FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Ile trl zajmuje miejsca na dysku?
Author Message
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 13-08-2006, 21:28   Ile trl zajmuje miejsca na dysku?

Siemka.Mam pytanko.Ile trl zajmuje miejsca na dysku??10 gb??ile tez z trybem ng zajmuje i ile bez.Fast odp
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 13-08-2006, 23:03   

Ehh chyba nie potrzebny byl do tego nowy topic :P tak z NG około 10 giga (skandal), a bez, z tego co mi wiadomo około 3.
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 14-08-2006, 07:29   

Omg to nie bede grac z trybem ng jak 10 gb zajmuje prawie caly u mnie dysk.WOle te 3 gb zajac :P
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 14-08-2006, 11:42   

To kupuj czym prędzej polska wersje. :P
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 14-08-2006, 11:47   

Hahaha wlasnie :P nie wiem jak to jest przy instalacji, nie pamietam. Mozna wybrac czy instaluje sie z NG czy bez? Wydaje mi sie, ze instalujesz sie cale 10G a potem sie po prostu wybiera jak chcesz grac. Ale jesli chcesz miec pewnosc, to lec po wydanie Cenegi :P
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 14-08-2006, 14:17   

Z NextGenem zajmuje dokładnie 7,17GB, a bez ( polska wersja ) jakieś 3,5GB.
Nie można wybierać czy z NG czy nie. Gra instaluje się w całości.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
jareh 
Nowicjusz



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 17
Posted: 06-11-2008, 10:48   

Czy jest jakaś możliwość (patch itp.) aby po zainstalowaniu gry (7.14GB) nie używać już płyty? Robienie obrazu na dysku odpada, poza tym pewnie nie jest to takie proste, jeśli płyta jest zabezpieczona.
_________________
Fan Lary Croft i serii Tomb Raider z 10 letnim stażem.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 06-11-2008, 11:26   

Istnieje, owszem i to bez problemu, natomiast nikt tu nie poda Ci rozwiązania, gdyż jest to problematyczne pod względem prawnym. Tzn - o ile masz oryginał - to Polskie prawo Ci na to pozwala, jak i na tworzenie kopii zapasowej na własny użytek, natomiast umowa licencyjna jaką akceptujesz jest trochę sprzeczna z Polskim prawem. Tym niemniej - jeżeli rzeczywiście masz oryginał to poszukaj nieoficjalnego patcha no-cd. W przypadku posiadania oryginalnej płyty możesz go legalnie użyć.
 
 
 
jareh 
Nowicjusz



Joined: 31 Oct 2008
Posts: 17
Posted: 06-11-2008, 13:07   

No właśnie mam oryginalną kopię. właśnie brakowało mi tego słowa "patch no-cd". Proste, ale nie wpadłem na to, a przez to nie mogłem znaleźć.

Rozumiem, że patchując grę łamię umowę gry , ale zgodnie z prawem polskim jestem w porządku. Pogmatwane.

Chyba dam sobie spokój.
_________________
Fan Lary Croft i serii Tomb Raider z 10 letnim stażem.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 06-11-2008, 14:53   

Prawo RP stoi wyżej niż zapisy umowy licencyjnej. W przypadku umowy jakiejkolwiek sprzecznej z prawem - rację ma prawo danego kraju. Więc - robiąc to na terenie Polski, robisz to legalnie. Gdyż - punkty umowy EULA nie są wiążące.
 
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 22-12-2008, 11:45   

A jaką Wy macie wersję, że NG instaluje się Wam od razu z grą? Ja mam grę bez NG, a Cenega dosłała mi potem patcha, który z 7 GB zajmuje i dopiero po jego instalacji mam NG.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 22-12-2008, 12:04   

Kylek wrote:
A jaką Wy macie wersję, że NG instaluje się Wam od razu z grą? Ja mam grę bez NG, a Cenega dosłała mi potem patcha, który z 7 GB zajmuje i dopiero po jego instalacji mam NG.

Cenega rozsyłała patche NG ponieważ nie było go w pierwszej wersji wydania polskiego. Gra zajmuje wówczas bez instalacji ok 1,5 GB. TRL w Kolekcji Klasyki został już wydany z automatycznie instalującym się trybem NG (rozmiar folderu po instalacji - ok 7 GB).
_________________
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 22-12-2008, 13:33   

Legenda z serii Super$eller zajmuje mi na dysku ponad 7 GB mimo że nie mam zainstalowanego patcha NG. Jest on na płytce, ale osobno się go instaluje. To nie patch zajmuje tyle miejsca, tylko sama gra po instalacji - czyli po rozpakowaniu. Przynajmniej w tym wydaniu gry.
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 22-12-2008, 15:09   

No to też zależy od twoich wyników w grze pt. "cenegolotek", ponieważ ja mam Super$ellera, gdzie z kwestią NextGena jest tak jak w wydaniu z Kolekcji Klasyki, o którym mówi Menqr.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo