FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Seria Tomb Raider na Sony PSP
Author Message
siudym 
Nowicjusz



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 24
Location: polska
Posted: 03-01-2008, 01:29   Seria Tomb Raider na Sony PSP

PSP to bardzo ciekawa maszynka, zwlaszcza dla fana Tomb Raider. Na PSP mozemy pograc we wszystkie czesci TR poza TR6. Pierwsze piec klasycznych przygod Lary Croft odpalamy na PSP poprzez wbudowany emulator Playstation (PSOne). Emulator jest oczywiscie komercyjny, stworzony przez samo Sony, wiec jakosc emulacji jest na bardzo wysokim poziomie. Poza klasycznymi czesciami oczywiscie zagrac mozemy takze w Tomb Raider Legend oraz Anniversary. Znajac zycie i rynek konsolowy, to na PSP raczej takze wydany zostanie Tomb Raider 8...

Na PSP klasyczne TR dzialaja idealnie, sam obecnie przechodze ponownie Tomb Raider 2 z PSX... Wszysko dziala swietnie, sterowanie dokladnie takie same jak na PSX - poza jednym wyjatkiem: Na PSP mamy tylko dwa boczne klawisze R i L, a na PSX mamy R1,R2 i L1, L2, ktore to sa uzywane przez gre. Oczywiscie to nie problem, bo dwa najwazniejsze przyciski jak KAMERA (rozgladanie sie) oraz WOLNE PORUSZANIE SIE (te bezpieczne) sa tam gdzie trzeba. Natomiast dwa dodatkowe klawisze (te brakujace) sa umieszczone w analogu - sa one mniej wazne, bo ich funkcja to tylko wyciagniecie FLARY oraz STRAFE (chodzenie bokami), wiec da sie grac.. ;) Zreszta mozna sobie wszystko w opcjach emulatora przestawic..

Filmik, ktory pokazuje TR2 w akcji na PSP:
http://www.youtube.com/watch?v=iS8TDvJ1WKE

PSP polecam kazdemu maniakowi TR. Szkoda, ze nie ma na nim portu Tomb Raidera 6 -Angel of Darkness... No ale nie mozna miec wszystkiego.. ;)




 
 
 
Miziolek 
Student


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 40
Posted: 03-01-2008, 15:42   

No ok, wszystko świetnie :) tylko, jest jeden wyjątek, mam PSP, i zemulowanego TRI poprzez PsGUI300beta by ZiNgA BuRgA (:D)
Tym emulujesz? czy wrzucasz gierkę z PSX'a odrazu do PSP :P jeszcze tak nie robiłem, ale nie wiem o co chodzi z tym PSone :D
Poza tym mam orginalną wersję na PSX'a i zrobiłem sobie kopię do własnego użytku, tyle, że nie mam w nim dźwięku, znajdziesz mi w tych czasach za przystępną cenę TR I, II, aby był z dźwiękiem ?
Pozdrawiam, jeżeli możesz to skróć mniej więcej jak to robisz :)
Fajnie opisałeś :D
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-01-2008, 15:45   

Moj kolega planuje pograc sobie w TR1-5 na PSP, ale poki co nie przebrnął przez ponoc skomplikowane instrukcje :P Poczekam cierpliwie az to w koncu wgra i bede mógł na własne oczy przekonac sie jak sie gra w klasyczne TRy na PSP ;)
_________________
 
 
Miziolek 
Student


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 40
Posted: 03-01-2008, 16:00   

Skomplikowane? Ekhm... ciekawe co on wyczynia :D ja już z ponad 50gier zemulowałem i nie miałem żadnego problemu :) Możesz go do mnie przywołać to mu pomogę :)


Edit:
Hoho, właśnie wgrałem TRIII na PSP ;/ i jest bez muzyki ;/ to jakaś też wersja bez muzyki?
 
 
siudym 
Nowicjusz



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 24
Location: polska
Posted: 03-01-2008, 20:53   

Cos dziwne masz te swoje wersje TR na psx. Ja mam tez na CD, org. PALowe, zrobilem iso, przerobilem PopstatationGUI i wszystko smiga. Polecam takze wgrac rozne (najlepiej wszystkie) wersje popstation w PSP, poniewaz na jednym popsie dana gra moze dzialac a na innym juz nie. Tak jest z TR2PAL - dziala mi tylko na pops 3.03.

I mam wszedzie dzwiek oraz muzyke (takze ta w CDAUDIO np. w TR2)
 
 
 
Miziolek 
Student


Joined: 22 Dec 2007
Posts: 40
Posted: 03-01-2008, 21:33   

Ja nie mogę nigdzie znaleźć TRII na PSX'a hmm... jeszcze poszukam, ale mi chodzą TR tylko, że są bez udźwiękowania :|
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 08-03-2008, 22:03   

Miałam przyjemność zagrać w Tomb Raider Anniversary na PSP u kuzyna :) Zatkało mnie w pierwszej chwili. Myślałam że mu wyrwę tą konsolkę i już nie oddam :D Extra się gra na Portable, tylko grafika znacznie gorsza niż na PlayStation2. Myślałam nawet nad zakupem tej przenośnej konsolki, jednak mama robiła mi wykłady typu: ,,Strata pieniędzy, lepiej zainwestować w nowy komputer'' albo ,,Przestań, wyrośniesz z tego''. Ludzie!!! Ona mi kradnie dzieciństwo :p Najlepsze chwile mojego życia.... ;(

[ Komentarz dodany przez: Integral: Sob Mar 08, 2008 22:49 ]
Chyba właśnie ratuje Ci te najlepsze lata? Lepiej pójść w gumę grać.
 
 
Lavi171 
Student



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 47
Location: Znienacka
Posted: 06-03-2011, 08:57   

Ja aktualnie przechodzę TR1 na PSP pożyczonym:p Nie mogłem sobie dać rady ,aby zagrać w normalnego TR1 na moim kompie to i dało radę tak :P Wszystko jest bardzo w porządku :P Na początku myślałem, że trochę d*pnie będzie na małym ekraniku, ale wbrew pozorom jest O.K.
:pozdro:
 
 
 
insane 
Nowicjusz


Joined: 06 Mar 2011
Posts: 1
Posted: 06-03-2011, 11:07   

Robię niemalże to samo, lecz z użyciem PS3, kupuje oryginalne wydania TR na allegro, mam już TR1, TR2, TR3 i odpalam na PS3. Co prawda obraz wyświetlany jest na 50% tv ale jest miodzio, do tego jeśli chce fulskrina włączam PSOne zakupionego specjalnie do serii TR.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo