FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
THE SIMS
Author Message
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 06-06-2009, 23:11   

Miałem przyjemność już zagrać w The Sims 3.
Gra jest strasznie zabugowana, niech wypuszczą jakiegoś patcha czy cuś bo czarno to widzę...
Do tej pory zauważyłem kilka niedociągnięć ze strony twórców.
Tekstury mają problem z pojawieniem się, świruje czasem zapisywanie (wyskakuje błąd), tak samo jak w poprzednich odsłonach gra potrafi zaciąć się i wyjść do pulpitu, tłumaczenie polskie (zamiast kanapka z masłem orzechowym, jest galaretka z masłem...), pomieszane stroje do pracy, znikające przedmioty (znikają po zakupie tak jakby ich nigdy nie było), zwalnianie w trakcie przejścia z domu na mapę i odwrotnie.

Pomimo dość pokaźniej ilości błędów gra sprawia przyjemność, jest niesamowicie rozbudowana. Można grać, grać, grać i się nie znudzi - po prostu różnych opcji jest mnóstwo. W The Sims 4 te postacie chyba wyjdą z monitora i zamieszkają z graczem. To zdecydowanie najlepsza część, przebija nawet jedynkę. Wszystko jest takie realne i inteligentne na swój sposób. Polecam każdemu, wreszcie TS przypominają ludzkie życie, fakt troche naciągane, ale zawsze coś.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 07-06-2009, 15:19   

Ja też zagrałam . Zauważyłam, że simsy często przenikają żywopłoty, jakieś przedmioty . Oprócz tego jak już Hiritik zauważył problem z teksturami . Nie zobaczyłam znikających przedmiotów . Na początku system nagród życiowych mi się bardzo nie podobał, ale teraz myślę, że od biedy może tak być. Nie trzeba kupować tylu ubrań - super, zwróciłam na to uwagę . W ogóle cała gra jest pełna miłych rzeczy, przyjemnych szczegółów . Ocena 9\ 10 , bo ta gra straszliwie wciąga ! :P
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 07-06-2009, 16:36   

z tego co wiem, to problemy z teksturami, tłumaczeniem, a także fizyką są tylko w wersji pirackiej, która przeciekła, więc lepiej nie marudzić. wersja ostateczna gry jest podobno pozbawiona dużej liczby bugów w porównaniu z tą piracką. Ja już zamówiłem EK i tylko czekam, aż paczka będzie u mnie w domu.
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-06-2009, 13:46   

http://www.dodatkidogazet...the-sims-3.html

Ukazalo sie specjalne wydanie Komputer Swiat Gry o Sims 3 :) 60 stron - poradnik, spora recenzja, wspomnienia poprzednich czesci, rozne ciekawostki. Do tego plytka dvd z filmikami promocyjnymi Sims 3 i dodatkami do Sims 2 (w sumie nie wiem po co, Sims 2 to juz przeszlosc) + mini niezbednik (taki zbedny bajer ;) ) + plakietka na klamke od drzwi informujaca o tym, ze gra sie w Simsy 3 :D

Cena: 15 zł. Kupilem sobie, bo mam takie wydanie specjalne Clicka o the Sims 1 i 2 no to o trojce tez musialem miec :D Trojka jest po prostu wspaniała częścią. Dostaje wszedzie oceny 9/10.

Video-recenzja gry: http://www.youtube.com/wa...re=channel_page
_________________
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 09-06-2009, 19:55   

Recezja jest taka zachęcająca. Mam nadzieję, że jak już zakupię grę to będzie taka jak mi się wydaje. Jak dla mnie trzecia część powinna być realistyczna i nie zawierać żadnych błędów. Mam jeszcze nadzieję, że wbudują kod na kasę tak jak to było w poprzednich simach :) I niech robią przemyślane dodatki, a nie tak jak miało to miejsce w simach 2 :|
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 10-06-2009, 21:22   

Quote:
z tego co wiem, to problemy z teksturami, tłumaczeniem, a także fizyką są tylko w wersji pirackiej, która przeciekła, więc lepiej nie marudzić. wersja ostateczna gry jest podobno pozbawiona dużej liczby bugów w porównaniu z tą piracką. Ja już zamówiłem EK i tylko czekam, aż paczka będzie u mnie w domu.


Grałem, porównałem i są jakieś zmiany, ale to mniej-więcej tak samo.
Tłumaczenie zawsze zawierało wpadki i tym razem bez tego się nie obyło.
Tekstury mi się pojawiają z opóźnieniem przy przeskoku z mapy na dom (może słaba karta grafiki?).

No a po kilku godzinach grania program potrafi się bezczelnie zawiesić i wyjść do pulpitu - to też kontynuacja tradycji (TS 1 & 2 miały tak samo)

Quote:
sumie nie wiem po co, Sims 2 to juz przeszlosc)


Ooo tak, teraz nie odpaliłbym w życiu "dwójki", nie po tym co oferuje jej następczyni.


Quote:
nie zawierać żadnych błędów.


To jest chyba awykonalne. Zawsze coś się trafi.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 11-06-2009, 00:30   

Cez wrote:
Dostaje wszedzie oceny 9/10.

jak dobrze spojrzałem to w CD-Action dostało 8 :P

Naprawdę "trójka" jest tak wspaniała? W "jedynkę" jakoś tam się muciło, w "dwójkę" troszkę mniej, a czy trzecia część znacznie różni się od poprzednich części? Czy oprócz budowania, wychowywania itp. są jakieś lepsze atrakcje? :P
_________________
 
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 11-06-2009, 15:26   

W poniedziałek dostałem EK, ale byłem na wycieczce i dopiero dziś rano zagrałem i rozpakowałem(w sumie to ma być odwrotnie :P ). EK bardzo ciekawa i zachęca do kupna. Pendrive 2GB(ale bardziej pasuje razem z opakowaniem jako fajna ozdoba), różnego rodzaju kody na samochody, simpoints itp. Jeszce mi nie dali karabińczyka do pendrive, ale napisałem do tego sklepu, czy to mam zgłosić im, czy EA polska. Mniejsza z tym.
Gra jest cudowna! Gram dwoma simami(rodzeństwo), ale poziom wcale nie jest trudny, bo pierwszy raz bardziej skupiono się na tym, żeby sims mógł zdobywać wiedzę, odwiedzać znajomych więcej czasu itd. Do kibla starczy iść raz dziennie, tak samo z wanną, lodówką(znaczy się z jedzeniem) itd. Edytor simsów jest... NAJWIĘKSZYM skupiskiem opcji, suwaków itd. jakie kiedykolwiek widziałem w grze.
Gra otrzymuje u mnie jakieś 9,5/10. 10 nie daję, bo :
-czasem mózg simsowy szwankuje i mając 10m2(pustych) dookoła nie potrafią się ominąć, tylko stoją i czekają, aż inny się przesunie),
-jeszcze nie wszędzie można wejść (<basen, szkoła...>ale to kwestia kilku dodatków)
-grafika lekko ulepszona wedle "dwójki", ale jak idzie się chodnikiem do jakiejś parceli, to widać, że twórcą się już nie chciało.
-auta przenikają się przez siebie i na prostej drodze robią obroty o 180 stopni i pojawiają się jak widmo.
A! A co do grafiki to u mnie na Intel Pentium 4 3,0GHz; 7300gt i 2gb ram-u bez problemu łazi na więcej niż średnich. Na maksa spróbuję dać, ale pewnie będą się wieszać(ale nie simsy jako ludziki).
_________________

 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 13-06-2009, 17:42   

Dzisiaj sobie zagrałem w simy 3. Gra bardzo wciąga i uzależnia :P Jest to najlepsza część w jaką grałem. Wszystko zostało zrobione bardziej rzeczywiściej i dodano mnóstwo opcji. Gra jest znakomita :) Maxis bardzo się postarał tworząc dla nas tą grę. Świetna grafika, grywalność i nic do zarzucenia. Ostateczna ocena gry to 9,5/10.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 14-06-2009, 17:35   

Hrithik_Roshan wrote:
(zamiast kanapka z masłem orzechowym, jest galaretka z masłem...),

Właśnie zauważyłem, że to wcale nie jest do końca błąd w tłumaczeniu, bardziej składniowy ;) Oryginalna nazwa to "Peanut Butter and Jelly". Wystarczyłoby nazwać to "Galaretka i masło orzechowe"

A tak generalnie, to Trójka mi się podoba. Osobowość simów nie jest już tak płytka, jak kiedyś. Otoczenie też jest przyjazne i nic nie razi po oczach. (Najbardziej lubię odwiedzać cmentarz w nocy :D )
Razi jednak animacja wsiadania do pojazdów, a raczej jej brak..

I mam ten sam problem z teksturami, co Hrithik_Roshan. Jest to bardziej wina sprzętu, aniżeli gry.
_________________

 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 14-06-2009, 21:37   

Stworzyłem trzy nowe postacie do The Sims 2 którymi możecie grać! Są to Lary Croft. Dwie młode wersje oraz jedna dorosła. Wszystko na podstawie TRA.

Lara Croft:


Download:
http://wrzucacz.pl/file/8301245007633

Young Lara Croft 1:


Download:
http://wrzucacz.pl/file/4531245007933

Young Lara Croft 2:


Download:
http://wrzucacz.pl/file/6871245008024

Jak zainstalować?
Klikacie dwa razy na ikonie pliku i klikacie instaluj. Kiedy wciśniecie OK, możecie włączyć The Sims 2. Znajdziecie go w pudle z simami podczas tworzenia simów.

Ostrzeżenie:
W niektórych wersjach systemu op kliknięciu dwa razy na ikonę mnie musi się odrazu włączyć. Wtedy trzeba poczekać chwilę. Czasami napraaawdę długo. ENJOY!

[ Komentarz dodany przez: Cez: 14-06-2009, 21:38 ]
a kto gra w Sims 2? :P Halooo! :P Epoka Sims 3 sie zaczela.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 14-06-2009, 21:48   

Ceziu masz rację, jakoś mi się teraz przestawiło wszystko na The Sims 3 i na simów z Dwójki patrzę jak na tych z Jedynki, gdy TS2 weszło na rynek xD

A generalnie, ta simka do Lary niepodobna :P
_________________

 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 15-06-2009, 18:50   

Quote:
[ Komentarz dodany przez: Cez: 14-06-2009, 21:38 ]
a kto gra w Sims 2? :P Halooo! :P Epoka Sims 3 sie zaczela.

No cóż, chyba masz racje. Ale może ktoś jeszcze jest co gra w The Sims 2. A właśnie skoro tak chwalicie, to kupię sobie. Zbierałem sobie na PSP, ale jakoś ciągnie mnie bardziej do The Sims 3. Całą kasę którą uzbierałem wydam na The Sims 3. Zbieram od niedawna więc.. :P Myślę że to będzie dobrze wydana kasa :)
 
 
Alexiss 
Praktykant


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 127
Location: Konin
Posted: 18-06-2009, 10:36   

Właśnie mam pytanie do osób, które grają w The Sims 3 (a tych jak widzę jest tu sporo :) ). Więc mam sima, który pracuje w karierze medycyna i co jakiś czas pojawia mi się informacja, że mam dzisiaj dyżur i muszę udać się do szpitala. W jaki spsób mam to zrobić? Klikając na sima mogę tylko zmienić strój, klikając na szpital nie mam żadnej informacji idź na dyżur czy coś w tym stylu, a jak klikne na karierę i żeby poszedł do pracy to pojawia się informacja, że to nie twoje godziny pracy, wróć za 16 godzin. Dodam jeszcze, że mam grę oryginalną.
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 18-06-2009, 11:14   

Też miałam taki problem :( :( W końcu zaczęłam to ignorować, bo nie wiedziałam jak mam zostać . Przychodzę tylko wtedy kiedy w szpitalu jest sytuacja kryzysowa i simka sama to robi .
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 18-06-2009, 17:56   

Polo_Gard, marne coś te twoje modele.
Po sieci krążą o wiele bardziej podobne i z wyglądu, i z ubioru.

Alexiss, spróbuj zakupić rower lub samochód.
Ja tak zrobiłem i mi sim automatycznie wszystko co jest związane z pracą wykonuje.
Inna bajka jest taka, że system czasem nie ogarnia i trzeba podejść pod dany obiekt żeby pokazały się opcje.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 20-06-2009, 20:23   

Cóż, od dziś mam The Sims 3 i już mam pierwsze błędy. Mimo że gra jest super, cudowna i fantastyczna, to jak chcę żeby sim zrobił hamburgera to on robi jakiś rosół :/ Bardzo się tym rozczarowałem. Albo w restaurach nie widać wnętrza :/ Już w dwójce było lepiiej. No, ale nie trzeba ładować przynajmniej każdego miejsca w mieście :) To jest super. Oceniam tą grę na 9/10 :)

[ Komentarz dodany przez: Cez: 20-06-2009, 20:48 ]
Quote:
Mimo że gra jest super, cudowna i fantastyczna, to jak chcę żeby sim zrobił hamburgera to on robi jakiś rosół Bardzo się tym rozczarowałem.


Umarłem :hehe:
 
 
kmail44 
Praktykant



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 102
Posted: 01-07-2009, 20:54   

Ja też mam Sims 3. Szczerze mówiąc to gra mnie trochę rozczarowała. Oprócz braku konieczności ciągłego wczytywania się miasta , kreacji stylu i ulepszonej grafiki jest prawie identyczna jak Sims 2.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 01-07-2009, 21:03   

kmail44 wrote:
Ja też mam Sims 3. Szczerze mówiąc to gra mnie trochę rozczarowała. Oprócz braku konieczności ciągłego wczytywania się miasta , kreacji stylu i ulepszonej grafiki jest prawie identyczna jak Sims 2.

Sam sobie zaprzeczasz, mówiąc, że "oprócz... jest identyczne", mniej więcej tak, jak "jest identyczne, tylko ma inny kolor i kształt".

To ja powiem tak... Tomb Raider Underworld mnie rozczarował, bo poza zmienionym wyglądem Lary, ulepszoną grafiką i zmienioną fabułą jest identyczny jak Legenda...

[ Komentarz dodany przez: e_g: 02-07-2009, 11:28 ]
bo jest :D :D:D
_________________

 
 
Marcin95 
Nowicjusz



Joined: 09 Jul 2009
Posts: 15
Posted: 09-07-2009, 11:46   

Sims 3 mnie lekko rozczarowały. Jasne - mam całe miasto, kilka nowych opcji, ale spodziewałem się czegoś więcej. Myślę, że chodzi tu o skok jakościowy między jedynką a dwójką. Tutaj takiej różnicy nie było. Nie mniej jednak można pograć kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt godzin) i świetnie się bawić. Przydałoby się trochę więcej ciuchów i mebli... Podoba mi się za to ustawianie mebli na skos i uproszczenie budowania. Mamy nieco więcej możliwości i pola do popisu. Ode mnie mocne 7/10 (fani mogę spokojnie dodać 2 oczka do oceny).
_________________
I'm very pleased to see you again Lara...

All I ever wanted
All I ever needed is hear - in my arms...
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 09-07-2009, 12:23   

Mnie nowe Simsy zadowoliły. Faktycznie, takiego skoku jak pomiędzy dwójką a trójką nie ma, ale gra wciąż trzyma poziom, wiele rzeczy ulepszono i nareszcie można swobodnie chodzić po mieście! Piękna jest również grafika, z ładnymi odbiciami, cieniami, teksturami i modelami simów oraz innych obiektów. Świetnie, że wprowadzono pełen cykl dnia i nocy. A wada, dla mnie, jest w sumie tylko jedna-nie widać wnętrz obiektów publicznych. To zdecydowane cofnięcie się względem The Sims 2, ba, nawet jedynki!
Grę oceniam na 8+/10. Nowe simsy wciąż bawią, wciągają jak głupie, a wszelkie niedoskonałości i braki, miejmy nadzieję, poprawią dodatki:)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 09-07-2009, 12:48   

Ja chciałbym żeby w dodatkach dodali jakieś czarodziejskie obiekty. Pamiętam z jedynki np. "lampę dżina". Zawiodłem się właśnie na tym, że mało obiektów dodano i na tym, że nie widać wnętrz obiektów publicznych :( Dla mnie w dodatkach mogliby dodać wszystkie rzeczy z poprzednich części (a nawet więcej). Powinny zostać udoskonalone i mieć więcej opcji :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Marcin95 
Nowicjusz



Joined: 09 Jul 2009
Posts: 15
Posted: 09-07-2009, 13:08   

kopek94 wrote:
Piękna jest również grafika


Muhahahahaha :hehe: Nie żartuj. Jest kilka problemów graficznych to raz, a dwa nie mogli zrobić "pięknej" grafiki bo wymagania byłyby nieziemskie i mniej fanboyów kupiłoby grę. Widziałem wiele znacznie lepszych tytułów, które mniej wymagały, a lepiej wyglądały :P
_________________
I'm very pleased to see you again Lara...

All I ever wanted
All I ever needed is hear - in my arms...
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 10-07-2009, 15:08   

Quote:
Widziałem wiele znacznie lepszych tytułów, które mniej wymagały, a lepiej wyglądały


Ja chyba nie widziałem lepszego symulatora życia...
Zresztą uroda jest zawsze subiektywna.
Dla mnie nadal piękne są lokacje z TR2 chociaż grafika od tego czasu się znacznie poprawiła. Poza tym wydaje mi się, że silnik simowy w 3 musi udźwignąć naprawdę dużo i to wymagania są małe (ja się nie znam odrazu mówie, tak na chłopski rozum to biorę!)

Przy okazji napiszę, że SimStore to dla mnie kompletna bzdura.
Przychodzi nam zapłacić za to co pierwotnie powinno znaleźć się w grze, biorąc pod uwagę fakt, że w obiekty gra jest naprawdę uboga.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Marcin95 
Nowicjusz



Joined: 09 Jul 2009
Posts: 15
Posted: 10-07-2009, 18:53   

Quote:
Poza tym wydaje mi się, że silnik simowy w 3 musi udźwignąć naprawdę dużo


To ten sam silnik z sims 2 :P

Hrithik_Roshan wrote:
Przy okazji napiszę, że SimStore to dla mnie kompletna bzdura.
Przychodzi nam zapłacić za to co pierwotnie powinno znaleźć się w grze, biorąc pod uwagę fakt, że w obiekty gra jest naprawdę uboga.


Zgadzam się w pełni. Co więcej te rzeczy są bardzo drogie ! 2 euro za nową szafkę do kuchni ?! Dziękuje, postoję. Dostajemy przy samym zakupie gry 1000 darmowych simpointów za co możemy kupić kilka rzeczy. Po prostu EA wyciąga resztki pieniędzy z fanboyów :P
_________________
I'm very pleased to see you again Lara...

All I ever wanted
All I ever needed is hear - in my arms...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo