FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pomoc w przejściu
Author Message
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 23-03-2016, 22:07   

Ja tam nie miałem problemu z tym skokiem na x360. A o sekretach zapomnij. Nowy Tomb Raider to przecież opcjonalne grobowce i kultowe już "I hate tombs" :)
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 24-03-2016, 17:53   

Ale w ryżu ona nic takiego nie powiedziała ;)

Liczę, że w kolejnej części będzie przeskok czasowy i że Lara będzie już bardziej harda a mniej jojczliwa...

No co? Pomarzyć można, nie? :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
F1ame 
Nowicjusz



Joined: 15 Apr 2016
Posts: 6
Location: Gdynia
Posted: 16-04-2016, 13:02   

Coś mi się wydaje, że przegapiłem gdzieś skrzynię ze strzałami do wspinaczki, czytałem jakieś solucje jednak w grze coś ich nie mogę znaleźć. Przeszedłem już Akropol i jestem w drodze do Obozu Ocalałych - chyba powinienem już je mieć na tym etapie?

Mam jeszcze problem z Potrójnym Strzałem (Podwójny też mi nie wychodził). Niby powinienem wysłać 3 strzały do grupki drabów na napiętym łuku i pełnym zbliżeniu, jednak nic takiego się nie dzieje - wciąż wylatuje jedna... jest na to jakiś sposób?
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 16-04-2016, 14:09   

Strzały do wspinaczki dostajesz dopiero jak spieszysz Jacobowi z misją ratunkową.

Potrójny strzał - nie bawiłem się w takie cudawianki.
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 16-04-2016, 14:25   

F1ame, Co do potrójnego strzału - spróbuj najpierw nacisnąć przycisk celowania i zbliżyć widok, a dopiero później naciągnij łuk - celownik powinien sam nakierować się na głowę przeciwnika. Później tylko przesuwasz celownik na kolejnego wroga i znowu powinno go zaznaczyć. Na pewno działa na nieopancerzonych wrogów, nie wiem jak z tymi cięższymi, których nie da się zabić jednym strzałem w głowę.
_________________
 
 
 
F1ame 
Nowicjusz



Joined: 15 Apr 2016
Posts: 6
Location: Gdynia
Posted: 20-04-2016, 09:09   

W koncu mam już te strzały do wspinaczki:), dostałem przed misją ratunkową Jonah. Potrójny strzał opanowany - super rzecz! Thnx Madziula! :) . Co do opancerzonych to trzeba zastosować poprawkę w postaci posłania kolejnej ostrzegawczej strzały w głowę...;)
 
 
Dariola 
Nowicjusz


Joined: 07 Aug 2016
Posts: 1
Posted: 07-08-2016, 19:12   

Witam, mam taki problem z przejściem gry. Mianowicie skacząc na mapie po lokacjach na każdej pojedynczej pokazuje mi 100%, natomiast ogólna mapa świata pokazuje mi 98%. Znalazłam już wszystko, łącznie z DLC Baba Yaga, czy ktoś z Was ma pomysł o co chodzi, a może ktoś tak miał?
Dzięki za odpowiedzi.
_________________
Dariolka.
 
 
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 07-08-2016, 22:31   

Dariola wrote:
Witam, mam taki problem z przejściem gry. Mianowicie skacząc na mapie po lokacjach (...)


Zakładając, że to nie jakiś BUG... to z tak ogólnego opisu trudno zgadnąć co pominęłaś. Mogę jedynie zasugerować - Syria - na mapie świata nie wygląda jak reszta lokacji i łatwo o tym zapomnieć lub przeoczyć.
 
 
leven 
Nowicjusz


Joined: 11 Aug 2016
Posts: 4
Posted: 11-08-2016, 19:42   

Witam :)

Mój pierwszy post :)

Jestem w "Złowrogiej Dolinie"

Muszę się dostać na górę według podpowiedzi, ale od paru godzin nie widzę możliwości.

Na pewno coś przegapiłem, dla tego proszę o wskazówkę.

Tutaj jestem:



Dziękuję.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-08-2016, 19:47   

A zaglądałeś do naszej solucji? ;) Ta zagadka faktycznie może sprawić trudność.

http://laracroft.pl/tr10/solution6.html

Quote:
Przed tobą zagadka z kołowrotkami. Wysoko zobaczysz olinowany mechanizm - połącz go z kołowrotkiem. Zakręć nim i opuść dwie platformy, by były na tej samej wysokości. Teraz biegnij szybko w kierunku tej, znajdującej się po lewej stronie, wskocz na nią, przeskocz na drugą i dalej na ośnieżone deski. Znajdziesz drugi kołowrotek. W oddali zobaczysz drewniany budyneczek, w którym jest kolejny, olinowany mechanizm - strzel tam liną i zakręć kołowrotkiem. Zobaczysz kolejną platformę unoszącą się w górę. Niestety, nie zdążysz tam dobiec, więc zjedź po linie niżej i podejdź do pierwszego kołowrotka. Zakręć nim ponownie, ale tym razem ustaw platformy tak, by ta po lewej była ok. 1 metr wyżej niż ta po prawej. By utrzymać to ustawienie zobacz, że po prawej stronie jest olinowany pal - ten nie będzie się obracał, więc stojąc obok niego wystrzel strzałą z linką w mechanizm odpowiedzialny za te dwie platformy. Teraz masz wystarczająco dużo czasu, by dobiec do poprzedniej platformy. Wskocz na podwyższenie w środkowej części lokacji i z niej na linę łączącą kołowrotek z mechanizmem w dolnej części. Wejdź na górę, zakręć kołowrotkiem i podnieś drewnianą windę maksymalnie w górę. Teraz biegnij po platformach po lewej stronie i biegnij przed siebie w stronę trzeciej podniesionej jako ostatnia. Z niej skocz na ścianę i odbij się od pomalowanego na biało fragmentu. Stań na nogach. Idź na koniec podestu i znajdź wajchę otoczoną płotkiem z desek - strzel w nią z łuku i podciągnij - podjedzie coś w rodzaju… kolejki linowej, lecz będzie ona przypominała dom z kurzymi łapkami. Wejdź na pokład gondoli razem z Nadią.
_________________
 
 
leven 
Nowicjusz


Joined: 11 Aug 2016
Posts: 4
Posted: 12-08-2016, 23:04   

Dzięki za podpowiedź :)

Jutro spróbuję to ogarnąć, bo dziś mam yyy kaca ? :fire:
 
 
leven 
Nowicjusz


Joined: 11 Aug 2016
Posts: 4
Posted: 13-08-2016, 15:10   

Załatwione i przy okazji załatwiłem Wiedźmę - ciężko było :P



Dzięki za pomoc :)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-08-2016, 15:12   

Super, nie ma za co :)
_________________
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 21-08-2016, 18:25   

jak uruchomić dodatek Przebudzenie Zimnej Ciemności (Cold Darkness Awakened) ?
 
 
 
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 21-08-2016, 23:37   

jolajola1 wrote:
jak uruchomić dodatek (...)


Nie czytasz odpowiedzi na swoje pytania ...
@Cez to wyjaśnił - w menu Trybu Wypraw.
 
 
soulfly777kris 
Nowicjusz


Joined: 02 Oct 2016
Posts: 2
Location: Toulouse
Posted: 02-10-2016, 13:50   

Witam
Mam problem z mapą Baba Yaga Świątynia Wiedźmy, Złowroga Dolina bo jest tam motyw kiedy po opanowaniu mechanizmu z linami i zestrzeleniu kilku latarni(mam ich zestrzelonych 7/10) wiedzmy strzelamy z łuku do deski z liną która uruchamia mechanizm dzięki któremu chatka zjeżdża w naszym kierunku ale mi ta chatka nie chce zjechać i nie tylko mi bo na YouTube już kilka osób opisywało ten problem.
to jest dokładnie ten moment:
https://youtu.be/HvEU5uVrJZE?t=1777

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 06-10-2016, 15:06   

jakis blad w skrypcie gry. pewnie gra nieoryginalna.
_________________
@foto_peju
 
 
soulfly777kris 
Nowicjusz


Joined: 02 Oct 2016
Posts: 2
Location: Toulouse
Posted: 08-10-2016, 22:25   

peju wrote:
jakis blad w skrypcie gry. pewnie gra nieoryginalna.

W sumie masz rację gra jest nie oryginalna i morze dlatego tak się dzieje.
Ale zadałem to pytanie tutaj bo na YouTube z tego co widać to nie tylko ja mam problem z tą grą w tym akurat miejscu kiedy zjeżdża chatka Baby Yagi, może faktycznie to tylko problem tych co idą na skróty i mają fałszywą kopię gry z Larą.
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 12-10-2016, 23:00   

utknęłam w Więzach Krwi

gdzie jest łom?
skąd kod do (sejfu?) w piwnicy, ten z gabinetu nie pasuje :(
co zrobić z drugą kartką z atramentem sympatycznym? obrazek już jest widoczny, ale nie wiem...

w piwnicy za siatką, skrzyniami, widzę głowe Setha albo innego szakalogłowego, jak się dostać? EDIT - a nie, to Anubis i już mam ten łeb

ktoś? coś?
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-10-2016, 21:45   

Na odwrocie drugiej karty z atramentem sympatycznym są kolejne hieroglify. Z racji, że kartka jest złożona w harmonijkę, zerknij na nią pod odpowiednim kątem, żeby znaki wyglądały jak należy. Ponownie porównaj hieroglify z listą dzielnic Egiptu i uzyskasz kod do klawiatury w piwnicy. Łom znajdziesz dalej, będzie zresztą niezbędny do dalszego progresu.
_________________
 
 
pauers 
Nowicjusz



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 21
Posted: 18-10-2016, 10:43   

Witam wszystkich. Mam wersje gry na PS4. Mój problem pojawia się na mapie Podtopione archiwa. Dotyczy on braku skrzyń z monetami. Sprawdziłem miejsca wg rożnych filmików i poradników ale ich po prostu tam nie ma, tak jakby się w ogóle nie wczytały :( Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Rozumiem jeśli byłaby to piracka wersja gry ale przecież wszystko jest oryginalne.

Skrzynie z monetami są zaznaczone jako zielone kwadraty

 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-10-2016, 21:59   

Wiem, że to może oczywiste pytanie, ale odczytałeś odpowiedni monolit albo znalazłeś mapę w tej lokacji? Część zestawów surwiwalowych i skrzyń z monetami nie pojawi się, do póki nie zostaną naniesione na mapkę w grze.
_________________
 
 
pauers 
Nowicjusz



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 21
Posted: 18-10-2016, 23:26   

Problem właśnie w tym, że mam już wszystko. Każdy monolit, dokument, fresk. Też o tym myślałem :/
 
 
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 19-10-2016, 01:23   

pauers wrote:
Problem właśnie w tym, że mam już wszystko. Każdy monolit, dokument, fresk. (...)


Nie wiem jak na PS4 ... ale na Xone w zasadzie każdy interaktywny element na mapie można zaznaczyć lub odznaczyć jako pkt. orientacyjny. W trybie instynktu powinien pojawić się wówczas dodatkowy (niebieski) wskaźnik danego miejsca. Oczywiście pod warunkiem, że w opcjach gry jest to włączone. Dodatkowo, pewnym specyficznym ułatwieniem, jest również delikatne drżenie pada w pobliżu takich ukrytych miejsc. Ale jeżeli wszystko to sprawdziłeś ... to równie dobrze i po prostu - jakiś bug (?)
 
 
pauers 
Nowicjusz



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 21
Posted: 19-10-2016, 08:12   

Dziwne jest to, że żadna mapka, którą zdobyłem nie pokazała na mapie tych skrzyń. Tak jakby faktycznie ich w ogóle nie było. Wszelka pomoc czyli niebieski punkt, drżenie pada mam już przerobione. Znam dokładne miejsca tych skrzyń z filmików czy innych poradników. Stojąc w tym miejscu nie ma żadnego drżenia, nic się nie oznacza. Najgorsze jest to, że brakuje mi tych 3 skrzyń do przejścia gry w 100% :( smuteg. Czy jest może jakaś opcja przejścia danego poziomu jeszcze raz? Bo z tego co wiem w trybie wypraw powtórzenie poziomu nie doda nam znajdziek do trybu fabularnego :/
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo