FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Anniversary - wydanie polskie

Jeśli wersja standard TRA będzie kosztowała 99,99 zł, to za porządną wersję kolekcjonerską mogę dopłacić:
do 10 zł
10%
 10%  [ 5 ]
od 11 do 20 zł
19%
 19%  [ 9 ]
od 21 do 40 zł
43%
 43%  [ 20 ]
powyżej 41 zł
26%
 26%  [ 12 ]
Voted : 46
Total Votes: 46

Author Message
Galdir 
Student

Posted: 22-12-2006, 23:31   

Mnie wystarczy szybka przesyłka przedpremierowa i jakieś ekskluzywne pudełko, może wykonane z imitacji skury raptora (skoro już Eidos zaczął w tę strone reklamować TRA). Coś, żeby było widać, że jest to gra oryginalna a nie tylko płytki z nadrukiem i sterta papieru.
Do tego rzetelna instrukcja obsługi i będę zadowolony.

K@t 
Spectre

Posted: 22-12-2006, 23:57   

Serek wrote:
Głupia jesteś Balbina... wiesz? To nienormalne co ty napisałeś. I nie ma JUŻ czegoś takiego jak Sold-Out. Gra będzie normalnie wydana, czyli bez żadnych dodatków (ewentualnie kupon na TelePizze). A nie coś co ty napisałaś...

Serek, wiesz Ty co ? Zanim nastepnym razem cos napiszesz, to najpierw stuknij sie kilka razy motkiem w glowe. Jesli nie masz mlotka to mozesz powalic czolem w sciane.

Odnosnie tematu - gra w pudelku DVD, wsadzonym do jakiegos stylowego tekturowego (ewentualnie takiego w stylu The World of... ) pudelka. Zadnych super gadgetow nie wymagam, ale mogliby sie wysilic na wydrukowanie (nie)oficjalnego przewodnika, jak to mialo miejsce w wypadku ww serii.
Aha, jesli tlumaczenie to tylko i wylacznie napisy...i dobrze by bylo, gdyby tym razem byla mozliwosc wyboru wersji jezykowej.

aeris 
Nowicjusz

Posted: 23-12-2006, 00:17   

A co byście powiedzieli jak by dali plakat z Karimą. To był by nawet dobry pomysł. A co do gadzetów i specialnych dodatków to mogli by dać Płyte ze scieszkąd dzwiekową z klasycznych tombusiów.

Kasia Trent 
Tomb Raider

Posted: 23-12-2006, 02:47   

Taką płytę, to ja sobie sama zrobiłam i każdy zrobić może, bo pliki są dostępne legalnie w internecie :P

Balbina 
Student

Posted: 23-12-2006, 09:01   

Właśnie - muzyka!
Ta ściągnieta z netu jest wątpliwej jakości bo niski bitrate, jak nagrałam audio i włożyłam do bardzo dobrego sprzętu domowego to słychać różnicę - dżwięk jest płaski, dynamika żadna, utwory są wyciągane z gry więc kończą się urwaniem w pół taktu. Upominek w formie płyty audio z profesjonalnych nagrań do TR1 i TRA - to byłoby coś! Dla wydawcy żaden koszt i niewielki wysiłek.
Przewodnik TAK, koniecznie z mapami - tego jeszcze w TR nie było, a ja bym mapy wolała bardziej niż solucję.
Plakat z Karimą? Już był przy TRL, jak podłapią pomysł to zrobią dodruk i będzie po upominku - bo mam z autografem!!!
Ciao
Balbina

Maxwell 
Podróżnik

Posted: 23-12-2006, 11:13   

I po co komu takie brzydactwo ? :p
Popieram pomysł z soundtackiem oryginalnym, najlepiej wszystkie Main Theme (jak wypas, to wypas :D ), przewodnik i może jakiś gadżet, ale nie breloczek do kluczy, tylko coś fajniejszego :p

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 11:34   

Plakat Karimy juz mam /i nie tylko ja ;) / ze specjalnym autografem, takze jak dla mnie moze starczy. Plakat z Lara bylby ciekawszy.
Tomb Raider: Dziesieciolecie - kojarzy mi sie ze stadionem x-lecia, ale ostatecznie mogloby byc Dekada, chociaz zywie nadzieje, ze jednak zostana przy oryginalnym tutule.
Jesli chodzi o dodatki to nie spodziewalabym sie niczego nadzwyczajnego, bo potem bedzie tylko rozczarowanie. Znowu pewnie sobie z graczy zrobią kpiny.

maax_87 
Podróżnik

Posted: 23-12-2006, 12:12   

"TR rocznica" tudzież "TR Dziesięciolecie" zdecydowanie nie. Pozostanie przy ang. nazwie zdecydowanie TAK. Gorzej jak cenega podejmie próbe przetłumaczenia tego na np.: "aniwersarz" :-P to by dopiero było :fuj:

plakat z Karimą?- hee... Larą?- tak (co nie znaczy że Karima jest brzydka :-P )

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Posted: 23-12-2006, 14:37   

Co do polskiego wydania... Zrobiłem okładkę Anniversary :)

Serek 
Praktykant

Posted: 23-12-2006, 15:10   

http://img332.imageshack....77/tap05wd5.gif
Nie wiem, czmu ale jakość się spieprzyła jak dodałem logo Eidos.

MekCal 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 15:15   

Serek, tą w Twoim poście to Ty zrobiłeś? :P Bo już bardziej podoba mi się okładka kluz_kii, nawet wygląda jak prawdziwa :) Oczywiście ta biała obwódka wokół logo nie pasuje i Lara powinna być bardziej na środku, ale to tylko szczegóły ;)

A u Ciebie Serek nie pasuje ten napis PC DVD, gdyż Cenega na pewno czegoś takiego by nie dała, ale taką "etykietkę" jaka jest u kluz_kii... :P Ale może się czepiam :P

Serek 
Praktykant

Posted: 23-12-2006, 15:17   

Wiem, Cenega daje inne znaczki, ale ja dałem swoją propozycję. Takie coś daje bodajże Techland...

Jeeezu! Teraz dopiero zauważyłem, że loga nie dałem ;D .

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Posted: 23-12-2006, 15:22   

MekCal wrote:
biała obwódka wokół logo nie pasuje i Lara powinna być bardziej na środku

Wiem, ale zapomniałem jak wycina się tło w Gimpie i musiałem to zrobić najprostszym sposobem ;)

Kasia Trent 
Tomb Raider

Posted: 23-12-2006, 15:33   

Quote:
Przewodnik TAK, koniecznie z mapami - tego jeszcze w TR nie było, a ja bym mapy wolała bardziej niż solucję.

Khem, było, było - w przypadku Legend ;)

kluz_kaa 
Pierożek Kluzo

Posted: 23-12-2006, 15:58   

Cenega wydała wczoraj oświadczenie:
Tomb Raider: 10th Anniversary - oficjalna strona otwarta!
Czekasz na specjalne wydanie gry Tomb Raider, przygotowane z okazji dziesięciolecia premiery oryginału? Jeśli tak - zapraszamy na świeżo otwartą, oficjalną stronę Tomb Raider: 10th Anniversary, która uruchomiona została przez Eidos Interactive. Unikatowe obrazki z gry i nowy wygląd Lary - żaden fan Tomb Raidera nie może tego przegapić! Zapraszamy.

Powinni napisać tylko Tomb Raider: Anniversary, ale to pewnie napisali już tak z przyzwyczajenia (może zapomnieli, że teraz tytuł jest bez 10th).

Osobiście uważam, że powinniśmy dać Cenedze drugą szansę, wydaje mi się, że porażka Legendy (chodzi mi o jej premierę w Polsce, a dokładnie o datę premiery i brak NextGena) dała im dużo do myślenia i nie popełnią drugiego błędu... Takie jest moje odczucie.

MekCal 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 16:12   

Cenedze nie można ufać, to jest raczej firma, której jak pachnie kasą to od razu to wyczuwa i w to wchodzi, nie dbając o szczegóły... :P Tak było z Legendą. Zamiast sprawdzić, czy dostali poprawny plik .ISO do wyrobu płyt, to oni o to nie zadbali, a przecież kontola jakości powinna być dla nich pierwszorzędna... :P Zresztą nie ma firmy, która na kasę by nie leciała, ale np. CD Projekt chyba dba o klientów, przynajmniej ma tak wyrobioną opinię :P Jeszcze nie wspominając na błędach Cenegi na opakowaniu od TR1, czy TR2 w Kolekcji Klasyki Komputerowej. Błędy tylko wskazywać palcem... :P Zastanawiam się nawet, czy jeśli chodzi o Anniversary to nie kupić wydania Eidosu, ale wszystkie poprzednie mam Cenegi, także tutaj też chyba tak będzie... :P

A co chciałbym mieć w pudełku z grą? :P
Przewodnik w postaci ilustrowanej książeczki, powiedzmy koszulka (już jako standard :P ) i np. wycięte levele z Legendy, chociaż to raczej by pasowało do wydania kolekcjonerskiego TR7. Soundtrack na CD to można raczej samemu zrobić, ale na pewno chciałbym chyba jakiś oficjalny stuff na dodatkowej płycie... :)

Serek 
Praktykant

Posted: 23-12-2006, 16:19   

Tak, to prawda...
"(...)Lara jest seksowną blondynką(...)" - to jest na pudełku TR1 w kolekcji klasyki. Popatrzyłem jeszcze na pudełko od TR1 premierowe i nie ma żadnych byków. Ale mimo to najbardziej jestem ku Cenedze. Podoba mi się sposób wydawania gier i moim zdaniem - wydaje lepsze gry!

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 23-12-2006, 16:24   

Moim zdaniem soundtrack to bardzo dobry pomysł, jednak płyta to coś zupelnie innego niż mp3. Tylko żeby to był ładnie wydany soundtrack, który mozna osobno trzymać na półeczce, a nie zapakowany w kopertę i wrzucony w box z płytą z grą...

Co jeszcze... bardzo mile widziane byłoby ładne pudełko, w końcu to wydanie rocznicowe.

MekCal 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 16:27   

Sposób jak sposób, gry też wydaje te, z których wydawcami ma umowę :P Prawda jest jednak taka, że Cenega nie patrzy na szczegóły i nie dba o jakość, ale leci na kasę... :P A mnie jeszcze rozbraja to co widzę na pudełku TAOD "Lara Croft uderze ponownie" :P Cenega to ma niezłe czasami teksty, tym bardziej że TAOD nie był wg mnie dobrym TR :P I jeszcze chyba nawet oceny na pudełku od TAOD były zawyżone... ;) Także kosztem nawet prawdy zdobyć klientów, a to raczej nieuczciwe, ale że chodzi o zachęcanie do kupna TR, to popieram :D

A powiedz mi, Seruś ( :P ) czym się różni sposób wydawania gier CD Projektu od tego w Cenedze? :p

Mr Macphisto wrote:
Tylko żeby to był ładnie wydany soundtrack, który mozna osobno trzymać na półeczce

Za takim soundtrackiem to i ja jestem, ale w wypadku TAOD z tego co pamiętam soundtrack w krajach zachodnich wydany był, w Polsce oczywiście nie :P No ale mówimy o włożeniu takiej płytki (w estetycznym opakowaniu) do pudełka z grą :p

A... I jeszcze jestem za takim ogromnym plakatem, co można na ścianie rozpiąć z ładnym widoczkiem z TRA :P Może np. z wodospadem z Lost VAlley :)

Balbina 
Student

Posted: 23-12-2006, 18:34   

Chciałabym aby w pierwszej połowie stycznia pojawiła się nasza (forumowa) koncepcja polskiego wydania - zwłaszcza wydania kolekcjonerskiego. Takim pełnym pomysłem co do opakowania i dodatków można by zapchać skrzynki pocztowe Cenegi -może ktoś się zainteresuje, że właśnie minęło 10 lat Tomb Raidera i się przyłoży.

Na tą chwilę:
1. Nazwa oryginalna (dla speców Cenegi przypominam) Tomb Raider Anniversary. Jeśli nazwa polska to Tomb Raider Dekada :609: - ale niechętnie.
2.Opakowanie musi być ekstra: pudełko udające, że jest ze skóry Tyranozaura albo Zauropoda, a może coś udającego kamienną cegłę z egipskimi motywami.
3. Dodatek, płyta audio z muzyką. Poprzednio pisałam, że z TR1 i TRA, ale macie rację, w końcu to 10 lat! Może najlepsze kawałki ze wszytkich części - ja stawiam na motyw Wenecji z TR2 (przypomina Vivaldiego) i motyw z Nepalu TRL. Ten nowy-stary motyw z TRA jest cudny! Co proponujecie?

K@t, jola1 - jeśli dobrze pamiętam to ktoś pracował nad płytą z dodatkami przed ukazaniem się TRL, ale było zbyt późno? Czy możecie zdradzić co to miało być? Pewnie były fajne pomysły.
Ciao
Balbina

PS. Dzięki K@t, Serek się skwasił dlatego niestrawny.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 23-12-2006, 19:19   

Ja przede wszystkim chiałbym by Cenega pamietała, ze wydaje sie gry pełne, a nie okrojone. Chyba, ze stac ich na niekończące się dosyłanie płytek :hehe: :muhaha:

Zadnego dubbingu ani spolszczenia tytułu, co to to nie. Napisy polskie - zdecydowanie tak, tylko zeby nie wiązało sie to z kilkumiesiecznym opoznieniem premiery polskiej gry... Sountrack na pewno sie przyda, moze jakas figurka? Czemu nie.

larcia 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 20:03   

Widzę,że tutaj "moda" na własne okładki to ja też coś dodam :D

Chciałabym wiedzieć jeszcze jedną rzecz ;)
Myślicie,że głos Larze podłoży Keeley Hawes :?: (nie wiem czy dobrze napisałam)

Co myślicie o specjalnym wydaniu TR'ów coś w stylu UE :D :?:

Kasia Trent 
Tomb Raider

Posted: 23-12-2006, 20:08   

Tak, ona nadal podkłada jej głos..

Legend 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 20:08   

A ja bym chciał by C. wydało gre na czas, byśmy jak zwykle nie zaliczali przesunięćpremiery :-P
A co do wydania to mi by wystarczył np:
- plakat
albo
- figurka
albo
- mini latarka (hehe zawsze się przyda)
Mogli by też dodać ładniejszą instrukcje (jak już ktoś pisał) z mapkami.

A opakowanie, jak już tu ktoś fajny pomysł podał, niech będzie imitowało skure gada, a np na środku niech będzie (wypukłe) oko tyranozaura.

P.s.
Kasia Trent wrote:
Tak, ona nadal podkłada jej głos..

I to mnie cieszy bo bardzo mi się podoba jej głos. Wydaje mi się, że bardzo pasuje do Lary.

larcia 
Obieżyświat

Posted: 23-12-2006, 20:12   

Legend wrote:

- mini latarka (hehe zawsze się przyda)

Mini Latarka :lol: xD
Taką jaką Lara ma xD
A może od razu pistolety i kabury xD

Cieszę się,że głos będzie taki jak w Legend xD
Ale chciałabym usłyszeć ten z TR1 xD

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo