This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE
Forum World of Tomb Raider
Forum serwisu World of Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider - Problemy techniczne

MaXoR - 11-02-2020, 20:16

jolajola1 wrote:
Mam pytanie techniczne na temat pobierania DLC. SotTR przeszłam w całosci chwilę po wydaniu, zachciało mi sie teraz drugi raz przejść. Czytałam, że sa DLC.


Mówisz, że czytałaś... ale wygląda na to, że sporo informacji gdzieś "przespałaś". :D
Obecnie nie ma już pierwotnego podziału na wersję: Standard/Deluxe/Croft/Ultimate, ani występującej oddzielnie tzw. przepustki sezonowej (Season Pass). Wszystko zastąpiła wydana w listopadzie ub. roku wersja SotTR Definitive Edition. A więc jeżeli wcześniej miałaś jedynie podstawową wersję gry... pozostaje Ci zatem to zaktualizować do tej NOWEJ - zawiera wszystko w sobie - osobno poszczególnych dodatków aktualnie kupować (i wybrzydzać) nie można. :P

MaXoR - 15-02-2020, 17:45

Małe uaktualnienie informacji:
Na tym całym Steamie mają mają całkiem "niezły bajzel", bo dzisiaj z ciekawości go jeszcze raz przekopałem, i mimo, że w wynikach wyszukiwania się nie pojawia, to pałęta się tam nawet Early Access Deluxe/Croft Edition Owner (haha). Poszczególne misje też są niby dostępne oddzielnie... ale ostatnia już nie, a więc wątpię aby takie kupowanie komukolwiek się opłacało. Oraz niektóre z tzw. gadżetów również figurują osobno, a niektóre powłączano (w sensie oferty) do Definitive Edition. A więc jak komuś przytrafi się podobny dylemat z aktualizacją... to mimo wszystko "najbezpieczniej" jest zrobić domyślnie przewidziany upgrade, a resztę w miarę możliwości po prostu olać. ;)

lukasz34 - 28-03-2020, 14:19

Strasznie zagmatwali z tym Definitive Edition, no ale i tak uważam, że wystarczy w samą podstawkę zagrać.
MaXoR - 03-05-2020, 16:36

3 maja 2020 - skórki od strony technicznej są bardzo fajne ... :)
i zdumiewające jest to, że różni fani zasadniczo robią o wiele ciekawsze rzeczy, bo na ten przykład strój gimnastyczny, który swego czasu pokazał Nicobass, jest również w moim odczuciu o wiele ładniejszy ... od tego oficjalnego - jungle mode? :hehe:

A patrząc po pewnym upływie czasu na te filmiki z fragmentami gameplay'a, to "kino akcji" jest może i niezłe, ale po raz kolejny ubolewam, że Tomb Raidera praktycznie w tym nie ma. Bo chociażby przywołując ponownie te fanowskie demo TR2, to nawet manewr zeskoczenia z muru w głąb dolinki (po sporym ukosie) już sygnalizuje, że żadnej "autostrady" tu nie będzie. A przecież o niczym nadzwyczajnym nie ma tu mowy, ale diabeł tkwi w szczegółach, a genialność polega na prostocie... i zgodnie z tą metodyką na jeszcze większe uznanie zasługuje droga powrotna. Gdy bowiem w odpowiednim miejscu dotrzemy z powrotem pod ścianę, to pierwsze wrażenie jest takie, że zabrnęliśmy w jakąś ślepą uliczkę, bo mając np. w pamięci konstrukcje świata gier epoki reboota, to na 99% nigdzie dalej dostać by się już nie dało. I to jest właśnie (w moim mniemaniu) cała magia oryginalnej gry - z prawdziwego zdarzenia eksploracja - nakręca wyobraźnię i zapał do samodzielnego w niej myszkowania. W grach nowych niestety, czegoś takiego nie uświadczymy. :(

MaXoR - 13-05-2020, 23:26

Nie mogłem sobie odmówić ...
OTO pierwszy pokaz możliwości PS5, a konkretniej silnika Unreal Engine 5. Jest to co prawda tzw. demo technologiczne, ale renderowane bezpośrednio na nowej konsoli... w bardzo - nomen omen - "tombraiderowej" scenerii. Zapnijcie pasy :!!: ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group