FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Harry Potter
Author Message
Serenity 
Praktykant

Posted: 26-03-2004, 16:49   

Valkiria -> Syriusza poznasz w 3 części HP. Jest to wujek chrzestny Harrego. Najlepszy kumpel jego ojca, jeden z Huncwotów, animag, ale nie napisze w co sie zmienia bo wtedy zdradze ci za dużo o 3 części.

Leticia 
Praktykant

Posted: 27-03-2004, 11:25   

jasne! valkirio nie masz się czym przejmować tylko czytaj dalej :D !!! Mi się ta powieść podoba coraz bardziej (im dalej, tym bardziej wciąga :) ), a własciwie to ja ja uwielbiam coraz bardziej! :D

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 07-04-2004, 23:32   

Ja uwielbiałam Syriusza :cry: Nienawidzę Rowling! Jak ona mogła zabic najfajnieszą postać? Kto następny? Może Remus Lupin? :cry: To, że Dumbledore i Harry mają zginąć, to niepotwierdzona plotka. Niby Rowling napisała końcówkę H.P., ale zo ona tak naprawdę zamierza, jeszcze nie wiadomo.

Leticia 
Praktykant

Posted: 10-04-2004, 17:58   

Mam nadzieję że Rowling się opamięta i nie usmierci wiecej osób... szczególnie głównego bohatera... w końcu to ksiażka dla dzieci...

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 10-04-2004, 22:42   

Niby tak...chociaż dorośli też ją czytają. Wg mnie to książka dla każdego. Aktor, który gra Harry'ego mówił kiedyś w wywiadzie, że nie ma nic przeciwko temu, żeby Rowling ukatrupiła jego bohatera :P

Serenity 
Praktykant

Posted: 11-04-2004, 10:49   

E tam. Harry może sobie zginąć (śmiercią tragiczną w strasznych męczarniach :twisted: ) ważne żeby Draco żył :)

Kleo 
My precious

Posted: 11-04-2004, 20:33   

Serenity wrote:
E tam. Harry może sobie zginąć (śmiercią tragiczną w strasznych męczarniach :twisted: ) ważne żeby Draco żył :)

:> Harry musi zyc :P a Draco moze no...odpuscic sobie juz granie w tym filmie :P ;)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 11-04-2004, 23:59   

Draco w trzecim filmie wygląda wg mnei dużo lepiej. Ma ciekawszą fryzurę. Nie wygląda już jak wampir (sorry, Charles) :lol:

Charles 
Podróżnik

Posted: 12-04-2004, 13:39   

Od wampirów wara :P Wampiry mają długie włosy :P Szkoda że nie będzie już rodzinki Harrego :(

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Cman 
Praktykant

Posted: 12-04-2004, 19:42   

No, ja przeczytalem Zakon Feniksa i calkiem niezly, to jest moim zdaniem druga najlepsza czesc HP po Wiezniu Azkabanu :)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 13-04-2004, 16:03   

Ja też tak uważam, Cman. Gdyby tylko ta podła Rowling nie zabiła...(można już pisać, kogo?). :P

Charles 
Podróżnik

Posted: 13-04-2004, 19:06   

I tak wszyscy wiedzą nawet ci, którzy nie czytali książki :P

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 15-04-2004, 18:34   

Syriusz nie musiał zginąć!!! Ta scena była kompletnie niepotrzebna! Teraz Harry ma już prawie nikogo, kto mógłby się nim zaopiekować :P

EDIT BY GRZEKO
Trzeba coś wykombinować na te spoilery... może na razie przynajmniej jak ktoś ma zamiar spoilerować to niech jakoś o tym odpowiednio wcześnie poinformuje wyraźnie...

Cman 
Praktykant

Posted: 15-04-2004, 19:32   

Tu zaczyna sie spoiler
No, ja tez zaluje, ze Syriusz zginal... W sumie to go lubialem byl bardzo ciekawa postacia, a teraz w gruncie rzeczy Harry nie ma juz nikogo z rodziny, oprocz ciotki Petunii :D
Tu konczy sie spoiler :D
No, wersja beta spoilera juz dziala, wsyatrczy zaznaczyc, ze tekst ma byc bialy :D

EDIT BY GRZEKO
No i już problem z głowy. Spoilery poprzedzamy tą emotką -> :spoiler: Znajdziecie ją na samym końcu listy emotek. Jeśli nie chce się wam szukać albo nie chcecie czekać na wczytanie wszystkich obrazków, po prostu tam gdzie chcecie dodać ikonkę napiszcie ":_spoiler_:" (bez obu podkreślników oczywiście, ja napisałem żeby było widać napis a nie ikonkę :) )

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 22-04-2004, 15:38   

:spoiler: Podobały mi się sceny z młodości ojca Harry'ego, a zwłaszcza Remus-kojonek. Jak ja podziwiam takich ludzi :mrgreen:

Leticia 
Praktykant

Posted: 04-05-2004, 19:13   

:spoiler: Hehe...mi się tez bardzo podobały sceny z życia ojca Harrego....ale nie sądziłam że był taki straszny (charakterem) jego ojciec... :/ zawsze myślałam że był taki jak Harry... wiecie co? jego ojciec przypominał mi zachowaniem nieco Malfoy'a...

Spoilery poprzedzamy ikonką. <- ---by Frodo

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 07-05-2004, 20:59   

:spoiler: Mnie też. A Syriusz...to było okrutne :P Dzięki Bogu, że James i Syriusz wydorośleli później :P Harry ma charakter swojej matki. W końcu ma jej oczy, a oczy są zwierciadłem duszy.

Charles 
Podróżnik

Posted: 27-05-2004, 14:05   

:spoiler: Mnie śmierć Syriusza nie ruszyła nawet go nie lubiłem :P Nie wiecie, co działo się przed atakiem na Snapea może np. rzucił jakąś klątwę na Jamesa a on nie przyznał się przed Lily :P

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 06-06-2004, 11:18   

Czy ktoś już widział film "Więzień Azkabanu"? Ja widziałąm i uważam, że jest świetny. Niestety nie obyło się bez znaczych skrótów w stosunku do książki. A Gary Oldman jako Black jest do kitu.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 06-06-2004, 16:39   

Frodo >>

do kitu to jest polski głos Syriusza ;P

a propos dubbingu, czy polskie wydania DVd harryego są dubbingowane, czy mzona tez nabyć oryginalne głosy?

jakie skróty właściwie? ja ksiażki zbyt dobrze nie pamietam i tylko zauwarzyłem, że było mniej quiditcha niż w ksiazce... nie było poiwedziane kto to jest rogacz, łapa, glizdogon , lunatyk... i mniej było lekcji.

co jeszcze wycięli? chyba w dziurawym kotle było jakoś krócej.. no i jeszcze było więcej hogsmead chyba...

aha. czy aktora grający psychola Knota to ten sam, który był w komnacie tajemnic?
i w hogsmead jakoś dziwnie malfoy był z jednym grubym.. i z jakimś nowym.. zamienili aktora? :o

i na koniec >> u licha, co to był za dziwny stwór w błednym rycerxu? ta jakaś owrzodzona głowa? tego chyba nie było w ksiazce.. chyba..

frodo, czekam na wyjaśnienia :P

Real_SET 
Na wygnaniu

Posted: 06-06-2004, 17:51   

LUDZIE!!!!!!!!!!!! i to miał być Syriusz !!!!!!!!!! , ten zabiedzony facet a raczej nie facet tylko jakiś wypłoch :shock: , no wiecie co tak mojego ulubionego bohatera sknocić ?? ja nie mam na to już siły , i jeszcze ten polski dubing za Syriusza i co to właściwie miałó być ??
A wogóle to idę sobie przeczytać jeszcze raz 3 to mi poprawi nastrój skopany przez ten nieudolnie zrobiony film , szkoda tylko , że przez jeszcze 2 częsi będę musiała oglądać takiego słabego Syriusza , ajjajjaj ten świat spada w nicości odchłanie .

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 06-06-2004, 18:45   

Polskie wydania DVD z Harrym są dubbingowane, ale jak każdy film na DVD i Harry'ego można obejrzeć w wersji z napisami i ja tak wolę oglądać :P Dokładnie o tych skrótach mówię, Cez. Zresztą Syriusz osobiście nie wyjaśnił dokładnie swojej historii. Nie było chyba powiedziane, że ścigał Glizdogona i że chciał zaopiekować się małym Harrym po śmierci rodziców. Co do aktorów to nie wiem, porównaj nazwiska w listach aktorów na www.stopklatka.pl . Ta głowa w autobusie to bryloczek z filmowego sklepu ze śmiesznymi rzeczami w Hogsmeade. W książce tego nie było. Poza tym zauważyłam kilka błędów, np. dlaczego Harry uciekając od Dursleyów nie wziął klatki Hedwigi? Rozumiem, sowa była nieobecna, potem to wyjaśniono, ale chyba chociaż klatkę powinien wziąć? Poza tym, Harry'emu, co wyraźnie zaznaczono w filmie, nie wolno używać magii podczas wakacji, tymczasem pod kocem ćwiczył zaklęcie Lumos :?: A co sądzicie o Lupinie i Trelawney? Wg są spoko, chociaż inaczej sobie ich wyobrażałam. Scena walki Remusa-wilkołaka z Syriuszem-psem była wg mnie kompletnie niepotrzebna.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 07-06-2004, 15:41   

Witam

Od lutego starałem sie znaleść czas, by przeczytać piąty tom. Niestety nie udawało sie.. aż do teraz :) wreszcie przeczytalem. wrażenia opisuję na gorąco, bowiem skończyłem piąty tom.. godzinę temu :)

a więc tak..

tom jest gorszy niż poprzednie.. czytając pierwszą połowę doszedłęm do wniosku, że autorce zabrakło pomysłów na utrzymanie czytelnika w napięciu.. przydługie były te opisy, lekcje.. choć bardzo mnie cieszyły fragmenty o tej psychicznej Umbridge. genialna jest pani Joanne :) tak fajnie wykreować taką wredną jędzę, która niszczy cały Hogwart.

Podobały mi sie testrale, sumy no i ostatnie rozdzialy.. ale naprawde pierwsza połowa.. była delikatnie mówiąc.. przynudnawa... mój ulubiony tom to nadal tom czwarty, gdzie co kilka rozdziałów mieliśmy do czynienia z zadaniem turniejowym.. i przynajmniej ciągle coś się działo.. a tutaj tak jakoś wolniej... no ale nic, moze szybsza akcja będzie w szóstym tomie. Jednak ogólnie odczucia mam jak najbardziej pozytywne i na pewno tom piąty najgorszy nie jest, nie. jest jedym z lepszych.

teraz o filmie >> byłem na nim 4 czerwca i nadal pamietam go dokłądnie, jest po prostu rewelacyjny!

coś tam zmienili.. pozamianiali.. wyciąli.. no ale to ekranizacja.. nie możę być identyczna. Fajnie pokazane sa hardodzioby, dementorzy, błedny rycerz, patronus, trelawney :p

po prostu warto iśc na wieźnia azkabanu do kina, i warto przeczytać najpierw całą serię :)

tylko jeszcze jedno... Syriusz.. wiedziałem o nim wcześniej... bo ktoś mi zdradził informację o nim.. ale o co chodzi z tą zasłoną.. moze jednak okaże sie w 6 tomie, że przezył...? choć mi sie wydaje, że ta zasłona to była badana w departamencie tejmnic przez naukowców.. chcieli odkryć co sie dzieje po śmierci.. i gdy syriusz tam wpadł... przeszedł na tamtą stronę, czy tak? :|

a co do snape'a.. teraz jeszcze bardziej go lubię, po tym jak okazało sie, czemu tak nie lubi harryego :)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 07-06-2004, 16:32   

No cóż...:Syriusz miał trudne dzieciństwo... Chyba mogę pisac bez spoilerów, bo jak sądzę, już wszyscy przeczytali książkę. Niestety, obiawiam się, że Syriusz nie żyje. Jeśli wróci, to chyba tylko jako duch. Jak ta podła Rowling mogła mi to zrobić!!! :cry:

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 07-06-2004, 16:55   

ja mysle, że on jakoś powróci.. bo to absurdalne, by zginłą tylko dlatego, że gdzieś wpadł, czyż nie?

rozumiem zaklęcie avada kedavra.. czy poważne rany... ale zasłonka..? nie.. to pewnie wszystko sie wyjaśni i syriusz jeszcze odegra ważną rolę pod koniec powieści, zobaczysz

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo