FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR1 vs. Anniversary
Author Message
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 30-10-2007, 15:25   

zgadzam się z al-kahinat - jedynka miała ten swój niepowtarzalny klimat, który również towarzyszył mi w całej starej serii. TRA jest dobrą grą, powiem nawet, że bardzo dobrą, ale raczej trudno porównywać ją z TR1 mimo, że na jej podstawie był remake. Pomiędzy tymi grami jest po prostu ogroooomny skok technologiczny.
Obie gry mi się podobają, tylko każda na swój sposób :)
_________________

 
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 22-11-2007, 19:32   

Ja sądzę, że o wiele lepszy jest Tomb Raider Anniversary. Lepsza grafika, a o nowych umiejętnościach Lary to już nie mówię. A tak w o gule to powiedzmy sobie szczerze: W TRA też są błędy :-P
A tak w o gule to ciekawe czy zrobią dodatek do TRA, tak jak w "jedynce". Byłoby bardzo fajnie xD
Ale za to najbardziej różniącym te dwie gry elementem jest zdecydowanie widok wody. Woda w TR1 jest z "białymi kreskami", które można zrobić w paincie, a w Anniversary to poezja. Doskonałe efekty wody
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 23-11-2007, 15:21   

Lady Justine wrote:
A tak w o gule

A tak w ogóle, to zaglądaj czasami do słownika :P
Lady Justine wrote:
A tak w o gule to ciekawe czy zrobią dodatek do TRA, tak jak w "jedynce". Byłoby bardzo fajnie xD

Dodatku nie będzie (a przynajmniej się nie zapowiada), bo niewiele by to wniosło do samej gry, z resztą po co komu dodatek do Anniversary, który z resztą jest remakiem oryginalnej gry, a nie jego golda :)
Lady Justine wrote:
Ale za to najbardziej różniącym te dwie gry elementem jest zdecydowanie widok wody.

Jak tak mówisz, mi się wydaje, że to pod względem grafiki, to TRA jest całkowicie różne od TR1 :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
mari 
Podróżnik



Joined: 27 Mar 2007
Posts: 258
Location: Poznań
Posted: 23-11-2007, 15:33   

kluz_kaa wrote:
TRA jest całkowicie różne od TR1


Porównajcie sobie choćby 'starą' ; 'kanciatą' Larę z tą co jest w TRA. Cóżż......to jedna z największych różnic, mi się wydaje ;-)
_________________
"Bo życie jest jak pudełko czekoladek.
Nigdy nie wiesz, na co trafisz"
<3
 
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 23-11-2007, 15:35   

Taaaa.
Największa różnica:
TR1 rok wydania - 1996
TRA rok wydania - 2007
Tyle w temacie różnic w grafice. :roll:
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 21-12-2007, 18:41   

He, he kluz_kaa nie mogę edytować swoich postów, a w ogóle )napisałam dobrze :!!: :D ) to mi się tylko pomyliło :P

No, ale powiedzcie sami- sterowanie też się bardzo różni od TR!,a już akrobacje to dla TR1 normalnie czarna magia była ;)

[ Komentarz dodany przez: K@t: 21-12-2007, 18:45 ]
No i ?
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-12-2007, 18:46   

Największą różnicą jest to, że TR 1 to PRAWDZIWY Tomb Raider. I nic tego nie zmieni.
_________________
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 18-12-2008, 00:41   

Zgadzam sie z poprzednikiem,seria klasykow ma ten wspanialy klimat,tam nie chodzilo w takim duzym stopniu o grafike.
I tu chcialbym zadac pytanie do modow/adminow,bo pewnie sa oni bardziej poinformowani:
apropo remake'ow-czy powstana kolejne edycje tj.TR2,TR3 i tak dalej?
Anniversary oceniam bardzo dobrze i z przyjemnoscia zagralbym w odswiezona dwojke;moja najlepsza czesc :D
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 18-12-2008, 07:37   

Al Arab, nie było żadnych informacji na temat kolejnych remake'ów. Raczej nie masz na co liczyć gdyż Anniversary była po pierwsze prezentem na 10-tą rocznicę powstania Tomb Raidera; a po drugie Crystalsi przejęli serię gier aby uchronić ją od upadku po AOD i wątpliwe że zamiast tworzyć nowe gry odświeżaliby wciąż stare.
A po trzecie jak widać po TRU wszystkie trzy wydane przez Crystals gry tworzą całość w sensie fabularnym. W tej sytuacji wyraźnie widać że w tym wszystkim był większy cel. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 18-12-2008, 09:20   

Anniversary to naprawdę udany remake i jest niewątpliwie lepszy od jedynki. Nie, nie chodzi mi tu o grafikę, bo w 1996 roku była ona naprawdę świetna, ale najważniejsze jest tu sterowanie. W jedynce (jak zresztą we wszystkich klasycznych TR) jest ono niezbyt wygodne...
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 18-12-2008, 10:11   

x*kinga*x, no tak bo sterowanie najbardziej stanowi o grywalności. :nietak: No faktycznie w klasyczynych TR-ach było takie trudne sterowanie że szok. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i jesli się chce to da się radę.

I tylko na tej podstawie twierdzisz że TR1 jest gorszy niż TRA?? A grałaś chociaż w TR1? Bo mam wrażenie że nie wiesz o czym mówisz.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 18-12-2008, 17:31   

Ciężko to porównać, szczególnie komuś kto swoją styczność z TR zaczynał własnie od klasycznej jedynki i zapewne darzy grę ogromnym sentymentem.
Uważam że TRA jest dobrze zrobionym remakiem.

Mi w ogóle trudno jest porównywać klasyczne Tomb Raidery z tymi Crystalsowymi. I to są Tomby i to również, ale jakby troche inne.
K@t wrote:
Największą różnicą jest to, że TR 1 to PRAWDZIWY Tomb Raider. I nic tego nie zmieni.

I z tego właśnie powodu nie zgodzę z Tobą K@cie, bo dlaczego niby części z crystalsowej trylogii nie zasługują na miano prawdziwych TR? Wszystko się zmienia, gry się zmieniają i to jest dobrze, powinnismy to po prostu przyjąć.

Jedyne co warto powiedziec, a czego TRA nigdy mieć nie będzie to to, że TR1 był PIERWSZY i zapoczątkował coś naprawdę wielkiego.

Dla mnie ta dyskusja to wygląda tak jakby wasza babcia wam powiedziała, że wy wcale nie pierzecie, bo kiedys się prało w rzece po kolana w wodzie, a teraz tylko wrzuca się do pralki. Po prostu realia są inne. I tyle.
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 18-12-2008, 17:54   

Quote:
Ciężko to porównać, szczególnie komuś kto swoją styczność z TR zaczynał własnie od klasycznej jedynki i zapewne darzy grę ogromnym sentymentem.
Uważam że TRA jest dobrze zrobionym remakiem.

Wiadomo jak to jest z sentymentami. Ja rozumiem że jeden woli córkę drugi matkę. Ale jak dla mnie twierdzenie że coś jest lepsze niż inne tylko dlatego że sterowanie było inne.Przecież to śmieszne. To i tak samo niedorzeczny argument jak twierdzenie że TRA jest lepsze bo ma lepszą grafę.
Oceniajmy i porównajmy to co się da. Ale w zasadzie po co? skoro to dwie rózne odsłony choć z tą samą fabułą. :)

wiadomo że gry się zmieniają i Tomb Raider jest teraz taki a nie inny. Nie wrócą już czasy klasycznych TR-ów a jak ktoś tęskni do nich to są customy.
Ja nie skreśliłam TRL tylko dlatego ze miał inne sterowanie niż to co było wcześniej. Chciałam zagrać to i nauczyłam się nowego sterowania. dlatego to żaden argument że trudne to złe.

TRA oceniam dobrze i podoba mi się jako gra samodzielna jak i remake. Przez sentyment ale i dlatego ze jest dobrą grą. Żałuję że pewne levele zostały tak obciachane i uproszczone. Ale za to co innego jest rozbudowane.

ninti wrote:
Dla mnie ta dyskusja to wygląda tak jakby wasza babcia wam powiedziała, że wy wcale nie pierzecie, bo kiedys się prało w rzece po kolana w wodzie, a teraz tylko wrzuca się do pralki. Po prostu realia są inne. I tyle.

No argument nie do pobicia. :P Na szczęście jednak sporo osób jednak potrafi dostrzec prawdę i nie upiera się jak ta babcia przy staniu w rzece tylko docenia to co daje świat. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 19-01-2009, 14:46   

Asyenna wrote:
A grałaś chociaż w TR1?


Asyenna, przecież ja od jedynki zaczęłam całą swoją Tombraiderową przygodę.
Owszem, kiedy wyszedł Anniversary, po prostu bardziej mi przypasował, ze względu na sterowanie, grafikę, ale co w tym złego? Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ja mimo wszystko nie skreśliłam pierwszej części, nie mówię że ''teraz jedynka to już jest do du*y''. W końcu to ona wszystko zapoczątkowała. Jednakże remake spodobało mi się bardziej i nie zamierzam zmieniać zdania tylko dlatego bo komuś się coś nie podoba. I nie mam chyba więcej do powiedzenia na ten temat.
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Carolyn 
Student



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 30
Location: D. G.
Posted: 19-01-2009, 15:24   

Jak dla mnie Anniversary nie ma takiego klimatu jak TR1, on był pierwszym, klasycznym Tomb Raiderem. Chociaż Anniversary jest nie złe, lepsze od Legendy (jak dla mnie), ale tak jak napisała Ninti-po prostu realia są inne. :pozdro:
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-01-2009, 15:53   

x*kinga*x wrote:
Owszem, kiedy wyszedł Anniversary, po prostu bardziej mi przypasował, ze względu na sterowanie, grafikę, ale co w tym złego?

No, przecież ja to rozumiem. Nie trafiają do mnie poprostu suche kryteria oceny typu sterowanie lub grafika. To są rzeczy których moim zdaniem nie ma sensu porównywać gdyż z samego założenia są inne ze względu na czasy w których powstały. :)

Ja mimo że oceniam ogólnie dobrze TRA żałuję pewnych cięć levelowych i ograniczeń, które są w TRA.

I nie zamierzam nikogo przekonywać do wyższości TR1 nad TRA bo każdy ma swoje zdanie. Jednak czasem wypadałoby bardziej rozwinąć i uzasadnić swoje racje. Ok, to tyle z mojej strony.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Lolita 
Nowicjusz



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 18
Posted: 20-01-2009, 18:43   

Troszkę nie rozumiem jak można porównywać gry
wyprodukowane pomiędzy dużą luką czasową.

TR Anniversary jest na pewno wspaniałą i ładną
częścią.Ale jak na remake to .. no nie wiem jak
to by opisać:Pamiętacie przełom:Między AOD a
Legendą?Sądzę ,że tu już mogli się wysilić.Jednak
nie,to nie.Lubiłam te długie,smętne levele(The Lost Valley).
Może i niektórzy wolą TRA ale trzeba zauważyć
że TRA dostaliście w 2007 roku a TR1
w 1996 roku
A TR1 ma swój klimat i sądzę że gdyby się po
kolei przeszło gry zauważyłoby się,nie to co dotychczas:
-piękna grafika
-ładne stroje lary itd.
A rzeczy które czasami są niedostrzegane:
-fabuła
-postacie
-pomysły
To dla mnie oczywiste.
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 17-02-2009, 22:45   

10 lat różnicy , trochę trudno porównywać . TRA bardzo się różni od TR 1 . a TR 1 MIAŁ wspaniały klimat gdy się grało . Jeśli chodzi o TRA , też mi się podoba . W dwóch miejscach gra mi się nudziła , dlatego o wiele bardziej wolę TR 1 . :pozdro:
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 20-02-2009, 23:51   

Obie czesci tak samo dobre.Wazne jest pierwsze wrazenie,dopiero pozniej porownuje sie poszczegolne odslony.Wiele lat teemu grajac w jedynke bylem pod ogromnym wrazeniem.Zostalem pozytywnie uzalezniony i tak jest do dzisiaj.Remake natomiast nazwe :spoko: prawdziwa perelka.Ta sama historia,lecz skonstruowana w lekko zmienionych levelach+grafika+muzyka+klimat klasykow!Duzo dluuuzsza i o wiele trudniejsza od Legendy,a takze Underworld.Tutaj ekipa Crystalsow odwalila naprawde dobra robote!
Ohh-jak ten czas szybko leci ;(
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
czesio-5 
Nowicjusz



Joined: 01 Feb 2009
Posts: 20
Posted: 25-02-2009, 16:47   

Ja tam sie ciesze że ze stajni panów z Crystal Dynamics ( :P ) "wybiegło" coś takiego jak remake 1 części. Anniversary zwaliło mnie z nóg. Piękne efekty i ten wieeeelki wodospad w Zaginionej Dolinie - w TR1 mi tego zabrakło ;)

Tak jak ktoś już wspomniał - ciężko porównać. W TR1 i TRA najbardziej lubie Egipt - nawet nie wiem dlaczemu :D Postacie są po prostu superaście odnowione. Larson kiedyś był okropnie kanciasty a teraz prosze - pełna gładź ... tak samo jak i inni :jumper: Może teraz wyjdzie na to że sie chwalę, ale TRA przeszłam w 9 godzinek bez solucji ^^ Dla mnie to było łatwe - hop, półeczka, hop, półeczka, hop ... a, to niespodzianka - półeczka. Wogóle dobrze, że nie zmieniono fabuły. Co to by było jak T-Rex wiózł nas na swych plecach niczym różowy elf :??: :)

Oki, to tyle :pozdro:
 
 
queue 
Nowicjusz



Joined: 23 Feb 2009
Posts: 4
Location: z przed kompa.
Posted: 25-02-2009, 18:09   

czesio-5 wrote:
Larson kiedyś był okropnie kanciasty

No wiesz...trudno, żeby nie był. W sumie to każda gra musi mieć jakiś swój początek. Jakiś ten punkt zaczepienia, by później móc rozwijać grafikę,fabułe itp. Zresztą zgodzę sie z tym, że TR1 miał ten swój klimat. Ta właśnie 'kanciastość" była tego nieodzowną częścia. Wiadomo...postacie lepiej dopracowane w szczegółach podobają nam się bardziej, ale jest coś w tych starszych, gorszych graficznie cześciach ^^...ah..pamięta się gry z amigi..pamięta... :)
_________________
4.
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 13-11-2009, 22:11   

Lady Justine, widzę ze ty oceniasz te 2 gry tylko i wyłącznie na podstawie grafiki i ruchów lary co po prostu jest debilne, porównaj sobie możliwości graficzne z lat 90 a z dzisiejszych czasów... Tu nie ma porównania, wg mnie jedyne w czym tRa jest lepsze od 1 to chyba względem graficznym, no i jeszcze animacje.
Oczywiście że TR1 jest lepsze, ponieważ miał "to coś", swój wspanialy i niepowtarzalny klimat. Mimo kanciastej grafiki jest o wiele lepszy od TRA. Gdy gra się w TR1 czuć taki swój TR'owy klimat, który potrafili stworzyć tylko ludzie z Core Desing. Odosobnienie, główkowanie, przygoda, bieganie, uciekanie, strzelanie, szukanie i nasza stara dobra twarda Lara, nie dająca sobie w kasze dmuchać, zaradna, nie bojąca się zabić jakiegoś chłystka. W TRA Lara jest miękka pipa, że tak się wyrażę. Bo przepraszam bardzo ale co to ma być?! Bała się zabić Larsona! Po prostu żenua. Generalnie w TRA nie czuć dawnego klimatu, fakt jest odosobnienie są zagadki, pułapki, strzelanie, bieganie, uciekanie pod tym względem przebija Legende ale dziełom ludzi z Core nie dorasta do pięt. Gra nadal nie ma tego klimatu co dawne TR, który jak dla mnie tworzyła Lara tworzona wg wzorca Core, oprocz tego przygody, czasem bieganie bez broni i koniecznośc jej zdobycia, wydostawanie się z przeróżnych pułapek, zgniatjących ścian i sufitów, każdy wie jak to wyglądało wiec nie bd się rozwlekała . Ciężko to opisać czego mi brak ale prosto i krótko mówiąc ta gra nie ma charakteru.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 13-11-2009, 23:11 ]
Staraj się stosować akapity i przestań odpowiadać na posty sprzed dwóch lat.
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 24-06-2011, 11:45   

Dla mnie TR1 miało ten swój po prostu niepowtarzalny klimat, w ogóle od tej części wszystko się zaczęło... Ale TRA też ma swój urok, a z tym co Sas_ napisał o charakterze Lary nie do końca się zgadzam, bo ta "miękka" Lara wydaje mi się taka bardziej ludzka, bardziej realna, no nie wiem, jak to dokładnie wytłumaczyć. Według mnie Crystalsi zrobili dobry remake, ale TR1 na zawsze pozostanie niepowtarzalny i wyjątkowy... Chociaż Anniversary też ma w sobie to "coś". Wiem, że akurat grafika ma tu niewielkie znaczenie, ale te widoki z TRA są naprawdę cudowne, dzięki nim łatwiej mi się "wczuć" w klimat gry :tak: . Stary, "kanciasty" TR1 miał jednak wyraźniejszy klimat tej - że tak powiem - tajemnicy... No, trudno porównać. Powiem krótko - obie części są według mnie świetne :matrix:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Viekas 
Nowicjusz



Joined: 27 May 2011
Posts: 27
Posted: 24-06-2011, 19:43   

Zanim będzie można cokolwiek porównywać, miejcie na uwadze, że to tylko adaptacja do współczesnych czasów, dekadę w przód zmienia się świat diametralnie. :)
Poza tym, chcąc nie chcąc, nie dziwcie się, że TRA jest banalniejsze. Niestety społeczeństwo się cofa; gdyby wypuszczono na rynek mądrzejszą grę, konsument by się pogubił i łatwo zniechęcił. :p W końcu, gra jest nie tylko kierowana do fanów serii, bo większość tych pierwotnych fanów wyrosła, także, gra musi podejść też do gusta newbie.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 02-08-2011, 22:05   

GeBeT, no iście epokowe stwierdzenie. :nietak: Przecież TRA to remake TR1. To nie TR1 jest podobny do TRA a dokładnie odwrotnie. TRA to odświeżona wersja TR1. Są nie tylko ci sami bohaterowie ale i cała historia.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo