FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Longest Journey & Dreamfall
Author Message
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 02-05-2007, 08:39   

Mi sie udalo kupic ten zestaw, znalazlam strasznie tanio, wiec nie wahalam sie ani chwili :)

_________________
Miow.
 
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 02-05-2007, 11:56   

Czemu w Polsce tak często musimy dostawać jakieś okrojone wydania? :/ Też bym chciał taką książkę z artami :/ Dobrze, że przynajmniej soundtrack wcisnęli...
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-05-2007, 12:12   

Wg mnie to jest wina nieznajomości rynku. Na zachodzie wydawca doskonale wie jakie gry/marki mają szansę się świetnie sprzedać dlatego bez problemu wydaje wszelakiej maści rozszerzone edycje.
W Polsce natomiast każdy wiecznie boi się wydać coś ponad ten symboliczny standard i dlatego jest jak jest. Zamiast wziąć się za porządne badania rynkowe oraz konsumenckie każdy woli iść na łatwiznę i wydawać produkt bez większego ryzyka (bo fakt faktem, z wydaniem wypasionej edycji wiążą się koszty). Niestety, sami dobrze wiemy jak jest ;)

Sorry za offtop.
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-05-2007, 04:09   

:)

http://www.youtube.com/watch?v=dXFh7HKrc3M
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 27-05-2007, 10:30   

wole to! :D

http://www.youtube.com/watch?v=c88RaQbb2MY
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-05-2007, 11:05   

Tez juz widzialam, bardzo przyjemne :D
_________________
Miow.
 
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 27-05-2007, 11:15   

Oh gad, Najdłuższa Podróż. :) Ileż to godzin wyciętych z życiorysu, połamanych na stole zębów i zgniecionych klawiatur. Zdecydowanie najbardziej wciągająca "przygodówka" w jaką grałam. I piekielny łamacz głowy przy okazji. Padły to słowa o gumowej kaczce - też miałam z tym problemy, ale im większy problem, tym większa radość z rozwiązania. Dlatego przejście Najdłuższej Podróży przyniosło mi największą satysfakcję. ;>
_________________
Unholy
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 29-05-2007, 12:32   

The Longest Journey vs. Dreamfall ?? Zdecydowanie postawił bym na drugą część (mimo że jedynka jest równie dobra) W Dreamfall'u mamy niesamowitą muzykę ech.... ostatnia scena po prostu jest rewelacyjna. Niestety w The Longest Journey własnie brakowało mi takiej naprawdę dobrej muzyki pasującej do klimatu gry (ale w cale nie uważam że jest zła) napewo ustępuje tej z Dreamfall'a !! Dalej Grafika - hmmm w sumie to nie jest az taki duzy plus (bo wiadomo nie grafika się liczy) ale fakt faktem że pod względem graficznym The Longest Journey jest............ słabiej :) Świtnie wykonane są postacie (Dreamfall) bardzo naturalnie wszystko to wygląda tak jak powinno :) Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P Polecam - tylko to zakończenie :/
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 29-05-2007, 16:17   

Nie martw sie o zkonczenie, wyjdzie Dreamfall: Chapters za jaaakis czas :)
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-05-2007, 16:26   

Ar2r wrote:
Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P


heh, a ja przechodziłem Dreamfall jakos w lutym.. i po dzis dzien na pulpicie mam tapete z Dreamfall :D Nie zmieniłem i niepredko zmienie, Laro, wybacz ;) :D

Kurcze... ja juz bym chciał kontynuację...
_________________
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 29-05-2007, 17:18   

Ragnar się nie spieszy z nowymi grami :) U niego trzeba czekać na datę powiadomienia o tym, że w ogóle prace ruszyły :D

Ar2r wrote:
ale fakt faktem że pod względem graficznym The Longest Journey jest............ słabiej


ja bym raczej powiedział: inaczej. TLJ ma świetną grafikę - oczywiście w swojej konwencji. trudno tutaj porównywać. może jedynie postacie mogłyby mieć więcej polygonów, a tła w wyższej rozdzielczości, to wszystko :)
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 31-05-2007, 23:18   

Cez wrote:
Ar2r wrote:
Gra ma taka grywalność że swego czasu tylko Dreamfall widniał na moim monitorze ;P


heh, a ja przechodziłem Dreamfall jakos w lutym.. i po dzis dzien na pulpicie mam tapete z Dreamfall :D Nie zmieniłem i niepredko zmienie, Laro, wybacz ;) :D

Kurcze... ja juz bym chciał kontynuację...


Hehehe nie tylko Ty. Na mnie ta gra wywarła również olbrzymie wrażenie i nie mogę się doczekać kontynuacji. Trzeba być cierpliwym... :)
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 30-09-2007, 20:41   

no ja powiem tyle..
ze najpierw gralem w pirata.. z ktorym byly same klopoty.. no i byl po angielsku :P

nie dawno kupilem sobie Dreamfall z seri superseller :D
nie zaluje.. historia naprawde siwtena
wwciagnela mnie tak ze siedzialem caly weekend przy tej grze :D
rowzniez nei zaluje czasu poswieconemu tej grze..

tylko hm.. ebd emusial jeszcze raz chyba zagarc :P
bo nie zabardzo jednak rozumiem koncowke :P

co z tym rownoleglym swiatem?
to byl tylko sen?
i co maja oznaczac te czarne chumry przy tej wierzy na koncu?
no i przeciez Zoe nie ocaliła April a jednak był dialog że niby Zoe ją ocaliła?
i w ogole co niby stalo sie z tym kolesiem na poczatku w Tybecie, b oja tego nie rozumiem :/

eh.. zabardzo zawinieta ta cala historia jak dla mnie :P ale lybie takei głowkowanie
a moze poporstu za duzo juz mysle o tej grze:P
całe dwa dni hah :D
ostatni raz tak mailem jak gralem w TR2 :D a to bylo daaaaaaaaaaawno :D

takich gier powinno byc wiecej..
to jest idealny przyklad ze grafika az tak sie nie liczy
ze najwazniejsza jest fabula..


a teraz ide odpoczac :P

ps
bede wdzieczny jak ktos wyjasni tą koncowke :P

:pozdro: :wotr:
 
 
 
Monia 
Student



Joined: 21 Apr 2007
Posts: 49
Location: Łódź
Posted: 30-09-2007, 23:03   

również nie rozumiem wszystkiego w Dreamfall'u. świetna gra. lepszej fabuły w życiu nie widziałam!
slawciun wrote:
bede wdzieczny jak ktos wyjasni tą koncowk

niestety nie umiem Ci pomóc :(
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 01-10-2007, 13:52   

sławciuń: nie wiem, czy jest ci w stanie ktokolwiek wyjaśnić W PEŁNI fabułę Dreamfalla (chyba, że sam twórca). W tym topicu rozpisywaliśmy się już na temat naszych domysłów, wersji i interpretacji (możesz poczytać). Tu powiem więc tylko pokrótce o moich domysłach, nie dając oczywiście gwarancji, że są słuszne.
Dla tych, którzy nie grali, ostrzegam że to może być. :spoiler:
Tak więc końcówka; chodzi Ci zapewne o ten moment, kiedy Lara znalazła się w Zimie i ten osobnik, którego spotkała, prosił ją, żeby opowiedziała swoją historię?
Wg mnie Zima, to takie miejsce we Wszechświecie, (?) gdzie OPOWIEDZIANE historie stają RZECZYWISTOŚCIĄ na Ziemi. (Kojarzy mi się to trochę z ideą Kroniki Akaszy, ale nie wiem, czy to nie nazbyt daleko posunięta interpretacja).Tak więc Zoe opowiadając, sprawia, że to się dzieje naprawdę. Dowodem byłoby to, co o niej mówi np. Biała Smoczyca (no właśnie, jak ona ją dokładnie określiła, bo już nie pamiętam?)
Te czarne chmury, to tzw. Odśnienie. Co to może być? Znowu możemy się tylko domyślać, jest to coś odwrotnego do "śnienia", a więc tego, co jest głównym zadaniem Zimy. Może więc (to Odśnienie) chce doprowadzić do anihilacji świata? Nie wiem.

Ponownie ostrzegam przed: :spoiler:
Nie wiem, jaki wpływ ma Zoe na uratowanie April (i czy miała w ogóle), faktem jest jednak, że The Longest Journey (w którą nie grałeś jak sądzę) w zasadzie jasno pokazuje, że April dożywa sędziwej starości.

"Gostek" pokazany na początku sporo namieszał i to on ma na sumieniu sprowadzenie Odśnienia do Zimy. Żeby dowiedzieć się, kim jest jego towarzysz (z końcowej sceny) najlepiej by było, gdybyś sięgnął do TLJ.

Uff, nie wiem, czy czujesz się po tym cokolwiek bardziej oświecony :D
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 01-10-2007, 13:55   

Ja planuję kupno DF zaraz po upgradzie kompa. Właściwie to Dreamfall mnie "natchnął" do tego czynu, a może nawet aż za bardzo, bo mam w planach złożenie next-gen'owego peceta. ;]
Kilka dni temu natomiast, skończyłam grać w TLJ (które też stosunkowo niedawno nabyłam). Klimat świetny. Poza tym, jak już wspominałam, zaczęłam pisać na jej podstawie opowiadanie. Mam na razie ok. 40 stron na 3/4 gry. :)
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 01-10-2007, 14:13   

:spoiler:

Grindy wrote:
chodzi Ci zapewne o ten moment, kiedy Lara znalazła się w Zimie


Grindy, za duzo TR ;) Zoe :P :D

Grindy wrote:
faktem jest jednak, że The Longest Journey (w którą nie grałeś jak sądzę) w zasadzie jasno pokazuje, że April dożywa sędziwej starości.


Nie jest to takie oczywiste ;) Lady Alvane, bo tak sie nazywała ta sędziwa narratorka z TLJ, ma na nazwisko tak jak Kian Alvane ;) Więc pewnie w trzeciej czesci będa razem. Pytanie brzmi jednak: kim jest Lady Alvane? Czy to April czy Zoe? Wydaje sie, że raczej Zoe, a jej pokój pokazany w TLJ to może byc po prostu ten swiat Zimy, tzw. Świat Narracji. Jednak może to tez byc April... Kruk na końcu TLJ wita się z nią... Choc faktem jest, że Kruk Zoe rowniez znał.

Grindy wrote:
"Gostek" pokazany na początku sporo namieszał i to on ma na sumieniu sprowadzenie Odśnienia do Zimy.


Zgadza się. To Brian Westhouse, który najprawdopodobniej w DF zaatakował Smoczycę. Tylko jaki ma plan? Po co to zrobił? Czy to on jest tą zakapturzoną postacią, która rozmawiała z władczynią Azadi?

Jego towarzyszem na koncu DF był Cortez ;)
_________________
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 01-10-2007, 14:26   

:spoiler:
Cez wrote:
Grindy, za duzo TR ;) Zoe :P :D

Tak dokładnie. :D "Skapłam" się, jak już było za późno na edycję :D
Cez wrote:
To Brian Westhouse, który najprawdopodobniej w DF zaatakował Smoczycę. Tylko jaki ma plan? Po co to zrobił?

Hm... też się nad tym zastanawiałam. Może być i tak, że działał bez jakiegoś szczególnego planu, a tym bardziej chęci uczynienia szkody. Faktem jest jednak, że miał niezbyt stabilną, że się tak wyrażę osobowość: ;) pijaństwo, brak jakiegoś konkretnego celu w życiu, lekkomyślne postępowanie - tacy ludzie nawet nieświadomie dają się wciągać w różne kłopoty, a także bywają ich przyczyną, są też podatni na sugestię i wypływ innych. Może to autor chciał pokazać? Nie wiem.
Też mi nie daje spokoju zakapturzona postać. To chyba jedyna postać z Dreamfalla, co do której nie potrafiłam stworzyć żadnej w miarę sensownej teorii. :690: Raczej nie posądzałabym o to Briana, bo Brian bardziej kojarzy mi się z kimś, kto daje sobą manipulować, a ten "czarny" był raczej tym "pociągającym za sznurki".
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 01-10-2007, 15:03   

tez tak mysle, ta Czarna (zakapturzona) postac musiala byc w obydwoch swiatach... tak mysle.

w ogole ta cala fabu;la jest taka zakrecona..
a najbardziej mnei zaskoczyło to ze ta cala Faith jest siostra Zoe... i ze matka uspila swoja corke :/ w ogole nie dochodzi do mnie to ze ta historia sie nie konczy dobrze.. ble

:narka: :pozdro: :wotr:
 
 
 
BeyonceK 
Praktykant



Joined: 15 May 2007
Posts: 128
Location: Wrocław
Posted: 21-10-2007, 20:51   

Dreamfall, to świetna gra, kupiłem ją dopiero teraz ale jestem zachwycony. :matrix:
 
 
 
Vaughn 
Praktykant


Joined: 23 Aug 2008
Posts: 103
Posted: 11-01-2009, 12:20   

Ja ostatnio(w ferie)kupiłem Dreamfall.Niewątpliwie gra jest zajebista.Ciekawa fabularnie,grafika też niczego sobie,i jak już skończyłem to zastanawiam się czy April przeżyła,na niektórych forach piszą że zdołała otworzyć portal i przedostała się do Starku-możliwe ale tego dowiemy się dopiero z trzeciej części,bo słyszałem że takowa ma powstać.I mam do was pytanie bo nie grałem w pierwszą część i że warto ja kupić to już wiem :hehe: ale czy można ją nabyć tylko przez allegro,czy też są inne metody. :pozdro:
_________________
Świat zobaczyć w ziarenku piasku,
Niebo w dzikiej roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A wieczność w godzinie-William Blake,Wróżby Niewinności
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 11-01-2009, 14:35   

O Boże... nie zauważyłem tego tematu... ta gra jest najlepsza zaraz po TR. Te filmiki, fabuła, dwa światy (mówię dokładnię o The Longest Journey, tej pierwszej części) ta gra mi wpadła tak do gustu (nie wspominam o grafice, niezbyt ładna), że chyba codziennie ją wspominam. Gdyby ktoś miał problem zawsze mogę pomóc, na PW lub w temacie. ;-) :love:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-01-2009, 14:54   

Zgadza sie :p Ci co grali wiedza, ze to epicka seria gier zrobiona z ogromnym rozmachem :) Po prostu fenomenalne DZIEŁO.

Na trzecia czesc jeszcze troche sobie poczekamy, brak na razie konkretów.
_________________
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 18-08-2009, 21:55   

Mam problem z TLJ1 .
Kiedy klikam na komisariat (żeby tam wejść) gra zacina się ,a po chwili pojawia się komunikat o błędach od "koffanego" Windowsa. I tak w kółko :/
Odinstalowałam i zainstalowałam ponownie grę ,ale to nic nie zmieniło.

Mogłabym prosić o save gry,w momencie gdy znajdujemy się w komisaricie?
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 18-08-2009, 22:04   

Z tego co pamiętam, to na komisariat i tak byś drzwiami nie weszła (musisz poszukać innego sposobu), więc to chyba nie uniemożliwia dalszej gry.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo