FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR - Ultimate edition, Lara Pack itp.
Author Message
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 26-04-2016, 14:46   

ramosek23 wrote:
to spróbuj może na innej lepszej jak masz jak podmienić i wtedy zobaczysz bo może być z tym problem

Taa, bo stare Tomby potrzebują minimum Geforce GTX 980, a Menkaure próbuje je na jakimś dziadostwie odpalić i się dziwi, że mu nie działa :roll:
_________________
 
 
 
kafik 
Nowicjusz


Joined: 20 Feb 2015
Posts: 6
Posted: 29-08-2016, 19:17   

Witam :-) jakiś czas temu zakupiłem paczkę TR ultimate edition :-) premium games. Pytania mam takie, bo szukam od paru dni, instaluję przeróżne dziwne programy z któych nic nie wynika :-) pierwsza sprawa - zaczynam od TR1 oczywiście, sprawa grafiki jak i czym ją poprawić, jeśli się da.Druga sprawa sterowanie padem, jak ustawić pada, bo jak na razie po uruchomieniu menu lata mi w kółko i nic nie mogę zrobić, pada mam jakiegoś do PC, analogowy. Trzecia sprawa, co należy do tego doinstalować aby to śmigało bez żadnych błędów, bo czytałęm,że są. System operacyjny to win7 (64) . Chciałbym sobie pograć więc proszę o pomoc.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-08-2016, 19:59   

Długo już nie włączałem TR1, ale z tego co pamiętam, to chyba trzeba było skorzystać z TR1 Advance Installer, by miec wygładzona grafikę >> http://www.tombraiderhub....nced-installer/

Co do pada, to kiedyś próbowałem z padem Xboxa 360 i zadziałało jedynie skorzystanie z programu Xpadder - emulatora, który emuluje klawiaturę i przypisuje padowi poszczególne przyciski klawiatury. Z tego co kojarzę, to bezpośrednio w samych klasycznych częściach nie da się dostosować współczesnego pada. Dopiero od TR Legend pady są w pełni kompatybilne.
_________________
 
 
Beata_Rzeska 
Nowicjusz



Joined: 03 Aug 2015
Posts: 2
Location: Warszawa
Posted: 15-10-2016, 15:50   

Hejka, nie wiem czy na dobrym forum pisze, ale chyba na dobrym xD . Mój problem rownież tyczy się z kolekcji Tomb Raider Ultimate Edition Premium Games a dokładniej części czwartej z serii Tomb Raider - The Last Revelation.

Otóż od samego początku odpalenia gry, w momencie kiedy zaczynam przygodę z Moim ulubieńcem i mistrzem nad mistrzami Wernerem Von Croyem ( :jumper: ) Lara dostaje ee.. bzika.. mam tutaj na mysli sterowanie Larą.. potrafi kręcić się dookoła własnej osi, zatrzymać się i nie ruszać, czasem się blokuje i stoi w miejscu i są też momenty ( przynajmniej takie odnoszę wrażenie ), że klawiatura na jakiś czas przestaje reagować, nie trwa to długo bo parę sekund, ale jest to dosyć upierdliwe i psuje cała gre.

Przeglądałam troszkę postów i było o tym pisane jednak nigdzie nie znalazłam rozwiązania problemu.. joystickiem grac nie bede o nie.. :fire: , od lat szkolnych klawiatura jest dla Mnie sprzymierzeńcem do gier, co tu owijać w bawełnę, nie umiem grać w Larę joystickiem ;)

Próbowałam wiele rzeczy, żeby coś z tym zrobić, ale w zasadzie nie zrobiłam nic.. to już drugi dzień jak się z tym męczę i popadam w paranoję już.. może wypunktuje co dokładnie próbowałam robić :

* Grałam na klawiaturze z wejściem na USB - porażka

* Grałam na klawiaturze z wejściem na PS/2 - nic

* Próbowałam grania przy podłączeniu dwóch klawiatur - totalne wariactwo ( w sumie nie wiem co Mnie opętało przy podjęciu tej próby.. chyba skrajna załamka :gupek: )

* Próbowałam różnych trybów zgodności dla Windowsa, uruchamiałam grę jako administrator - tutaj lekki postęp był, nie było takich nachalnych zacięć, ale jednak dokuczliwości nie brakło :fire:

* Grając raz wyłączałam ScrollLock i NumLock, potem włączałam - jakieś minimalne postępy, ale też tylko na chwilę

Mam Windowsa 7 Home Premium ( ServicePack 1)

Czy ktoś może pomóc, przecież nie ma sensu mieć oryginału gry i pobierać z Internetu tego samego żeby móc grać ;( .. błagam pomóżcie ...
Z poważaniem
Kobieta na skraju załamania nerwowego :mrgreen2:
_________________
" Czasami by zrozumieć swoją teraźniejszość, trzeba wrócić do przeszłości... a tym razem rzeczy mogą potoczyć się inaczej... "
 
 
lukasz 
Nowicjusz


Joined: 27 Jun 2014
Posts: 1
Posted: 15-10-2016, 23:20   

http://forums.eidosgames....ad.php?t=100281

Pod tym linkiem ktoś opisuje problemy podobne do Twoich i w jego przypadku pomogła instalacja patcha z linka podanego w odpowiedzi niżej. Możesz spróbować, może Tobie też pomoże.
 
 
Beata_Rzeska 
Nowicjusz



Joined: 03 Aug 2015
Posts: 2
Location: Warszawa
Posted: 19-10-2016, 20:03   

Hej, przepraszam za tak pozny odpis, mam napiety tydzien i dopiero teraz udalo Mi sie znalezc chwilke czasu. Pobralam to co zapodales w linku, zainstalowalam, chociaz przy instalacji juz byly problemy, bo nie chcial zainstalowac wszystkiego, mialam pokazane dwa okienka do instalacji a zainstalowal tylko to co bylo zawarte w pierwszym okienku i wlasciwie wydaje Mi sie, ze ten patch zapewne nie jest dobrze zainstalowany z tego powodu.

Po zainstalowaniu patcha i wlaczeniu Tomb Raiderusa na poczatku o dziwo bylo bardzo dobrze, bo nawet jesli Lara miala jakies problemy z poruszaniem bylo to jakos stopowane, a dokladniej mam na mysli, ze przykladowo gdy Lara zaczela sama skakac to nie skakala bez konca tylko dwa razy, czy np. Lara krecila sie dookola wlasnej osi to nie krecila sie bez konca tylko juz mniej razy razy.. wiec postep jakis byl, do tego wszystkiego znacznie rzadziej wystepowalo takie przycinanie, niestety jednak czar dzis prysl, bo po wlaczeniu gry wszystko wrocilo do pierwotnego stanu i dalej wszystko jest bez zmian.

Musze Ci jednak powiedziec, ze podrzuciles Mi pomysl, bo moze to nie byl odpowiedni patch, teraz weszlam na strone * http://www.kittenwar.com/windows7/ * i pobieram patch do Windowsa 7 :mrgreen2: . Takze dziekuje Ci za pomoc :D , o efektach i ewentualnych skutkach ubocznych poinformuje niezwlocznie :mrgreen2: .
:narka: :pozdro:
 
 
Kaczmarek35 
Student


Joined: 10 Mar 2018
Posts: 41
Posted: 29-03-2018, 19:04   

Sposób, by Tomb Raider I i dodatek miały
akcelerację sprzętową (3dfx) czyli nie było pikseli, rozdzielczości wysokie nawet do 1920x1080 oraz całą muzykę w grze przedstawiam poniżej.


Instalacja na przykład z pakietu Ultimate Edition 2009.
Następnie wchodzimy w zainstalowaną grę, dalej w katalog D i
obraz bin zaznaczyć, by odpalił go wirtualny napęd.
Kopiujemy katalogi Data i FMV z tego i wklejamy do nowego utworzonego katalogu np: Tomb Raider.
Można teraz odinstalować grę z Ultimate, bo jest niepotrzebna.
z tej strony ściągamy paczkę Tombati:
https://www.youtube.com/watch?v=5i5eq4xY8Sk
Wklejamy pliki Tomb1RetailFix.zip do utworzonego wcześniej folderu, gdzie umieszczaliśmy takalogi data i Fmv.
Tomb Raider I odpalamy z Tombati.exe. Gra ma wtedy zarówno
akcelerację sprzętową, a także wysokie rozdzielczości oraz całą muzykę z gry.
Ten sam sposób zadziałał na dodatek do jedynki, bo były w paczce do niego też pliki.
To chyba najłatwiejszy sposób, by gra tak dobrze wyglądała.

Niestety nigdy nie udało się mi wgrać tekstur ze strony Tomb Raider xtra.
Szkoda, że nie można po prostu ściągnąć paczki tekstur i wkleić w odpowiednie miejsce w grze podmieniając tekstury o tak wysokich rozdzielczościach.
Potrzebny jest glidos, który z moimi wersjami gry coś nie może się dopasować.
Te tekstury moim zdaniem bardzo wyraźnie poprawiają wygląd gry, że miejscami to wygląda na poziom 2006-2007 roku jak TR Legend i Anniversary.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo