FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fabuła TR8
Author Message
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 17-06-2008, 19:23   

kluz_kaa w temacie "Screeny z TR8" wrote:
LARA CROFT DISEMBARKS IN the ADVENTURE OF THEIR LIFE, Nordic Gods, the Atlantis, Avalon… More Tomb Raider than ever! You forget everything what you have read on Tomb Raider Underworld. Everything has obeyed to a campaign " of despiste" in order to maintain privily, at least until now, the true argument and potential of which without a doubt it is going to be the most spectacular adventure of Lara Croft. While it investigates Scandinavian ruins Lara discover that if finds the hammer of Thor, Nordic God of the thunderclap, will keep awake the location of the mythical Avalon, place in which, as we saw in Tomb Raider Legend, her mother disappeared. Obvious, our archaeologist embarks in the search of the hammer, although she will not be the unique one. Amanda and Rutland (personages also seen in Legend) will follow the track to him next to an oceanographic expedition that in fact is a floating prison for the immortal queen of Atlantis, Natla. It sounds to you? Then yes, artúricas legend, the Atlantis, Nordic Gods… Sumadle to this interesting argument that we will travel by as different places as Mexico, the bottom of the Mediterranean, Thailand or the Arctic and the adventure is served. In addition, the new Lara will have up to 1700 different movements solving complexes puzzles (each level will be as puzzle immense and will be able to be confronted of different forms) and doing against all type of enemies, humans or no. We already have been able " catarlo" and the delay until November is going to be muuuy long…

Ehh...
No cóż. Takie sygnały padły już w Legendzie. Dziwne połączenie wszystkich przygód Ms Croft w jedno -> poszukiwanie rodziców, pojawienie się skrzynek z logiem "Natla Tech". Potem kolejna korekta fabuły TR1, co by Lara poszukiwała Scionu pod hasłem: "Drzewo genealogiczne The Crofts. Etap I". Ostatnie hasło Natli: "Ta wyspa to jedna z wielu pozostałości po Atlantydzie, znajdę inne!". Byle nie okazało się, że Natla to matka Amandy...
Już w TRM Lara wyraźnie dawała do zrozumienia, że chce by jej ojciec wrócił do świata żywych -> prosi go w finale, by pozwolił jej wykorzystać moc Trójkąta i by utracony czas został zwrócony.
Crystal Dynamics wyraźnie drążą ten temat. Wyraźnie kierują nowe przygody Lary jak i sprytnie zmieniają stare by całego TR wprowadzić na tor, gdzie ostatnią stacją będzie "Home, sweet home" z całą rodzinką w CM. Może dobrze - wreszcie będzie jakaś spójność w kolejnych częściach. Ale czy jest to trafne rozwiązanie fabularne ? Film byłby z tego faktycznie dobry, ale nie chcę, by TRU skończyl się filmikiem ukazującym całe pokolenie Croftów siedzących w salonie, bo chcę uniknąć łez wzruszenia.
Rutland? Przecież on chyba ... umarł? Pożegnał się z Amandą, po czym padł jak długi z roniącą nad nim łzy Ms Evert. Ehhh...
W sumie, gdyby tak całość wziąść do kupy to może będzie z tego ciekawa rozgrywka - mam na myśli cały przebieg akcji bez zwracania szczególnej uwagi na fabułę. Pod względem "action" może doczekamy się spod palców nowego twórcy TR jakiejś ambitniejszej gry. Natomiast pod hasłem "adventure" nie spodziewałbym się większych sensacji. Nawet patrząc na obietnice typu: "Największa przygoda Lary Croft" można snuć domysły - najlepsza i ... ostatnia? W końcu, skoro znajdzie to, o co chodziło jej od zawsze, to chyba zabawa skończona...

EDIT
[do tematu ze screenami]
K@t, kluz_kaa -> fake, nie-fake: Amelia, fuck you :P

Menkaure
Wszystko wynika jedno z drugiego. Film, Legenda, TRA wyraźnie łączą się w jedno - wcale bym się nie zdziwił, gdyby padły jakies znaczące zmianki o Amandach, Natlach i innych Rutlandach w TRU.

EDIT 3
Kluz_kaa -> trzeba było sobie jeszcze bardziej skomplikować nick :D np piee_ro_żee_kk :DDD

[ Komentarz dodany przez: Integral: 18-06-2008, 00:27 ]
Men, to bolało :D :D
_________________
  
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-06-2008, 19:28   

No sorry, ale w życiu nie uwierzę, że to jest oficjalny zarys fabuły :p
Ja rozumiem, że Eidos nie musi podawać wszystkiego, ale teoria wg. której historia kalendarza majów ma być przykrywką dla tego "czegoś", jest co najmniej idiotyczna.
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 17-06-2008, 19:29   

Jeżeli wszystko zostanie sklecone w jakąś spójną, logiczną, całość to może coś z tego będzie, ale na razie nie ma potwierdzonych informacji, co do autentyczności tego tłumaczenia.

Menkór, nie kluzz_ka, tylko kluz_kaa :P

EDIT:
Cholera, już wcześniej zapowiadali, że niektóre postacie powrócą:




#2 EDIT
Menkaure wrote:
piee_ro_żee_kk

Przegiąłeś :P
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-06-2008, 20:02   

Ciekawie sie zapowiada.. To stad byly te plotki, jakoby Natla przezyla... niezle. Specjanie jej nie usmiercili w TRA, tylko przygnietli głazami. I te skrzynie Natla Technologies w TR7, ciekawe... Mam nadzieje,ze taka epicja opoweisc, łącząca stare TRy z nowymi to fajny pomysł. Tylko oby nie namieszali znów w jej zyciorysie...

Potwierdzono dwie nowe lokacje - Tajladnię (byc moze łącznie z Kambodzą) i Arktykę.. aha... i cos o Skandynawii wspomniano.

Rutlund nie zyje... dziwne...
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 17-06-2008, 21:33   

To wszystko miałoby jakiś sens. Zważywszy na to, że TRU był w fazie produkcji, kiedy pracowano nad TRL i TRA, to ludzie z Eidosu i Crystal Dynamics mogli sobie pozwolić na dopasowanie obu gier do najnowszej produkcji.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 17-06-2008, 22:03   

Uau, niezła historia, trochę zawiła, ale co tam. Tylko czegoś jakby mi w niej brakuje... Hm... A! JUŻ WIEM! KURTIIIIS!

Ta, i w zasadzie tyle mam do powiedzenia na ten temat. Póki co nawet nie chcę przyjmować do wiadomości, że to coś mogłoby być prawdziwe. To już po prostu jest PRZEGIĘCIE.

Co do lokacji, to jestem jak najbardziej za Skandynawią, już od dawna czekam, aż Lara tam w końcu trafi :D I w zasadzie tylko ten element mi spasował w tej, hm, "zapowiedzi". Tylko co w końcu z tym Euro 2012? Tfu, końcem świata.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-06-2008, 22:17   

Ten opis jest prawdziwy. Mi sie podoba, bo fajnie łączy TR7-8 i TRA w jedna calosc. Widac, ze Crystalsi postanowili zrobic spójna trylogię. Moze dzieki temu w TR9 dostaniemy jakąs nowa historie... bez rodziców...

Avalon brzmi ciekawie. O Skandynawii bylo jedynie w grze na GBA - TR Prophecy i w kilku komiksach. Fajnie, ze bedzie w TR8.

Edit:

Rutland nie zyje > http://www.youtube.com/watch?v=FJOpz2RDfx8

Albo magazyn troche namieszał, albo jakos on zmartwychwstanie :D
_________________
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 17-06-2008, 22:52   

Biorąc pod uwagę piękny napis "Tomb Raider Underground"... Hm.
Jak dla mnie, nie ma się co cieszyć fani Kurtisa, ale fajnie by było :P

Pomijam fakt, że Larsona z pociesznego głupka zrobili zboczonego idiotę... No tak, naprawdę byłoby miło ,ale jeśli chcieliby go zinterpretować jak wyżej wymienioną postać, to... ja chyba wolę myśleż, że Kurtis umarł. Ot taka krótka wypowiedź...
 
 
Seraphiel 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2007
Posts: 112
Location: Toruń
Posted: 18-06-2008, 09:52   

Obawiam się tylko, czy przez ogrom zapowiadanych lokacji, gra nie okaże się zbieraniną pomniejszych leveli, w których bez wyraźnego powodu szukać będziemy takich czy innych artefaktów. Mamy już dno oceanu, ukryte w dżungli ruiny, tajemnicze świątynie i wnętrza Watykanu... Do kompletu brakuje tylko wizyty w kolejnym drapaczu chmur ;)

I po co było pakować biedną Croft w takie rzewne historyjki, kiedy na świecie tyle artefaktów do znalezienia... Po przygodzie, jaką zaserwowano graczom w Legend, chyba absolutnie nic nie da się dodać do życiorysu Lary. Aż łezka się w oku kręci na wspomnienie 'klasyków' serii, kiedy Lara nie potrzebowała żadnego zaginionego członka rodziny, aby ruszyć na poszukiwanie kolejnego artefaktu...

[ Komentarz dodany przez: Cez: 18-06-2008, 09:57 ]
Watykan niestety jeszcze nie został potwierdzony.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 18-06-2008, 11:24   

Seraphiel wrote:
Obawiam się tylko, czy przez ogrom zapowiadanych lokacji, gra nie okaże się zbieraniną pomniejszych leveli, w których bez wyraźnego powodu szukać będziemy takich czy innych artefaktów.

Programiści, a przede wszystkim dziennikarze, którzy mieli okazję zobaczenia TRU, mówią o olbrzymich lokacjach, wywierających niesamowite wrażenie, właśnie przez rozmach, z jakimi są projektowane. Tak więc w tej kwestii nie martwiłbym się zbytnio.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-06-2008, 11:32   

Oh My God!! To co przeczytałem mnie po części załamało, a poczęści i się spodobało...
Załamka bo: Rutland - co jest?? Zmarło mu się w Legend, co chcą z niego Zombie zrobić?? Znowu Amanda i napewno będzie przeszkadzać... Mogła ją Lara zastrzelić...
Kurdę Natla?? Miało jej się zemrzeć, a nie kurdę wciskać ją na nowo - choć intrygujące były skrzynki Natla Industries... No i może wreszcie dowiemy się czym była siódma Era?? Tak troszkę niepokojące.
Aha i KURTIS WON, nigdy nie lubiłem tego szpanera... Z resztą po co on komu...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 18-06-2008, 12:38   

Na pewno fabuła będzie dużo ciekawsza i bardziej posklejana w całość. Ja raczej liczyłem na całkiem nową grę w której Lara niestety szuka jej matki i rozwiązuje przy tym kilka innych pobocznych wątków. A tutaj może być niezłe "wytłumaczenie" niektórych bardzo starych i nurtujących Larę pytań... :/ Ogólnie zdaje mi się, że TRU MOŻE BYĆ trochę przereklamowany, niestety.... :/
_________________

 
 
 
Alexiss 
Praktykant


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 127
Location: Konin
Posted: 19-06-2008, 11:34   

Wspaniale! Rutland powraca! Zastanawia mnie tylko jedno: ciekawe jak wytłumaczą to, że w Legendzie umarł? Ewidentnie widzieliśmy, jak pada na ziemię martwy. Może oświadczą, że zmartwychwstał? To jest po prostu bez sensu. Ale i tak lepiej, że powraca Rutland niż Kurtis. Ten drugi o wiele bardziej mnie wkurzał.

Ale jak to mówią: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na szczęście będzie Amanda, a ja bardzo chciałam, żeby znalazła się w kolejnej odsłonie TR.

I na pewno nie będzie to ostatnia część serii. Przecież przygody Lary zarobiły niezłą sumkę i wątpię, żeby Eidos pozowlił to wszystko zakończyć.
 
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 19-06-2008, 11:45   

Wiecie co, ta fabuła to może być zwyczajne ścierwo a my się tym podniecamy... Poczekajmy aż eidos powie coś na ten temat, wtedy będziemy się mogli zastanawiać nad tym co czeka Larę...

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 19-06-2008, 12:00 ]
Cóż za lekka rozbieżność -> http://www.tombraiderforu...p?p=94826#94826 .
_________________

 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 19-06-2008, 22:39   

hmmm, zastosowali technike "odgrzewania kotletow" , w inny sposob...
Bardzo sie zdziwilem,kiedy przeczytalem ze Natla znow zaszczyci swoja obecnoscia TR...Afakt,ze Amanda i jej "swita" znow zagoszcza na naszych ekranach bylo dosc przewidywalne.Kwestie Rutlanda pozostawie bez komentarza :P
Moim zdaniem,wątek rodzicow wcale nie musi byc oklepany i nie oryginalny,bo wbrew pozorom, tworzy to niezly profil psychologiczny bohaterki Croft .
Mam nadzieje,ze sie nie zawiode . Oczekuje na premiere z chorobliwym brakiem cierpliwosci :) :P

PS. Witam wszystkich .
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 20-06-2008, 20:17   

Ja teraz doszedłem do pewnego wniosku. Otóż mogliśmy się od razu spodziewać kontynuacji Legendy, zaraz po tym jak magazyn podał informację, że Lara poszukuje [teraz już wiemy] młota Thora - Mjolnira, którego szukał również jej ojciec. Teraz wszystko jest jasne. Lara na końcu TRL mówiła, że jej tatko był na dobrym tropie, szukał sposobu, aby wydostać żonę z Avalonu i kazała się umówić z dyrektorem British Museum, zapewne po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat poszukiwanego przedmiotu. To właśnie ten młot [prawdopodobnie] jest kolejnym kluczem do wrót/portalu prowadzącego do Avalonu.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 20-06-2008, 20:55   

Lara ogólnie zbiera jakiś arsenał - najpierw miecz, teraz młot, a co potem? Łuk Artemidy? :p Ale świetnie się zapowiada to związanie w fabule, coś czuję, że szykuje się całkiem ciekawa trylogia (które są modne ostatnimi czasy).
_________________
 
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 20-06-2008, 21:06   

Ja zadam głupie pytanie:
TRA dzieje się w roku 1996(?), więc co ma on wspólnego z TRU i która wersja jest "prawdziwsza"? Ta z TRA czy z TR1?
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 20-06-2008, 21:08   

Crystalsi opieraja sie na wersji TRA, wiec jesli przyjac, ze trylogia TR7-8-A istnieje, to TRA jest słuszny w tym przypadku.

TRA dzieje sie w 1996 roku, ale byc moze bedzie połaczony z TR8 postacią Natli, która byc moze przezyla w TRA i po wielu latach znów sie pojawi... Wydaje mi sie tez, ze w TR8 wyjasnione bedzie czym była/jest Siódma Era, wspomniana w TRA. Mysle, ze to ma zwiazek z fabułą TR8. Poza tym ostatnio ktos z Eidosa potwierdzil, ze TR8 odpowie na pytania postawione zarowno w TR7 jak i TRA, wiec cos w tym jest...
_________________
 
 
Moniaa_ 
Student



Joined: 27 Apr 2008
Posts: 38
Location: Polish World xD
Posted: 20-06-2008, 21:40   

Z tym całym Rutland'em to jeszcze można wytłumaczyć, że jakimś cudem Amanda go wskrzesiła(w TR wszystko możliwe :) ). Ale mi się wydaje, Natla nie potrzebna tam chyba, że dzięki temu wartość gry wzrośnie już nie mówiąc o panu Kurtisie, w ogóle nie jest potrzebny. Niech se Core z nim gry robi na silniku TRAE.

[ Komentarz dodany przez: Cez: 20-06-2008, 21:41 ]
a kto powiedzial ze Kurtis bedzie w TR8? Litosci... :nietak:
_________________
+Seeing in present is believe+
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 21-06-2008, 13:00   

Moniaa przeż nikt nie powiedział a jak jużto nawet nie potwierdził że jakieś postacie powrócą, ale moim zaciekawianiem byłoby żeby powrócił Werner Von Croy bo lubiałem go. Zawsze pomagał larze itp.

[ Komentarz dodany przez: Cez: 21-06-2008, 13:03 ]
Von Croy zginął w TR6. Halo? Rzeczywiscie pomagał Larze, np. pomagał ją zabić w TR4 :p
 
 
 
sphinx123 
Nowicjusz


Joined: 15 Jun 2008
Posts: 28
Location: Bydgoszcz
Posted: 21-06-2008, 15:33   

@up

Ziecko Legędy!111oneone

@topic

Ech, fabuła jak narazie niczym specjalnym sie nie wyróżnia. Trochę już zaczyna mnie drażnić robienie Harry'ego Pottera z serii TR... Chodzi mi o te wszechobecne magiczno-fantastyczne wątki typu zaczarowane miecze strzelające energią w stylu... HP i Komnata Tajemnic xD A teraz dojdzie do tego młot, który okaże się latającą miotłą? Amulet Amandy to na pewno Kamień Wskrzeszenia, którym ożywi Rutlanda! :O (chyba że Lara zniszczyła ten amulet, nie pamiętam już xd) <3 Ja chcę remake starych części...
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 21-06-2008, 15:45   

sphinx123 wrote:
Ziecko Legędy!111oneone

Odezwał się.

sphinx123 wrote:
Chodzi mi o te wszechobecne magiczno-fantastyczne wątki typu zaczarowane miecze strzelające energią

Pragnę tylko zauważyć, że w każdej części, każdy artefakt miał magiczną moc. Więc o co ci chodzi? Nie podoba się seria? To nie graj, proste.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
sphinx123 
Nowicjusz


Joined: 15 Jun 2008
Posts: 28
Location: Bydgoszcz
Posted: 21-06-2008, 15:49   

Dziecko Legędy to ironia. W poprzednich częściach jakoś miss Croft nie pokonywała przeciwników np. strzelającym promieniami zagłady Amulet of Horus.
 
 
Olina 
Student



Joined: 25 Oct 2006
Posts: 88
Location: Szczecin
Posted: 22-06-2008, 12:03   

Mi to kompletnie nie pasuje. Amanda - dobra, w końcu gadała coś na temat Avalonu i matki Lary.. Rutland? Umarł. No ale może Amanda jakoś go wskrzesiła, bo ja wiem, może jest gdzieś uwięziony w tych zaświatach.... ale Natla?
Jeszcze niedługo się dowiemy, że w Underworld zobaczymy Larsona i Pierre'a i, jak ktoś wspominał wcześniej, może Kurtisa?!

No, chyba, że jakoś ładnie połączą te wszystkie wątki. Tylko, żeby nie zrobili bałaganu w fabule - zbyt dużo bohaterów, różnych historii, wydarzeń, które jakimś cudem na końcu się ze sobą łączą w całość.
Poczekamy, zobaczymy :)
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo