FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Longest Journey & Dreamfall
Author Message
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 10-02-2007, 16:44   

No to słuchajcie, to może by założyć jakis "ospoilerowany" topic i podyskutować o naszych teoriach dot. Dreamfalla. Grę przechodziałam co prawda parę miesięcy temu i ogromnie mi się podobała, miałam też jakieś swoje teorie i "przemyślenia". Jak mi odświeżycie pamięć, to chętnie się przyłączę do dyskusji :)
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 10-02-2007, 16:48   

Ragnar stwierdził, że na kolejną część nie będziemy czekać tak długo, jak na Dreamfalla. Zawsze to jakieś pocieszenie.

Cez wrote:
Na poczatku gry byłem bardzo, ale to bardzo uprzedzony do Zoe.


Ja nie, byłem ciekaw nowej postaci. U Zoe brakowało mi trochę komentarzy, czasem mocno ironicznych, jakimi raczyła nas April, ale - z drugiej strony - chyba gryzłoby się to trochę z jej charakterem. Tak czy inaczej, bardzo ją polubiłem.

Cez wrote:
jestem pewny, ze jeszcze Rownowaga ma dla niej kolejne zadania do wykonania heh. Jak rowniez... dla April......


też tak myślę... obie mają przed sobą jeszcze wiele do zrobienia, czuję to :) Wydaje mi się, że Kian może też odegrać dużą rolę w przyszłej części. W Dreamfallu jakby trochę za mało rozwinięto tę postać, a szkoda. Myślę, tak czy inaczej, że Apostoł jeszcze wiele namiesza... ogólnie zresztą bardzo wiele jest pytań, na które do premiery kolejnej części nie będziemy znali odpowiedzi...

Cez wrote:
To o wiele głebsza gra niz jakies strzelanki czy bijatyki...


Śmiem twierdzić, że seria TLJ to najambitniejsze i najgłębsze doznanie, jakie przeżyłem przy komputerze.

Cez wrote:
Bardzo smutno sie jakos mi zrobilo gdy Zoe leciała tym nowoczesnym samolotem do WatiCity i była taka.. zamyslona... i wowczas ten utwór przygrywał. Rownie smutny utwór pojawił sie po powrocie Zoe do Casablanki... Wszystko niby wrociło do normy... a tu taki finał...


Tak, ten lot był naprawdę smutny, fakt... A powrót - niby wszystko wydawało się takie samo, a jednak - mając w świadomości wydarzenia i słysząc tę muzykę - zupełnie inne. Przyznam, że powrót do Casablanki był niesamowity. Nie zapomnę też opowieści o Faith i tego, co odczuwałem, słuchając jej. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu o niezwykłości tych gier i wizji Ragnara.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-02-2007, 18:16   

Grindy wrote:
No to słuchajcie, to może by założyć jakis "ospoilerowany" topic i podyskutować o naszych teoriach dot. Dreamfalla.


Hmm.. osobny temat moze nie, ale zaznaczajmy to w takim razie emotką spoiler...hmmm.. najlepiej do tego dodac czy spoiler dotyczy pierwszej czeci (TLJ) czy drugiej (DF)

Hemulen wrote:
Ragnar stwierdził, że na kolejną część nie będziemy czekać tak długo, jak na Dreamfalla. Zawsze to jakieś pocieszenie.


Oby.. chciałbym te grę za rok, najpozniej za dwa... hmm.. tylko niech te przeklete walki ogranicza ;)

Hemulen wrote:
Śmiem twierdzić, że seria TLJ to najambitniejsze i najgłębsze doznanie, jakie przeżyłem przy komputerze.


całkowicie sie zgadzam :)

zatem... najwaznijesza w tej serii jest historia.. a zeby nie zdradzac jej tym kotrzy jeszcze w to nie grali, ponizej oznaczam tekst spoilerem:





:spoiler: TLJ & DF

Hemulen wrote:
obie mają przed sobą jeszcze wiele do zrobienia, czuję to


Nom, ja takze... wiec tak.. April niby zginela, ale dla mnie oczywiste jest to, ze w trzeciej czesci nie moze jej zabraknac. Hmm.. przejrzałem kilka for dyskusyjnych i ciekawe teorie ludzie wymyslaja ;) Że np. Maerum zabrało April w odmety oceanu.. fajnie.. tylko to były bagna. Moze w ostatniej chwili April wreszcie otworzyła tunel i skoczyła do Stark..? to z kolei moj pomysl.. Moze własnie na tym polegała pomoc Zoe ("Ocal ją!").. Moze musiała byc w poblizu April w tym momencie by pomoc jej otworzyc portal.. kto wie... A moze... ale to zbyt psymistyczna wersja.. moze April naprawde nie miała juz po co zyc, i jedyna pomoca jakiej mogła jej udzielic Zoe to była.. smierc.. :(

Co do Kiana.. fajna postac, tylko jakos wg mnie za szybko przeszedł na tę dobrą strone. Raz dwa, i juz jest po Jasnej Stronie Mocy, heh ;)

Zoe... żyje sobie teraz w tej Krainie Narracji... Czym kurde jest ta kraina.. ten demon ktory tam mieszka... no coz.. spodziewał sie chyba przybycia Zoe, w przeciwienstwie do Briana.

A własnie.. Brian Westhouse.. po napisach koncowych mamy scenke ktora pokazuje Briana w Tybecie w 1933 roku. Nagle na drodze spotyka Corteza :) Nastepnie Brian mieszkał jakis czas u mnichów, ktorzy uznali go za wybranca.. i postanowili go przetransportowac do Krainy Narracji, by obudził to dziwne Odśnienie.. czymkolwiek to jest (własnie.. co to jest?). Niestety Brian nie był tym wybrancem i utknał przez prawie 300 lat w krainie narracji.. po czym trafił do Arkadii.. Jak widac Cortez chyba maczał w tym palce.. hmm... moze to Cortez uznał, ze Brian bedzie tym, ktorzy to odsnienie przebudzi...?

Ciekawe kto zaatakował Biała Dame.. (zakładam ,ze jest to siostra April... bowiem Biała smoczyca z TLJ powiedziała, ze April jest jej córka). Nie oznacza to jednak, ze April nalezy do rodu Drakków... Zatem.. moze to Brian zaatakował Biała Dame..? Moze tak bardzo chciał wrocic do Stark.. a skoro nie był skoczkiem to moze do pomocy ... do przejscia potrzebował Smoka... (wczesniej tam trafił przy pomocy Corteza). Kto wie...

Ciekawy jest tez watek matki Zoe... Ta durna Helena Chang poswieciła najpierw córke Faith... a potem uspiła Zoe :( :/

Konsola Snów... ciekawa sprawa... W Stark WatiCorp bardzo szybko budowało ową maszyne, mieli ograniczony czas.. spieszyli sie... Tymczasem W Arkadii lud Azadi pospiesznie budował wieżę.. tez sie spieszyli... Wydaje mi sie, ze to nie przypadek.. Skoro pod wieżą Apirl znalazła jaskinie z trollami.. gdzie była matryca snów... (Straznik nawet mowił, ze sny przenikaja ostatnio ze Stark do Arkadii, nie na odwrot), oznacza to, ze ten stwór organiczny z Wati Corp ma swoje "macki" rowniez w Arkadii... Azadi wg mnie sami nie wymysli tej technologii parowej.. Zreszta.. czemu boja sie magii...? Wg mnie Azadi to sojusznicy Wati Corp. I musza budowac wieżę po to by cos z tymi snami sie działo...

Prorok.. ta zakapturzona postac ciekawe kto to jest... Moze to Brian.. ? ale jakims dziwnym jezykiem mowi.. Wyglada jak Czlowiek Mroku ale ma nogi.. porusza sie po ziemii... Dziwne... Moze drugi Smok ze Stark, Jacob McAllen przezył i to on jest prorokiem..? jakos nalezy wytłumaczyc niechec Azadi do magii.. a jedyna mysl to taka, ze wplyw na nich muszą miec ludzie ze Stark..

Pamietacie Lady Alvane z TLJ? To ta staruszka ktora opowiada całą historię, jest narratorką... Wg mnie ona jest nikim innym jak.. April... Zreszta Kian ma na nazwisko Alvane, co swiadczyc moze o tym, ze Kian i April w trzeciej czesci sie zakochaja w sobie.. Hmm.. Zreszta Kian nawet cos wspominał podczas pierwszego spotkania z April ze skads ja zna.. Jakos.. mimo, ze sa smiertelnymi wrogami to bardzo przypadli sobie do gustu.

Czym jest w ogole ta kraina w ktorej przebywa Lady Alvane..? To bardzo przypomina swiat Zimy, Winter, który stworzyła Faith.. Tzn moze nie wizeualnie ;) albo moze bardziej własnie ten swiat narracji... Zoe na koncu opowiada historię.. Lady Alvane rowniez opowiadała.. Moze jednak Alvane to jest Zoe? ;) Bosz.. ile zagadek :D

W TLJ było na koncu powiedziane, ze ostatni, trzynasty straznik (Gordon) połaczy swiaty. Ciekawe czy zobacyzmy cos takiego w TLJ3... hmm.. Wiemy, ze połaczenie sie uda.. ale jak bedzie przebiegac.. ? Cztery smoki miały brac w tym udział, ale został tylko jeden.. Biała Dama.. i na dodatek nie wiadomo czy zyje.. a moze ktos ją porwał po to by dokonac własnie tego połączenia...

ok.. to na tyle tych moihc przemyslen ;) Dopiszcie swoje
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 10-02-2007, 18:51   

:spoiler: TLJ & Dreamfall

Cez wrote:
Moze musiała byc w poblizu April w tym momencie by pomoc jej otworzyc portal.. kto wie... A moze... ale to zbyt psymistyczna wersja.. moze April naprawde nie miała juz po co zyc, i jedyna pomoca jakiej mogła jej udzielic Zoe to była.. smierc.. :(


Nie sądzę. April przeżyje, jestem tego niemal pewien. Bardzo możliwe, że wylądowała w Stark, a jeśli nie... Pamiętajmy, że April, łykając w TLJ czarną perłę, zyskała umiejętność oddychania pod wodą. Mogła więc w jakiś sposób odpłynąć (tylko jak - z dziurą w brzuchu...? kolejna wątpliwość)

Cez wrote:
Co do Kiana.. fajna postac, tylko jakos wg mnie za szybko przeszedł na tę dobrą strone. Raz dwa, i juz jest po Jasnej Stronie Mocy, heh


Racja, dlatego też wcześniej wspominałem, że za mało rozwinęli jego wątek. Ragnar jednak bez przyczyny nie wymyślił Kiana... Musiał mieć w tym jakiś powód - i liczę, że w Dreamfallu 2 (czy jak to się będzie zwało) to się wyjaśni.

Cez wrote:
Wg mnie Azadi to sojusznicy Wati Corp.


To niemal pewne (jak na mój gust oczywiście). Możliwe, że Prorok pochodzi ze Stark. W każdym razie Azadi muszą mieć połączenie z drugim światem - świadczy o tym ich technologia, pospieszna budowa Wieży, no i, jak wspomniałeś, Cez, boją się magii i jej nienawidzą. Wydaje się, że chcą przemienić Arkadię w drugie Stark.

Cez wrote:
Prorok.. ta zakapturzona postac ciekawe kto to jest... Moze to Brian.. ? ale jakims dziwnym jezykiem mowi.. Wyglada jak Czlowiek Mroku ale ma nogi.. porusza sie po ziemii... Dziwne... Moze drugi Smok ze Stark, Jacob McAllen przezył i to on jest prorokiem..?


Szczerze mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że to mógłby być Brian ani Jacob. Kwestia smoków w Stark została imo ewidentnie rozwiązana w TLJ. A Brian - z pewnością odgrywa niebagatelną rolę w całej historii, ale chyba nie jest Prorokiem...

Cez wrote:
moze to Cortez uznał, ze Brian bedzie tym, ktorzy to odsnienie przebudzi...?


przyznam, że to bardzo niejasny motyw. Bardzo możliwe, że Cortez był świadom istotnej roli, jaką odegrać miał w przyszłości Brian. Ciężko tu jednak coś więcej powiedzieć - trudno znaleźć jakiś konkretniejszy punkt zaczepienia, jakąś wskazówkę.

Cez wrote:
Zoe... żyje sobie teraz w tej Krainie Narracji... Czym kurde jest ta kraina.. ten demon ktory tam mieszka... no coz.. spodziewał sie chyba przybycia Zoe, w przeciwienstwie do Briana.


Kolejna zupełnie enigmatyczna sprawa. Jasnym jest, że Brian coś spowodował (Odśnienie, cokolwiek to jest), coś złego. Zaś Zoe - jej misja chyba polegać będzie na jakichś działaniach w Czasie Narracji - pytanie: jakich?

Cez wrote:
Ciekawe kto zaatakował Biała Dame.. (zakładam ,ze jest to siostra April... bowiem Biała smoczyca z TLJ powiedziała, ze April jest jej córka). Nie oznacza to jednak, ze April nalezy do rodu Drakków... Zatem.. moze to Brian zaatakował Biała Dame..? Moze tak bardzo chciał wrocic do Stark.. a skoro nie był skoczkiem to moze do pomocy ... do przejscia potrzebował Smoka... (wczesniej tam trafił przy pomocy Corteza). Kto wie...


Stawiam na Briana, no chyba że Ragnar tak to skonstruował, żebyśmy tak myśleli. Co do smoczej krwi w żyłach April - ewidentnie coś tu się nie zgadza z poprzednią częścią... Biała Smoczyca powiedziała, że April jest jej córką... Ale dlaczego Biała Dama przekazała jej (o ile dobrze pamiętam), że panna Ryan nie ma w sobie krwi Drakków?

Cez wrote:
Ciekawy jest tez watek matki Zoe... Ta durna Helena Chang poswieciła najpierw córke Faith... a potem uspiła Zoe :( :/


Siostra Zoe, Faith, umarła. Chang chciała, by Zoe też wyzionęła ducha, zresztą, Dreamfall kończy się jakoby na łożu śmierci Castillo. Helena Chang jest pozbawioną uczuć, bezwzględną osobą, dla której najważniejsze były niebezpieczne eksperymenty - śmiała je przeprowadzić na swoim dziecku. Nie jestem pewien, czy spotkamy ją w kolejnej części - chyba, że będzie coś o niej wspomniane, to wszystko, bo w sumie jej wątek został zakończony (choć oczywiście niczego nie można być pewnym).

Cez wrote:
Pamietacie Lady Alvane z TLJ? To ta staruszka ktora opowiada całą historię, jest narratorką... Wg mnie ona jest nikim innym jak.. April... Zreszta Kian ma na nazwisko Alvane, co swiadczyc moze o tym, ze Kian i April w trzeciej czesci sie zakochaja w sobie..


Przyznam, że grając w TLJ tak myślałem, że Alvane to April - świadczyła o tym chociażby obecność Kruka. Pamiętajmy jednak, że w Dreamfallu Kruk towarzyszył już głównie Zoe... Stawiam jednak, że April i Kian zapałają do siebie uczuciem (było przecież widać pewne iskrzenie podczas ich rozmów) i stąd takie samo nazwisko.

Zachodzi tutaj jednak pewna wątpliwość:

Cez wrote:
Czym jest w ogole ta kraina w ktorej przebywa Lady Alvane..? To bardzo przypomina swiat Zimy, Winter, który stworzyła Faith.. Tzn moze nie wizeualnie ;) albo moze bardziej własnie ten swiat narracji... Zoe na koncu opowiada historię.. Lady Alvane rowniez opowiadała.. Moze jednak Alvane to jest Zoe? ;) Bosz.. ile zagadek :D


Wydaje mi się, że to Czas Narracji. Jeśli jednak tak jest, to powinna w nim być Zoe, a więc Alvane = Zoe, tyle że... po prostu mi to nie pasuje. Ciężko tutaj rozstrzygać bo -znów- nie mamy konkretniejszych wskazówek na korzyść którejś ze stron.

Cez wrote:
Cztery smoki miały brac w tym udział, ale został tylko jeden.. Biała Dama.. i na dodatek nie wiadomo czy zyje.. a moze ktos ją porwał po to by dokonac własnie tego połączenia...


Zostały dwa, tzn. Niebieski (w odmętach oceanu) - Biała Dama powiedziała, że się nie odzywa, więc mniemam, że mimo wszystko żyje (bo w TLJ też nie był skory do rozmów - widać musi mieć poważny powód do pogawędki) i właśnie Biała Dama, tyle że nie wiadomo co się z nią stało... I nie wiadomo, jak ze smoczą krwią April - jeśli faktycznie ją posiada, może odegrać jakąś rolę w kwestii Drakków...
Możliwe też, że tak jak mówisz, ktoś ją porwał, by ponownie połączyć światy (i być może coś zrobił Niebieskiemu, by też 'współpracował'). Ciężko powiedzieć.

Uff, w Dreamfallu 2 trochę tych odpowiedzi będzie musiało się znaleźć, nie ma co...
 
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 10-02-2007, 19:26   

:spoiler: TLJ1, TLJ2

Od początku rzuciła mi się w oczy właśnie zbieżność z jednej strony budowy wieży i z drugiej - matrycy snów, a także podobieństwa postaci Emisariuszki oraz tej Glimour (poprawcie mnie, jeśli przekręciłam - nie wszystko już pamiętam) nadzorującej prace naukowców. Potem dopiero dotarło do mnie, że w zasadzie jedną i drugą kontroluje ta sama czarna, tajemnicza, zakapturzona postać. Ona tu jest kluczem. W rzeczywistości nie wiemy, kto to jest, ale zdaje się, że ona knuje to wszystko. Tylko właśnie - co? Czy ma to związek z owym odsnieniem, czy może na własną rękę próbuje ona połączyć obydwa światy. Ale z drugiej strony Strażnik Równowagi, powiedział, że to nie o to idzie tym razem, więc o co?
Światy zostaną w końcu i tak połączone i to całkiem niedługo. To było powiedziane w TLJ. Ma w to być zamieszana jakaś dziewczyna (mam nadzieję, że właśnie Zoe).
Hemulen wrote:
Zaś Zoe - jej misja chyba polegać będzie na jakichś działaniach w Czasie Narracji - pytanie: jakich?

No właśnie, tego spodziewam się dowiedzieć w następnej części. Póki co, zwróciłam uwagę, że owa postać zamieszkująca Zimę, aby odwrócić działania Odśnienia, kazała Zoe opowiadać swoją historię i Zoe opowiada, a to co ona opowiada, to się właśnie DZIEJE; ONA JEST NARRATORKĄ. To właśnie jej mówi Biała Smoczyca, gdy się z nią spotyka. To tak, jakby Odśnienie chciało wymazać to co się stało, a Zoe temu zapobiega, czy coś w tym stylu. Co o tym sądzicie?
W każdym razie inaczej niż inni przechodzi też skoki - to chyba też na skutek tego, że ona jest "ewenementem" - jest narratorką. Zima więc, czyli czas narracji, to takie miejsce, w którym to co się opowiada, w innych światach faktycznie się DZIEJE.
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 10-02-2007, 20:24   

:spoiler: TLJ 1 i 2

Było powiedziane, że ludzie widzą w snach elementy obcego dla nich świata (czyli np. ci ze Stark śnią o Arkadii i na odwrót) i to pozwala zachować Równowagę. Odśnienie może więc polegać na zachwianiu i zniszczeniu tej, jakby to rzec, zależności. Pytanie, co w tym wszystkim robi Zoe? Jeśli miałaby pełnić rolę narratorki, która w swych opowieściach zawiera losy obu światów, musiałaby znać przyszłość albo ją wymyślić - a o czymś takim mowy nie było.

Grindy wrote:
a to co ona opowiada, to się właśnie DZIEJE; ONA JEST NARRATORKĄ.


No tak, to ona przekazuje nam historię tak, jak temu osobnikowi w Czasie Narracji; każe jej opowiedzieć o tym co przeżyła - ale już nie o czymś więcej. Funkcja Zoe nadal więc jest nie do rozgryzienia - nie ma żadnych poszlak, nie wiemy nawet, co to jest Odśnienie. Można jedynie przypuszczać, że jest kimś niesłychanie istotnym i w przyszłości zrobi to "coś".

Grindy wrote:
Zima więc, czyli czas narracji, to takie miejsce, w którym to co się opowiada, w innych światach faktycznie się DZIEJE.


No i właśnie tu do końca nie jestem przekonany. CHYBA że Zoe jest Lady Alvane, która przecież opowiada również historię April (a Zoe w Dreamfallu przecież zbytnio jej nie zna) - wtedy wszystko się zgadza z tym, co mówisz - Zoe tworzy dzieje obu światów.

Tylko jeszcze pytanie - co miałby do tego Kian Alvane? Jakim cudem odnalazłby Zoe w Czasie Narracji? Za to do April ma, powiedzmy, blisko. Przyznam, że nie wiem, co o tym wszystkim myśleć :) Strasznie pogmatwane.
 
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 10-02-2007, 20:43   

:spoiler: TLJ1, TLJ2

Hemulen wrote:
Było powiedziane, że ludzie widzą w snach elementy obcego dla nich świata (czyli np. ci ze Stark śnią o Arkadii i na odwrót) i to pozwala zachować Równowagę. Odśnienie może więc polegać na zachwianiu i zniszczeniu tej, jakby to rzec, zależności.

Nie sądzę; z tego wzgledu, że w tym wypadku Strażnik Równowagi nie zapewniłby chyba April o tym, że tym razem to nie ma nic wspólnego z równowagą. Odśnienie chyba jednak musi polegać na czymś innym, może po prostu na chęci unicestwienia świata/światów zrodzonej w jakimś chorym umyśle? Trudno powiedzieć.
Hemulen wrote:
CHYBA że Zoe jest Lady Alvane

No ja osobiście jestem przekonana, że Lady Alvane to April. Wydaje mi się, że TLJ praktycznie nie pozostawia chyba co do tego wątpliwości. Nie wydaje mi się też, żeby miejsce, gdzie przebywa Lady, to Czas Narracji. Jest to miejsce "poza czasem", jak sama stwierdziła, ale chyba nie tożsame. Ale to oczywiście tylko moja osobista opinia.
Hemulen wrote:
Przyznam, że nie wiem, co o tym wszystkim myśleć Strasznie pogmatwane.

No i to jest imo właśnie urok tej gry. Która inna daje tyle "materiału" do przemyśleń? :P
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 10-02-2007, 21:51   

To do prawdy wspaniałe że na tym forum znajduje się tyle ludzi znających historię TLJ i Dreamfalla. Zawsze zdawało mi się że są to znikome jednostki. Swego czasu, kilka miesięcy temu, po premierze Dreamfalla też się zakochałem w tej grze i wysnuwałem wiele teorii.

:spoiler: :spoiler:

No wiec tak :) Moim skromnym zdaniem, oczywistym jest że April nie zginęła. Sądzę tak na podstawie słów Białej Smoczycy która najpierw powiedziała April że ta nie może skakać już sama, a jedynie z czyjąś pomocą. Później, gdy to z kolei Zoe odwiedziła Białą z rasy Drakk, ta dowiedziała się że jej celem jest znalezienie April i to jest najważniejsze (Ta trailerowa sentencja: You must find her, Zoe. That's you are need it the most" :D ). Poczym Zoe przeniosła się na bagna gdzie przebywała April. Twierdzę po prostu że Zoe musiała być blisko April by ta dokonała skoku :) No i na końcu kiedy faith mówi Zoe że dobrze się spisała, że Biała pani tak mówi ;) A właśnie ciekawe kim jest Biała pani. Od razu na myśl przychodzi biała smoczyca, ale czy to ona ?

Co do Zoe. Nie obchodzi mnie jak ale musi powrócić :P To moja ulubiona postać. Zupełnie nie wiem jak rozumieć ten cały "czas narracji" i co myśleć o odśnieniu. I te słowa szamana " Tu to po prostu jest" - że nic nie ma znaczenia, czy dziewczyna żyje czy nie, ona po prostu jest :D Podoba mi się czyjaś tutaj teoria o tym iż Zoe musi opowiadać by powstrzymać odśnienie. To poniekąd, na swój dziwny sposób ma sens :)

Teraz MEGA MEGA SPOILER -> Brian to prorok na 100% ktoś z polskiego forum Dreamfall przeszukał tekstury gry i okazało się że twarz proroka to nic innego jak pokolorowana na niebiesko twarz Briana ;) Wtedy staje się logiczne że jest po stronie Azadi/ Wati Corp i to on poluje na smoki. Dlaczego ? Hmm tego nie wiem. Być może dlatego iż rasa Drakk może mieć duży wpływ i jest magiczna a Azadi boją się magii.

Z konsolą snów i całą tą wieżą też jest tajemniczo. Może po prostu sny przepływające ze Stark do Arkadi za których pomocą Wati chciało kontrolować ludzi, musiały się gdzieś podziać. Stąd ta wieża. To taka moja teoria.

Mam jedno ale co do waszych wypowiedzi. Połączenie światów co prawda ma się wydarzyć za czasów strażnika Gordona ale jest na to czas aż tysiąc lat. Myślę że połączenia nawet nie zobaczymy w grze ;)

Ahh jeszcze jedno mi się teraz przypomniało. Skoro wiadomo że Brian to ten zły, to może dlatego Cortez pomógł mu dostać się do klasztoru, a co za tym idzie do czasu narracji, by Brian został uwięziony. Choć ta hipoteza średnio wpasowuje się w historię TLJ bo jak wiadomo tamtejszy Brian był bardzo groźny :P Z flaszką w ręku ;)

Lady Alvane moim zdaniem to nie kto inny jak April siedząca w czasie narracji. Być może w 3 części dziewczęta zamienią się miejscami ? Kto wie.

Cały Dreamfall jest niesamowicie skomplikowany. Wątpię by Dreamfall 2 wyjaśnił nam wszystkie zagadki, prędzej dostarczy nowych. Mimo wszystko czekam na następną część ponieważ pokochałem ten świat i tak samo jak co niektórzy, uroniłem łezkę na zakończeniu ;( ;)

-------
Jedna rzecz. Oglądał z was ktoś Ringa 2 ? Bo ja po przejściu Dreamfalla, a później obejrzeniu filmu, spostrzegłem z 1000 podobieństw. Już nie mówię o samej azjatyckiej Faith ale po prostu gołym okiem widać że autor gry bazował na filmie budując scenariusz. Faith na końcu zasypia i tym samym umiera. W Ringu, słodka Samara ( :P ) nigdy nie śpi i obserwuje ludzi ale nie może tego robić podczas gdy oni śnią ;) No po prostu polecam obejrzenie filmu i przestudiowanie go pod kontem Dreamfalla :)

:pozdro:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-02-2007, 00:29   

:spoiler:

Gdzies własnie wyczytałem, ze Dreamfall 2 ma byc po prostu kontynuacja Dreamfall 1, natomiast ma potem tez powstac trzecia opowiesc.. tak bysmy mieli na koncu Trylogie... Hmm.. i na Dreamfall 2 mamy podobno czekac okolo 3 lat? :/ Oby mniej....

Hemulen wrote:
Kwestia smoków w Stark została imo ewidentnie rozwiązana w TLJ.


Hmm.. no niby tak, ale nikt nigdy nie powiedzial, ze w Stark smoki zgineły.. mowa tylko o odejsciu.. co nie oznacza, ze sa martwe...

Hemulen wrote:
Co do smoczej krwi w żyłach April - ewidentnie coś tu się nie zgadza z poprzednią częścią...


Nom.. dziwne to troche.. ale własnie o to chyba chodzi, ze April jest córka białego smoka, ale nie jest Drakkiem, czyli nie plynie w jej zyłach smocza krew.. Zatem sprzecznosc..? hmm.. moze po prosty Biała smoczyca stworzyła jakos April.. niekoniecznie musi byc ona jej biologicznym dzieckiem heh ;)

Hemulen wrote:
Pamiętajmy jednak, że w Dreamfallu Kruk towarzyszył już głównie Zoe...


Nom, ale Kruk hmm.. zmienny jest ;) Wiec zawsze moze wrocic do swojej przyjaciółki z TLJ.

Grindy wrote:
Potem dopiero dotarło do mnie, że w zasadzie jedną i drugą kontroluje ta sama czarna, tajemnicza, zakapturzona postać.


W Stark pojawiła sie zakapturzona postac..? Przeoczyłem chyba to.. albo to po prostu Twoja teoria ;)

fanfan100 wrote:
Od razu na myśl przychodzi biała smoczyca, ale czy to ona ?


Mi sie wydaje, ze tak.. a kto inny by to miał byc.. hmm... Mowa byla o bialym, ostatnim smoku.. wiec to skojarzenie tylko sie nasuwa.

fanfan100 wrote:
Zupełnie nie wiem jak rozumieć ten cały "czas narracji" i co myśleć o odśnieniu.


Irytuje mnie nieco fakt, iz nie mamy pojecia czym jest odsnienie ;) I jaki sens ma w ogole czas narracji.. to troche ...hmm.. dziwne, gdyby jedna osoba opowiadajac historie tworzyła bieg wydarzen w dwóch swiatach...

fanfan100 wrote:
ktoś z polskiego forum Dreamfall przeszukał tekstury gry


Niezłe... to by wiele wyjasnialo.. ale moze to tylko taki trick? ;) Bo w sumie jesli uznamy, ze Brian jest prorokiem.. to dlaczego dopiero teraz jest zły...? Jesli przyjmiemy, ze to odsnienie zainfekowało go w czasie narracji... a potem Brian przedostał sie do Arkadii.. to dlaczego tak długo zył sobie bezczynnie popijajac alkohol ;) i nic nie robił.. dopiero po jakims czasie zaczał podrozowac (gdy Tyreni nadeszli).. Gdzies wyczytałem teorie, ze Azadi przekupili Braina gdy ten po raz pierwszy i chyba jedyny odwiedził Sadir.. stolice Azadi... hmm.. Marzył o podrozach, a Azadi dysponowali statkami powietrznymi... Ale jesli on jest Prorokiem, to powtarzam.. czemu tak długo nic nie robił... Co przebudzilo w nim to odsnienie..?

fanfan100 wrote:
Mam jedno ale co do waszych wypowiedzi. Połączenie światów co prawda ma się wydarzyć za czasów strażnika Gordona ale jest na to czas aż tysiąc lat. Myślę że połączenia nawet nie zobaczymy w grze


Własnie nie ;) Kruk na koncu TLJ jest siwy.. stary, heh ;) A raczej kruki nie zyja tysiaca lat ;) (chyba, ze jest to czas narracji gdzie byc moze zyje sie wiecznie...) Hmm.. zatem wydaje mi sie, ze to jest kwestia kilkunastu, kilkudziesieciu lat kiedy to dojdzie do połaczenia. zreszta wszytskie wydarzenia przedstawione w obu grach są własnie chyba takim wstepem, przygotowaniem tych dwóch swiatów ku zjednoczeniu..

fanfan100 wrote:
Skoro wiadomo że Brian to ten zły, to może dlatego Cortez pomógł mu dostać się do klasztoru, a co za tym idzie do czasu narracji, by Brian został uwięziony.


Nom, ale w momencie gdy Brian przedostał sie do Arkadii, to mowil, ze Cortez jest jego przyjacielem, ze maja kontakt.. hmm.. Cortez powinien szukac ponownego sposobu na unieszkodliwienie Briana a nie byc z nim w takich przyjacielskich stosunkach ;)

fanfan100 wrote:
Być może w 3 części dziewczęta zamienią się miejscami ?


mysle, ze to bardzo mozliwe. Moze po tym wszystkim okaze sie, ze April jest wybrancem.. własnie dlatego ze ma zastapic tego Demona w czasie narracji..? Moze ona po TLJ uznała, ze skoro nie została straznikiem to w sumie nie ma dla niej zadnego celu.. a moze własnie jej przeznaczniem jest ta narracja...

fanfan100 wrote:
Oglądał z was ktoś Ringa 2 ?


nom, sporo tam tego ;) Szczerze mowiac jak Faith wyskakiwała na ekranach to ciary przeze mnie przechodziły :D A najgorszej było w Domu Granicznym.. w obskurnych korytarzach.. masakra.. i nagle Faith sie pojawia w pokoju Aprill. brrr.. :D

Btw. Wychodzi na to, ze procz Stark i Arkadii istniae kilka mniejszych, małych swiatów, ktore sa na tyle małe, ze nie zagrazaja Rownowadze.. Mam na mysli Kraine straznika, Czas Narracji, Swiat Zimy stworzony dla potrzeb konsoli snów...

tak patrze na te nasza dyskusje.. na jej długosc... Ta seria naprawde tak niesłychanie wciaga, ze mozna o niej dyskutowac godzinami hehe :)

I ta muzyka.. własnie słucham Be With You i innych pieknych utworów... OST z TLJ rowniez jest piekny, ale z Dreamfall lepszy :) Te gry to ARCYDZIEŁA! :D A Ragnar jest moim idolem :P ;) Ot małe podsumowanie ;)

EDIT:
Słucham sobie utworu Nothing Hurts Now itak mnie naszło na przemyslenia o Awangardzie, heh ;)

Zatem... na wielu forach wyczytałem ,ze Awangarda na pewno upadła, m.in po krachu finansowym, po tej całej Awarii (moze nawet Awaria była tym spowodowana... bo przeciez Awangarda miała swoje macki niemal wszedzie..? Hmm.. jednak skłaniam sie ku tezie, ze Awaria była spowodowana nowym Straznikiem). Czym była/jest Awangarda..? Była to Rada Kapłanów ze Stark.. wiec nie wydaje mi sie ,zeby oni od tak upadli... :| Co z tego, ze zginał/zaginał smok ze Stark, Jacob, przywódca Awangardy, skoro w Radzie zasiadało szesc osób.. Przeciez nic nie spowodowałoby ich nagłwego znikniecia... By Rownowaga trwała szesciu kaplanów musiało po prostu byc w Stark.. W Arkadii tez pewnie są... pod postacią Minstrum lub Vestrum czy tak? Niech mnie ktos poprawi, jelsi cos namieszałem. Tylko, ze po objeciu władzy przez Azadi muszą sie ukrywac, tak jak np. Minstrum Magda. Do czego zmierzam... Do tego by wykazac, ze Awangarda chyba cały czas istnieje... Hmm... Bo zaczeło mnie zastanawiac to WatiCorp...

Jesli WatiCorp wpływa na działania Azadi w Arkadii oznacza to, ze musza miec sporą wiedzę o tym rownoległym swiecie.. ale skad? Przeciez w Stark Arkadia stała sie mitem.. i tylko Awangarda i poza nimi osoby kotre mozna policzyc na palcach jednej reki wiedziały o tym... Wydaje mi sie, ze Awangarda miała pod soba wiele, wiele firm i instytucji i WatiCorp było jedną z nich... Byc moze w WatiCorp znalezli schronienie niedobitki z Awangardy i teraz wykonuja kolejny plan.. by połączyc oba swiaty.. bo jak wiemy celem Awangardy było połaczenie, Kapłani z Arkadii tego nie chcieli... Zatem wydaje mi sie, ze w sequelu moze sie okazac, ze Awangarda zyje sobie w podziemiu.. i to ona za wszystkim stoi... Co o tym mysliscie?
_________________
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 11-02-2007, 13:42   

:spoiler: TLJ2
Cez wrote:
Grindy napisał/a:
Potem dopiero dotarło do mnie, że w zasadzie jedną i drugą kontroluje ta sama czarna, tajemnicza, zakapturzona postać.


W Stark pojawiła sie zakapturzona postac..? Przeoczyłem chyba to.. albo to po prostu Twoja teoria


Oczywiście, to może być nadinterpretacja. Ale wydawało mi się to logicznym wytłumaczenien, gdy zobaczyłam ową postać przechodzącą przez portal w oberży do starożytnego miasta, które w końcu jest jakim punktem w którym stykają się oba światy.

Poza tym intryguje mnie też ten kot. Czy on jest tylko maskotką, czy też ktoś się nie ukrywa pod tym "futrzanym ubrankiem" :)
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
  
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-02-2007, 13:46   

:spoiler:

Hmm... pod ziemią, pod wieżą w Markuri są chyba po prostu jaskinie, a łącznikiem ze stark jest ta matryca snów... A te blizniaczki.. ten Pitz czy jak on ma (ten gruby mutatnt, heh) cos dawał do zrozumienia, że ten kot to jego szpieg.. moze to te blizniaczki, heh? ;) Zreszta.. na koncu Zoe mowi "to nie Reza". co ona miała na mysli.. kolejny jakis szpieg?
_________________
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 11-02-2007, 13:50   

:spoiler: TLJ2

Cez wrote:
Zoe mowi "to nie Reza". co ona miała na mysli.. kolejny jakis szpieg?


Hm... na to rzeczywiście wygląda. Ale zbyt mało wiemy, żeby coś więcej powiedzieć na ten temat.

Czarna postać chyba rzeczywiście zmierzała do owej matrycy; może właśnie po to, żeby się skontaktować z kimś ze Startk (Gilmour?), może to właśnie owa postać dała jej rozkaz wyeliminowania Pitsa?
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 11-02-2007, 19:48   

:spoiler: TLJ1&2

fanfan100 wrote:
Teraz MEGA MEGA SPOILER -> Brian to prorok na 100% ktoś z polskiego forum Dreamfall przeszukał tekstury gry i okazało się że twarz proroka to nic innego jak pokolorowana na niebiesko twarz Briana ;)


Niby i tak, ale z drugiej strony twórcy mogli pójść nieco na łatwiznę i wykorzystać model Briana...

Cez wrote:
to dlaczego tak długo żył sobie bezczynnie popijajac alkohol ;) i nic nie robił.. dopiero po jakims czasie zaczał podrozowac (gdy Tyreni nadeszli).


No właśnie. W TLJ był postacią ewidentnie pozytywną. Jego podróże można uzasadnić chęcią oddalenia się od obleganej przez Azadi Markurii.

Grindy wrote:
Poza tym intryguje mnie też ten kot.


Najwyraźniej to jedynie robot-szpieg Peatsa. W końcu kto jak kto, ale WatiCorp to potrafią zrobić taką "maskotkę" :)

fanfan100 wrote:
Lady Alvane moim zdaniem to nie kto inny jak April siedząca w czasie narracji.


Też tak myślę. Nie wiem, czy w czasie narracji, ale... to chyba April ;)

Cez wrote:
Czym była/jest Awangarda..? Była to Rada Kapłanów ze Stark.. wiec nie wydaje mi sie ,zeby oni od tak upadli... :|


Przyznam, że dziwiło mnie, dlaczego w Dreamfallu nie wspomniano nic o Awangardzie (a przynajmniej ja nie pamiętam, by to miało miejsce).

Cez wrote:
mm.. zatem wydaje mi sie, ze to jest kwestia kilkunastu, kilkudziesieciu lat kiedy to dojdzie do połaczenia. zreszta wszytskie wydarzenia przedstawione w obu grach są własnie chyba takim wstepem, przygotowaniem tych dwóch swiatów ku zjednoczeniu..


Tak, wydarzenia gier z pewnością są przygotowaniem do połączenia... Na pewno koniec serii TLJ musi mieć mocny akcent ;)
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-02-2007, 22:55   

:spoiler: TLJ2

Quote:
Niby i tak, ale z drugiej strony twórcy mogli pójść nieco na łatwiznę i wykorzystać model Briana...


tez tak na poczatku pomyslalem, ale... Hmm... Mozna sie zastanowic po co własciwie gra rozpoczyna sie od Briana.. i tak też sie konczy... Nie wydaje mi sie zeby to było przypadkowe... On prawdopodobnie jest bardzo, BARDZO wazna postacią Dreamfall... I mysle, ze mogłby byc tym prorokiem... opetanym przez to Odśnienie... ktore moze dopiero teraz sie obudzilo..? Kto wie o co w tym chodzi...

Kolejny dzien i znow słucham sobie pięknego OST z tych gier :) To sie chyba nigdy nie znudzi... I rzeczywiscie jakos Dreamfall mimo, ze krotsze... jakos wiecej emocji we mnie wzbudzilo... zwłaszcza przez to nagłe zakoncznie.. przez tragiczny los Zoe... i jej rodziny. I na dodatek utraciła przyjaciela.. Rezę...

W Dreamfall podobało mi sie tez to, ze pokazali wiecej miast w Stark. W TLJ1 mielismy tylko Newport. Tutaj doszła Casablanca w Afryce polnocnej oraz WatiCity w Japoni i St Petersburg w Rosji. Wspomniane tez było Europolis (czyzby megamiasto od warszawy przez berlin paryz az po londyn? Ja to tak widze), oraz Kapsztad w RPA i Bombaj w Indiach. Hmm.. Takie informacje na temat swiata sa ciekawe, pomagaja jakos wczuć sie w grę.. w te oba swiaty ;) W Arkadii natomiast znalismy Markurie oraz niezliczone krainy na polnocy oraz wyspy na poludniu..a teraz zobaczylismy przez moment Sadir ;) I ja chcę WIECEJ :D
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 12-02-2007, 17:10   

Tradycyjnie :spoiler: Dreamfall

Cez wrote:
W Dreamfall podobało mi sie tez to, ze pokazali wiecej miast w Stark. W TLJ1 mielismy tylko Newport. Tutaj doszła Casablanca w Afryce polnocnej oraz WatiCity w Japoni i St Petersburg w Rosji. Wspomniane tez było Europolis (czyzby megamiasto od warszawy przez berlin paryz az po londyn? Ja to tak widze), oraz Kapsztad w RPA i Bombaj w Indiach. Hmm.. Takie informacje na temat swiata sa ciekawe, pomagaja jakos wczuć sie w grę.. w te oba swiaty ;) W Arkadii natomiast znalismy Markurie oraz niezliczone krainy na polnocy oraz wyspy na poludniu..a teraz zobaczylismy przez moment Sadir ;) I ja chcę WIECEJ :D


Ja zawsze w grach cenię dobrze wykreowany świat - stąd też moje uwielbienie dla serii Gothic (bo o TLJ mówić chyba nie muszę ;) ). Przyznam, że trochę szkoda, iż nie ujrzeliśmy trochę więcej z Sankt Petersburga, bo wizja postindustrialnego miasta zdawała się być całkiem ciekawa. WatiCity - w sumie więcej czasu nie chciałbym tam spędzić - akurat w sam raz wymierzono czas dla tego miejsca. Ubolewam również, że nie dane nam było poznać nieco dokładniej Casablanki, bo szczerze mi się ona spodobała.
Bardziej chyba jednak żałuję, że nie przyszło nam zwiedzać większej ilości lokacji w Arkadii - ot, Markuria, bagna, przez chwilę las i Sadir, podziemia, miasto Mrocznego Ludu... i to w zasadzie tyle. Nie jest to z pewnością mało, ale jednak odczuwałem pewien niedosyt, szczególnie że w TLJ już zwiedziliśmy niezły kawałek Arkadii. No ale rozumiem, że twórcy chcieli się bardziej skupić na psychologii bohaterów niż awanturniczym podróżowaniu - i, szczerze mówiąc, chwała im za to ;)
Aha, gram sobie w TLJ, patrzę na malowidło na Domu Granicznym i co widzę? Miasto Mrocznego Ludu :)

Cez wrote:
On prawdopodobnie jest bardzo, BARDZO wazna postacią Dreamfall... I mysle, ze mogłby byc tym prorokiem... opetanym przez to Odśnienie... ktore moze dopiero teraz sie obudzilo..? Kto wie o co w tym chodzi...


Przyznam, że Ragnar mógł zostawić w Dreamfallu jakąś wskazówkę na temat jego roli. Z drugiej jednak strony - dzięki takiemu niedopowiedzeniu przez cały czas byłem wobec Briana nieufny i ciągle się zastanawiałem, co on do licha knuje... ;)
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 12-02-2007, 20:43   

:spoiler: TLJ1&2

Hemulen wrote:
Aha, gram sobie w TLJ, patrzę na malowidło na Domu Granicznym i co widzę? Miasto Mrocznego Ludu


hehe, nie zauwazyłem ;) A propos Wenecji oraz Newport. Chciałbym zobaczyc inne lokacje z Newport poznane w TLJ1 w grafice 3D, np. w TLJ3 :) Chociazby uczelnię, Metro Circle, to wyższe pietro zarezerowane dla bogatszych. Ale mysle, ze nic z tego juz nie zoabczymy, bo wątek Newport w TLJ2 był wstawiony po to by Zoe mogła wpasc na jakis trop April.. a skoro ją odnalazła to nie ma po co wracac do Newport.. no chyba, ze bedzie cos w TL3 o Awangardzie, a oni zdaje sie maja/mieli siedzibe własnie w Newport.
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 12-02-2007, 21:10   

:spoiler: TLJ 1 i 2

Tyle się jeszcze może wydarzyć w kolejnych częściach, że być może dane nam będzie powrócić do Newport, np. jeśli April zdołała wykonać Skok pod koniec Dreamfalla, to możliwe, że wyląduje, hmm, we własnym pokoju. Pamiętajmy też o Emmie i Charliem. Moim zdaniem muszą się jeszcze pojawić.
Chociaż grałem teraz w TLJ niedużo (znów nauka :P ), to zauważyłem kolejny smaczek - Fiona opowiada April o filmie... "Hotel Victory". Brzmi znajomo :) Wydaje mi się też, że postaci, które spotkać można było w Dreamfallu w Małej Wenecji, przewinęły się przez poprzednią część, ale kto to był - póki co nie wiem. Tak czy inaczej, świetne jest wyłapywanie takich powiązań i smaczków :)
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-03-2007, 00:38   

Quote:
Jak ogłosił wczoraj w swoim oświadczeniu prasowym Funcom, kontynuacja Dreamfalla rozbita będzie na wychodzące oddzielnie rozdziały (na wzór wydawanych obecnie przygód Sama i Maxa). Po zakupie będzie je można pobrać z internetu. Na szczęście Funcom nie wyklucza również wydania w późniejszym czasie łączonych pakietów w tradycyjny pudełkowy sposób. Co ciekawe pomysł kontynuacji Dreamfalla w ten sposób poparty został (nie pierwszy zresztą raz) przez Norweski rząd, który poprzez Fundusz Filmowy wsparł finansowo przedsięwzięcie. Tego rodzaju wsparcie może wyjść grze tylko na dobre. Miejmy nadzieję, że polscy wydawcy (Cenega?) nie przegapią takiego łakomego kąska :) .


zrodlo: http://www.adventure-zone...hp?readmore=483

Hmm.. troche nietypowy pomysl.... w sumie nie wiem co o tym myslec, wolałbym tradycyjne rozwiązanie, ale wazne, ze w ogole jakies informacje o trzeciej czesci sie pojawiły.
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 03-03-2007, 18:53   

Nienawidzę tego typu dystrybucji. Wolę normalne, pudełkowe wydanie, na które nie będzie trzeba czekać -naście miesięcy. Oj, coś mi FunCom podpadł :/
 
 
 
Eckhard 
Student



Joined: 04 Mar 2007
Posts: 78
Location: Wimbledon
Posted: 06-04-2007, 20:24   

A ja jeszcze o TLJ1. Bo ja ją przeszedłem ok.2 lat temu i była bardzo ciekawa i wogóle. Ale na opakowaniu pisało, że April robi naturalne ruchy, a jej bieganie to nie jest zbytnio takie...no chyba, że to ja nie umiem biegać :>
:offtopic:
A co do porównania z Syberią 1 i 2 to one mi się bardziej podobają. Są MOIM ZDANIEM ciekawsze i ładniejsza grafika itp. A Syberię 1 mam po polsku i jest bardzo ładne tłumaczenie. :pozdro:
_________________
So tell me everything must always equal two,
Or nothing else is true,
And I'll believe you,
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 06-04-2007, 20:27   

A po polsku? :P

Trudno porownywac Syberie do TLJ bo to zupełnie rozne gry... Syberia IMHO nie ma jednak tak rozwleklej (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) fabuły i tak ogromnego swiata...

Ja nie mam zadnych zastrzezen co do poruszania sie April w TLJ :P
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-05-2007, 19:45   

Cez, bedziesz ze mnie dumny, wzielam sie ostro za TLJ i w koncu przebrnelam przez Stark :) Dalej bylo juz miodnie, a cala gra wciagnela mnie tak, ze nie poprzestalam, poki nie skonczylam :P A no i oczywiscie zaraz kupilam Dreamfall, w ktorym jestem wlasnie w Winter :) Nie smie twierdzic, ze seria TLJ jest nawet lepsza od Syberii.
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-05-2007, 20:00   

Brawo Kasiu! :) :D Ciesze sie, mowiłem, ze pokochasz tę grę! IMHO ta gra/gry sa ciekawsze od Syberii. Wspaniały, wielki swiat.. z rozmachem... Ja pare miesiecy temu byłem wrecz zachwycony Dreamfall. I nadal jestem. Czesto słucham soundtracku :)

Kiedy bedzie ta trójka :P
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-05-2007, 20:09   

Ja ostatnio bylam zalamana, bo ów soundtrack zgubilam! Na szczescie znalazl sie po jakims czasie :D Kupilam wersje kolekcjonerska - TLJ (chociaz mialam wczesniej po polsku, to przeszlam po angielsku), Dreamfall, Soundtrack i ksiazka z art'ami. Czy w Polskim zestawie tez byla taka ksiazka?
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-05-2007, 21:39   

Kasia Trent wrote:
Czy w Polskim zestawie tez byla taka ksiazka?


Nie, w zestawie była tylko instrukcja, soudtrack i katalog reklamowy naszego bóstwa, Cenegi ;)
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo