FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Croft Manor w Legend
Author Message
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 06-11-2008, 20:12   

Mnie się bardziej podoba CM w Legendzie, natomiast trudniejszy jest w Anniversary.
W Anniversary gdyby było więcej światła było by spoko ;D
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Monnaly 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2008
Posts: 19
Posted: 07-11-2008, 18:52   

venturio wrote:
Mnie się bardziej podoba CM w Legendzie, natomiast trudniejszy jest w Anniversary.
W Anniversary gdyby było więcej światła było by spoko ;D


Mi także podoba się Croft Manor w Legendzie :) W ogóle moją ulubioną częścią Tomb Raidera jest właśnie Legend :) Nio, szkoda, że w Anniversary jest tak ciemno... :| A Winston jest tam jak jakaś zjawa --> pojawia się i znika :) u mnie często był w Lary pokoju xD :hehe: A ja wyobraziłam sobie, że Lara wrzeszczy na Winstona: "Winston! Wynoś się z mojego pokoju! ja chcę się przebrać!" :hehe: No i jakoś tak mi było pusto bez Zipa i Alistera... :P
_________________
Nurkowanie-moja pasja :)
 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 08-11-2008, 11:48   

Croft Manor jest po prostu głupie. Nie ma co w nim robić, tylko czasami sobie pogram na sali gimnastycznej i nic więcej. Kilka razy przeszedłem całe, nuuudy.
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 08-11-2008, 14:39   

A nagrody ukryte w Croft Manor? Żeby je znaleźć trzeba trochę pogłówkować, a więc jest co robić.
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 08-11-2008, 15:21   

Quote:
A nagrody ukryte w Croft Manor? Żeby je znaleźć trzeba trochę pogłówkować, a więc jest co robić.


W Legendzie nagrody są nieźle pochowane. Znaleźć złotą nagrodę SAMEMU to nie mała sztuka. Na brak zajęcia na pewno nie można narzekać :!!: :p
 
 
 
Kriss14 
Student



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 51
Posted: 10-03-2009, 19:00   

Fajny był pomysł w Legend z inskrypcjami na ścianach, które robiły za podpowiedzi... oczywiście trzeba było je odpowiednio zinterpretować ale to nie było zbyt trudne. W CM zarówno w Legend jak i w Anniversary brakuje mi tajemniczych przejść. Szkoda że dano tylko 2. No i w Legend razi brak ogrodu... Powiem wam, że zresztą w Anniversary też się zbytnio nie wysilili z pomysłowym ogrodem no ale chociaż jest. Mimo wszystko jednak wolę CM w TRL bo jest tam fajna atmosfera, co kawałek można kogoś spotkać a i spokojna muzyka robi klimat, jakby Lara chciała odpocząć po powrocie z podróży i nie panuje ten za przeproszeniem "przedpotopow" rozpierdziel. Jest chociaż trochę nowoczesności.


;)
_________________
See you in Avalon...
 
 
xoxo 
Nowicjusz



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 4
Location: DG
Posted: 11-03-2009, 11:30   

Mi się osobiście podoba Croft Manor w TRL no może jeszcze leprze by było jak by można na dwór wyjść . Ale nudów nie przysparza można se poćwiczyć na siłowni , albo popływać na basenie ! jak tu kilka osób wspomniało nagrody są bardzo skomplikowano scowane. jak z tymi księgami . Ja dopiero po jakimś czasie główkowania kapłam się :hehe: , że możliwe że te księgi czeba "wciskać" kolorami bo tam było jakaś chyba szmaragdowa i jakieś inne ale nie jestem pewna bo już dawno nie grałam w TRL ;]
Ale wszystko zebrać do kupy że tak powiem to CM jest fajne w TRL
:jumper:
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 12-03-2009, 14:35   

Croft Manor podobał mi się najbardziej w TR Legend. Wydaje mi się, że jest ciekawsze niż w TR Anniversary. Przynajmniej w CM w Legendzie można było popływać sobie w basenie a w Anniversary basen był zniszczony( już nie pamiętam czy to był basen :P ) :(
Jedynym minusem mojego ulubionego Croft Manor było to, że nie można było wyjść na zewnąrz, na dwór. E tam, nie szkodzi. Można wytrzymać bez łyku świeżego powietrza :)
 
 
beniu123 
Student



Joined: 25 Feb 2009
Posts: 58
Location: z Atlantydy
Posted: 13-03-2009, 09:53   

Mi się podoba Croft Manor w tomb raider legend. Dobrze urządzone mieszkanko, duże, w sam raz dla pieknej Lary- czy ona niema czasem za dobrze? W sumie poco ma wychodzić na zewnątrz skoro mieszkanie ma większe niż cały ogród. :??: :croft:
_________________
All eyes on me...
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 14-03-2009, 22:34   

Też uważam że CM w Legendzie jest bardzo fajne... kiedy zaczynałam grać bardzo doceniłam CM głównie dlatego że klawiatura okropnie się zmieniła w porównaniu z wcześniejszymi wersjami wprowadzono dużo bajerów :p najwieksze kłopoty miałam z pływaniem, wiec w CM mogłam sobie poćwiczyć nie ryzyując że zawale coś w grze... Ale brakuje mi jedzej żeczy mogli by gdzieś ustawić taką kukłę jak na początku lvlu Peru... ;( (W CML nie ma do czego szczelać) Co do zagadek i sekretów rzeczywiście są świetne można trochę pogłówkować... :hehe: :pozdro:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Pynia43 
Nowicjusz



Joined: 24 Jul 2009
Posts: 18
Posted: 02-08-2009, 12:17   

Według mnie CM w Legend jest bardzo ładne i dość obszerne, jednak szkoda,że nie ma ogródka i woogóle ,że nie można wyjść na dwór
Zgodzę się również z wyżej wymienionym stwierdzeniem iż brakuje tzn "kukły" do poćwiczenia sobie technik strzelania i walki... A fajnie by było ;) )
Zagadki też były dość ciekawe,lecz nie ukrywam, dość łatwe do rozwiązania (Z niewieloma wyjątkami).../
_________________
Secrets are everywhere...
 
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 18-08-2009, 00:52   

Nie wiem czy to dobre miejsce na problem, który mam.
Próbuję zmienić ciuchy do przejścia kolejnej lokacji i nie udaje się. To znaczy udało mi się raz w Peru. Tuż po wejściu do tej lokacji, gdzie Lara bawi się w kowboja zapisałem grę, opuściłem ją, odpaliłem CM, garderobę, zmieniłem ubranko na inny kolor (Legend, czarny), wyszedłem żeby zaskoczył checkpoint, zapisałem nagrody pod nowym zapisem, menu, wczytałem grę z zapisu z CM, a następnie przez "wróć do gry" odpaliłem zapis. Lara miała zmienione ubranko w Peru, Takim przeszedłem Peru. Po skończeniu Japonii powtórzyłem ten sam schemat i w ten sposób do Ghany zapakowałem się Larą w czarnej rozerwanej sukience (tej samej co w Japonii).
Niestety kiedy to już zrobiłem, to ani razu nie udało mi się powtórzyć zmiany ubrania na jakiekolwiek inne.
Co gorsze na innym profilu (innym koncie usera) próbowałem zmienić ubranie na samej początku lokacji (tak samo - Peru i Ghana), ale tym razem ani razu już się nie udało.
Zacząłem podejrzewać, że winne jest być może znalezienie wszystkich sekretów w Croft Manor tuż po Boliwii i zapisanie postępu w grze (wszystkie kolejne zapisy pochodziły już od niego).
Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest z tą zmianą ubrań Lary w kolejnych lokacjach?
Dodam, że zawsze każdą lokację przechodzę na maksa (wszystkie nagrody)
I tak na marginesie zdobycie złotej nagrody w CM to jedno z prostszych zadań. Zagadki są dość oczywiste. W Anniversary dodano przynajmniej podpuchy w postaci książek czytanych w korytarzach CM. A tu w Legendzie nic - jedna ciekawsza zagadka i finito. Z drugiej strony CM w TRL podoba mi się bardziej.

ps. W basenie w Anniversary można było jak najbardziej popływać, tyle że przeszkadzały nieco rusztowania.
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
justynka50 
Nowicjusz


Joined: 24 Oct 2009
Posts: 12
Posted: 24-10-2009, 10:43   

ja mam problema! już dawno przeszłabym Croft manor,tylko że gdy wchodze do "biblioteki" , to po lewej stronie jest regał z książkami. jedna z nich powinna wystawać i powinna rzucać się w oczy! u mnie jest tak , że rzeczywiście książka rzuca się w oczy, lecz nie wystaje! co mam robić ,pomóżcie! czy to jest bug??? : :gupek:
_________________
Love Is Louder Than The Pressure To Be Perfect.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 24-10-2009, 11:14   

Rozumiem że masz na myśli zagadkę z różnokolorowymi książkami które należy naciskać w odpowiedniej kolejności. :)
Najpierw musisz odkryć na tablicy na basenie wierszyk który mówi o kolorach książek do naciśnięcia.
Ponieważ jak piszesz książek nie możesz nacisnąć to znak że nie odkryłaś tej zagadki jeszcze. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
justynka50 
Nowicjusz


Joined: 24 Oct 2009
Posts: 12
Posted: 24-10-2009, 14:35   

Wielkie dzięki Asyenna, ale mam jeszcze jedno pytanko... gdzie jest dokładnie ta tablica, i czy mówisz o TR Legend na PC? :)
_________________
Love Is Louder Than The Pressure To Be Perfect.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 24-10-2009, 15:44   

mówię o tablicy na basenie na balkonie nad wejściem -tam gdzie musiałaś skrzyżować włócznie posągów. :) Aha, aby móc uruchomić drugą podpowiedź na basenie (która skieruje cię do biblioteki) najpierw musisz znaleść ukryte przejście w bibliotece. :)

Tak, opisuję TRL na PC. A co ty masz jakąś inną wersję gry? Jeśli tak to trzeba było od razu pisać.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
justynka50 
Nowicjusz


Joined: 24 Oct 2009
Posts: 12
Posted: 24-10-2009, 18:05   

dzięki wielkie za podpowiedz, inaczej bym nie dała rady... nie, mam na PC, tylko myślałam że na innych platformach jest jakoś inaczej...... :gupek:

Gdybyś ty miała problem, to też postaram się pomóc :pozdro:
_________________
Love Is Louder Than The Pressure To Be Perfect.
 
 
TheMaster 
Nowicjusz


Joined: 11 Nov 2009
Posts: 2
Posted: 11-11-2009, 18:19   

Mam mały problem z Croft Manor :/
Mianowicie robiłamwszystko po kolei i zapomniałam o jednej nagrodzie i dalej robiłam resztę, dopiero pod koniec się skapnęłam jak tych książek w bibliotece nie dało się "nacisnąć".
Można jakoś od nowa zacząć przechodzić Croft Manor?
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 11-11-2009, 19:19   

Nie musisz przechodzić CM od nowa. W pomieszczeniu z basenem na balkonie stoją dwa posągi z włóczniami. Obróć je tak, aby włócznie były ustawione przeciwnie do siebie. Odkryjesz zagadkę, po przeczytaniu której książki w bibliotece będzie można nacisnąć.
 
 
 
TheMaster 
Nowicjusz


Joined: 11 Nov 2009
Posts: 2
Posted: 13-11-2009, 17:09   

Ja już wcześniej te posągi przesunęłam, ale tak, że włócznie się skrzyżowały i teraz nie mogę ich w druga stronę przesunąć :gupek:
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 14-11-2009, 08:08   

TheMaster, odpowiedź na twój problem jest w moim poprzednim poście. Kilka postów powyżej. ;)
Generalnie chodzi o to że musisz znaleźć ukryte przejście w biliotece. W tym przejściu znajdziesz wskazówkę która skieruje cię na basen. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 14-11-2009, 23:07   

croft mannor w TRL jest suer (podobno budynek o podobnej konstrukcji istnieje naprawde Chciałbym to zobaczyć :) ) przechodziłem to chyba z 2 lata temu ale i tak znam
wszystkie szczegóły na pamięć ogólnie to nie miałem żadnych problemów z przejściem (tylko jedno biblioteka i tajemne przejście ) bardzo podoba mi się pokój lary i pomieszczenie techniczne (czy jak to tam nazwać :P ) Nie traktuje tego jako poziom ale jako dodatek do gry.... takie oderwanie się od rozgrywki ;)
PS: ozczywiście zabrakło mi ogrodu i co strasznie się rzuca w oczy .. w tak obszernej chacie brak toalety i kuchni :!!: nawet w tr2 była ,chciałbym zwiedzić pokoje między siłownią a basenem na piętrze i pogadać czy coś, z że tak się wyraże z pracownikami
.. no wiecie tak jak w AOD musisz wybrac sobie odpowiedz :D
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 15-11-2009, 18:25   

Pogadać z pracownikami? :hehe: Toaleta i Kuchnia? A to dobre... Nie,ja czegoś takiego sobie nie wyobrażam to już byłaby przesada.Chociaż mogliby powiększyć trochę jej posiadłość.. Np. tam gdzie jest to przejście do sali gimnastycznej to po obydwu stronach są bramy.Mogliby je udostępnić a za nimi stworzyć ogród. Ale, cieszmy się tym co mamy ;) I tak już za późno na tego typu spekulacje.
_________________

 
 
 
Layla 
Student



Joined: 21 Nov 2009
Posts: 46
Posted: 21-11-2009, 21:11   

Ja uważam, że CM było lepsze w Anniversary. Piękna willa i ten ogród labirynt. Ile razy się w nim zgubiłam :P . Podobały mi się jeszcze zagadki. Sala ćwiczeń też jest jakoś bardziej mi odpowiada. I przynajmniej nie było gderającego Zipa i Alistera :D

l@r@ croft wrote:
Toaleta i Kuchnia? A to dobre... Nie,ja czegoś takiego sobie nie wyobrażam to już byłaby przesada


Dlaczego, przecież Lara też jest człowiekiem, a chętnie wlazłabym pod prysznic tak jak w TR6 u Von Croya (tylko wtedy się zaklinowałam). Zresztą ciekawi mnie co Lara miałaby w lodówie :hehe: . Oczywiście jeśli dałoby radę ją otworzyć...
_________________
in the darkest recess of every human soul slumbers the shadow of evil
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 01-01-2010, 20:34   

Ja bym chciała znowu zamknąć Winstona w chłodni z mięchem XDDD. To chyba było moje ulubione zajęcie w CM w TR2. Fajnie by było zobaczyć cała posiadłość Lary w nowej odsłonie graficznej.
l@r@ croft wrote:
tam gdzie jest to przejście do sali gimnastycznej to po obydwu stronach są bramy.Mogliby je udostępnić a za nimi stworzyć ogród

To też by się przydało, albo klasyczny tor przeszkód na dworze :D , i może też jakaś plansza np z quadami które pojawiły się w TR3 czy strzelnica, to by bylo dobre. Ech tyle ma sie pomysłów a pewnie i tak nie ujrzymy ich w grze, na razie nie ma co marzyć, bo nowy TR nie zapowiada sie tak aby zrobili larze dom
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo