FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider - wrażenia z gry

Jak oceniasz Tomb Raidera?
10
47%
 47%  [ 59 ]
9
31%
 31%  [ 39 ]
8
10%
 10%  [ 13 ]
7
4%
 4%  [ 5 ]
6
3%
 3%  [ 4 ]
5
0%
 0%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
1%
 1%  [ 2 ]
Voted : 124
Total Votes: 124

Author Message
Primo3001 
Student



Joined: 20 Oct 2016
Posts: 47
Location: Bydgoszcz
Posted: 11-02-2017, 23:18   

Ja gdy przechodziłem Tomb Raidera z 2013, to było kilka niedociągnięć i ostatecznie przeszedłem ją w dłuższym niż Ty czasie. Za to Rise of the Tomb Raider... Jeśli jeszcze w to nie grałeś, a podobało Ci się TR2013, to myślę, że może Ci się spodobać jeszcze bardziej. Grając w ROTTR bawiłem się bardzo, bardzo dobrze. Jak gdzieś już wspomniałem, dla mnie jest to gra 10/10, jedyną poważniejszą wadą jest to, że jest dość krótka (ale wcale nie aż tak bardzo!). Życzę powodzenia w ROTTR :D
 
 
yahoo 
Student



Joined: 06 Dec 2008
Posts: 32
Posted: 15-06-2017, 17:14   

Ja opóźniony, nieopóźniony, ale trochę ponarzekam... Długo czasu zajęło mi żeby usiąść do nowego rebootu serii, już gry nie rajcują mnie tak jak kiedyś chyba:). Niestety już nie jest to samo, mówiąc szczerze w trylogie nową (L, A i U) grało mi się przyjemniej, bo pomimo odświeżenia serii czułem, że gram w starą dobrą Larę, czyli plansza z zagadkami -> filmik popychający fabułę -> plansza z zagadkami itd... Coś za co pokochałem całą serię znikło, czyli to jak będąc 8-letnim gówniarzem grając w TR2 jak utykałem na danej planszy na tydzień, bo nie miałem pojęcia co robić, tego już tu nie ma.

Jestem na bakier dosyć w nowymi grami, przestałem się tym interesować z 7-8 lat temu, wiec nie wiem - obecnie wszystkie gry tak wyglądają? To znaczy, że stały się interaktywnymi filmami? Nie ma tu chwili odetchnięcia ani tej statyki, cały czas coś się dzieje, niestety, to co się dzieje wymaga od gracza wciskania "W" lub innego klawisza. Nie powiem, grało się całkiem spoko i nie uważam godzin spędzonych przy TR'13 za stracony, ale cholera miałem nadzieję na powrót łamigłówek, które byłyby cięższe niż to co zaserwowali nam twórcy w Legendzie czy Underworldzie, tymczasem dostaliśmy raczej prostą strzelankę, bardzo fajną po prawdzie, ale to nie ta stara kanciasta Lara. Można powiedzieć, że zwiedzanie grobowców to chyba miał być ukłon w stronę graczy, bo w każdym jest jakaś zagadka do rozwiązania, niby prosta, ale chyba te grobowce wspominam najlepiej.

Plus ze względu oczywiście na grafikę, grę aktorską itd. wzrósł realizm, co przełożyło się na mimowolny uśmiech jak Lara znowu w cutscence gdzieś spadła, coś się jej wbiło czy co innego ją poturbowało. Serio, powinni to przerobić na memy, bo po kilku takich upadkach i jej jękach to już było śmieszne i nie wiem jak miało klimat budować

W następną część i tak zagram:D
_________________
Chudy Rój!
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 16-06-2017, 05:29   

yahoo wrote:

Jestem na bakier dosyć w nowymi grami, przestałem się tym interesować z 7-8 lat temu, wiec nie wiem - obecnie wszystkie gry tak wyglądają? To znaczy, że stały się interaktywnymi filmami? Nie ma tu chwili odetchnięcia ani tej statyki, cały czas coś się dzieje, niestety, to co się dzieje wymaga od gracza wciskania "W" lub innego klawisza.


Nie wiem, czy to Cię pocieszy, czy zasmuci, ale tak - większość gier tak niestety wygląda. Może poza RPG i RTS, ale i tego nie jestem pewien. Tomb Raider i tak oferuje sporo swobody i "momentów wytchnienia", jak na tego typu tytuł. Trylogia Uncharted, dla przy przykładu, oferuje skrajnie korytarzową strukturę leveli. Dopiero w czwartej części zaszaleli w tej kwestii, stawiając na większe mapy.

Na powrót klasycznej formuły niestety nie ma szans, więc pozostaje albo wracać do pierwszych odsłon lub zacząć ogrywać customy :) :

http://trle.net/
_________________
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 10-03-2018, 12:42   

Bardzo fajna gra, dość słaby Tomb Raider. Fabuła jak dla mnie bardzo kiepsko napisana, ale to nigdy nie było mocną stroną TR (no może poza AOD, choć i tam była ona szyta grubymi nićmi), z tym że wcześniej nikt nie próbował dodawać na siłę głębi i kreować dramatów z udziałem postaci, które widzieliśmy na ekranie może ze 3 razy.
[spoiler:b7151c26a5]Najlepsze jednak jest to, że do umiejętności łowieckich dali całe drzewko z umiejętnościami, które chcąc nie chcąc trzeba wykupić, żeby popchnąć rozwój dalej. A w grze zabijamy 1 sarenkę i 3 wilki i to wtedy, gdy tych umiejętności nie mamy szans mieć... No i może jeszcze się gdzieś tam przewiną gdzieś jakiś niedźwiedź, ale już nie pamiętam.[/spoiler:b7151c26a5]
Duży plus to system walki. Generalnie stronię od takich atrakcji, a tutaj bardzo mi się spodobało i nawet zmieniłem poziom trudności z łatwego na normalny. :)

Ogólnie polecam.
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 26-03-2018, 16:36   

Niestety nowe części TR z 2013 i 2016 mimo, że są dobrymi grami akcji i dobrze się przy nich bawiłem to nie mają nawet startu, gdy je skonfrontuje z najlepszymi klasycznymi odsłonami TR 1,2,3,4.

Nowe TR przegrywają z TR 1-4 w ważnych aspektach:
-projekt lokacji
-zagadki
-elementy zręcznościowe
-poziom trudności
-miodność gry, klimat, fun i to coś

Dla mnie sprawa wygląda tak:
TR 1 - 10+
TR 2 - 10+
TR 3 - 9+
TR 4 - 8,5
TR 5 - 7
TR 6 - 6
TR Legend - 8
TR Anniversary - 8,5 (dużo bardziej wolę oryginalny TR 1)
TRUnderworld - 8
TR 2013 - 9 (za mało Tomb raidera w tomb raiderze)
ROTR 2016 - 8,5
 
 
Soyokaze 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2018
Posts: 7
Posted: 26-02-2019, 17:56   

Początek reebota przechodziłem z dwa razy i ten drugi był z Humbla w promocji. Jakoś mnie nie zachwycił ten tytuł i nie nastawiałem się na niego, że go chcę. Czytałem nowinki, zapewnienia twórców co ma w nim być, ale wychodziłem z założenia, że spróbuje pograć, niż kupować. Tym bardziej, że stoję teraz na bakier ze Steam i żadnej gry już nie kupuję na tą platformę, przenoszę się na GoG.

Moja ocena i może narzekactwo, będzie już po ponownym przejściu. Przy pierwszym szedłem Larą do przodu, bo nowość, fabuła, trzeba poznać itd. Przy ponownym przejściu, by mieć osiągnięcia jakieś itd oznaczone na steam mój fun opadł bardzo nisko.

1 Fabuła i postacie drugoplanowe. Przez połowę gry skupiamy się na marnym survivalu i szukaniu paczki przyjaciół Lary, którzy są mdli, nudni i mało ciekawi. W ogóle nie utożsamiałem się z nimi, za okularnikiem nie płakałem, a to jedną to bym udusił lub skręcił kark, bo mnie irytowała. Jedynie ta azjatka jeszcze spoko. Dopiero pod koniec już, gdy cicho przekradamy się nad głowami Samurajów, zaczyna robić się ciekawie.

2 Eksploracja i rozgrywka. Przy drugim podejściu, skakanie staje się nudne. Lokacje w ogóle jakby z D**y wzięte :p Bez ładu i składu. Tłumaczone to tym, że ta Himiko tak działa i jej magia. Słabe to, że mamy na wyspie śmietnik z różnych okresów, bez żadnego charakteru itd. A same lokacje sztucznie stworzone do skakania,. Masa elementów QTE, ucieczek i rozpadania się wszystkiego. Nwm kto to projektował i reżyserował ale przy ponownym przechodzeniu zaczynało to nużyć.

Oprócz tego skakanie jest proste, oznaczone są wszystkie miejsca plus trzeba specjalnie wracać by mieć te 100% Gdzie tu fun z samej eksploracji i badania? Ten rozwój RPG i zdobywanie nowych umiejętności... Tragedia... Jeszcze to strzelanie i schemat... Skakanie, strzelanie, skakanie, strzelanie, strzelanie, ucieczka, sekwencje, skakanie i tak koło macieju. W starych mieliśmy chwile odpoczynku a same skakania były przyjemnością, no i pięknie komponowały się w architekturę lokacji. Nie było chwili wątpienia, że te miejsca są na siłę wciśnięte. Tutaj to takie klocki z lego nie pasujące do siebie.

3 Mało grobowców i masę pierdół by mieć te 100%. W ogóle mnie guzik obchodziło to co zawierało to wszystko a jedynie by procenty szły do góry. Dziś te gry tak się spłyciły pod kątem rozgrywki, zabawy, że szok. Brak zagadek, bo te co są to lepiej przemilczeć.

Po pierwszym przejściu dawałem tej produkcji 7+ lub 8- naciągane /10
Po drugim (najlepiej przejść ponownie gry, czy sama gra cały czas będzie sprawiać fun) daje naciągane 6+/10
A jako osoba, która zakochała się w Anniversary i jest to miłość, jak róża z kolcami :mrgreen2: :mrgreen2: to dałbym tej części 5/10 :>

Tym bardziej, że ten Tomb to taki Assasins lub Far Cry. Z czego pierwszy tytuł lubię i to 2 część, a Far Cry nie znoszę i się dziwię co ludzi zachwyca w tej serii, która dla mnie jest nudna :P A reebot czerpiąc trochę z tego, też dla mnie stał się nudna serią.

Zacząłem po przejściu całego reebota od nowa Legend serię i.... :jumper: :jumper: i micha znów się cieszy :P
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo