FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Rayman
Author Message
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 08-04-2008, 22:18   Rayman

Jako, że nie ma tematu o Raymanie postanowiłem go założyć. Pewnie wiecie, że Rayman to bardziej gra dla dzieci. Ja też tak uważam. Ale moim zdaniem mimo pozornej łatwości gra wydaje się być dosyć trudna i sam miałem czasem problemu z przejściem jakiegoś bossa czy czegoś w tym stylu. Ale wracając do Raymana. Jest to dziwny stworek, który nie ma szyi, kolan, ramion (ale to już pewnie wiecie). To tak w skrócie. Napiszcie co sądzicie o tej grze. Tylko błagam, nie piszcie : Jezu w co ty grasz co to jest ?
Czy czegoś w tym stylu. A korzystając z okazji to chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc. Wiecie może jak odpalić Raymana 2 :The Great Escape na XP ? Bo szukam na google i nic nie mogę specjalnego znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc.

:pozdro: :wotr:
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 09-04-2008, 17:31   

A próbowałeś coś robić w właściwościach? Możesz spróbować uruchomić w zgodności z Windows np.98.Spróbuj...

Co do tematu - Cztery lata temu najbardziej podobał mi się Rayman 3 Hoodlum Havoc.Ale już w to nie gram...
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 09-04-2008, 20:47   

Rayman... najbardziej przekonała mnie dwojka,grałem w niąz kilkanaście razy! Lecz kiedy kupiłem z ciekawości gazete gdzie była trojka zaskoczyła mnie!!! Fabuła niczego sobie.Tylko sterowanie w 3 jest dość skomplikowane,szczegolnie chodzenie i strzelanie!

Lecz najgorsze są te zasrane puszki :D
 
 
 
Moniaa_ 
Student



Joined: 27 Apr 2008
Posts: 38
Location: Polish World xD
Posted: 09-05-2008, 18:00   

Darkness wrote:
A korzystając z okazji to chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc. Wiecie może jak odpalić Raymana 2 :The Great Escape na XP ? Bo szukam na google i nic nie mogę specjalnego znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc.


Wiesz mój brat ma tą grę gramy na Xp. Żaden program ani nic nie jest potrzebne. Po prostu biorę setup gry wciskam instaluj zainstaluje się a potem graj. I chodzi.
_________________
+Seeing in present is believe+
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 20-06-2008, 14:56   

Jak miałam 8 lat grałam sobie w Raymanka :D Nie pamiętam w którą część, ale bardzo lubiłam moment, gdzie walczy się z czarownicą... Ale gry całej nie przeszłam... :O
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
sphinx123 
Nowicjusz


Joined: 15 Jun 2008
Posts: 28
Location: Bydgoszcz
Posted: 23-06-2008, 11:18   

W "dwójkę" grałem sporo, fajna gra, lokacje, postaci, w ogóle cud-miód. "Trójkę" przeszedłem bez problemu, za prosta, chociaż też fajna. "Jedynka" ssała...
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 10-08-2008, 23:30   

Ja swego czasu grałem w trójeczkę i powiem, że jest jedna z najlepszych gier, w jakie grałem!!! Wszystko jest zrobione z poczuciem humoru, a grywalność wymiata. Jedyny zarzut- ostatni boss jest trochę za trudny, i może sprawić nieco problemu, szczególnie milusińskim, a przecież do nich (głównie) jest adresowana gra.
 
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 01-11-2008, 16:24   

Niko47 wrote:
Ja swego czasu grałem w trójeczkę i powiem, że jest jedna z najlepszych gier, w jakie grałem!!! Wszystko jest zrobione z poczuciem humoru, a grywalność wymiata.


Po dłuższym zastanowieniu też tak myślę. Wyżej od Raymana są dla mnie tylko Anniversary, (nie wiem jak Legend dopiero się ściąga :) ), Crashday i European Street Racing. Na upartego to jeszcze Kangurek Kao 2 (trójka za trudna, nie mogę jej przejść ;( ) Gdybym miała taką możliwość chętnie bym zagrała jeszcze raz. :mrgreen2:
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 19-08-2010, 01:07   

Odkurzam...
W moim przypadku pierwszy kontakt z Ray'em miał akurat miejsce podczas poznawania części pierwszej. Cóż mogę rzec... Bardzo dobrze się gra, mimo archaicznego stylu, poziomy są miłe, fajne, choć niektóre diablo trudne (w szczególności, gdy nie jest się w posiadaniu mocy latania). Przechodziłem długo, bo ponad rok (grałem z odstępami dwu/trzytygodniowymi). Potem poszła dwójka. I to było coś! Przeniesienie w 3D dało dużo nowych możliwości tej produkcji. Zagrywałem się w nią przez kilka długich miesięcy, by w końcu odpalić trójkę i... odbić się od niej z powodu 'priekrasnego' sterowania. Pada akurat w domu nie mam, a nie widzi mi się używać palców u nóg do gry. R3 leży więc odłogiem na dysku C: i czeka na lepsze czasy. Lecz chyba - ze względu na mojego lenia - nigdy się ich nie doczeka.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 19-08-2010, 15:41   

A ja bym absolutnie nie powiedział, że sterowanie w trójce jest trudne. Po prostu trzeba się do niego przyzwyczaić, nauczyć i grać. IMO tę grę można przejść bez problemu, korzystając z klawiatury i myszki. I powiem jeszcze, że naprawdę warto się przemóc, bo niektóre poziomy są istotnie wspaniałe! :)

W dwójkę miałem okazję grać bardzo dawno, jeszcze na Windowsie 98 i starym kompie. Na moim obecnym i 64-bitowej Viście nie chce się uruchomić a chętnie przypomniałbym sobie dawne czasy... :(
_________________
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 17-06-2012, 00:29   

Odświeżam, bo... jak nikt nie mógł nie napisać czegokolwiek o Rayman Origins?...

Tożto klasa sama w sobie. W skrócie - RO to pierwsza po serii z kórlikami produkcja, w której główne skrzypce znów odgrywa Rayman i jego spółka. W dodatku, jest to także pierwsza gra, która - wzorem najstarszej części - jest staromodna platformówką w dwuwymiarze. Nie znaczy to jednak, że jest trywialna - po zapoznaniu się z nią, nie mogłem odlepić się od komputera przez dobre dwa tygodnie (a i tak do 100% mi ciągle czegoś brakuje ;p ). Jest długa, bardzo urozmaicona, ujmująca pod względem oprawy i - co może niektórych zachęcić - diabelnie trudna. :P Zdecydowanie, pozycja godna polecenia.

Ktos chętny do co-opa? ;]
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-06-2012, 00:52   

Grałem nieco, ale nie u siebie. Bardzo mi sie podobalo i moze w koncu kupie te gre :D Pozytywnie działa jak Little Big Planet - poprawia humor, jest po prostu urocza ta gra, a grafika przepiekna :)
_________________
 
 
Vujek1991 
Student



Joined: 30 Mar 2012
Posts: 56
Posted: 17-06-2012, 01:29   

Tambylec wrote:
Ktos chętny do co-opa? ;]


Oglądałem let's playa u Kiny - wygląda zachęcająco :) Niestety nie jestem obecnie dość bogaty, żeby zakupić tą grę, ale może za tydzień, dwa... :)
_________________
Tomb Raider - Videosolucja - komentuj, oceniaj, subskrybuj!
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 17-06-2012, 12:46   

Posiadam, grałem (głównie w 2 osoby), za pierwszym razem beka była niesamowita :D Animacje i muzyka po prostu powodowały u nas skurcze mięśni brzucha ;) Niestety tak jak pisze Tambylec gra w końcowych etapach robi się ekstremalnie trudna, jest pewien skok bo do pewnego momentu idzie wszystko jak po maśle i nagle - bach, trzeba męczyć się z poziomami nawet kilkakrotnie. Ta gra ma jeden wielki minus - szybko się nudzi, już po tygodniu nie chce się do niej wracać, nie ma w niej nic co mogło by zatrzymać na dłużej...
_________________
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 19-06-2012, 13:09   

Również mogę ogromnie polecić Raymana Origins - gdyby nie to, ze w 2011 dostaliśmy Uncharted 3, byłaby to dla mnie najlepsza gra ubiegłego roku. Jeśli chodzi o grywalność to wszystko jest po prostu perfekcyjne :) Plus najładniejsza grafika 2D w historii gier.

Nie zgodzę się tylko z tym, że gra jest trudna. Owszem - DA SIĘ zginąć, co w grach nie zdarza się często. Średnio raz w roku pojawia się tytuł, w którym można w ogóle umrzeć ( sytuacja, gdy ustawiony co 2 metry checkpoint cofa nas 5 kroków wstecz, to wg mnie żadna "śmierć"). Także jeśli porównanamy to z tytułami w których gra przechodzi się sama - typu Uncharted, Tomb Raidery od Crystalsów, czy Asasyn, to może i jest "ciężko". Przy klasycznych platformerach pokroju Mario Brosa, czy nawet Jaka i Daxtera - Origins to średnie wyzwanie.

W każdym razie dla mnie poziom trudności Raymana to ogromny plus i w ogólnym rozrachunku nie wyobrażam sobie, ze można ten tytuł ocenić na coś innego niż 10/10.
_________________
 
 
 
Vujek1991 
Student



Joined: 30 Mar 2012
Posts: 56
Posted: 19-06-2012, 21:42   

Jest opcja gry w multiplayera online?
_________________
Tomb Raider - Videosolucja - komentuj, oceniaj, subskrybuj!
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 21-06-2012, 07:14   

Niestety tylko lokalny coop, ale online będzie w dwójce (Legends) ;) Od siebie mogę dodać, że to nie przeszkadza, bo i tak najlepiej w to gra się w pojedynkę - ciężko ogarnąć wszystko (czasówki, zbieractwo) grając na 2p :D
_________________
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo