FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TRA w prasie
Author Message
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 28-06-2007, 07:17   

Mihal29 wrote:
Jedyne "zagadki" w TR zawsze się sprowadzały do eksploracji terenu.

Nawet jeżeli Twoje spostrzeżenie byłoby w 100 % trafne (a nie jest), to w sumie nie mam nic przeciwko zagadkom związanym z eksploracją terenu. Przy tym wbrew pozorom też trzeba było trochę pomyśleć.

Ile trzeba się było nachodzić pomiędzy levelami w TR4, żeby sobie skonstruować dopał do motorka z pozbieranych części i ostatecznie zabrać nim w ostatnią podróż biednego, dogorywającego wojaka! Teraz to brzmi banalnie, ale podczas pierwszego przejścia przynajmniej w moim przypadku, wcale nie było takie oczywiste.

A biblioteka aleksandryjska?!? Nie mów mi, że tamte zagadki były związane tylko z eksploracją terenu. Jeżeli naprawdę tak myślisz, to chyba bardzo dawno nie grałeś w TR4 i nie pamiętasz.
Nie wiem, jak można trudność w TR4 porównać do przesuwania skrzyń, żeby utorować sobie drogę...

Przepraszam za off top, ale nie mogłam zdzierżyć takiej herezji! :P
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Mihal29 
Student



Joined: 11 Dec 2006
Posts: 97
Location: Wroc
Posted: 28-06-2007, 08:19   

:offtopic: xD masz rację z tego co pamiętam w bibliotece aleksandryjskiej przesuwało się przedmioty przypominające planety(zauważ ,że zagadka wymagała naprawdę max myślenia - przypomnę ,że każda planeta wsunięta na odpowiednie koło zapalała się...Banalne :640: nazwał bym to raczej eliminacją niż zagadką. Nie wierze ,że myślałaś godzinami jak to rozwiązać...Zbieranie części do motorka i łączenie ich?! No proszę Cię to nazywasz zagadką? Daj spokój...
"Nie wiem, jak można trudność w TR4 porównać do przesuwania skrzyń, żeby utorować sobie drogę..." a ja nie wiem jak możesz porównywać TR 4 do Anniversary ,który jest Remakiem TR1 a nie Last Revelation... Powtarzam jedyna trudna rzecz w TR to było odnalezienie właściwej drogi co sprowadzało się do eksploracji. :offtopic: Sama głosisz Herezje bo TRA ze swoim Croft Manor ma więcej z przygodówki niż jakaś inna część. TR to nie przygodówka :640: Tomb raider to Tomb raider i tyle :narka:
 
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 28-06-2007, 08:45   

Mihal29 wrote:
a ja nie wiem jak możesz porównywać TR 4 do Anniversary ,który jest Remakiem TR1 a nie Last Revelation...

A w którym miejscu ja porównuję TR4 do TRA? :o
Odniosłam się tylko do twojej wypowiedzi. Zresztą sam się o to prosiłeś, bo chciałeś aby podać w którym TR były trudniejsze zagadki niż w TRA. Proszę więc nie przekręcać sensu mojej wypowiedzi.

Poza tym rzeczywiście masz słabą pamięć, jeśli z całej biblioteki pamiętasz jedynie owe planety. Zresztą biblioteka, to jeden z wielu długich etapów TR4. Niech mi teraz dadzą coś w stylu tamtej łatwizny i banału i będę skakać do sufitu z radości. Mojej ograniczonej inteligencji to w zupełności wystarczy.
Zresztą nazwij to jak chcesz; przesuwaniem skrzyń, pokonywaniem terenu, czy jak tam chcesz. Nazewnictwo nie jest dla mnie ważne. Fakt jednak pozostaje faktem, że przejście "starych" TRów zajmowało o wiele więcej czasu (co osobiście poczytuję za wielki plus), niż nowe wytwory.

Nigdy też nie twierdziłam, że chciałabym z TR zrobić przygodówkę. Przeciwnie, jak już gdzieś wspomniałam - TR zawsze charakteryzował się "wymieszaniem" gatunków i to właśnie było fajne, że wszystko było w miarę zrównoważone; trochę, akcji, zręcznościówek, myślenia, eksploracji, a przy okazji nawiązanie do mitów i legend. Teraz (konkretnie od czasów legĘdy, te proporcje zostały zakłócone.)
Jak również wspomniał K@t; TRA to krok w dobrym kierunku. Oby tylko CD ten kierunek kontynuowało i rozwijało, a nie cofnęło się do TR7.

Kończę niniejszym tę dyskusję, bo i tak mam wrażenie, że ja mówię o przysłowiowej kozie, a ty o powrozie...
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-06-2007, 10:15   

:offtopic: Z dyskusją przenosimy się do Pierwszych wrażeń :)
_________________
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 31-07-2007, 15:22   

A ja się pochwalę telefonem z Komputer Świat Gry: wygrałam Anniversary. :-P
_________________
Unholy
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 28-08-2007, 22:39   

Buu, czyli ja nie wygrałam ;/ A już specjalnie kupiłam KSG żeby zobaczyć, czy są tam wyniki konkursu, a tu dupa, nic nie ma... nie rozumiem tych ludzi...
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 29-08-2007, 07:48   

Ja nie wiem, czy coś wygrałam, bo gazety mi się kupować nie chce, a smsa puszczałam z komórki taty do której nie mam teraz dostępu. Na początku chciałam wygrać TRA, ale parę dni później sama sobie je kupiłam, więc zadowoliłby mnie plakat Karimy, bo nie chciałabym żeby powtarzały mi się gry. ;]
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 29-08-2007, 10:05   

fanshit wrote:
Ja nie wiem, czy coś wygrałam, bo gazety mi się kupować nie chce, a smsa puszczałam z komórki taty do której nie mam teraz dostępu. Na początku chciałam wygrać TRA, ale parę dni później sama sobie je kupiłam, więc zadowoliłby mnie plakat Karimy, bo nie chciałabym żeby powtarzały mi się gry. ;]


Miałam właśnie napisać dokładnie to samo tylko że ja wysłałam ze swojej komy. ;] Też sobie kupiłam po wysłaniu esa. A ja bym chciała wygrać jeszcze jedną Anniversary czy też jeszcze jedną legendę :P -Satysfakcja... Ale czy oni jakoś powiadamiają o wygranej w esach czy trzeba samemy kupić sobie nowy numer KŚG??

al-Kahinat wrote:
A ja się pochwalę telefonem z Komputer Świat Gry: wygrałam Anniversary

Zazdrość i ból w moim sercu :P
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 29-08-2007, 21:18   

Szczerze? Nie mam pojęcia. A na chwilę obecną jestem zbyt leniwa, żeby zagłębić się w otchłań mojego biurka i poszukać wydania specjalnego. Ja będę sobie spokojnie czekać... A nóż pewnego dnia listonosz przyniesie mi jakąś paczkę... :D
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
siwek509 
Praktykant



Joined: 25 May 2007
Posts: 173
Location: włocławek
Posted: 29-08-2007, 22:35   

hej, heloł... ludzie... przecież w regulaminie konkursu jest napisane ze wyniki będą podane w komputer świat gry(10/2007) 5 września...przeczytajcie :pozdro:
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 30-08-2007, 08:02   

Też mi się właśnie wydawało, że wyniki będą we wrześniu... co nie zmienia faktu, że specjalnie z tego powodu gazety kupować nie będę. Chyba że grę fajną dorzucą. :)
Wydaje mi się, że zaczęłam pisać o zupełnie innym konkursie niż była mowa w powyższych postach..
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 31-08-2007, 21:45   

siwek509 wrote:
hej, heloł... ludzie... przecież w regulaminie konkursu jest napisane ze wyniki będą podane w komputer świat gry(10/2007) 5 września...przeczytajcie :pozdro:


No, ale weź pod uwagę, że jeżeli chodzi o czasopisma, to numer wrześniowy wychodzi w sierpniu, itd. A że ja nie miałam pod ręką wydania specjalnego (wyrzuciłam xD ) to pomyślałam właśnie o tej zasadzie, bo już raz pominęłam wyniki konkursu. No cóż, ja mam TR:A w wersji angielskiej, więc bardzo ucieszyłabym się, jeżeli wygrałabym Anniversary po polsku. Legendę i AOD mam, więc te raczej bym sprzedała, a plakat Karimy powiesiłabym pod plakatem Lary na szafie - codziennie rano by mi on przypominał, jak przez brutalność rodziców nie pojechałam na jej przyjazd do Polski. xD

EDIT: Albo i bym nie sprzedała, może podarowałbym przyjaciółce na urodziny xD
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
siwek509 
Praktykant



Joined: 25 May 2007
Posts: 173
Location: włocławek
Posted: 01-09-2007, 07:09   

Ale jest wyrażnie napisane "na rynku 5 wreśnia". ja poczekam jeszcze troche i tez moze coś wygrałem xD
 
 
 
mari 
Podróżnik



Joined: 27 Mar 2007
Posts: 258
Location: Poznań
Posted: 01-09-2007, 15:48   

Do mnie zadzwoniła babka pytała o adres, nazwisko itp. i powiedziała że wygrałam plakat z Karimą i moje nazwisko będzie w kolejnym numerze. Ale teraz nie wiem : czy może mi ktoś powiedzieć, jaki numer jest po KŚG extra [z tra] ??? :) :wotr: z góry :thanx:


edit
sorka, nieuważnie czytam - już napisaliście o co kaman ;)
_________________
"Bo życie jest jak pudełko czekoladek.
Nigdy nie wiesz, na co trafisz"
<3
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 01-09-2007, 16:15   

Łaa, ale fajnie masz. Też plakat chciałam, ale telefon (taty) chyba milczał. Cóż, pocieszę się faktem, że i tak nie miałabym gdzie go powiesić. ;P
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
mari 
Podróżnik



Joined: 27 Mar 2007
Posts: 258
Location: Poznań
Posted: 05-09-2007, 18:13   

Wyniki!!! Kupiłam z rana gazetę, i czytam. jest tabela. kto wygral tra, trl i traod. i na koncu o plakacie z karima. no i jak juz ja mam szczescie, to po co z niego nie skorzystac? przekręcili mi nazwisko ;( :hehe: :fire: wiec jak bedzie marianna i miasto poznan, to ja - ale nazwisko juz nie moje - - - - w tej redakcji sa same mendy xD :pozdro: :narka:
_________________
"Bo życie jest jak pudełko czekoladek.
Nigdy nie wiesz, na co trafisz"
<3
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 05-12-2007, 23:56   

Rzuciłem okiem na newsa meka. To co przeczytałem o Games Daily, nawet nie wiem jak nazwać to uczucie. Żal dupę ściska po prostu. Kilka miesięcy temu w prasie i internecie pisali, że zagadki są zbyt trudne. Teraz na Wii są "dziecinne fragmenty leveli przypominające układanie puzzli". No to kuźwa jaka ta gra ma być - trudna czy prosta czy jaka :D Dziękuję za przeczytanie krótkiego acz być może treściwego wywodu.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo