FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problemy i Porady
Author Message
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 13-03-2014, 07:14   

Widzę że ludek aż pcha się z pomocą ,wiadomo wiosna za oknem :(
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 13-03-2014, 10:26   

Quote:
Wioska w Górach

Za obozem skręć w lewo i zapal posąg (8). Wróć i stwórz most z liny, przejdź na drugą stronę i zbierz z końca klifu geoskrzynkę (8). Z tego miejsca możesz spokojnie zdjąć przeciwników na dole. Skocz na belkę i przejdź do posągu (9). Zejdź na dół i wejdź do strumienia, by zgarnąć geoskrzynkę (9). Idź tam, gdzie zabiłeś bandytów. Zrób pomost i zjedź – po prawej przed wejściem do budynku znajdziesz geoskrzynkę (10).

Wbiegnij na dzwon w domku i wskocz na górę – znajdziesz tam dokument (5). Wróć na dół i rozwal drugie przejście. Przeskocz na drugą stronę i dalej, przez most, do obozowiska, przy którym znajdziesz dokument (6). Teraz możesz pozbierać pozostałe skarby. Wyjdź na górę do wcześniej niedostępnego obszaru, by zdobyć ostatnie jaja z gniazda (5), posąg (10), geoskrzynkę (11) (by ją dostać, wyjdź na górę po schodach przy posągu) i relikt (5) – Nieśmiertelniki Piechoty Morskiej USA, znajdujące się w domku. Zejdź na dół i po kadłubie samolotu dostań się na półkę skalną, gdzie znajdziesz geoskrzynkę (12). Wróć do posągu (1) i wejdź do strumienia z prawej – pod wodospadem znajdziesz geoskrzynkę (13). Znów wróć do posągu (1) i idź naprzód – teraz możesz otworzyć drzwi, za którymi jest ukryty relikt (6) – Suszony Korzeń Gobo.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje aktualne położenie, ale wydaje mi się, że jesteś po ucieczce z klaszoru (powinieneś być więc na dole, przy strumyku, nad którym skaczemy podczas próby dotarcia do drugiego pilota). Nie wiem czy grasz w głównej kampanii czy zbierasz znajdźki (chyba to drugie, bo przecież w wątku fabularnym gra sama kieruje cię do tego miejsca a poza tym masz jeszcze Survival Instinct).
Szczerze powiedziawszy nie pamiętam jak tam dojść, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to polegało na wbiciu strzały z linką w jakiś konar i po prostu zjazd w dół.

Ewentualnie, z drugiej strony (choć nie wiem czy nie ma tam jakichś przeszkód) - obok altanki, w której leżał nieprzyomny dostrzeżesz domek nad przepaścią. Wykorzystaj go jako pomost i przejdź na drugą stronę.
_________________
 
 
RosAlice 
Nowicjusz


Joined: 12 Mar 2014
Posts: 2
Posted: 13-03-2014, 20:57   

Znalazłam sposób na odepchnięcie Mathiasa! Dla tych, co będą w przyszłości szukać pomocy ----> klikajcie Q i E ;) Jeżeli nie zadziała, klikajcie E z innym klawiszem.
 
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 15-03-2014, 11:28   

Tak,jestem cierpliwym zbieraczem i dlatego czasami mnie zakręci bo gdy widzę że mi czegoś brakuję to łażę w koło :)
W tej chwili w zasadzie mam wszystko brak mi tylko jednego gniazda ,ale już go sobie darowałem ,zjechałem na dół wioski -tam gdzie jest obóz i gdzie odpaliłem pierwszego Budde .Nie numerowałem posągów i zgubiłem się który to był czwarty
jeśli trzeba to mogę podać długość i szerokość geogr. tego miejsca Menkaure, dzięki za chęć pomocy :)
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 16-03-2014, 20:03   

Wróć do obozu i do budynku, w którym znajdował się dokument (5) i po wejściu do środka idź na wprost. Przeskocz przez przepaść, zjedź po linie i przygotuj się na wciśnięcie E i walkę z wrogami. Pamiętaj, by ich przeszukać – możesz znaleźć fragmenty broni. Podpal zbiornik, rzucając w niego lampą. Zejdź ścieżką z lewej i rozpraw się z wrogami wedle uznania – możesz zestrzelić na nich wiszącą lampę.


Zejście z Góry

Zejdź do strumienia i przygotuj się na zjazd – musisz po prostu omijać przeszkody i w odpowiednich momentach strzelać, co ze slow-mo będzie proste. Potem zostaje tylko QTE (E, potem Shift) i lot z omijaniem drzew.



który to budynek z którego się i na wprost itd
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 16-03-2014, 20:26   

Ja już tak dawno nie odpalałem tej gry, że nie mam w ogóle pojęcia jak ci pomóc. Szczerze sam miałem problem ze zbieraniem znajdziek w tej dolinie (jakaś geoskrzynka chyba tam była). Współrzędne mi nie dadzą nic. Jedyne co przychodzi mi do głowy to jakieś internetowe poradniki (YT).

[ Komentarz dodany przez: K@t: 17-03-2014, 11:26 ]
A warna kolejnego chcesz?!!1
_________________
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 17-03-2014, 20:39   

Dzięki że chociaż chciałeś ,jakoś nie widzę reakcji tych którzy "przelatują" grę w 10 godz. może dlatego że niczego po drodze nie zapamiętali :jumper:
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 22-03-2014, 11:19   

I zaległo niezręczne milczenie :wotr:
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 22-03-2014, 12:35   

Może zwyczajnie próbuj różnych możliwości. Pamiętam (jak wspomniałem), że sam miałem problemy z dojściem do tej doliny, ale eksplorując i wykorzystując pełne wyposażenie Zagrody w końcu mi się to udało. NIE PAMIĘTAM, jak tam dojść w trybie poszukiwacza zaginionych znajdziek i podejrzewam, że mało kto pamięta. Jedyna słuszna droga (jak również wspomniałem - nie wiem na ile skuteczna) to "fabularne cofanie się". Od chatki nieopodal altany, w której Roth stracił przytomność patrząc na klify po prawej stronie powinieneś mieć właśnie tę chatkę (na początku gry niedostępna - zabarykadowana dechami i drutem kolczastym do rozbicia przez shotgun). Trafiasz tam po powrocie z jakiejś misji. To chyba moment, gdy Lara po raz pierwszy kontaktuje się z Sam poprzez krótkofalówkę. Spróbowałbym tędy. Jeśli nie, to po katastrofie samolotu jest wiele innych miejsc, które możesz wykorzystać, by dostać się niżej (jeśli metoda z chatką nie wypali, bo np nie będzie możliwości przedostania się na drugą stronę). To JEST do zrobienia. Może czas najwyższy przestać liczyć na innych i samemu dostać się do tej doliny?
_________________
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 23-03-2014, 18:03   

Rada okazała się zbawienna Może czas najwyższy przestać liczyć na innych i samemu dostać się do tej doliny?
Udało się.jestem ZEJŚCIE Z GORY
teraz już łatwo. a znajdki wszystkie 100 procent
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
akabibdudka 
Nowicjusz


Joined: 28 Mar 2014
Posts: 1
Posted: 28-03-2014, 11:23   Nadbrzezny las - Problem z ulepszeniem czekana

Czesc mam problem..

Zdobyłem 50 surowcow (mam nawet 170), znalazlem ten oboz w szczelinie gdzie gosciu lezy ze skrzynka (obozy 3/3 mam), relitkty 3/5 , dokumenty 3/5, geoskrzynki 2/5 , mapy skarbow 1/1 i lowca duchow 4/10 (pisze to bo nie wiem wlasnie czy to ma zwiazek z tym).

Mianowicie zrobilem 2 rzeczy czyli mam surowce i znalazlem 3 oboz a nie moge ulepszyc czekana! Podchodze do obozu i tylko Umiejetnosci a obok Niedostepne.

Prosze o pomoc siedze w tym lesie od 2h
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 28-03-2014, 14:09   

Z tego co kojarzę, to musisz najpierw pogadać z Whitmanem, który stoi przy bramie i to on powie ci, że musisz ulepszyć czekan.
_________________
 
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 17-04-2014, 11:46   

W którym etapie gry można zmienić strój? Kupiłam ciuchy dla Lary, ale nie wiem od kiedy mogę się przebrać. Help Me! :!!: :!!:
_________________
alphabet boy
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 17-04-2014, 13:36   

Ubrania można zmieniać w obozach i znajdują się tam gdzie ulepszenia broni. Tak więc jak już odblokujesz ulepszenia (a pierwsze jest chyba ulepszenie czekana) to będziesz mogła zmieniać również stroje.
_________________
 
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 17-04-2014, 14:27   

Madziula, Spoko, już sprawdziłam, działa :thanx: :thanx: .
_________________
alphabet boy
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 09-05-2014, 14:40   

Cześć, mam problem. Przeszłam już jakiś czas temu kampanię, zebrałam wszystkie sekrety, zrobiłam wszystkie wyzwania, a z nieznanych mi powodów zamiast 100% pisze mi, że mam 98% o.O czy ktoś powie mi, dlaczego tak jest? ;( mam wszystko na 100% : dokumenty, gps-y, relikty, mam bronie ulepszone na 100% i nadal jest 98%.
:niewiem:
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-05-2014, 20:58   

Najprawdopodobniej bug, aczkolwiek sprawdź dobrze Cliff base (chyba, nie pamiętam) - tam można dojść tylko na piechotę (nie ma obozowiska) i często tam właśnie brakuje jakichś znajdziek.

Bug to też może być - ja sam doświadczyłem kilka razy po ukończeniu. Wyświetlało się 100% a przy kolejnym uruchomieniu gry - 99%.
_________________
 
 
Tumberski 
Nowicjusz



Joined: 04 Mar 2014
Posts: 25
Location: Wioska
Posted: 10-05-2014, 11:11   

Sprawdź bunkier na ścianie klifu, dojdziesz tam tylko z plaży wraków :D
Aczkolwiek nie Ty jedna doświadczyłaś takiego zjawiska, po prostu bug i nic nie poradzisz :)
"Uważaj tam na siebie... powodzenia" :P
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 10-05-2014, 14:34   

no nie wiem, we wszystkich lokacjach mam na 100% więc zdziwiłam się, że po zakończeniu gry pisało mi "Gratulacje! Ukończyłeś grę w 98%" ;(
 
 
WitassatiW 
Nowicjusz


Joined: 11 Jun 2014
Posts: 1
Posted: 11-06-2014, 21:12   

Siema,
chciałem przejść grę na 100% ale chyba nie będzie mi dane jeśli nie pomożecie. Mam aktualnie na 99% i pozbierałem wszytko co się dało.

Brakuje mi wyłącznie dokumentu nr 4 z bunkru na klifie. Dostaje się go niby automatycznie, ale mnie gra olała :/ nie ma nawet na stoliku na którym pokazują niektóre zdjęcia :/

"Cliffside Bunker Document 4 is automatically earned when Lara uses the Rope Ascender to exit the bunker…" - chyba że źle to rozumiem :/
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-06-2014, 21:40   

Lara faktycznie sama podnosi dokument w czasie scenki. Jesteś pewien, że to właśnie jego brakuje?

W razie czego sprawdź jeszcze resztę miejsc:
http://www.laracroft.pl/tr9/solution4.html#01
_________________
 
 
madi.81 
Nowicjusz


Joined: 02 Aug 2014
Posts: 6
Posted: 17-08-2014, 10:26   

Wiem że to nie odpowiedni temat ale innego nie mogę znaleźć. Jak się połączyć ze Steam przez hotspot? Mam połączenie w McD i pisze że nie ma połączenia a przeglądarka działa.
 
 
darsyp 
Nowicjusz


Joined: 29 Aug 2014
Posts: 2
Posted: 29-08-2014, 14:45   

Hej!
Czy ktoś mógłby coś poradzić. Jestem obecnie w ktorejś z pierwszych misji, musze się dostać do nadajnika radiowego na szczycie gory. Po drodze jest walący się moc. Probowąłem już chyba 200 razy, i nie mogę go przeskoczyć i zaczepić się o ściane naprzeciwko. Jak to przejść...?

Dzięki z góry,

D.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 29-08-2014, 20:18   

Tam chyba po prostu spadając musisz wbić czekan w skałę.
_________________
 
 
darsyp 
Nowicjusz


Joined: 29 Aug 2014
Posts: 2
Posted: 31-08-2014, 11:20   

No wiem. Chodzi o to, że nie jestem w stanie tego zrobić. MOgę skoczyć, ale nie mogę wyjąć czekana. Próbowałem setki razy i nic, nawet przypisywałem inne klawisze do skoku i interakcji. I wciąż nie mogę wbić się w tą ścianę. Lara wyskakuje z mostu i spada w przepaść.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo