FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fotografia
Author Message
TUSIA 
Praktykant



Joined: 15 Apr 2007
Posts: 124
Location: Zadupie ;p
Posted: 05-03-2010, 17:32   

joker wrote:
Tusia możesz dać, któreś ze zdjęć w big formacie ? I czym robisz fotki? Wyglądają pięknie, a zastanawiam się nad zmianą pstrykałki.


joker, proszę bardzo:
http://i48.tinypic.com/2chrf2u.jpg

Mam nadzieję, że taka rozdzielczość Ci wystarczy, bo powyżej tej zaczyna wyglądać... już nie tak ciekawie. I uwierz mi, raczej nie chcesz zmieniać swojej pstrykałki na mój sprzęt: około dwuletnią (właściwie to ponad dwuletnią) cyfrówkę Kodaka, 8mpx. Sama planuję kupić lustrzankę... kiedyś tam... jak na jakąś uzbieram. Właściwie to mój Kodaczek nie jest taki zły. Pod warunkiem, że jesteś cierpliwy, umiesz stać nieruchomo (ja nawet nie oddycham :p ), masz wyczucie i dobre oświetlenie. No i nie będziesz się zbytnio irytować, gdy się zatnie...
_________________
"Lucy I'm back!!"
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 06-03-2010, 13:23   

Tusia -> dzięki. Ja mam 5 letniego fujifilm S5600 5mpx wiec rzeczywiście na Twoj zmieniać nie będe :) ale trzeba przyznać że kodaki dają piękne nasycenie kolorów. Tak naprawde to kusi mnie nicon :) Zależy mi na wysokiej jakości zdjęć w dużych rozdzielczościach bez pixelowania np:

3872 na 2592 -> http://upload.wikimedia.o...lk_01_Pengo.jpg

Hrithik_Roshan -> kolczyki na dolnej wardze :p
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 24-06-2010, 14:06   

Po bardzo, bardzo długiej przerwie. Przekroczyliśmy granice lenistwa oby na dłuższy czas niż ostatnio. Bardzo ciężko się zebrać i wkręcić w klimat po dłuższym odpoczynku. Zdjęcia zaplanowane na szybkiego są chyba najlepsze, z tych jestem ogromnie zadowolony, mam nadzieje, że podzielicie mój entuzjazm. To taki nowy początek.

Pierwsze jest bez manipulacji i wspomagania ps'em, drugie niestety już tak ponieważ światełko płatało figle.

_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 14-07-2010, 12:53   

Moje pierwsze chyba tutaj. Kirei <3
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 20-07-2010, 12:53   

Robione dla zabawy :P Ale fajnie by było gdyby się podobało. :p



Hrithik ostatnie zamieszczone przez Ciebie tutaj zdjęcia są naprawdę genialne. Najlepsze pierwsze, korona za uchwycenie gry świateł. Pozazdrościć. Aż dziw że nikt nie skomentował. No chyba że mają podobny zapłon do mojego,cóż wtedy wybaczam. :p
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 28-07-2010, 20:33   

http://www.maxmodels.pl/michiko.html
ihih, 4 najnowsze zdjęcia, pierwsza sesja już brana troszkę bardziej poważnie, no i pierwsza z lustrzanką (wcześniejsze to były małe pstrykanka ze znajomymi, jeszcze nie wiedziałam co i jak, na razie króluje nadmiar zdjęć robionych cyfrówką, ale wraz z nauką to się zmieni). Jeszcze to nie jest to, co można zrobić w pełni z lustrzanką, akurat przy tej sesji miałam 1 pożyczony obiektyw. Lamp nie używałam, bo jeszcze nie umiem manewrować nimi dobrze, poza tym w równoczesnym czasie sesję robił kolega - prawdę powiedziawszy to była jego sesja całkowicie, ja tylko pałętałam się między jego lampami, pomocnikiem i nim samym. Dlatego sesja, mimo że planowana, w kwestii kadrów wyszła spontaniczne.
Modelka trochę taka nieteges... opalenizna wychodzi bardzo na pierwszy plan... no ale.. amatorka, ściągnięta właśnie przez maxmodels do nauki się nadała :p
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 02-08-2010, 12:14   

2 zdjęcia. Jedno robione jesienią 2009, to było najtrudniej wykonać, ponieważ zając był bardzo płochliwy, a drugie podczas wieczornego spaceru tydzień temu :)

1. (troszkę przycięte)

2.
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 14-08-2010, 15:56   Aparaty cyfrowe

Nie jestem pewna czy jest taki temat w każdym razie nie mogłam owego znaleźć.
Teraz przejdę de sedna sprawy. mam mały problem dotyczący aparaty cyfrowego olympus x20, Który zakupiłam dziś w lombardzie, niestety nic mi do niego nie dali z wyjątkiem pokrowca. Nie mogę nigdzie w necie znaleźć sterowników. Moje pytanie jest takie czy ma ktoś z was taki aparat i czy może mi wysłać sterowniki na Maila najlepiej w pliku rar.
Moje namiary gg 4998081, Mail Krrredzia@gmail.com
Z Góry Dzięki

[ Komentarz dodany przez: Igi^MBE: 14-08-2010, 22:20 ]
http://www.driverstart.com/start747723.html :kawa:
 
 
 
Nightwalker 
Nowicjusz



Joined: 05 Jun 2010
Posts: 11
Location: Wrocław
Posted: 16-08-2010, 23:31   

Bardzo ciekawy temat. Fotografią (szeroko pojętą i amatorsko) interesuję się ledwie od 2-3 lat. Miałem ostatnio przerwę spowodowaną brakiem czasu (studia, itp), ale ostatnio chętnie wróciłem do tego hobby i mam w planach zająć się za niedługo techniką HDR - więcej info tutaj . Jeśli będą jakieś efekty, podzielę się nimi, a tymczasem trochę staroci - mła deviantart . Nie aktualizowany od...powiedzmy, że dawna, bo zrezygnowałem z tej strony, ale trochę stuff'u pozostało, nawet kilka, mniej, czy bardziej udanych, lirycs'ów.

Hrithik_Roshan - zdjęcia ciekawe, dobrą porę dnia wybrałeś. Możesz być z tych prac jak najbardziej zadowolony, bo cieszą oko :) .

Maati - może robione dla zabawy, ale dobrze robione. Prześwietlenie oraz czerń i biel, mimo, że nie są czymś nowym, to jak najbardziej pasującym do tego typu sesji ;) .

Ja tu tak opiniuję, ale wiecie, żaden ze mnie krytyk :P .
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 29-08-2010, 19:43   

Coś nowego ode mnie. Z tegorocznych wakacji we Włoszech. Przynajmniej jedna rzecz, z której jestem zadowolony...

Po raz pierwszy tak naprawdę wrzuciłem coś do szopy, więc nie bić jak przesadziłem :P
http://fav.me/d2xjm6m
http://fav.me/d2xjm2i
http://fav.me/d2xjlzf
http://fav.me/d2xjlrv

i bonusik z wyspy kwiatów
http://fav.me/d2xjmay
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 25-01-2011, 17:12   

Udało mi się nareszcie zamienić sprzęt na coś mocniejszego, Canon 350D, amatorska lustrzanka poszedł w odstawkę i planuje przekazać go innemu nowicjuszowi. Doszedłem do wniosku, że zwyczajnie mi już nie wystarcza więc warto się było szarpnąć na jakiś wyższy poziom. Mój wybór padł niezmiennie na rodzinę aparatów Canon, gdyż uważam je za najlepsze. Zaszaleliśmy trochę, kupiliśmy najnowszą półprofesjonalną lustrzankę - Canona Eos 7D. Powiem szczerze, że teraz zdjęcia byle czego wyglądają interesująco, aparat świetnie sobie radzi z nie najlepszymi warunkami światła etc, nagrywa naprawdę mocne filmy i co ważniejsze ma bardzo rozbudowane ustawienia, które dopiero poznaję. Jest porównywalny z profesjonalną D900 od Nikona.
Dla mnie to szczyt marzeń i mam nadzieje, że praca będzie owocna. Boje się tylko, że jego możliwości mnie zbyt rozleniwią, bo skoro on potrafi to chyba ja już nie muszę? :P

Mały test z YT:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 07-06-2011, 22:04   

Też chciałabym się pochwalić zakupem może nie najświeższego modelu zaawansowanego kompaktu serii superzoom, ale po wnikliwych - kilkutygodniowych - badaniach tego rozrastającego się segmentu, wyrobiłam już sobie opinię o wielu modelach różnych firm.
Początkowo poważnie myślałam nad modelem Panasonic Lumix FZ-45 :arrow: ZOBACZ
24x zoom optyczny, 14.1 MP, zaawansowane funkcje... ale przede wszystkim szukałam próbek zdjęć, bo już raz kupiłam kota w worku. Przykładowe zdjęcia wyglądały dość obiecująco, ale gmerając dalej trafiłam na model Sony DSC-HX1 - 20x zoom, 9.1 MP, przetwornik CMOS i również sporo ciekawych funkcji :arrow: ZOBACZ i to właśnie ten model jest moim nowym nabytkiem :)

Do niewątpliwych jego zalet należą zdecydowanie:
+ solidne wykonanie, a przy tym stosunkowo niewielka waga,
+ ergonomiczne ułożenie klawiszy i wygodny grip,
+ zupełnie wystarczająca rozdzielczość 9.1 MP (!) - wiele firm ulega teraz trendowi upychania kilkunastu MP na mały sensor
+ imponujące zbliżenie optyczne przy bardzo dobrej stabilizacji w korpusie,
+ uchylny ekran LCD (przydatny dla zdjęć ponad tłumem i z perspektywy żaby),
+ funkcja "zdjęcie z ręki o zmierzchu" - kiedy aparat wykonuje serię 6 zdjęć, po czym nakłada je na siebie, aby zredukować szumy,
+ możliwość manualnego ustawienia ekspozycji,
+ oraz, oczywiście, bardzo dobra jakość zdjęć (próbki poniżej)

Jedyne wady, jakie do tej pory zauważyłam (aparat posiadam od wczoraj):
- niezbyt pewnie trzymająca pokrywa obiektywu,
- mało ergonomiczne umiejscowienie wyjścia A/V oraz trudność przy jego otwieraniu.

Jeśli ktoś jest ciekaw dokładnych recenzji, podaję kilka stron, które mnie osobiście przekonały:
:arrow: Test cameralabs.com
:arrow: Test photographyblog.com
:arrow: Test fotopolis.pl

Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia w rozdzielczości 1920x1080, w proporcji 16:9
http://i54.tinypic.com/xmqzyb.jpg
http://i51.tinypic.com/2rddls8.jpg
http://i55.tinypic.com/rgw5rb.jpg
_________________

 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 25-06-2011, 16:31   

Nigdy mnie nie rwało do programów graficznych, zdjęcia zazwyczaj wrzucałem takie, jakie wyszły z aparatu, sporadycznie coś tam poprawiłem w Corelu, jednak od wczoraj zacząłem używać PhotoShop'a, wprawdzie dopiero przyglądam się tutorialom, a obsługę nazwał bym "raczkowaniem", to już czuję zajawkę :) pierwsze fotki:





_________________
 
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 09-07-2011, 19:44   

Dzisiaj mój nowy aparat został ochrzczony - jednodniowa wycieczka do Ogrodzieńca. Wypróbowałam wszystkie dostępne opcje i ustawienia, wiele kombinacji, przeróżne kadrowanie. I sprawiło mi to ogromną frajdę, niezależnie od końcowego wyniku. Czasem zdjęcie wyszło za ciemne, czasem przepalone, czasem nieostre, ale to nie ma znaczenia. Świetna zabawa, a poza tym trening czyni mistrza. W efekcie na ponad 200 zdjęć zrobiłam jedno wyjątkowe (przynajmniej w moim mniemaniu). I to jedno zdjęcie wynagrodziło mi wszystkie poprzednie, mniej udane. Moja zabawa z fotografią dopiero się zaczyna :) a ta wspomniana perełka poniżej :arrow:
_________________

 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 22-01-2012, 22:51   


DUŻA WERSJA TUTAJ: klik

Cześć, chciałbym prosić wszystkich, którym spodoba się to zdjęcie na oddanie na mnie głosów w plebiscycie gazety.pl piękny-brzydki szczecin na najlepsze zdjęcie roku.
Głosowanie znajdziecie pod tym adresem: http://szczecin.gazeta.pl...2,11009482.html
To jest jedno z moich pierwszych zdjęć zrobionych hdr, zdaje sobie sprawę z braków, ale lubię je takie jakie jest. Proszę raz jeszcze o głosy i z góry dziękuję. To jest dla mnie mega ważne.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 02-04-2012, 16:42   

Pozbyłem się cyfrówek, ale jeszcze gdy je miałem częściej sięgałem po analoga. Wygrzebałem w szafie na allegro starego zenita 11 i stał on się moim głównym aparatem. Okazało się, że "sesyjki" wcale mnie nie cieszą, to co lubię tak naprawdę to spontaniczne ujęcia ludzi i ulicy. Oczywiście cyfrówki są tutaj bardziej wskazane, jako że jest podgląd, mają milion razy szybszą migawkę etc ale to nie to. Polecam bardzo używanie obiektywów heliosa do cyfry za pomocą specjalnej przejściówki. Jest niesamowita głębia i lepszy klimat, to nadal nie jest analog, ale jednak. W kliszówkach lubie ten dreszcz emocji spowodowany brakiem pewnosci czy cos wyjdzie czy może jednak nie, każde ujęcie się dopieszcza bo na powtórkę szkoda filmu. Oto przykładowych kilka moich prac z zenitem 11 wlasnie.









_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 03-04-2012, 12:37   

Hrithik, klimatycznie są przecudowne :) Szczególnie nr 2 i 4.
Mimo, że wcześniej gdzieś tam biegałem z kompaktem, to tak naprawdę dopiero teraz zaczynam moją przyodę z fotografią, gdyż znalazłem się w posiadaniu lustrzanki cyfrowej, i chciałem zaprezentować moje pierwsze wypociny.



Na moim flickrze znajdziecie jeszcze 7 innych i 2 stare, z kompaków, z których jestem najbardziej zadowolony. Enjoy i proszę o krytykę!
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 11-04-2012, 10:18   

Bardzo fajne masz te zdjęcia roślin. Ogólnie twoje kompaktowe starsze też mi się podobają. Mają taki fajny sielski klimat kolorystyczny. Najsłabiej wypadają magnolie i te gałęzie. Nie ma w nich nic interesującego, ale wrzos i stokrotka jak najbardziej ok chociaż fanem flory nie jestem. Od czegoś jednak trzeba zaczynać, przenieś się może na ludzi lub architekturę i tak cię to czeka, a im wcześniej tym lepiej ;)

i moje 3 kolejne w oficjalnej publikacji:




_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 02-05-2012, 00:50   

Kolejna porcja analogów, z różnych okresów. Obecnie mam 3 klisze do wywołania, ale nie wiem gdzie w Poz. można to zrobić całkiem tanio. Więcej zdjęć na fejsbuku, zapraszam do odwiedzin i zlajkowania. TUTAJ : https://www.facebook.com/KRISZNApl







_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 21-05-2012, 21:07   

Hrithik_Roshan, podobają mi się Twoje zdjęcia, chyba przede wszystkim dlatego, że są takim "impresjonizmem w kadrze", co po prostu uwielbiam :) Braki ostrości tylko przydają dynamizmu - zwłaszcza w serii zdjęć ze szkoły tańca - ale też zmiękczają obraz, w pewien sposób uspokajają go, co według mnie jest zdecydowanie na plus (zbytnie ostrzenie czasem aż za bardzo uderza w odbiorcę).
Moim ulubionym zdjęciem jest chyba kadr z albumu indyjskiego - czarno-biały z perspektywy żaby. IMO genialnie uchwycony kontrast między szarą, ludzką codziennością, a przepychem i finezją zdobień architektonicznych w tle.
Jak dla mnie, Twoje zdjęcia są żywym dowodem na to, że nie trzeba mieć lustrzanki za 5 tysięcy - czasem wystarczy trochę kreatywności i zabawy światłem :)
_________________

 
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 22-05-2012, 21:23   

Hrithik, bardzo klimatyczne zdjęcia. Udało Ci się coś o co bardzo trudno: mianowicie Twoje zdjęcie kota nie wygląda jak 1000 innych o podobnej tematyce :p
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 16-07-2012, 14:41   

Wykonane w celach rekreacyjnych, wczoraj. Piękna pogoda, warto uwiecznić a, że koleżanka namawiała to nie odmówiłem. :)

[spoiler:40cb03a3bf]






[/spoiler:40cb03a3bf]
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-07-2012, 02:14   

Ostatnie podoba mi się najbardziej :)

P.S. Zabiłeś mi forum rozmiarem zdjęć aaa :D
_________________
; p ; >>
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 19-07-2012, 17:53   

Chmury najszybciej zaczęły mnie drażnić z tych zdjęć. Doszedłem do wniosku, że jak na chmury wyszły najmniej ciekawie chociaż koleżanka do której należał aparat stwierdziła zgodnie że chmury najlepsze. Ale ciesze się, że ci się podoba. Zacieśniamy krąg wzajemnej adoracji. :D Swoją drogą to avatary też masz zawsze ciekawe. Tylko niewyśrodkowany.. :D Co do P.S. to niech ktoś mnie uświadomi jak wykonać miniaturę zdjęcia na forum, ponieważ widać jak działa opcja [IMG], a niestety innej nie znam. Sorry ze te braki w wiedzy. :P
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-07-2012, 18:55   

Mój avatar jest niewyśrodkowany? Tzn? :D To kadr z filmu Thor, przycięty po bokach. Preferuję podłużne avatarki, bo zwykle rozpisuję się jak ksiądz przed kazaniem.

Co do miniatury zdjęć to ja uploaduję je na photobucket.com, tam miniatury są automatycznie generowane. Wstawiasz wtedy coś takiego:
Code:
[url=adresduzegoobrazka.jpg][img]adresmalegoobrazka.jpg[/img][/url]

Jak w htmlu, co tu dużo mówić ;) . Tylko z wykorzystaniem tagów.
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo