FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Eragon
Author Message
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 24-06-2011, 14:10   

ja już całe wieki temu przeczytałam "Eragona","Najstarszego" i "Brisingr"... No, książka bardzo fajna, choć rzeczywiście nie wszystko tam jest do końca oryginalne, czyta się bardzo miło. Pierwsza część mnie porządnie wciągnęła. Za to w 2 części odczułam pewien... hmmm... niedosyt? Zaczęło mi się lekko dłużyć. "Brisingr" wydał mi się już lepszy, ale i tak do tej pory najlepszy wydaje mi się "Eragon"... A film? Czy to na pewno była ekranizacja Erasia czy jakaś kiepska parodia? Gdyby na początku nie pokazali tytułu, to bym chyba nie poznała. Dziwne skrzydła Saphirki, Arya zupełnie do siebie samej niepodobna... Ra'zacowie zabici... Szczerze, książki były milion razy lepsze. Ogólnie "Eragon" był dobry :tak: , ale moja ulubiona książka jest inna ;-)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 02-08-2011, 17:54   

Piszę tu raz jeszcze, bo właśnie po raz kolejny przeczytałam "Eragona" i dwie kolejne części cyklu. Jak już ktoś zauważył Eraś na końcu rozdziału lubi sobie zemdleć. A co do pomysłu z Jeźdźcami - widziałam Smoczych Jeźdźców także w trylogiach Licii Troisi. Wracając do tematu - ostatnio Eragon nieco zyskał w moich oczach dzięki Bromowi, Saphirze i Angeli. Bohaterów takich jak ten pierwszy uwielbiałam zawsze (chodzi mi tu o konkretny typ charakteru), Saphirka... Bez niej Eragon już byłby trupem na cmentarzu, poza tym ma smoczyca poczucie humoru :) a spora część tekstów Angeli... co tu dużo mówić, jest niesamowita :D

A co do różnic dzielących książkę i film:

http://fc00.deviantart.ne...ie_by_ticcy.jpg - książkowa wersja Broma jest tu po prostu genialna, Eraś i Arya są po prostu sobą,a w wersji filmowej... brrrr! :stres:

http://fc02.deviantart.ne...__by_Ariall.jpg - tu jest tylko Arya, ale porównanie dobre, wyraźnie pokazuje, jaka Arya w filmie Była, a jaka powinna być.

http://fc09.deviantart.ne...reatestFrog.jpg - taaak, uuga-booga, nie wiem, czy to Ra'zac, czy też mumia :P

Gdyby coś z obrazkami było nie tak, to sorki :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo