FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fabuła Anioła Ciemności
Author Message
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 22-08-2012, 15:58   

Dlaczego uważasz, że Karel nie jest Kurtisem? Po przeanalizowaniu filmików nie widziałem żadnego na którym Kurtis i Karel występują razem. Co więcej Karel na końcu twierdzi, że pomagał Larze od początku, a jedyną osobą, która miała na nią oko jest właśnie Kurtis, pojawiający się wszędzie tam gdzie Lara. Kurtis dysponuje bardzo dziwnymi zdolnościami telepatycznymi, słowem nieludzkimi - to bardziej dowód niż zaprzeczenie o jego powiązaniu z Karelem.

Nie rozumiem tylko dlaczego Joachim Karel zabił Eckhardta i dlaczego pomagał Larze? Zakochał się czy jak? Jego motywy są dla mnie pokręcone. Może po prostu był świrem?
 
 
LegendOfDarknes 
Student



Joined: 02 Apr 2012
Posts: 41
Posted: 22-08-2012, 16:14   

R4idery-> Po pierwsze: W filmiku gdy Kurt i Lara rozmawiają w airlock'u i planują, Karel( razem z naszym Alchemikiem ) ogląda to przez kamerę.
Po drugie:W scence przed walką z Boaz, Eckhardt wchodzi do sali z Kurtisem i właśnie Karelem. Poza tym Kurtis ( prawdopodobnie ) ginie w walce z Boaz.

Jeśli chodzi o motywy Karela. Nie chciał być popychadłem Eckardta tylko sam rządzić światem ( czy cuś ). Natomiast nie wiem czemu chciał się dzielić władzą z Larką. Jestem za twoją opcją-był świrem.

Pozdrawiam.
_________________
Roth:"After all, you're Croft"


Lara:"I HATE TOMBS..."
 
 
R4idery 
Student



Joined: 22 Jun 2012
Posts: 43
Location: Kraków
Posted: 23-08-2012, 08:05   

Nie, w tamtej scenie nie ma Karela. Do sali wchodzą Eckhardt, Gudjensson trzymający Kurtisa i Grant Miller, który pod koniec sceny został wyrzucony. Natomiast scena w której Eckhardt i Karel oglądają coś na video mogła być zrobiona później. Karel mógł nagrać rozmowę Lary z sobą pod postacią Kurtisa i potem puścić to Eckhardowi. Może widzieliśmy filmiki z różnych wersji gry.
 
 
LegendOfDarknes 
Student



Joined: 02 Apr 2012
Posts: 41
Posted: 23-08-2012, 08:16   

Hmm... No dobra, rzeczywiście go nie było, jednak jakoś nie wierzę by Karel sobie wymyślił historyjkę z życia Kurta. Do tego Nephilimowie (sory jeśli źle napisałam) chyba nie mieli takich mocy jak Kurtis. Ale przez niedoróbki można to właśnie interpretować jak komu się podoba...
_________________
Roth:"After all, you're Croft"


Lara:"I HATE TOMBS..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 24-08-2012, 15:16   

Najprostsze wyjaśnienie, że Kurtis i Karel to dwie inne osoby jest takie, że Core Design otwarcie mówiło o planowanej nowej serii z Kurtisem Trentem w roli głównej. Gdyby Karel był Kurtisem, coś takiego byłoby niemożliwe, ponieważ Karel miał zostać ostatecznie pokonany w drugiej części Anioła Ciemności. :p
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 10-07-2013, 02:48   

pmkkoch wrote:
Najprostsze wyjaśnienie, że Kurtis i Karel to dwie inne osoby jest takie, że Core Design otwarcie mówiło o planowanej nowej serii z Kurtisem Trentem w roli głównej. Gdyby Karel był Kurtisem, coś takiego byłoby niemożliwe, ponieważ Karel miał zostać ostatecznie pokonany w drugiej części Anioła Ciemności. :p



Ale nie zrobili :P

Według mnie Karel był Kurtisem tylko na końcu. Zwykła podpucha, aby Larę przeprowadzić na swoją stronę. Przynajmniej ja tak sądzę. Ktoś kiedyś gdzieś napisał, że Kurtis zbyt się liczył dla Core, aby nagle okazało się, że tak naprawdę go nie było :)


A tak z innej beczki: Marzy mi się, żeby Larze dodali nutkę szaleństwa :P Mówię tu o szaleństwie Alice. nawet przerobiłam zdjęcie Lary na ,,Hysteria Mode'' ^^
_________________
Tak.
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 11-07-2013, 18:32   

Skoro już odkopujemy śmierdzące trupem tematy i wypowiedzi...

Quote:
Najprostsze wyjaśnienie, że Kurtis i Karel to dwie inne osoby jest takie, że Core Design otwarcie mówiło o planowanej nowej serii z Kurtisem Trentem w roli głównej.


Z jednej strony tak, z drugiej - to mogła być zwykła przedpremierowa ściema. Sam pamiętam jak przed Last Revelation mówili "(...) na ile odmienna mogła być ta gra? No cóż, moglibyśmy na przykład zabić Larę... ale wtedy nie byłby to już Tomb Raider". Jasne, można się czepiać, że na dobrą sprawę to przecież ostatecznie jej nie zabili, ale generalnie. Ale jednak mówili coś przeciwnego niż zrobili, TLR to mogło być zakończenie ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 11-07-2013, 20:37   

Mr Macphisto, to też ma sens, ale w takim razie po co Murti napisał całą biografię Kurtisa z nawet takimi szczegółami jak jak ulubione zespoły, rodzaje transportu czy typ krwi, skoro na koniec miało okazać się, że postać ta nigdy nie istniała? Dodatkowo sam Murti wspominał po klapie TRAOD(w wywiadzie z TLD lub na swojej stronie), że mieli pomysły na następne części i oddzielne gry dla Kurtisa. :)
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 11-07-2013, 20:47   

Spoko, ja nie twierdzę, że gry miało nie być, sam kojarzę takie zapewnienia i sam to łykałem jak pelikan.

Wcielając się nadal w adwokata diabła ( :diabel: )...

Biografia mogła powstać dla takich życiorysowych szaleńców jak choćby nasz Cez. Wtedy zresztą twórcy się bawili w takie rzeczy...
A gadać PO fakcie to można bardzo dużo, w końcu o samym AOD też mówili i mówili. Szkoda, że byli tacy mądrzy po szkodzie ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 13-07-2013, 17:53   

Mr Macphisto wrote:


Biografia mogła powstać dla takich życiorysowych szaleńców jak choćby nasz Cez. Wtedy zresztą twórcy się bawili w takie rzeczy..;


W sumie też racja...

Podsumowując :> Części TR od Core Desin nie są przeznaczone, dla osób, które łatwo chwytają wydarzenia w grze (żartuję xD )

pmkkoch(dobrze napisałam??? xD ) daj link do tej biografii... Jestem bardzo ciekawa Jakie zespołu lubi(lubił :gupek: ) Ten którego zwę DeKą...


Proszę...błagam...proszę... żeby nie lubił Disturbed... Disturbed jest moje.....proszę... błagam... ;_;
_________________
Tak.
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 20-07-2013, 18:28   

DarkCynder jego zespół to Nirvana i...Mozart
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 21-07-2013, 21:33   

Kurcze...A już chciałam oblać się wybielaczem i alkoholem, podpalić się, a w szpitalu zobaczyć,iż mam czarne włosy, białą skórę i czerwone usta, a później w domu pociąć sobie policzki w uśmiech praz spalić powieki, następnie pobiec do Lasu, do slendera i Jeffa Killera i chlać frugo śpiewając ,, IRON MAAAAN!!! ''

No cóż, ale to stałoby się tylko wtedy, jak Kurtis słuchał by Disturbed... No cóż... Słucha Nirvany i Mozarta..


A tak chciałam poznać Jeffa i Slendiego :(

[ Komentarz dodany przez: Integral: 22-07-2013, 10:41 ]
Jest na sali lekarz?
_________________
Tak.
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 22-07-2013, 21:45   

jak ci tak zależy to słucha Disturbed ._.
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 23-07-2013, 11:47   

Za późno...

No, no ale Jeff Killer I Slender! Miałabym ochronę przed tymi, którzy wyzywają mnie od satanistek :_;

Wracając do tematu xD

Ja dalej wiem(pisałam o tym w innym temacie) gdzie miały być sekrety w AOD... ktoś chce wiedzieć???
_________________
Tak.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 23-07-2013, 14:53   

A co chcesz w zamian za tę tajemną, mało komu dostępną i szalenie użyteczną wiedzę? Bo widzę, że jakaś gruba stawka się kroi, lepiej już zacznę odkładać.
_________________
; p ; >>
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 23-07-2013, 14:55   

DarkCynder nie pytaj tylko pisz :D
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 23-07-2013, 20:18   

pmkkoch wrote:
Mr Macphisto, to też ma sens, ale w takim razie po co Murti napisał całą biografię Kurtisa z nawet takimi szczegółami jak jak ulubione zespoły, rodzaje transportu czy typ krwi, skoro na koniec miało okazać się, że postać ta nigdy nie istniała? Dodatkowo sam Murti wspominał po klapie TRAOD(w wywiadzie z TLD lub na swojej stronie), że mieli pomysły na następne części i oddzielne gry dla Kurtisa.


Dokladnie tak :) Mialem z tym panem przyjemnosc pokorespondowac i potwierdzam, Kurtis to na pewno była osobna postac, a nie Karel ;) Tworca postaci Kurtisa byl z niego dumny i marzyła mu sie osobna gra.
_________________
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 23-07-2013, 20:44   

Natla123 wrote:
DarkCynder nie pytaj tylko pisz :D


Piszę piszę xD

Tam przynajmniej według mnie powinny być :p

W Tchnieniu Hadesu, jedna z głów smoka się cofała, a w miejscu gdzie była, były naboje do shotguna i duża apteczka.

W Wąskich Paryskich uliczkach obok dzwi nad głową Lary była apteczka. żeby się tam dostać tzreba było... nie pamiętam xD to moim zdaniem też miał być sekret.

W Zakładzie badań biologicznych znalazłam dwa miejsca.

pierwsze: Ciężko mi opisać... na parapecie mała apteczka albo bandaże... jak skakało się po tych... takich... nie wiem jak to opisać skakało się po przepustki i jeżeli się ześlizgnęło z podestu można było złapać się krawędzi na której była ta apteczka (lub bandaże xD )

drugie- tuż przed końcem planszy, pod tym mostem był gaz. Trzeba zejśc na dół i szukać przejścia. Skoczyć tam i przepłynąć dalej. Będą tam szafki a w nich jakieś... Nie pamiętam dawno nie grałam xD

Mogę zrobić filmik... dla jasności xD

Tyle pamiętam...

A jeszcze jedno. w Paryskim Getto po rozmowie z żulami i po wejściu na górę (przed rozmową z kolesiem w czapeczce xd) Za siatką była kasa i batonik. Twórcy raczej usunęli możliwość wejścia tam, aczkolwiek po odpaleniu TR AOD SCU ( i czegoś tam chyba jeszcze xd) oraz możliwości latania możne tam się raczej dostać :)

No to tyle :) spróbuję sobie coś jeszcze przypomnieć...

Jak se przypomnę to zrobię filmik.
_________________
Tak.
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 23-07-2013, 20:55   

DarkCynder wrote:
W Wąskich Paryskich uliczkach obok dzwi nad głową Lary była apteczka. żeby się tam dostać tzreba było... nie pamiętam to moim zdaniem też miał być sekret.
trza było spaść z dachu ._.

he,te sekrety tak trochę walają się pod nogami bo wszystkie znalazłam :hehe:
zrób filmik chętnie sobie to przypomnę :mrgreen2:
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 26-07-2013, 03:02   

Lipa...

Jak chce wczytać save wywala do windowsa...

Trzeba robić re-install... Nie :_:

Trochę poczekasz jak chcesz filmik xD
_________________
Tak.
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 27-07-2013, 09:21   

Natla123 wrote:
trza było spaść z dachu ._.

Nie, trzeba było skoczyć z tej platformy, na którą się wskakiwało po wejściu na śmietnik.
Poza tym ten temat to chyba nie całkiem miejsce na tego typu rozmowy. :p

A tak w ogóle to na sami-wiecie-jakim forum była nie tak dawno ciekawa rozmowa, w której dowiedziałem się takich szczegółów chociażby jak to, że w TRAOD rozmieszczenie lokacji nie miało być "Paryż, Niemcy, Praga, Turcja", tylko "Paryż, Praga, Niemcy, Turcja". :p Dodatkowo okazało się, że Eckhardt miał swoje laboratoria na całym świecie, a "Eckhardt's Lab" to prawdopodobnie pozostałość po jego laboratorium z Niemiec.

I tu ciekawa sprawa - Zamek Kriegler, siedziba Lux Veritatis, został zbudowany na miejscu jednej z kryjówek Eckhardta. Jak sami wiecie w tym samym miejscu znajdował się wielki dół(szyb?), w którym uwięziony był Eckhardt.

No i tu kolejna ciekawa sprawa - Eckhardta można było zabić za pomocą trzech sztyletów z periaptu, jednak Lux Veritatis za ich pomocą jedynie uwięziło Eckhardta(za czasów WWII zamek został zbombardowany i jeden ze sztyletów odpadł, tym samym uwalniając Ekchardta). No i pytanie - skoro użyte razem wszystkie trzy sztylety zabijały Eckhardta, dlaczego Lux Veritatis zdecydowało się jednak na jego uwięzienie? :p
 
 
Natla123 
Student



Joined: 09 Dec 2012
Posts: 67
Location: z wypizdowa
Posted: 27-07-2013, 10:27   

skoro użyte razem wszystkie trzy sztylety zabijały Eckhardta, dlaczego Lux Veritatis zdecydowało się jednak na jego uwięzienie? :p

może miał jakieś tajne informacje :p albo był i m do czegoś potrzebny XD
_________________
I hate new Tomb Raider
https://www.youtube.com/u...Matter/featured
 
 
DarkCynder 
Student


Joined: 10 Jul 2013
Posts: 56
Location: CDK
Posted: 31-08-2013, 15:09   

Abo miał kasę na więcej wódki.

Aj wiedziałam,że po pradze coś będzie...wiedziałam!
mam mózg. A i ja nie wiem na jak-mam-wiedzieć forum, bo ja nie wiem xD

Co do Lux Vertartis- może naprawdę Eckhard Miał kasęna więcdej wódki? :p
Hue hue, ja i te moje myślenie xd
_________________
Tak.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo