FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Fabuła TR8
Author Message
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 09-07-2008, 00:12   

Kiba wrote:
Chociaż to nie musi się koniecznie rozstrzygać w TRU, może mogłoby być tak że Lara wie już jak dostać się do Avalonu po TRU a w następnej będziemy podróżować po Avalonie w poszukiwaniu matki. A potem Się okaże że np. Że będątak jacyś strażnicy którzy będą pilnować Avalonu, i Lara będzie musiała walczyć! Taka fabuła jest idealna!!!

To byloby najgorsze rozwiazanie z mozliwych!!! Bez przesady niech oni juz zakoncza ten watek (wedlug mnie bardzo fajny) w TRU i niech napisza nowy, lepszy, ciekawszy. Moze sie nawet ciagnac przez 2 czesci, bo jak zagra sie w 1 to zawsze pozostaje niedosyt z niedokonczonej czesci i chce sie zagrac w 2. Wedlug mnie tworcy gry w legendzie swietnie wykorzystali ten chwyt (typowo reklamowy) aby gracz chcial poznac dalsze losy i kupil kolejna czesc. Ja lubie takie oczekiwanie, z niecierpliwoscia, jak na Boze Narodzenie! A w tym roku pod choinka na pewno zagosci u mnie nowiutki Tomb Raider Underworld (o ile nie kupie go juz wczesniej :P :P :P )
:pozdro:
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 09-07-2008, 00:28   

Przypominam, że ten temat służy spekulacjom na temat PRAWDOPODOBNEJ fabuły TR8, a nie na wrzucanie własnych imaginacji i wymysłów, które nie maja żadnego poparcia ani uargumentowania. Następne posty zaliczające sie pod kategorii "Wymyślona bzdura" zostaną ścięte (czy moja plastikową kosą czy czymkolwiek innym :p )
_________________
 
 
 
chryssalid 
Nowicjusz


Joined: 02 Aug 2008
Posts: 1
Posted: 02-08-2008, 22:34   

K@t wrote:
Kryształki nie mogły sobie nic "namieszać" bez zgody Eidosa, który ma główne prawa do historii i życiorysu Lary.

A nowa seria, to po prostu nieco inne, alternatywne spojrzenie na dotychczasową rzeczywistość TR. Core stworzyło pierwszych pięć gier, jako odrębne fabularnie twory. Kiedy w TR 4, 5 i 6 chcieli wszystko połączyć w całość, to zaczęły się schodki. W Chronicles starano się to niejako naprawić poprzez wprowadzenie do serii kilku nowych postaci, z kolei zaraz potem na arenę wychynął AoD, który z jednej strony był bezpośrednią kontynuacją TR4 i 5, ale z drugiej nie wyjaśniał absolutnie NIC i w dodatku nie za bardzo trzymał się kupy razem z zresztą części. Wiem, że zaraz Cez wyskoczy z argumentem książek, ale mimo wszystko gra to gra.

Jako, że AoD był klapą, to Eidos wykorzystał okazję i zlecił opracowanie nowej lini fabularnej, którą mieliśmy okazję "podziwiać" w Legend i Anniversary. Odstawiając na bok kwestie "fajności" tych historii (rzecz gustu) - póki co ich ujednolicanie idzie najzwyczajniej w świecie dobrze i na pewno TRL będzie miał więcej wspólnego z TRU, niż chociażby kiedyś TR1 z TR3 :p
Nie ma już żadnej potrzeby, żeby na siłę dopinać historie opowiedziane w nowych częściach, do tych z classiców, bo już owe classici w zestawieniu ze sobą nie zawsze trzymały się kupy i sensu.

Ja rozumiem, że komuś się nowa historia może nie podobać. Ba, sam za nią nie przepadam. Chodzi o to, że - z całym szacunkiem dla Core - dziwne jest wychwalanie pod niebiosa czegoś, co wcale na to nie zasługuje. Historie w pierwotnej trylogii były fajne, ale mimo wszystko dość płytkie i niekiedy absurdalne. Od TR4 zaczęto stawiać na epickość, ale nie pozbyto się w ten sposób nielogiczności czy licznych dziur.

W serii Crystalsów fabuły są mniej skomplikowane, ale za to bardziej spójne. Dobrze, czy źle - to każdy oceni sam. Ja tylko postuluję, żeby nie przeginać pały, bo stare TRy wcale nie był AŻ TAK genialne we wszystkich aspektach (a wjeżdżanie na siłę na nowe części tez już się nudne robi).

Tyle ode mnie, to nie temat na dywagacje o wyższości Classiców nad Anderlegędami.


Nie wiem czy odnośnie tego cytatu ktoś jeszcze dywagował, ale popieram - seria Crystal Dynamics jest całkiem inną historią, niż ta wydawana przez Core Design i tylko z uwagi na przywiązanie graczy do TR1 powstał TRA, bo równie dobrze mogłoby go tu nie być. Dla Crystal Dynamics postacie, które pojawiły się w TR2, TR3, TR4 i kolejnych nigdy nie istniały (do momentu, aż sami uznają, że można je wprowadzić), dlatego próba łączenia tych 2 serii to pomyłka.

Swoją drogą otwarte wątki TRA (po części powielone po TR1) stanowią wygodną furtkę do kontynuowania tematu Atlantydy. Zwróćcie też uwagę na niewyjaśnione okoliczności pojawienia się mieczy mających zdolność przenoszenia do Avalonu - czyż nie jest to przypadkiem kolejna zabawka Atlantów?
 
 
Hubert 
Student



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 32
Location: Połczyn Zdrój
Posted: 20-09-2008, 15:20   

Wiecie co a moim zdaniem to ten Thor ktorego posagi widzimy na wszystkich trailerach z underworlda to tak naprawde jeden z trojcy z anniversary. Pamietacie jak w TRA Lara znalazla 2 czesc scionu w Grecji?? Przed zebraniem go zajrzala do trumny w ktorej nie bylo ciala. moim zdaniem to wlasnie ten Thor powinien tam byc. Spojrzcie na filmiki w TRA w ktorych Lara widzi jak Natla zostaje zamioeniona w krysztal. Jeden z kolesi jest bardzo podobny do Thora z TRU. Ma nawet takie samo nakrycie glowy. Moim zdaniem to tutaj chodzi dalej o trojce. Moze Natla Lara i Amanda ?? :>
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 25-09-2008, 16:39   

Co do wybuchu Croft Manor, tak sobie myślę, że skoro Croft Manor wybucha pod koniec gry, to musi mieć to jakiś głębszy związek.

Jedna z moich teorii jest po prostu taka, że Lara musi zniszczyć młot, jednakże co do tego mam wątpliwości, ponieważ młot z pewnością nie zostałby zniszczony z byle wybuchu, a jeśli, to czemu w Croft Manor, a nie gdzieś na pustyni, czy innym odludziu?

Druga jest taka, że może aby się dostać do avalonu, czy co to tam miało być, Lara musi zniszczyć wszystko co posiada, wszystko, co łączy ją z tym światem? A z tego by wynikało, że Zip do Lary strzelał, ponieważ nie chciał stracić jedynego miejsca, gdzie mieszkał.

To tylko takie teorie, nie zdziwiłbym się, gdyby były błędne.
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 25-09-2008, 16:50   

pmkkoch wrote:
Zip do Lary strzelał, ponieważ nie chciał stracić jedynego miejsca, gdzie mieszkał.

Troche niewiarygodne i smieszne ; )
Raczej strzelil do niej, bo moze Lara stanela na sciezce zla ? :>
Albo jest tak opentana dazeniem do swojego celu, opentana przez Avalon,ze zatarla granice pomiedzy dobrem a zlem ? Zapomniala, ku jakiej idei sie kierowala ? :croft:
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 25-09-2008, 17:05   

Quote:
Troche niewiarygodne i smieszne ; )

Nie jestem pewny, czy na pewno, ale niegdyś słyszałem, że Lara wyciągnęła Zipa z więzienia, by jej pomógł, ale nie mam pewności, bo to bardziej mi psuje na motyw z TRM2 :p

Poza tym Zip i Alister siedzą 24h na dobę w posiadłości Lary, więc czemu by nie mogło się okazać, że mieszkają wraz z nią? :p
 
 
Vaughn 
Praktykant


Joined: 23 Aug 2008
Posts: 103
Posted: 25-09-2008, 19:39   

Cześć.Słuchajcie przeczytałem tą zapowiedź i myślę że [spoiler:7cfa157400]jeśli na początku dom Lary został wysadzony to później zostanie obudowany bo w tej liście cutscenek z gry którą znalazłem jest skrót MAN-a co to może znaczyć jak nie Croft Manor.Pewnie gdy Lara była na wyprawach na Morzu Śródziemnym i w Tajlandii odbuwano go.[/spoiler:7cfa157400]
 
 
PaweŁIndyK 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 738
Posted: 25-09-2008, 19:44   

Myślę, że:

[spoiler:0d0882d9c5]
Vaughn wrote:
jeśli na początku dom Lary został wysadzony to później zostanie obudowany bo w tej liście cutscenek z gry którą znalazłem jest skrót MAN-a co to może znaczyć jak nie Croft Manor.Pewnie gdy Lara była na wyprawach na Morzu Śródziemnym i w Tajlandii odbuwano go.


Tak! W kilka dni :D [/spoiler:0d0882d9c5]
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 25-09-2008, 20:46   

Po co dajecie posty w spoilerach, skoro to jest temat o fabule TR8, gdzie się głównie spoileruje? =O

Tak czy siak, ktoś może wie, co z Kurtisem i Wernerem, którzy gdzieś byli zapowiadani? Mają się pojawić? Wiadomo coś o tym? =O
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 25-09-2008, 20:55   

pmkkoch wrote:
Po co dajecie posty w spoilerach, skoro to jest temat o fabule TR8, gdzie się głównie spoileruje? =O

A jak Ci powiem, że w najnowszym skanie jest napisane, iż Lara ginie na koniec gry, która jest ostatnią w serii, to się ucieszysz?

pmkkoch wrote:
Tak czy siak, ktoś może wie, co z Kurtisem i Wernerem, którzy gdzieś byli zapowiadani? Mają się pojawić? Wiadomo coś o tym? =O

W artykule pojawili się jako osoby, które miały najmniejsze szanse na powrót do gry.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 25-09-2008, 21:09   

Quote:
A jak Ci powiem, że w najnowszym skanie jest napisane, iż Lara ginie na koniec gry, która jest ostatnią w serii, to się ucieszysz?

I tak bym się prędzej czy później dowiedział. XD Mi to by nie robiło różnicy, ale cóż, dziwny jestem.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 25-09-2008, 21:24   

Quote:
I tak bym się prędzej czy później dowiedział. XD Mi to by nie robiło różnicy, ale cóż, dziwny jestem.

Właśnie. Poza tym, na forum sam nie jesteś i powinieneś uszanować tych, którzy nie chcą znać przebiegu rozgrywki, zanim otrzymają możliwość zagrania w grę. Zamykam off-top.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 25-09-2008, 23:27   

Jak pisza w zapowiedzi: [spoiler:a8552956b8]"Fabuła rozpoczyna się intrygującą cutscenką, w której widać jak Croft Manor jest trawiony przez ogień, a potem natychmiastowo przechodzi się do etapu, który właściwie jest wstępnym mini-poziomem tłumaczącym rozgrywkę. W nim musisz wydostać Larę z jej płonącego domu." Jednak Chatka bedzie plonac na poczatku ![/spoiler:a8552956b8]


[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 26-09-2008, 13:02 ]
Kur**, możesz zaznaczać spoilery?
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 26-09-2008, 09:55   

To może się trzymać kupy. Któryś z adminów bodajże napisał, że to niemożliwe, aby ogień tak szybko się rozprzestrzeniał, od razu po wybuchu. Także Lara w domu podkłada ładunek, ucieka z domu i wysadza go. To jako tako ma sens.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 26-09-2008, 12:19 ]
to byłem ja! (chyba :p ) :jumper:
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 26-09-2008, 14:42   

a nie dalem ? (chyba mi sie zapomnialo)
Badz co badz - umiescilem tutaj tylko fragment zapowedzi, ktora pojawila sie na glownej :wotr: .

Cos mi mowi, ze Lara sama nie wysadzi swojego domu . Tak, wiem - na trailerze bylo...wiemy co. Ale ja czuje no tak...Ktos jej musi w tym "pomoc" .
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 26-09-2008, 14:54   

Tak czy siak skoro Croft Manor się jara, to czemu Lara miała by go jeszcze wysadzić? :gupek:
To się nie trzyma kupy. ouroboros, może masz rację, to jakoś wyjątkowo podejrzanie wygląda, poza tym Lara na filmiku wg. niektórych:
1. Ma dziwny uśmieszek
2. Ma naszyjnik oO"

Jeśli by uwzględnić możliwość posiadania tego całego naszyjnika, to gdyby to mógł być ten, który miała Amanda w TRL, to możliwe by było, że w jakiś sposób potrafiła by zmieniać postać, a to by wyjaśniało wysadzenie domu i ten uśmiech.

Z jednej strony niewiarygodne... Z drugiej... :>

Aczkolwiek to tylko przypuszczenia, poza tym podobno naszyjnik to tylko wymysł.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 26-09-2008, 16:04   

ouroboros wrote:
a nie dalem ? (chyba mi sie zapomnialo)
Badz co badz - umiescilem tutaj tylko fragment zapowedzi, ktora pojawila sie na glownej WoTR

Nie zamieściłeś spoilera, musiałem ja to zrobić. Poza tym, umieściłeś fragment, który opisuje jak będzie wyglądał pierwszy level (tutorial), co i tak jest już spoilerem. Także prosiłbym, aby pamiętać o używaniu funkcji [spoiler].
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-09-2008, 16:25   

Chcialbym PRZYPOMNIEĆ, że zgodnie z punktem I.10 Regulaminu WoTR:

Quote:
10 - Wypowiedzi Użytkownika powinny być sensowne, nie za krótkie i zgodne z netykietą. Wypowiedzi kilkuwyrazowe, pisane z Caps Lockiem, o niskim poziomie intelektualnym, bez głębszej treści, z nieoznaczonym spoilerem (czyli zdradzenie zakończenia utworu), a także z treścią reklamową czy spamem, będą usuwane. Bezmyślne "nabijanie" postów w celu dojścia do kolejnej rangi będzie karane.


nieoznaczone spoilery sa zabronione :p W przypadku drastycznego spoilera, osobniki, ktore zapomna o ukryciu takiej tresci, zostana nagrodzone warnem :p

Tak tylko przypominam, bo coraz blizej do premiery i coraz wiecej informacji na temat fabuły. Fabuły, ktorą gracze chcą zazwyczaj SAMI odkryć GRAJĄC, a nie czytając na forum.
_________________
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 26-09-2008, 19:58   

pmkkoch wrote:
Tak czy siak skoro Croft Manor się jara, to czemu Lara miała by go jeszcze wysadzić? :gupek:


Bo możliwe jest, że zwykły pożar nie zniszczy wszystkich śladów (nie pytać po czym, nie mam pojęcia).

pmkkoch wrote:

1. Ma dziwny uśmieszek


Jak dla mnie to po prostu grymas twarzy charakterystyczny dla Lary.

pmkkoch wrote:

2. Ma naszyjnik oO"
Jeśli by uwzględnić możliwość posiadania tego całego naszyjnika, to gdyby to mógł być ten, który miała Amanda w TRL, to możliwe by było, że w jakiś sposób potrafiła by zmieniać postać, a to by wyjaśniało wysadzenie domu i ten uśmiech.


To już przerabialiśmy, tam nic nie ma. Poza tym na powrót wątka Amandy szanse są małe, w przeciwieństwie do Natli ani nie ma o niej mowy na trailerze, ani...

[spoiler:bbf4dc422e] w liście cutscenek, która wyciekła. [/spoiler:bbf4dc422e]

ouroboros wrote:
Cos mi mowi, ze Lara sama nie wysadzi swojego domu . Tak, wiem - na trailerze bylo...wiemy co. Ale ja czuje no tak...Ktos jej musi w tym "pomoc" .


Załóżmy, że Lara chciała aby uważano, że zginęła. Jedynym skutecznym rozwiązaniem byłoby wysadzenie i tak palącego się już domu.
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 27-09-2008, 02:11   

:fire: Pozar...to malo prawdopodobne .Nie sadze,by pozar byl pretekstem do wysadzenia "Manor'u".
Nie zapominajmy o tym, by uznac kogos za martwego, trzeba odznalezc cialo .
Pozar, pozarem...ale cos mnie sie wydaje, ze Lara(raczej jej tworcy) nie chce, by znano ja za zaginiona . Juz w serii TR przerabiane bylo "zaginiecie" badz calkowite znikniecie Lary, co jak wiadomo - nie wyszlo za dobrze i na dobre .
Usmieszek...Lara zawsze smieje sie w taki wyszukany sposob :)
A na trailerze, na ktorym wysadza swoja posiadlosc, jej usmiech jest przepelniony smutkiem i zalem, niz sarkastycznym usmieszkiem, znanym nam od lat...
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 27-09-2008, 10:11   

Ja tam nie widzę ani smutku, ani żalu.
Ja tylko widzę chamski uśmieszek(jej oczy nie wskazują na jakikolwiek objaw smutku) na twarzyczce Lary. Sądzę, że Lauren ma rację, Lara przeważnie się uśmiecha w chwili "tryumfu", a gdyby chciała, by ludzie uważali, że zaginęła, to pewnie uznała wybuch Croft Manor za całkiem niezły pretekst. :)

Czyli: Lara się cieszy z wysadzenia domu, ponieważ dzięki temu wszyscy będą myśleć, że nie żyje.

Kolejna ciekawostka. Skoro Rutland i Amanda znowu się pojawiają, to może Lara wysadza swój dom i udaje, że nie żyje w obawie o to, że mogli by ją śledzić? =O
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 27-09-2008, 16:17   

[spoiler:de796b2d35]

pmkkoch wrote:
uznała wybuch Croft Manor za całkiem niezły pretekst. :)


No tak..ale skad ten wybuch ? Raczej nie zostawila zapalonego papierosa w łóżku >P
Ktos musial pomoc szcesciu, i pozar/wybuch wywolac .
Mozna spekulowac na prawde bardzo dlugo, ale czy to, co nasze glowy wymysla bedzie...prawdziwe,badz chciaz bliskie prawdzie ?
Ja osobiscie uwazam, ze w wybuchu "Manoru" siedzi cos glebszego, co bedzie mialo dosc istotny wyplyw na rozgrywke . Nie sadze, by Lara sama "wybuchnela" swoj dom.
I wierze,ze podczas gry wrocimy do Croft Manor . Do jego ruin :>




[/spoiler:de796b2d35]

[ Komentarz dodany przez: e_g: 27-09-2008, 18:42 ]
[spoiler:de796b2d35]Twoje dołączone screeny są na 100% z CM,a jak widać Lara ma dość zrozpaczoną twarz i jest w ciężkiej sytuacji - wynika z tego, że nie wysadziła ona CM z premedytacją od razu[/spoiler:de796b2d35]
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
kondzio109 
Praktykant



Joined: 06 Jan 2008
Posts: 113
Posted: 27-09-2008, 19:09   

Nie jestem pewien , ale może motyw wybuchającego domu , to jakaś zemsta powrót , i wezwanie lary do Avalonu ? A powrót do domu ... możę jakieś Flash backi ? ;) Lara na skreenach jest raczej smutna , nie widzę tam chamskiego uśmieszku ;) Ps . Co ona ma w ręce ??
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 27-09-2008, 20:59   

kondzio109 wrote:
Lara na skreenach jest raczej smutna , nie widzę tam chamskiego uśmieszku

pmkkoch chodzilo hyba o ten filmik w którym Lara wysadza Croft Manor :)
kondzio109 wrote:
Ps . Co ona ma w ręce ??

To tylko tak wyszlo jak by trzymala w rece linke magnetyczna :hehe:
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo