FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fabuła TR8
Author Message
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 18-11-2008, 18:44   

gizio wrote:
A jaka będzie kolejność leveli?


[spoiler:601a835640]Wydaje mi się że to ci nie będzie potrzebne bowiem w TRU ma być tylko 5 plansz (tak twierdzą Francuzi).
Na początku CM jako krótki 5 minutowy trening i przyzwyczajenie się do nowej klawiszologi! Później Morze Żrodziemne i znalezienie rękawicy Thora -> Tajlandia, i wiadomość oznajmująca żę ojciec Lary ukrył drugą rękawicę Thora w grobach pod CM -> Meksyk, znalezienie trzeciego portalu znanego już z TRL, użycie go spowoduje otworzenie przejście do zaświatów -> Zaświaty (Tytułowy "Underworld"), Lara niszczy strażników dusz i po długiej eksploracji terenu dowiaduje się że matka jej nie pamięta, prawdopodobna walka ze strażnikiem "Bramy dla zakazanych dusz" - tak brzmi to we Francuskiej wersji.

Brama dla zakazanych dusz - nie znalazłem nigdzie sensownego rozwiązania, ale sklejone informacje ze wszystkich źródeł mówią mi że w zaświatach jest miejsce gdzie błądzą złe dusze, pilnuje ich? No właśnie kto? Francuzi ujawnili jeszcze tylko jedną małą rzecz, prawdopodobnie będziemy walczyć z duszą, ale czyją? Matki Lary??[/spoiler:601a835640]
 
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 18-11-2008, 19:15   

[spoiler:46474e439f] co to za bzdury? Pewne serwisy jak i sklepy powinny uaktualnić swoje wzmainki o grze... Gdyz to wcale nie kalendarz Majów i ich podziemie jest esencja gry.. tylko te wszystkie zaświaty, a dokładniej Helheim, gdzie wiadomo kto jest...
lista leveli
1. CM Tutorial -> Morze Śródziemne
2. Tajlandia
3. Croft Manor
4. Meksyk
5. Valhalla
6. Morze Andamańskie (znowu statek)
7. Finałowa lokacja - Helheim

Także w sumie to leveli jest 8 jakby zaliczyć do levelu CM tutorial... [/spoiler:46474e439f]
_________________
:)
 
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 18-11-2008, 20:16   

[spoiler:eca25ae4a0]Tak wiele leveli? Wooow![/spoiler:eca25ae4a0] Ja jeden level będę penetrował przez cały dzień, albo i dłużej, wszędzie zajrzę, każdy sekret odkryję :D
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 18-11-2008, 21:16   

[spoiler:267ea58f3b] Arti - w sumie to etapów jest mało... tyle co w Legendzie... ale może nadrobi się długością gameplaya... btw, lokacja na która czekam najbardziej jest Meksyk :) [/spoiler:267ea58f3b]
_________________
:)
 
 
 
enVy 
Nowicjusz


Joined: 18 Nov 2008
Posts: 6
Posted: 19-11-2008, 00:35   

Jeśli chcecie wiedzieć jak mniej więcej wygląda TRU, to mogę go wam streścić w jakimś tam krótkim tekście;) ponieważ jestem przy końcu...

\/UWAGA DUŻY SPOILER !\/

[spoiler:b8054e0e55] jak to w zwyczaju juz jest;) i tak jak ktoś u góry pisał, zaczynamy krótkim intro w płonącym Croft Manor, jest to swego rodzaju intro, wprowadzenie aby gracz zapoznał się z systemem sterowania;) sami rozumiecie Kucnij skocz złap użyj itp;)..

Zaraz po tym , zostajemy przeniesieni na morze śródziemne, tam krótka wzmianka o Amandzie bla bla ;) , i wskakujemy do wody;) , ciekawą rzeczą jest to że przed wyborem poziomu można wybrać sobie strój w jakim chcemy widzieć naszą ukochaną larę:).., ale wracając do tematu, wskakujemy do wody, i płyniemy w dół dół dół , no potem oczywiście zagadka;) ale o nich nie będe pisać, chociaż można by pomyśleć nad stworzeniem solucji;)..
po wskoczeniu do wody i otworzeniu pewnych wrót, wejdziemy do podziemnej budowli, i tu właśnie może nie będe mówił co dalej;) tylko dla ciekawych, jednak tutaj przyjdzie nam ubić Krakena;) tak tak , tę legendarną ośmiornice;), jednak nie będzie to trudne i nie będzie wymagało umiejętności czysto walecznych:) tylko sposobu który zostanie nam narzucony filmikiem;)...

Jak wszyscy wiedzą znaczna część gry będzie toczyć się wokół Boga Thora, jego młota , pasa i rękawic;), mogę powiedzieć tylko tyle że można dzięki nim ruszać 100x większe od Lary przedmioty, ale oczywiście do tego przystosowane, i właśnie w pierwszym etapie gry zdobedziemy Rękawice Thora.

Potem powrót na powierzchnie, oczywiście sposobem, bo droga zostanie nam odcięta przez goryli Amandy;).., po powrocie na góre, Lara dostanie się na statek właśnie Amandy, potem eksploracja statku, itp itd, i spotkanie z Natlą;), potem z kolei znowu wybuchu itp itd , i ewakuacja;), i na tym zakonczy sie pierwsza czesc:)

Potem zostaniemy przeniesieni do Tajlandii, gdzie twórcy świetnie zrobili oprawe wizualną, aż radość jak się patrzy na klif lub tym podobne rzeczy:), w tajlandii będziemy musieli pobawić się z tygrysami;) oraz buddą i kalim;), nie będe sie rozpisywać bo to akurat moim zdaniem najfajniejsza część gry:)

3 część to croft manor, wracamy do intra tyle ze akcja bardziej sie rozwija i dowiadujemy sie dlaczego się ono paliło i tak dalej, tutaj ginie takze alister

4 czesc to poludniowy meksyk i moim zdaniem najbardziej przesrana czesc gry, jednak tutaj do dyspozycji mamy motorek:P, całkiem fajna sprawa jesli chodzi o przemieszczanie sie;). Jednak w meksyku własnie będzie najtrudniej, przynajmniej dla mnie bylo, jest to cholernie wielka lokacja i musimy non stop przemieszczac sie z jednej na druga strone... tutaj wlasnie bedzie nawiazanie do zaginionych dni w kalendarzu majow;) jak to w legendzie "360 dni majowie zaznaczyli na kalendarzu a kazde 5 które zaznaczone nie były , mowilo sie ze w tych dniach otwieraja sie wrota do swiata zmarlych wlasnie do hellheimu" no i na tym to bedzie polegac jednak do hellheimu jeszcze dluga droga, jesli dobrze pamietam tutaj znajdziemy pas thora a w tajlandii rekawice , druga:)

5 czesc to juz norwegia, a dokladnie wyspa jana cos tam;P, w ktorej to czesci zdobywamy mlot thora;)

6 czesc to powrot na statek amandy , spotkanie z natla malo ciekawa rzecz

7 czesc to juz morze arktyczne, tutaj przyjdzie nam poplywac i troszke pokombinowac:), jako ze przedostatnia czescia gry jest wlasnie morze arktyczne mozna sie domyslec ze ostatnią będzie hellheim:)

8 czesc i zarazem ostatnia (mam nadzieje ze nie ale wszystko na to wskazuje... gdyz tutaj utknalem ale sadze ze jutro dam temu rade:)) ) HELLHEIM !, tutaj przyjdzie nam spotkac sie z natla i amanda razem pouzywac mlota thora;), i zajebiscie wielkiej lokacji duzo bardzo duzo pomyslec...[/spoiler:b8054e0e55]

To chyba na tyle, takiego glownego ciekawego spoilera bo widzialem ze niebardzo ktokolwiek juz gral albo sie odwazyl przyznac;)

W razie pytan prosze pisac;) na pw;) z checia na wszystko odpowiem :) i moze z czyjas pomocą napiszemy solucje:)
 
 
wodnica 
Student



Joined: 30 Dec 2006
Posts: 86
Location: inad
Posted: 19-11-2008, 02:31   

enVy, kolego, ale sciemniasz. W Stanach NIE da sie dzis kupic TRU, sama sprawdzalam. Gra lezy sobie w magazynach, ale absolutnie nie chcieli mi jej sprzedac, mimo ze mam zamowiona i zaplacilam wczesniej zaliczke. Koles w sklepie strasznie sie smial, kiedy powiedzialam, ze pewnie dlatego nie chce mi gry sprzedac, bo nie mieszkamy w Kanadzie. I dodal, ze nie nie szuka klopotow. :offtopic:
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 19-11-2008, 11:53   

Proste - Bo tej gry w Polsce jeszcze nie ma. A my widzimy, czy ktoś pisze z Polski czy nie i wstawiamy bany jak ktoś się tym pochwali głośno.
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 23-11-2008, 20:03   

[spoiler:468303990e]A co z Rutlandem? Bo pisze, że wystąpi w Underworld. Tymczasem już sporo się mówiło o fabule TRU, ale o nim ani słowa. Czy on będzie miał jakiś szczególny udział w grze? Czy tylko raz się z nim spotkamy?[/spoiler:468303990e]
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-11-2008, 20:49   

A ja powiem szczerze, że skoro Twórcy tak bardzo chcą się trzymać wydarzeń - to ja już zauważyłem jeden feler w połączeniu Legend i Underworld. [spoiler:e9d8275383]Lara z Amandą wracają z Helheim portalem w Nepalu - tym, który wciągnął Matkę Lary po wypadku. Ale o ile pamiętam gdy matka wyciągnęła Miecz w Legend po rozmowie z Larą przez portal, pierścień portalu uległ zniszczeniu, a gdy Lara połączyła Excalibur w Nepalu nie było już w tej świątyni nawet szczątków pierścienia obsługującego portal - to skąd na końcu pierścień, który wyrzuca Larę i Amandę?? PYTAM GDZIE??!!?!?!?!?
To już mogli wymyśleć jakąś inną epizodyczną lokację, w której portal był nietknięty i tam je wyrzucić...[/spoiler:e9d8275383]
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
  
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 23-11-2008, 21:03   

[spoiler:0685fb022f]
krtomb wrote:
w Nepalu nie było już w tej świątyni nawet szczątków pierścienia obsługującego portal - to skąd na końcu pierścień, który wyrzuca Larę i Amandę na końcu??


A ja mam pytanie, skąd tam nagle szczątki jednego z pilotów statku i skąd tam rysunki Lary z młodości? Jakoś w legend nie bylo ani ciała, ani rysunków. No i jak Lara z Amanda mają zamiar wydostać się ze świątyni, która nie ma podłogi? Przecie ostatnim razem gdy Lara ją opuszczała wszystko się zawaliło. I jeszcze jedno- W suficie pomiesczenia jest dziura i widać przez nią gołe niebo. Z tego co pamiętam to znajdowalo się ono pod ogromnym posągiem jakiegoś bożka, w srodku większego pomieszczenia, a nie na powietrzu :D [/spoiler:0685fb022f]
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-11-2008, 21:08   

bobonton2 wrote:
A ja mam pytanie, skąd tam nagle szczątki jednego z pilotów statku i skąd tam rysunki Lary z młodości? Jakoś w legend nie bylo ani ciała, ani rysunków. No i jak Lara z Amanda mają zamiar wydostać się ze świątyni, która nie ma podłogi? Przecie ostatnim razem gdy Lara ją opuszczała wszystko się zawaliło. I jeszcze jedno- W suficie pomiesczenia jest dziura i widać przez nią gołe niebo. Z tego co pamiętam to znajdowalo się ono pod ogromnym posągiem jakiegoś bożka, w srodku większego pomieszczenia, a nie na powietrzu

[spoiler:c7983f6349]
Tu się zgadzam, ale można wziąć pod uwagę fakt, że Lara ma Excalibura i wrota do posągu może sobie rozwalić, a ta część świątyni z portalem może być wysunięta dalej i dach mógł się nieco przy tym zawale w Legend uszkodzić przez co widać niebo. Ale nie można sobie w żaden sposób dopowiedzieć co z pierścieniem obsługującym Portal...[/spoiler:c7983f6349]
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
  
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 23-11-2008, 21:10   

[spoiler:e16a5aa205] Jak nie bylo ciala i rysunkow przejdz jeszcze raz Legende bo bylo jak mala Lara wychodzac z swiatyni wyrwala kartki z jej pamietnika ;) Co do pierscienia to wlasnie przeciez byl zniszczony troche to glupie :gupek: [/spoiler:e16a5aa205]
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-11-2008, 21:13   

janek04 wrote:
[spoiler:d5824535e1] Jak nie bylo ciala i rysunkow przejdz jeszcze raz Legende bo bylo jak mala Lara wychodzac z swiatyni wyrwala kartki z jej pamietnika ;) Co do pierscienia to wlasnie przeciez byl zniszczony troche to glupie :gupek: [/spoiler:d5824535e1]


[spoiler:d5824535e1] A mnie się wydaje, że tak naprawdę te ciała to nie były ciała pilotów tylko ludzi, którzy próbowali użyć Excalibura ale z jakichś przyczyn im się zmarło - ale to ostatecznie nieistotne - to jeszcze można przeboleć, a topic jest z TRU - więc tylko taka moja uwaga, że nie trzymają się kupy - a tych karteczek faktycznie nie było potem w Legend... [/spoiler:d5824535e1]
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 23-11-2008, 21:25   

[spoiler:332f62ac0f]
janek04 wrote:
przejdz jeszcze raz Legende bo bylo jak mala Lara wychodzac z swiatyni wyrwala kartki z jej pamietnika

To ty lepiej przejdz jeszcze raz legende i zwroc uwagę, ze gdy Lara ponownie wchodzi do swiątyni ( łączy excalibur za pomocą Ghalali key) to ciala ani rysunkow nie ma.

krtomb wrote:
można wziąć pod uwagę fakt, że Lara ma Excalibura i wrota do posągu może sobie rozwalić


No może, ale tam dalej też nie ma podłogi ;P [/spoiler:332f62ac0f]

Wiem, trochę sie czepiam, ale te, nazwijmy to "luki", rzuciły mi się w oczy od razu podczas oglądania filmiku.
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 23-11-2008, 22:17   

Jak dla mnie fabula jest bardzo ciekawa i przemyslana... Spalony dom? Swietny pomysl tylko szkoda, ze teraz nie mozna za bardzo po nim pobiegac bo wszystko plonie, ale da sie przezyc =P Ja uwazam, ze jest najlepsza niz w dotychczasowych TR... po Underworld podobala mi sie w Angel Of Darkness tylko szkoda, ze ta czesc byla niedopracowana i musieli pousuwac sporo poziomow...
_________________
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 24-11-2008, 00:03   

Tak zdecydowanie fabula jest super ale troche pokrecona ( to daje jej uroku) [spoiler:4f8c2ea40b] Ten klon Lary jest po prostu boski, chcial bym nim zagrac :( , Amanda i jej wplyw na fabule jest tez boski, zdrada klona, Natla i jej plan nad zawladnieciem swiata, Smierc alistera, plonacy CM normalnie tylko czekac na TR9 ciekawe jak bedzie mial pod tytul :) [/spoiler:4f8c2ea40b] Co do tych kartek myslale ze ci chodzi o poczatek Legendy a nie o koniec nawet napisalem ze mala Lara wychodzac z swiatyni wyrywa kartki :) :offtopic:
_________________
 
 
Domino14 
Student



Joined: 12 Sep 2007
Posts: 80
Posted: 24-11-2008, 08:03   

[spoiler:17b092dde7]
krtomb wrote:
To już mogli wymyśleć jakąś inną epizodyczną lokację, w której portal był nietknięty i tam je wyrzucić...
jakby mieli je przenieść w inne miejsce niż Nepal to by cała ta teleportacja nie trzymała się kupy - Amelia przeniosła się z Nepalu do Helheim(jakbym przekręcił nazwe to sorry), no to jakby jej się to całe ustrojstwo włączyć, to by wróciła do nepalu, dlatego tez Lare i Amande wyrzuciło tam gdzie powinny byc[/spoiler:17b092dde7]
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 26-11-2008, 17:01   

janek04 wrote:
ciekawe jak bedzie mial pod tytuł

Mam poufne informacje,że to będzie Tomb Raider:Undergound...
(uwielbiam się wydurniac!!)
Tak szczerze mnie też to zastanawia,ale jak się pojawi topic 'Fabuła TR9'
na razie nie mogę się doczekac 6 grudnia(Mikołajków),bo tedy dostanę TRU na kompa,dobrze,że premiery nie zrobili później uff...
[spoiler:8a20f0833c]mi się podoba fabuła,a to że będzie możliwe dużo więcej nowych interkracji(czy jak to się pisze do ciemnej anielki)to od razu duuży plus.[/spoiler:8a20f0833c]
W Legendzie nie kumkałam fabuły,bo miałam po ANGIELSKU i czasami czegoś nie dosłyszałam,ale że tak sobie zaofftopuje thanks for :wotr: za to,że mają po polskiemu

Zakańczam mój monotonny :offtopic:
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 01-12-2008, 12:31   

Uważam, że fabuła TRU to jedna z mocniejszych stron gry. Grając, po prostu nie mogłam się doczekać kolejnej cutscenki aby dowiedzieć się co będzie dalej. Nie rozumiem tylko dlaczego niektórzy z Was narzekają na motyw matki, że ckliwe, że nudne? Chociaż wydarzenia z Legendy w jakiś sposób o to się ocierały to jednak TRU, moim zdaniem, wszystko naprowadza na odpowiednią drogę. Fajne jest to że po raz pierwszy Lara „not only plays for sport”.

Czyż nie byłoby nudnym gdyby Croft po raz kolejny tylko ratowała świat? To, że dochodzi wątek osobisty, świetnie urozmaica fabułę. Mało tego, wątek jest bardzo dobrze rozegrany i naprawdę, nie ma co narzekać na jakąkolwiek ckliwość. Rozczulające to by było gdybyśmy dostali scenę w której Lara i Amelia wpadają sobie w ramiona ze łzami w oczach, a co otrzymujemy – genialną scenkę która mnie naprawdę zaskoczyła.

[spoiler:450e6eb1fa]Naprawdę wielki szacunek dla reżysera, bo świetnie uchwycił wszystkie uczucia Lary, a wszystko to dodatkowo działa na korzyść bohaterki, bo widzimy, że nie jest jakimś robotem bez uczuć. Lara przez chwilę naprawdę myślała, że w końcu znalazła Amelię, przecież nawet dwa razy nazywa matką, postać którą widzi. A potem, w ciągu kilkudziesięciu sekund musi zabić wszystkie swoje nadzieje i zmienić myślenie o 180 stopni. Jest to dla niej na tyle trudne, że nie wystarczy pomyśleć ‘To nie jest moja matka’ , musi to głośno powiedzieć, wytłumaczyć sama sobie, że jej matka umarła dawno temu. Na dodatek, pomimo, że Amelia już nie żyła, to to „zombi” zapewne było jej ciałem, a Lara musiała do tego strzelić. Cała sytuacja jest na tyle ciężka dla Lary że aż pada na kolana. [/spoiler:450e6eb1fa]

Gratulacje dla tego kto to wszystko wymyślił! Ale.... jeśli w następnym TR znowu będzie wątek rodzinny to chyba już zacznę psioczyć :P .
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 01-12-2008, 14:49   

Ninti - również uważam, że cutscenki są po prostu genialne. Najlepsza jest wg. mnie ta opisana przez ciebie i ta z wyspy Jan Mayen. Fabularnie wszystko stoi na najwyższym poziomie, idealnym zagraniem było wg. mnie wprowadzenie dziennika, świetnie dopełnia całą historię. Żaden Tomb Raider do tej pory nie ukazał takich emocji i w takiej dawce. Aż strach pomyśleć, co CD będzie musiało wymyślić, żeby to przebić.
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 19-12-2008, 12:17   

Otóż to... ninti i Lauren, też uważam, że cutscenki są genialne, a najlepsza jest ta z Amelią Croft... dla mnie to było ogromne zaskoczenie gdy zobaczyłem to co zobaczyłem... przeżywałem to razem z Larą... po prostu byłem w szoku.
Teraz ostatni etap mam to w TR:U, w Tej lokacji z latającymi obiektami (w tym z latającą gorącą Natlą :hehe: )
Jak przejdę Underworld zrobię tydzień przerwy i dojdzie akurat Tomb na xboxa to przejdę odkrywając wszystkie sekrety i relikty. : )
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
luko 
Nowicjusz


Joined: 27 Dec 2008
Posts: 3
Posted: 27-12-2008, 16:46   

Witam,

ja mam do Was ogromną prośbę.. mam nadzieję, że pomożecie.. obydwie części (Legend jak i Underworld) miałem w wersjach ang. i niestety, ale nie za dobrze "załapałem" fabułę. Dziś np. skończyłem Underworld i czuje pewien niedosyt. Bardzo ogólnie domyślam się o co chodziło, ale chcialbym poznać szczegóły.. np. kim dokładnie jest Amanda,Natla i jaką odegrały rolę, o co chodzi w kwestii starego kontynentu Pangea, o którym wspomina Natla w ostatnim etapie TRU; albo np. w któym momencie Lara dostała się do świata umarłych.. podobno ptrzebowała młota Thora aby tam się dostać - kiedy więc jej się przydał w tym celu? ..osobiście myślałem, że do tytułowego Underworld można dotać się przez te teleporty a ona weszła tam chyba płynąc tymi jaskiniami na morzu Arktycznym, czy tak? ..jednak chcąc się stamtąd wydostać musiała już użyć teleportu? Jest jeszcze sporo innych szczegółów, które chciałbym rozgryźć..
Niestety nie znalazłem w sieci jakiegoś porzadnego przetłumaczenia fabuły tych obydwu cześci w języku polskim (oczywiście pomijam te napisane w 3-4 zdaniach, ogólnikowo). Czy mógłby ktoś przytoczyć mi o co dokładnie chodzi w tych dwóch częściach.. a właściwie, jeśli macie namiary na tumaczenia przerywników i filmików, które pojawiają się podczas gry, byloby ok, bo z nich głównie mógłbym dowiedzieć się o co chodzi..

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 27-12-2008, 17:13   

http://www.laracroft.pl/fabula_tr_lau.htm Tu jest wszystko jasno wytłumaczone. Więcej dodawać nie muszę :)
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-12-2008, 17:14   

luko wrote:
kim dokładnie jest Amanda,Natla

Amanda jest przyjaciółką Lary z czasów studenckich, która została uznana za zmarłą podczas jednej z wypraw i znienawidziła Larę za to, że zostawiła ją w walącym się grobowcu. W Legend Amanda chciała zdobyć Excalibura, by dostać się do Avalonu.

Natla (poznajemy ją w TR1 i Anniversary) jest królową Atlantydy wyklętą przez pozostałych dwóch władców i skazaną na zamarznięcie, w czasach współczesnych klątwa przestaje działać przez wybuch wulkanu i stopienie się "więzienia" Natli. Potem Natla chce zdobyć artefact - Scion, by przejąć władzę nad światem i doprowadzić do Siódmej Ery(w Underworld jej odpowiednikiem jest Ragnarok). Na końcu Anniversary przywalona kolumną przez Larę i pozostawiona na wybuchającej wyspie. Pojawia się ponownie w Underworld znaleziona i więziona przez Amandę. To Natla opowiedziała Amandzie o Avalonie i wykorzystała ją, by pomogła Natli dostać się do Avalonu/Helheim.

luko wrote:
jaką odegrały rolę, o co chodzi w kwestii starego kontynentu Pangea

One nie odegrały w tej kwestii żadnej roli. Po prostu Jormungandr stoi dokładnie w miejscu, w którym Pangea rozpadła się na dwie części.

luko wrote:
w któym momencie Lara dostała się do świata umarłych.. podobno ptrzebowała młota Thora aby tam się dostać - kiedy więc jej się przydał w tym celu?

Nie pamiętasz kiedy? Po rytuale, który wykonała Natla (ten z twarzami - trupa i kobiety). Lara, gdy jest już po drugiej stronie używa młota, by ostatnia część blokady opadła.

luko wrote:
osobiście myślałem, że do tytułowego Underworld można dotać się przez te teleporty a ona weszła tam chyba płynąc tymi jaskiniami na morzu Arktycznym, czy tak?

Teleporty służą tylko skróceniu drogi do Helheim. Normalnie można dostać się tam "po ludzku" :P

luko wrote:
jednak chcąc się stamtąd wydostać musiała już użyć teleportu?

Musiała użyć teleportu, bo nie była w stanie dotrzeć z powrotem na powierzchnię, przecież Helheim się walił, a Amanda zablokowała przejście swoją magią, a była zbyt wycieńczona, by je odblokować.
_________________

 
 
luko 
Nowicjusz


Joined: 27 Dec 2008
Posts: 3
Posted: 27-12-2008, 18:19   

Dzięki dobrzy ludzie,
zaraz biorę się do czytania.

Pozdrawiam
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo