP0-wMUxW1o :gupek: z tym tutaj http://www.youtube.com/watch?v=Ckom3gf57Yw
 
 
rebel 
Nowicjusz



Joined: 31 Dec 2013
Posts: 8
Location: Kołobrzeg
Posted: 03-01-2014, 02:47   

Co prawda mam ogromny sentyment do tej gry - Legenda jest moim pierwszym Tomb Raiderem ( dziecko 98' ahahah ) ale.... w całej grze nienawidzę samej gry!
Mówię tu o czasie rozgrywki, ostatnio ponownie zainstalowałam grę i... wraz ze wszystkimi sekretami ( ich położenie mam wyryte w pamięci ) i time trialami gra zajęła mi 4 godziny[?]. Okropnie krótko. W całej grze nie ma ani jednej zagadki, co zatrzymałaby mnie, serio!l Dobra, kłamię - te drugie koło w Ghanie sprawiało mi trudność..
Jednak na plusie jest sama grafika, zróżnicowane lolacje ( od ruin w Boliwii, przez wieżowce z Japonii, kończąc w mroźnym Nepalu) oraz ciekawa fabuła, a także ciekawy zwrot akcji, mam na myśli, przyjaciołeczkę, Amande Evert, która przez parę lat była uznawana za martwą, a tu nagle bum, Amanda żyje i jest wrogiem #1Croftówny.

No dobra, przesadziłam z tą nienawiścią.
 
 
 
The_Masked_Man
[Deleted]

Posted: 08-01-2014, 13:10   

siema

Legende lubie choć nie jest moim nr 1
chciałbym ze swojej strony się troche przyczepić jednej postaci bo mnie wkurza - moim zdaniem jest on bezużyteczny i w sumie i tak ginie jako najsłabszy w Underworldzie. Mowa o Alistair'ze... gość jak mnie irytuje tragedia. Chwali sie wiedzą archeologiczną i po co to komu jak tu trzeba ze spluwy strzelić i pułapki pokonywać.

Tyle

dobrze że tego Winstona uprzystojnili i oduczyli maniery pierdzenia.
 
 
HellCat 
Student



Joined: 29 Dec 2013
Posts: 37
Location: Croft Manor ^^
Posted: 09-01-2014, 20:17   

The_Masked_Man, Wiesz ale dla niektórych ważna jest ta archeologiczna wiedza,gdyż nie zależy im tylko na bezmyślnym strzelaniu i pokonywaniu pułapek,a bardziej na fabule i eksploracji.Bynajmniej ja to najbardziej w Tomb Raiderach sobię cenię.Alister informuje czasem o danej lokacji przez co można się czegoś dowiedzieć.
_________________
Od tego momentu każda twoja sekunda jest darem ode mnie.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo