FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Pierwszy kontakt z TR
Author Message
lara_croft 
Obieżyświat

Posted: 20-04-2005, 21:04   

Ja pierwszy raz zetknęłam sie z TR jakies 3 czy 4 lata temu, gdy byłam u qmpla który grał w Tr5. :mrgreen: Tak mi się ta gra spodobała i postanowiłam ja pozyczyć :twisted: . I co potem było? Nie chciałam mu oddać :twisted: :twisted: . Ale na szczęście niedługo póxniej były wakacje i moje urodziny i rodzice wiedzieli już, co mi na urodziny kupic. :lol: Prawie całe wakacje grałam w Tr5, bo z innymi częściami tej boskiej gry jakoś nie mialam okazji się zetknąć- wszyscy moi znajomi, którzy mieli TR gdzies wyjechali, a ja całe wakacje siedziaąłm w domu - złamałam na dwa dni przed wyjazdem nogę i wakacje byłyby okropne, gdyby nie TR. Na poczatku roku szkolnego, gdy znowu przyszłam do tamtego qmpla od TR pozyczyłam sobie TR4 i TR1, a potem TR2 i TR3, ale dopiero na poczatku tego roku kupiłam sobie wszystkie części. :twisted:
Gdy mi się komputer popsuł i musiałam go na kilka dni oddać do naprawy, myślałam, że nie przeżyję tego. TR to najlepsza gra na świecie i żadna inna jej nie dorówna!! Z niecierpliwością czekam na TRL!!!!!!!! :mrgreen:

dAvv!d 
Praktykant

Posted: 29-04-2005, 23:32   

Moim pierwszym TR był TR2. To było... 6-7 lat temu? Jakoś tak. Wogóle to była pierwsza gra w jaką kiedykolwiek zagrałem (Już to pisałem w innym temacie :P ), pamiętam, że często w to grałem (i tak wtedy całej nie przeszedłem:P), no.. senstyment mam do tej części :]

Pamiętam, że jeszcze wtedy grałem w inną grę, jakiś robot był i się chodziło, zabijało itp (3D), i jeszcze taka gra 'Holidays' - budowanie miasta jakby.. ulice, dyskoteki itp. Potem było GTA :)
Eh.. jaki ja byłem wtedy mały :P :P :P

Następnym tr był TR3, od kolegi pożyczyłem.

miss Croft
[Deleted]

Posted: 01-05-2005, 13:57   

Ja pierw oglądnełam Tomb Raider w TV, film mi się spodobał, więc kupiłam sobie grę (to była pierwsza część), zaczęłam grać i mnie wciągnęło. Potem kupiłam sobie wszystkie tr do piątki, a niedawno wymieniałam system i mi wszystkie sejwy skasowało, więc będę grać od początku. Chyba, że ktoś mi powie skąd można je ściągnąć. Będę bardzo wdzięczna.

lara_croft 
Obieżyświat

Posted: 01-05-2005, 14:07   

www.tombraiders.net

na tej stronce znajdziesz save'y do TR, z tym, że stronka jest po angielsku, ale na pewno sobie poradzisz :roll:

Eleanor 
Nowicjusz

Posted: 01-05-2005, 15:10   

Moim pierwszym TR był TR 2 i do tej pory czuje do neigo wielki sentyment...Ach, ta Wenecja.... :mrgreen:

Frik 
Obieżyświat

Posted: 07-08-2005, 16:17   

Moim tak naprawde pierwszym TR był TR2... miałem wtedy nie wiem z 6-7 lat coś koło tego.... Ale wtedy to nie ja w niego grałem tylko brat... Moim pierwszym TR którego przeszłem był 4... ach ten egipski klimat... :P :P:P Cały czas go pamiętam... :P

Umah 
Student

Posted: 07-08-2005, 16:22   

Mój pierwszy tr? Pierwsza część, kupiłam po tym jak w TV leciał film tr.

MACPHISTO
:569: Pisz_Dłuższe_Posty!

Frik 
Obieżyświat

Posted: 16-08-2005, 11:51   

Nie wiem gdzie to napisać ale chyba napisze to tutaj bo to były pierwsze kontakty z TR mojej mamy... A więc zawsze gdy gram w TR to gdy moja mama to widzi to mówi "Znowu ta z kitą lata?..." :P Po prostu brak mi słów.. :P :P:P:D:D:D :mrgreen:

Kamcia 
Obieżyświat

Posted: 20-08-2005, 15:05   

Pierwszym TR w który grałam był TR Chronicles, zaraz po wydaniu go w Polsce. Zrobił na mnie duże wrażenie i zaraz zaczęłam myśleć jak tu skombinować poprzednie części.

Matylda 
Student

Posted: 28-08-2005, 12:35   

Ja po raz pierwszy zetknełam sie z TR jak byłam u kuzyna i na jego biurku leżało piekna i śliczna płytka z napisaem TR Chronicles...spytałam sie czy mi pożyczy a on pow ze mi odda...jak zaczełam grac to powiedziałam ze musze miec je wszystkie :P jak do tej pory brakuje mi tylko TR2...nie moge jej dosłownie nigdzie znaleźć...ale i tak reszta jest the best :wink:

matlin 
Student

Posted: 11-10-2006, 19:27   

Chyba 2002.Miałem jeszcze PSX.Tomb Raider 4 Demo.Kiedy odpaliłem grę to próbowałem interakcję.Pierwszy przycisk który wcisnąłem to kwadrat(skok). :-P

L'Historie d'une fee c'est

tmerlin 
Praktykant

Posted: 11-10-2006, 22:03   

Ja swoja przygode z TR rozpoczalem od czesci pierwszeji wstyd sie przyznac gralem na wersji pirackiej (bez filmikow, sciezki dzwiekowej, itp). Bylo to w '97. Gralem na P75, grafika S3Trio 1MB (straszne). Zafascynowalem sie grą od pierwszego wejrzenia, nie sama bohaterką, ale sposobem sterowania i zagadkami (podobalo mi sie, ze malo bylo strzelania a duzo myslenia i kombinowania). Do tego stopnia mnie wciagnelo granie, ze gdy nie moglem przejsc poziomu Palac Midasa to rozwiazanie przysnilo mi sie ;) (naprawde .. szok) .. kolejne wersje to juz kupowalem oryginalne (wszystkie bez wyjatku - praktycznie w chwili polskich premier).
Jednak ciagle TR1 jest dla mnie idealna wersja mimo ze kanciaste i troche leciwe to jednak nawet Legend nie jest dla mnie lepsze. Pamietam jak gralem na monitorze B&W i mialem problem ze znalezieniem klucza w poziomie Kanaly, gdyz jego kolor zlewal mi sie z posadzka :) . Podczas gry w TR1 nauczylem sie tez pewnej sztuczki, robie SAVE na poczatku poziomu, potem oczywiscie tez w trakcie, ale na koniec jak widze ze nie wszystkoznalazlem co trzeba bylo znalesc to rozpoczynam jeszcze raz ;) .

Pozdrawiam

pmkkoch 
Obieżyświat

Posted: 21-10-2006, 13:56   

Ja pierwszy raz grałem w demo TR4 i mnie zamurowało... Piękne miejsce, wrogowie tacy jak skorpiony i szkielety których się bałem (i ciągle boje tak samo jak mumii)
W te wakacje kupiłem sobie AOD i je pokochałem... potem kupiłem TR5 i też mi się spodobało chodź nie przeszedłem początku :P
Na końcu TR4 które jest genialne!

Sztepek 
Praktykant

Posted: 22-10-2006, 13:40   

A ja pamietam, jak daawno, daawno temu, jak tylko wyszlo TR4, kupil je moj kuzyn. No i on gral, a ja moglem gapic sie w ekran godzinaami. Urzeklo mnie :) Potem kumpel pozyczyl mi TR2, minely 3 miechy zanim oddalem mu plyte, tak sie zajalem tomb raiderem... Hee gdybym tak mogl przeniesc sie w czasie... <marzyyy> :okulary2:

lady croft 13 
Student

Posted: 05-11-2006, 17:28   

Kiedyś mój tata był zapalonym graczem TR. Ja wtedy miałam chyba 6 lat i mój tata grał w TR4.Pamiętam że jak tata walczył z jakąś mumią to ja wrzeszcząc biegłam do innego pokoju i wracałam dopiero po 4 minutach. Teraz ja gram a mój tata patrzy się . Moja pierwsza gra to TR3 ale nieskończyłam jej całej.Moją pierwszą skończoną grą jest TR5 i TR2

Goku 
Student

Posted: 08-11-2006, 14:49   

Hmm...Skoro to mój pierwszy post to ten temat jest chyba najbardziej odpowiedni...A więc pierwszą częścią TR w jaką grałem było...demo TR2...Następnie demo TR3,Pełna wersja TR4 na Play Station u kumpla aż w końcu pierwszą częścią TR której pełną wersję posiadam było Tomb Raider Chronicles i pewnie dlatego jest to moja ulubiona część...I pierwsza którą przeszedłem...Potem miałem TR2,TR3 i ostatnio TRAOD a od wczoraj mam także TR4(Którego brakowało mi już od kilku lat...)...TR1 mam tylko demo a w Legendę jeszcze nie grałem(także tylko demo)-Pełną wersję dostanę od rodziców na święta :P ...

Rob3rt 
Podróżnik

Posted: 05-01-2007, 14:06   

O pacz! Tuuuuu... mnie jeszcze nie było :-P

W roku 1998, a w zasadzie przełom 1998/1999. Mój tato kupił komputer (do tej pory napierniczaliśmy na Pegasusach w Kunio Kun'y :-P ), no to myk-myk... trza zacząć na nie grać! W okolicach Października-Listopada, pożyczyłem od kuzyna płytkę-składanę... to zapewne nie był orginał, no i sprawdzało się po koleii gierki co tam były. Trafiłem na Tomb Raider 2... rozpakowałem go uruchamiam i... dosłownie pokaz slajdów! Dziwne, bo miałem jeden z najlepszych możliwych kompów (Celeron 333MHz, 32MB RAM, RIVA 128), ale była na to rada! Wystarczyło włożyć dowolną płytę z audio-trackami i gra chodziła płynnie... mówie Wam, nie ma to jak skakanie po planszy w rytm muzyki z "ProPinball Timeshock!" :) Wybrałem tą płytę, bo miała pona 60 utworów... no dobra. To był mój pierwszy raz:
Tomb Raider 2 - ukończone ze 5-6 leveli (jak się gdzieś zaciąłem to na kodach do kolejnego przechodziłem :P )...

-Drugie spotkanie: demo Tomb Raider 3 DEMO Indii z GAMBLERA... było super!
-Potem drugie demo...
-pełna wersja "trójki" od kolegi (kupił orginał za 139zł! )...
-oba dema TR 1 (z archiwalnych numerów CD-Action, które dostałem od Wuja)
-pożyczone od nieznajomego brata mojego kolegi :) Tomb Raider 1 + UB (też orginał!)
-pełna wersja Golden Mask z CD-Action (zmixowana z demem :P )
-demo TR4 (przez pierwszy miesiąc myślałem, że tego dema nie da się ukończyć :-P )
-pełna wersj Last Revelation (od pierwszego kolegi który tu także kupił orginał!)
-demo TR3:tLA (z CD-Action)
-demo TR:C (z CD-Action)
-pełna wersja Chronicles (pirat od nowego qmla)
i tu dłuuugo nic, następnie
-zakupiłem przez internet Tomb Raider 3 + tLA (Premiere Collection)
-kupiłem w skelpie Tomb Raider Chronicles (kosztował już 99zł)
-kupiłem TR2 i 4 w Kolekcji Klasyki Komputerowe
potem znowu nic...
-emulowałem gry z Game Boyów :D
-ściągnąłem trylogię Tomb Raider na komóre :P
-kupiłem Angel Of Darkness za 19zł w Empiku :P
-demo TR:Legend (z CD-Action)
i tyle...
... do dziś nie mam jeszcze Legendy :( Ale to co... i tak demo tnie mi się, że nie ma zbytniej przyjemności z gry :matrix:

Asyenna 
Odkrywca

Posted: 05-01-2007, 15:28   

Moja znajomość z Larą rozpoczęła się od TR 1. Kolega pożyczył mi grę, która jak się okazało wciągnęła mnie na całego. Do dziś pamiętam emocje jakie mi towarzyszyły podczas pierwszego przejścia TR1. Poszukiwania zębatki w Lost Valley, mój wrzask na wielkie wejście niedźwiedzia w City of Vilcamba, paskudny szurająco -wyjący odgłos dochodzący z pomieszczenia do którego tak bałam się wejść -a była to mumia. I wiele innych smaczków, które do dziś z rozrzewnieniem wspominam. :D

Po TR1 zagrałam w TR2 a później okazało się że mam zbyt słaby komputer żebym mogła zagrać w TR3, który właśnie się wtedy pojawił. Ale udało mi się zrobić upgrade i wreszcie dopiełam swego.
Kiedy nadszedł TR4 miałam już taką manię Lary, że po premierze chodziłam do empiku żeby choć sobie popatrzeć na pudełko z moją wymarzoną grą. :690:
Nieco później udało mi się w TR 4 zagrać -oj warto było. :D
TR5 też udało mi sie pożyczyć i przejść w całości. Gdy nadszedł AOD zagrałam dopiero gdy MM zrobił promocję i był bodaj po 49zł.
Na TRL to już czekałam jak na szpilkach -zamówiłam sobie grę w Ultimie przed premierą i wkurzałam się bardzo gdy klienci Cenegi już swoje gry mieli a ja wciąż musiałam czekać.
TRA też zamówię przed premierą -oby tylko nie trzeba było tyle czekać co na TRL. :D

Menkaure 
WoTR Team

Posted: 05-01-2007, 15:43   

Komputer posiadam stosunkowo od niedawna. Kupiliśmy go w czerwcu 2000 roku. Już wtedy sprzet był ziemia-kosmos, ale nigdy wczesniej nie miałem nic takiego w domu (no dobra, Amiga była, którą zdarłem grając dzień noc w Cywilizację 1)
Kiedyś (pewnie przełom 2001/02 może później), jeszcze wtedy w podstawówce, ktoś przyniósł jakąs gazetę tyou CD-Action, w której była solucja TR4.
Zobaczyłem swój ukochany Egipt, śliczne lokacje no i Larę. Wtedy sobie przypomniałem, że jako dwunasto-latek może później grałem u kuzyna (informatyka) w TR1 albo 2 - rozpoznałem Larę! Szybko zrobiłem wywiad środowiskowy i znalazłem TR5. Grałem dość długo i byłem oczarowany. Potem zdobyłem TR4, potem TR2 w końcu TR3. Gdy już wiedziałem, że Lara będzie gościć na moim komputerze cały czas postanowiłem kupić po kolei każdą część. tak się też stało - zgromadziłem kolekcję szystkich części (niestety w większości to przeklęte SoldOuty). Potem przetestowałem Goldy i kupiłem TR5 z Room Editorem. Pole do poznawania przygód Lary miałem otwarte. Potem przyszedł AOD, jednak wykorzystałem fakt, że grę można całkowicie zainstalować na dysku. Pozyczyłem od znajomej. Zakupiłem go dopiero niedawno wraz z Legendą.
Ah ta Lara ;)

Boone 
Obieżyświat

Posted: 05-01-2007, 19:50   

Po raz pierwszy "spotkałem" Larę gdy rodzice poszli do znajomych zabierając mnie ze sobą, jeszcze jako dzieciaka z podstawówki. Znajomy włączył mi grę ... Było to chyba w 1998 roku. Pamietam jak dziś gdy po raz pierwszy ujrzałem Larę w levelu otwierającym TR2 przy Murze Chińskim.
Wtedy wszyscy zachwycali sie TR1 i TR2,grafiką,muzyką,gameplayem i oczywiste Larą.
Był to mój pierwszy kontakt z serią Tomb Raider, przez nastepne lata Lara przestała istnieć dla mnie az do pamiętnego sierpnia 2003 roku,gdy popołudniem wychodząc z kina po seansie TR2M uznałem że muszę sobie sprawić najnowszego wtedy TAOD. Gra spodobała mi się i kilka miesięcy pózniej miałem całą serię... :pozdro:

Lara13 
Praktykant

Posted: 05-01-2007, 19:53   

Heh, nigdy nie zapomnę mojej pierwszej styczności z Larą i TR.Pamiętam, jak byłam u kolegi przeglądałam sobie jego gry, spodobała mi się okładka Tr i pożyczyłam. Kiedy już zaczęłam grać (miałam wiele problemów z odpaleniem gry bo była za stara na mojego kompa, ale tata coś jak zawsze wykombinował :P ) od razu mnie to wciągnęło... Oj dostałam prawie zawału jak w pierwszym etapie wyskkoczył mi nieźwiedź :D . No fanką jestem dosyć długo, bo aż 5 lat (aż dla mnie :P ). Potem powoli dokupywałam (tak się to pisze?) dalsze części... xD

Serek 
Praktykant

Posted: 06-01-2007, 11:31   

W 96 roku z rodzicami (mając sześć lat) poszedłem do sklepu w celu zakupu jakiejś gry 2D w stylu Mario. Gdy jednak weszliśmy do marketu byliśmy w ciężkim szoku. Akurat promowali TR i Resident Evil na Sega Saturn. Powiem tylko, że jak zobaczyliśmy grę TR to po prostu nie mogliśmy się opanować :P . Nie umieliśmy w to grać jakieś takie dziwne "nie z boku". Gra była wspaniała.^^.

Monika 
Nowicjusz

Posted: 28-01-2007, 17:43   

Gdy miałam 10 lat i tata kupił mi Playstation. Dołączone było do tego demo, m. in. Tomb raidera 3 "Area51". Na początku nie lubiłam tego zbytnio, bo jako mała dziewczynka bałam się w to grać i ciągle miałam wrażenie, że zaraz wyskoczy na mnie jakiś typ :P Moje zdanie na temat tej gry radykalnie uległo zmianie, gdy mój kuzyn kupił pełną wersję. Zanstępnie przyszła kolej na pozostałe części ;)

ADR 
Podróżnik

Posted: 28-01-2007, 18:21   

tata mi zainstalowal demo tr3 , jak mialem ok 7 lat ,nie pamietam dokladnie... to bylo piekne :) wszedlem wtedy w nałóg tombraiderowy :P :P .... potem dopiero mialem tr2 full.

Olina 
Student

Posted: 29-01-2007, 13:01   

To był rok 1997, kiedy miałam 7 lat i moja siostra przyniosła do domu grę TR1. Oczywiście gra mi sie bardzo spodobała. A kiedy siostra grała w TR3 to już totalnie pokochałam Larę. pamietam jak zawsze zasiadałam przy komputerze, kiedy siostry nie było i włączałam sobie TR i grałam przerażona, że za chwilę może mi jakiś potwór wyskoczyć . To były czasy...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo