FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR1 vs. Anniversary
Author Message
zlo_666 
Nowicjusz


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 4
Posted: 26-07-2007, 11:19   TR1 vs. Anniversary

Nie wiem czy ten temat był poruszany ale ....

Piszcie jak oceniacie Anniversary w porównaniu do jedynki klasycznej.

Pamiętam jak grałem w jedynkę u kumpla na PSX po raz pierwszy , co to było ło ło ło,
może graficznie siadało od wersji pc ale motywy chociaż z głupimi paskami ładowania sie leveli były fajne na pc tego mi brakowało. Pozatym muzykka w wersji na psx występowała dużo częściej na pc wo ogóle jej nie było.

A teraz po prawie 10 latach jak odpaliem anniversar (tydzień temu skończyłem)
wszystko wróciło sentyment jak cholera. Powiem ogólnie podobało mi sie ale nie jest taki znowu rewelacyjny. Bo jednak nic nie oddaje klimatu jedynki pierwsze wrażenie, pierwszy raz fabuła ech. Teraz to takie odgrzewane ziemniaki. Grafika jest w anniversary the best z tym nie można polemizować. Klimat pierwszej części też tm gdzieś sie przetacza. Ale brakuje mi tych filmów. Ładnie by było żeby filmy nie były zrobione na enginie gry.

Jeszce mam zarzuty do Anniversary za schematy pomieszczeń prawie we wszystkich pomieszczeniach trzeba przeleźć w kółko po ścianach motywy elementem zręcznościowym
w końcowych etapach to już czyste przegięcie pały. Chodzi mi o atlantyde Ściślej o wchodzeniu na góre do bossa bez nóg. T-rex mnie rozczarował cały lewel stracił klimat nie ma ciemnej dżungli tylko radosny park jurajski.

Jeszce jedno Tr niestety od pierwszej części nie jest już innowacyjny, wkurza mnie mianowicie motyw w cut scenach żywcem zerżnięty z Resident Evil 4.

Tyle, piszcie

Pozdrawiam!
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 26-07-2007, 11:36   

zlo_666 wrote:
Pozatym muzykka w wersji na psx występowała dużo częściej na pc wo ogóle jej nie było.


Bo pewnie miałeś wersję Sold-Out, która nie ma muzyki ani cutscenek na enginie gry. ;)

zlo_666 wrote:
Ładnie by było żeby filmy nie były zrobione na enginie gry.


A masz taki dobry sprzęt by gra odtwarzała filmy bardziej realistyczne nie na swoim enginie? Bo większość takiego sprzętu nie ma. ;)

zlo_666 wrote:
T-rex mnie rozczarował cały lewel stracił klimat nie ma ciemnej dżungli tylko radosny park jurajski.


Nie tylko ciebie, ale mnie się tam podoba więcej jasności. T-rex jest do siebie nie podobny powinien mieć dłuższy pysk.
zlo_666 wrote:

wkurza mnie mianowicie motyw w cut scenach żywcem zerżnięty z Resident Evil 4.


Nie widzę nawet podobieństwa.

Mnie najbardziej wkurzają nudy jakie crystalsi zafundowali nam w Egipcie. W TR1 takich nudów nie było. Egipt był moim ulubionym poziomem, a teraz. Szkoda słów.

:pozdro: :wotr: :narka:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 26-07-2007, 11:45   

Scion wrote:
zlo_666 napisał/a:
Pozatym muzykka w wersji na psx występowała dużo częściej na pc wo ogóle jej nie było.

Bo pewnie miałeś wersję Sold-Out, która nie ma muzyki ani cutscenek na enginie gry.

I tu się Scion, mylisz. TR1 w wersji na konsole ma o wiele więcej muzyki niż wersja PC i nie jest to spowodowane wersja gry -tak jest we wszystkich PC-towych wersjach TR1.

Co do mojej oceny TRA w stosunku do TR1 to wiadomo że nie ma co porównywać. TRA niedawno skończyłam i teraz szukam brakujacych reliktów i artefaktów. Włączyłam sobie też komentarze i gdy byłam w Kopalniach Natli powaliło mnie uzasadnienie tak drastycznego skrócenia tego poziomu -"Bo gracze sie wcześniej gubili w tym >>labiryncie<< i dlatego wybrali ( CD) tylko najważniejsze pomieszczenie" Nie no litości co za bzdury wygadują.

zlo_666 wrote:
Bo jednak nic nie oddaje klimatu jedynki pierwsze wrażenie, pierwszy raz fabuła ech. Teraz to takie odgrzewane ziemniaki.


Ludzie no przecież wiadomo że nie powrócą już te klimaty które były przy grze w oryginał. Żeby tak sie stało to albo musiałbyś się cofnąć w czasie albo dostać amnezji i zapomnieć o TR1. :P
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 26-07-2007, 11:59   

Quote:
Nie tylko ciebie, ale mnie się tam podoba więcej jasności. T-rex jest do siebie nie podobny powinien mieć dłuższy pysk.

No...Interesowałam się (i jeszcze się interesuje) dinozaurami i T-rex nie powinien mieć dłuższego pyska.Teraz w Anniversary jest to zrobione bardziej realistycznie. Tyranozaury miały potężne,masywne paszcze,a nie jakieś podłużne pyszczki.... ;)
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 26-07-2007, 12:32   

Avi_Versicolor wrote:
Quote:
Nie tylko ciebie, ale mnie się tam podoba więcej jasności. T-rex jest do siebie nie podobny powinien mieć dłuższy pysk.

No...Interesowałam się (i jeszcze się interesuje) dinozaurami i T-rex nie powinien mieć dłuższego pyska.Teraz w Anniversary jest to zrobione bardziej realistycznie. Tyranozaury miały potężne,masywne paszcze,a nie jakieś podłużne pyszczki.... ;)


Ale mnie chodziło o to, że aby był podobny do tego w TR1 to musiałby mieć dłuższy pyska a tak to wiem bo sam uwielbiam dinozaury.

Asyenna wrote:
I tu się Scion, mylisz. TR1 w wersji na konsole ma o wiele więcej muzyki niż wersja PC i nie jest to spowodowane wersja gry -tak jest we wszystkich PC-towych wersjach TR1.


A skoro tak to przepraszam, o tym nie wiedziałem bo nie grałem w TR1 na PSX więc nie wiedzialem. Sorki.

:pozdro: :wotr: :narka:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
zlo_666 
Nowicjusz


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 4
Posted: 26-07-2007, 14:04   

Obym się mylił ale panowie po anniversary mogą zaserwować TR2 w takiej odświeżonej wersji, i znowu może sie zacząć walenie gier na jednym silniku masowo tak jak to miało miejsce w częściach od 1-5.Bez pomysłu a dla kasy (jak każdy kolejny rząd w RP :) )

Wypluwam te słowa.
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 26-07-2007, 15:07   

Modlę się by tak nie było, jednak zrżera mnie ciekawość. Lecz nie byłoby to takie fajne jak remake jedynki ;)
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 26-07-2007, 15:13   

zlo_666 wrote:
Obym się mylił ale panowie po anniversary mogą zaserwować TR2 w takiej odświeżonej wersji....


A z kąd takie przypuszczenia ?? Hmm... nie sądze aby tak było, myślę że Anniversary będzie takim jedynym remake'iem Tomb Raider'a :)
 
 
zakid 
Student



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 69
Posted: 26-07-2007, 16:59   

e tam ja bym chciał remake'a TR2. Jak dla mnie był znacznie lepszy od jedynki. Ciekawi mnie jak wyglądałyby poszczególne lokacje.
Może na 15 lecie TR-a :D
_________________
"I'm gonna need a hacksaw"
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 26-07-2007, 18:21   

Ar2r wrote:
zlo_666 wrote:
Obym się mylił ale panowie po anniversary mogą zaserwować TR2 w takiej odświeżonej wersji....


A z kąd takie przypuszczenia ?? Hmm... nie sądze aby tak było, myślę że Anniversary będzie takim jedynym remake'iem Tomb Raider'a :)


Kiedy pierwszy raz zagrałem w Croft Manor w Anniversary to też tak myślałem ale później pomyślałem, że to niemożliwe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć skąd takie przypuszczenia załącz Croft Manor w Anniversary i czytaj wszystkie księgi.

Sorki za :offtopic:

:pozdro: :wotr: :narka:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 26-07-2007, 18:39   

Scion, mnie się wydaje, że to po prostu taki "easter egg" i nic więcej ;) To, że w księgach w Croft Manor pojawiły się wzmianki o historiach znanych nam z (poprzednich) przygód pani archeolog, nie znaczy, że Crystalsi chcą "odświeżyć" kolejne części :) Takie jest moje zdanie na ten temat.

Wracając do tematu, uważam, ze Anniversary to bardzo dobra gra, ale brakuje jej nieco w porównaniu z oryginałem. Całkowicie zgadzam się z Ass ;-)

Asyenna wrote:
Ludzie no przecież wiadomo że nie powrócą już te klimaty które były przy grze w oryginał. Żeby tak sie stało to albo musiałbyś się cofnąć w czasie albo dostać amnezji i zapomnieć o TR1. :P
_________________
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 26-07-2007, 18:59   

Luthien Dlatego też napisałem, że myślałem tak na początku ale po dłuższym namyśle okazuje się to niemożliwe.

Koniec :offtopic:

:pozdro: :wotr: :narka:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 26-07-2007, 19:16   

Luthien wrote:
Całkowicie zgadzam się z Ass


brzydkie zdrobnienie ;)

Luthien wrote:
To, że w księgach w Croft Manor pojawiły się wzmianki o historiach znanych nam z (poprzednich) przygód pani archeolog, nie znaczy, że Crystalsi chcą "odświeżyć" kolejne części :) Takie jest moje zdanie na ten temat.


Bo i po co remake'ować dalej poprzednie części? TRA to po prostu uczczenie 10-lecia serii, teraz czas na nowy rozdział w serii :)
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 26-07-2007, 19:23   

Hemulen wrote:
Bo i po co remake'ować dalej poprzednie części? TRA to po prostu uczczenie 10-lecia serii, teraz czas na nowy rozdział w serii :)

Dokładnie, też tak od samego początku uważałam. Zastanawiam się jedynie nad tym, czy jeśliby trailer Core nie wyciekł do sieci, czy moglibyśmy teraz grać TRA ;)
_________________
 
 
Aarktica 
Nowicjusz



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 21
Location: Gdynia
Posted: 26-07-2007, 20:36   

Hemulen ma rację, Anniversary to był taki pojedynczy, piękny prezent dla graczy i fanów. Chociaż pomyślałam właśnie, że za te sekrety, które zbieramy, to mogli dać ukryty level z jakiejś innej części :hehe: W końcu w starych TR zdarzały się takowe (ukryte levele).

I co do opini powyżej - nie zgadzam się, że TR1 jest lepszy od Anniversary tylko dlatego, bo był pierwszy. Wtedy może rzeczywiście był hitem, ale dla mnie blaknie w zupełności w porównaniu z następnymi częściami. Wynudziłam się śmiertelnie podczas Egiptu w TR1, w Anniversary z lekka w sumie też, ale było w nim więcej do podziwiania i roboty niż w "jedynce".

Co do T-Rexa to rzeczywiście sprawiał zawód. Zawsze lubiłam sobie po prostu postrzelać do dinków, teraz to jedynie kolejna bosso-zagadka do odfajkowania :039:

A tak swoją drogą - mnie się wydaje tylko, czy w TR1 na Atlantydzie trzeba było wleźć spowrotem na górę i strzelić do Scionu? O.o Byłam pewna, że tak właśnie było, byłam strasznie zła, że w Anniversary mijamy to pomieszczenie a Scion Lara niszczy na filmiku i nie mamy możliwości wrócenia się po jego resztki :039:

Luthien - mówisz o tym pierwszym trailerze TRA który chciała robić stara ekipa?
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 26-07-2007, 20:46   

Aarktica wrote:
A tak swoją drogą - mnie się wydaje tylko, czy w TR1 na Atlantydzie trzeba było wleźć spowrotem na górę i strzelić do Scionu? O.o Byłam pewna, że tak właśnie było, byłam strasznie zła, że w Anniversary mijamy to pomieszczenie a Scion Lara niszczy na filmiku i nie mamy możliwości wrócenia się po jego resztki :039:


Masz rację. W TR1 Lara w ów miejscu zjawia się dwukrotnie. Pierwszy raz rozmawia tam z Natlą, która nie dopuszcza jej do zniszczenia Scion'u (co widać na tym filmiku :arrow: KLIK). Następnie nasza bohaterka wraca, by dokończyć to co jej przerwano :)

EDIT: Aarktica jeżeli Twoje pytanie dotyczy mojego poprzedniego postu to tak. :) Cały czas mnie to zastanawia...
_________________
 
 
Natla 
Nowicjusz


Joined: 22 Sep 2007
Posts: 6
Location: Atlantyda
Posted: 18-10-2007, 16:38   Tomb Raider Anniversary Gold?

Właśnie przechodzę Tomb Raider: Unfinished Business i wpadłem na pomysł. Może wydać się nie na miejscu, ale trudno. Skoro TR1 ma remeke, to Anniversary powinno mieć dodatek (tak jak TR1). TRgold nie posiada żadnej fabuły, więc byłoby się czym popisać. TRGold jest trudny, ale dzięki temu ciekawy. Co sądzicie o dodatku do TRA?
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-10-2007, 16:42   

Ale masz pomysły... :P :> Nie powstanie żaden TRA Gold. Wolałbym by zrobili remake TR2, a nie TR1 Gold...
_________________
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 18-10-2007, 16:50   Re: Tomb Raider Anniversary Gold?

TRA i TR1 to dla mnie dwie całkiem różne gry niestety :( . Grafika - tarez nie pogadasz;), fabuła - nom... opiera się na tym samym, ale jakoś tak w innym kontekście nam przekazuje informacje, lokacje - hmmm... nawet nie rozróżniam, choć elementy są, Lara - nom jak Lara :) chyba jedynie ona mi uświadamia, w co gram :) .
Natla wrote:
Właśnie przechodzę Tomb Raider: Unfinished Business i wpadłem na pomysł. Może wydać się nie na miejscu, ale trudno. Skoro TR1 ma remeke, to Anniversary powinno mieć dodatek (tak jak TR1). TRgold nie posiada żadnej fabuły, więc byłoby się czym popisać. TRGold jest trudny, ale dzięki temu ciekawy. Co sądzicie o dodatku do TRA?

Ja popieram. Dawno nie grałam w UB, a na pewno świetnie by wyglądał wyprodukowany przez Crystalsów. Chociaż lepszy to był Golden Mask.
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 18-10-2007, 18:13   

Ja też się podpisuję pod tym samym. Warto wznowić UB i dodać do tego fabułę. Gra byłaby o wiele ciekawsza.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-10-2007, 18:36   

Spoko, ale co to ma do tematu ?
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 18-10-2007, 18:53   

Z góry sorry za offtop.
Po jakiego wafla, robić remake 4 leveli? Nie widzę w tym najmniejszego sensu. Żeby były one jeszcze jakieś rewelacyjne, to mogliby dodać je do Anniversary, ale jeżeli są przeciętne, to po co zawracać sobie nimi głowę?
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 19-10-2007, 21:50   

na moje to nie ma sensu powrownywac tych dwoch czesci..
gdy był robiony "orginal" to byly calkiem inne czasy, inna technologia itd.
teraz mozna latwiej stworzyc szybką akcje, trzeba szukac coraz to bardziej wymyslnych rzeczy aby zaspokoic gracza :P
jak napisalem na poczatku
nie ma sensu porownywac tych dwoch czesci, pierwowzor byl robiony w calkiem innych czasach.

:pozdro: :wotr:
 
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 26-10-2007, 22:37   

W pewnym stopniu się zgadzam - nie można porównywać czegoś, co jest zależne od zaawansowania technologii danego okresu, etc. Ale fabułę, nowy sposób kreacji bohaterów - to raczej mogłoby podlegac porównaniu.

Dla mnie TRA nigdy nie zastąpi TR1 - tego klimatu, powietrza zatęchłego od tajemnic, czekajacym za rogiem niebezpieczeństwem... Teraz doskonale wiedziałam, jak to wszytsko się potoczy - kto i kiedy się pojawi (tak, wiem, że zmieniono strukturę pomeiszczeń, ale i tak wiemy że w LOst Valley jest T-Rex, Pierre ściga nas po Koloseum, etc.). Wiem, że na tym właśnie polega remake, ale mimo wszystko wolę słodka niewiedzę:)

Podobało mi się natomiast to, że Lara stara się bardzie obezwładnić przeciwnika niż go zabić - a zastrzelenie m.in. Larsona mocno przeżywa.
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 30-10-2007, 07:05   

Anniversary mile mnie zaskoczyło, ale tylko od strony graficznej. Jedynka miała ten klimat, miała to COŚ, którego nie miała ostatnia odsłona przygód Lary. Być może właśnie to przez lepsza grafikę, gdzieś uleciała magia. Nie twierdzę, że nie bawiłam się świetnie podczas gry w Anniversary, bo bym skłamała, ale wolę pierwsza część. ;p
_________________
Unholy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo