FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Wymagania sprzętowe
Author Message
Dee Jay 
Nowicjusz



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 21
Posted: 20-11-2013, 10:58   Wymagania sprzętowe

Zamierzam w najbliższym czasie kupić najnowszej przygody lary. Niestety mój PC do najnowszych już nie należy.

AMD Athlon X2 7750
4GB RAM DDR2
ATI Radeon HD 4830 1GB

Grał ktoś na podobnej konfiguracji i potwierdzi że można płynnie przejść całą grę bez spadków animacji? Teoretycznie spełniam min. wymagania sprzętowe ale już nauczyłem się nie wierzyć w opisy na pudełkach, gdy gry które teoretycznie spełniały minimalne wymagania nie były w pełni grywalne. Nie chcę wydawać w ciemno pieniędzy na wersje PC z którą mogę mieć problemy, bo posiadając jeszcze PS3 zainwestuje wtedy po prostu w wersje konsolową.
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 15-02-2014, 23:50   Wątpliwości

Witam,

właśnie co odpaliłem CanIRunIt na necie, w celu sprawdzenia czy nowy Tomb Raider pójdzie u mnie bardziej lub mniej gładko i po tym co zobaczyłem stwierdziłem że niestety to drugie. Ale może ktoś tutaj zna się na informatyce i mi powie: w jaki sposób (i czy znacząco) owy "brak passa" przy procesorze wpłynie mi na rozgrywkę, i czy w ogóle jest sens tą grę kupować i odpalać?
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 16-02-2014, 00:29   

Jestę ekspertę więc się wypowiem:

U mnie wymagania optymalne spełniała chyba tylko karta dźwiękowa (proszę się nie śmiać :p ), a i tak gra śmigała płynnie na średnich detalach, więc na twoim miejscu bym się nie zastanawiała tylko kupowała :) Moim zdaniem gra powinna ci chodzić bez problemu ;)
_________________
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-02-2014, 09:08   

Mam taki sam procesor i na praktycznie najwyższych śmiga w 60 FPS-ach tylko bez badziewnego TressFX-a :) Polecam

Czytała:
Krystyna Czubówna
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 16-02-2014, 17:03   

No to się jaram wtedy :) Dzięki wielkie!
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
daro85 
Nowicjusz



Joined: 06 Apr 2014
Posts: 16
Location: Olsztyn
Posted: 06-04-2014, 12:53   

Witajcie!
Zakupiłem niedawno najnowszego Tomb Raidera, zmieniam teraz komputer i zastanawiam się jak będzie chodził na laptopie o takich parametrach:

AMD Quad-Core A6-5200M Accelerated Processor 4x2,0 GHZ
RAM 6GB
AMD Radeon HD8400
Windows 8

lub

AMD Dual-Core A6-4400M Accelerated Processor 2x2,70 GHZ
RAM 6GB
AMD Radeon HD7520G
Windows 8

Może ktoś doradzić?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 06-04-2014, 13:00   

Z doświadczenia wiem że nowy TR chodzi i na słabszych konfiguracjach...

Proponuję skorzystać z informacji na pudełku/stronie Steam odnośnie wymagań sprzętowych, a jeśli to komp stacjonarny to strona
Code:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri
z pewnością w miarę da Ci obraz sytuacji.
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Draconem 
Nowicjusz


Joined: 07 Feb 2014
Posts: 3
Posted: 21-04-2014, 20:06   

Mi Tomb Raider chodził dość płynnie na ustawieniach średnich przy konfiguracji:
karta graficzna: GeForce 9500GT 512mb DDR2
procesor: AMD Athlon(tm) Dual Core Processor 4850e 2.51 GHz
pamięć ram: 3GB DDR2
oprogramowanie: Windows XP Home Edition 2002 SP3

Jak widać sprzęt leciwy a grało się bardzo fajnie i dość płynnie :) .
 
 
daro85 
Nowicjusz



Joined: 06 Apr 2014
Posts: 16
Location: Olsztyn
Posted: 12-10-2014, 22:22   

Mam pytanie techniczne... Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak uruchomić Tomba na TV z możliwością obrazu 3D? Jakie warunki powinienem spełnić i ogólnie jak się do tego zabrać...?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 12-10-2014, 23:52   

Zacząć od tego czy odpalasz to z kompa. Jeśli tak, to czy Twoja karta grafiki obsługuje tryb 3D. Jeśli tak, to już generalnie w ustawieniach graficznych trzeba to aktywować. Większość telewizorów z 3D z założenia powinna się dostosować do wyświetlanego obrazu jeśli są kompatybilne. Złącze HDMI znacznie upraszcza procedurę :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
daro85 
Nowicjusz



Joined: 06 Apr 2014
Posts: 16
Location: Olsztyn
Posted: 13-10-2014, 00:41   

Ok, dzięki za odpowiedź. Pobawię się w tygodniu. Z tego, co się orientuję karta obsługuje takie 3D. Będę pisał, gdybym miał problem...
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 16-10-2014, 23:45   

Sam TV nic Ci nie da. 1) Musisz mieć w sterach program/wtyczkę NVidia 3D TV Play. Możesz użyć triala 14 dniowego i kombinować. Po drugie jak wiesz musisz mieć kartę NV. Na radeonach nie działa 3D (a konsole nie obsługują 3D w TR). Po trzecie musisz mieć wszystko odpowiednio poustawiane (głębia do połowy i siła stereoskopii na max daje najlepsze efekty). Po 4 - musisz ustawić rozdziałkę 1280x720 i 60hz (w 3D nie widać kompletnie takiej rozdziałki jeśli oczywiście włączymy AA, bez obaw) Warto się pobawić bo to najlepiej wyglądająca gra w 3D jaka widziała światło dzienne. W 3D i na HMZ'cie i na projektorze 3D gram praktycznie we wszystko :) Niestety, włączenie 3D powoduje, że wymagania są dużo większe (mimo niższej rozdziałki) niż w 1080p bez 3D (mw 50% większe). Dlatego absolutne minimum to GTX 780/970/Titan (jeśli oczywiście zależy Ci na max detalach). Niestety znalazły się już pojedyncze tytuły, gdzie musiałem obniżać np jakąś teksturę z Ultra na high czy AA z SSAAx8 na x4 więc dokupiłem drugą kartę :P Do TR jednak wystarczy aż nadto. Ba, nawet wystarczy pojedynczy GTX 670/680/770 ale wtedy nie włączysz w ogóle AA i mogą być widoczne ząbki. Z włączonym nawet FXAA (który daje tyle co jakby w ogóle nie było to AA włączone :P ) powoduje skoki, a max SSAA to już w ogóle 10-15 klatek (w 1920x1080 pewnie byłoby z 5) :P Wcześniej jednak miałem dwie 670tki w SLI (potem zamieniłem ją na jedną 780tkę) i też wyrabiały spokojnie ze wszystkim włączonym. TR świetnie się skaluje w SLI :) W razie czego pisz, a pomogę Ci ustawić wszystko i dopasować to do Twojego PC :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo