FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Manga i Anime
Author Message
e_g 
Obieżyświat

Posted: 03-05-2006, 13:35   

Motoko gadająca Ich Bin Motoko (nie znam niemieckiego)...masakra!Ja nienawidze dubbingów (ew. polskie dubbingi filmów typu shrek) i zawsze staram sie oglądać orginalną wersje (która jest najlepsza)...japońskie głosy są zawsze najlepsze...

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 03-05-2006, 17:12   

Dustie może to walka z bezrobociem hehe
Tak samo dla wielu ludzi niezrozumiale jest, że u nas /w telewizji/, jak leci film to zamiast napisów gada jakis facet. Na ekranie widac calkiem niczego sobie babeczke owtiera usta i ups error hehe
Zgadzam się z toba e_g japońskie głosy są najlpesze. Motoko gadająca po niemiecku - może i nie bedzie tak źle wszak to kawał twardej baby jezyk niemiecki jeszcze do podkresli hehe

Dustie 
Podróżnik

Posted: 03-05-2006, 18:56   

Malwinka wrote:
Dustie może to walka z bezrobociem hehe
Tak samo dla wielu ludzi niezrozumiale jest, że u nas /w telewizji/, jak leci film to zamiast napisów gada jakis facet. Na ekranie widac calkiem niczego sobie babeczke owtiera usta i ups error hehe
Zgadzam się z toba e_g japońskie głosy są najlpesze. Motoko gadająca po niemiecku - może i nie bedzie tak źle wszak to kawał twardej baby jezyk niemiecki jeszcze do podkresli hehe

Apropo lektorow, kiedys sie nawet nad tym zastanawialem. Nie mam dokladnych informacji, ale rzeczywiscie chyba tylko u nas tak jest... choc trudno mi wierzyc, ze nigdzie indziej nie korzysta sie z takiego rozwiazania. Ba, niektore programy na MTV5 sa z lektorem -- meskim i zenskim, babka i facet odpowiednio daja glosy dla kwestii wypowiadanych przez odpowiednie plcie. W Rosji ponoc jest tak na porzadku dziennym - babka i facet czytaja teksty - tak jak u nas jeden lektor czyta wszystko. Wiem, ze w krajach skandynawskich na porzadku dziennym sa zas napisy do wszystkich obcojezycznych emisji. W Azji tak samo. Ale co do reszty swiata, to naprawde nie wiem...

e_g 
Obieżyświat

Posted: 04-05-2006, 18:58   

Kocham polske...właśnie na TVN lecą Detektywi, i co w nich?A o 2 dziewczynach co sie zabiły/zabiją/chcą zabić bo tak zrobiły bohaterki mangi (nie wiem jakiej) No oczywiście,manga zła,nie dobra,namawia dzieci do samobójstwa...no i jak ma sie manga w polsce rozrastać? Wszystko przez takie ułomy co traktują opowiastki w mangacch na serio...teraz pewnie będą publiczne stosy mang sponsorowane przez rozgłośnie moherową ×_×

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 04-05-2006, 21:22   

Detektywi itp. -> :513: jak zwykle gratuluje im scenariusza

Quote:
teraz pewnie będą publiczne stosy mang sponsorowane przez rozgłośnie moherową ×_×

e_g nawet nie pisz takich rzeczy :murek:

Dustie 
Podróżnik

Posted: 14-05-2006, 14:34   

Wlasnie skonczylem ogladac Paradise Kiss. Kapitalna historia! Mieszanka lekkiego shoujo w tresci i lekkiej gothic lolity w obrazie. Calosc traktuje o malym atelier Paradise Kiss, w ktorym trojka uczniow szkoly mody projektuje wlasne kreacje. Zbliza sie coroczny konkurs polaczony z pokazem, do ktorego potrzebuja modelki. Przypadkowo wpadaja na wysoka, ciemnowlosa uczennice liceum, ktorej calym swiatem jest uczenie sie i proby zaspokojenia oczekiwan matki. Jednak nie na dlugo...

Niestety ta historia liczy sobie jedynie 12 odcinkow, na razie nie sprawdzalem, czy sa dalsze serie (ale zwazywszy na zakoczenie, raczej nie).

Trzeba do zobaczyc -- zwlaszcza, ze cala seria jest na youtube.com!

kot 
Student

Posted: 14-05-2006, 16:49   

Jezeli tak bardzo ci sie podobalo anime... No coz anime to dno... Nie oddaje klimatu MANGI! Manga jest 100 razy lepsza od anime i do tego jest dostepna na polskim rynku ^^ ParaKiss to chyba jedna z najlepszych mang ktora jest wydana w Polsce :P Kazdy oze cos znalezc w niej dla siebie xD Humor jest wprost kapitalny ^^ A zakonczenie nie przewidywalne xD

Dustie 
Podróżnik

Posted: 14-05-2006, 21:27   

Nie omieszkam sie sprawdzic mangi.

Akagi 
Praktykant

Posted: 23-06-2006, 22:54   

Wczoraj skończyłam oglądać 101 odcinek anime "Naruto". Jest to coś w stylu Dragon Ball'a ale ze 100 razy lepszymi walkami :) . Jedno z lepszych anime jakie widziałam. Dla tych którzy lubią walki ninja powinno to się spodobać. Może nie ma tam takiej wielkiej treści jak w NGE, ale akcja nadrabia to. Serdecznie polecam każdemu fanowi anime. Czekam teraz, aż brat przyniesie mi reszte razem z Love Hina i Kenshinami :D Widać szykują się wakacje pod znakiem anime i mang ;)
Cuz you will hate yourself in the end(...)

kot 
Student

Posted: 24-06-2006, 08:42   

Naruto.... Manga fajna... Ale anime? Na poczatku super! A potem? Duzo przedluzania, nie potrzebnych epizodow i takich tam... Drugi Dragon Ball tam tez tak bylo:)

darekch 
See you in Valhalla

Posted: 24-06-2006, 09:01   

Ja uwielbiam czytać mangi Masamune'a Shirow! Wg mnie jest najlepszym mangaką!
Czytałem cąłą trylogię "The Ghost In The Shell", gdzie uważam, Shirow ukazał swój wspaniały talent nie tylko plastyczny, ale i pisarski (świetny scenariusz), a nawet fizoloficzny! Jego przemyślenia nad sensem życia człowieka jako jednostki na świecie oraz problematyka duszy pokazują, że MS potrafi powiązać ze sobą starożytne przesłania mitologiczne z nowoczesnością w opowiadaniu SF! To jest dopoiero sztuka!

Oglądałem oba anime GITS'a i uważam, że są to również tak samo filozoficzne i niemal pogmatwane w swej fabule wątki, że często można się zagubić, o czym tak naprawdę jest film (serialowego GITS'a nie oglądałem). Od razu widać, że Shirow trzymał pieczę nad wszystkim!

Nie omieszkałem również obejrzeć najnowszego "Appleseed'a". Oczywiście jest to świetne dzieło graficzne i robi niesamowite wrażenie. Jeżeli jednak chodzi o fabułę, to uważam, że jest ona już mniej zawiła niż w GITS'ach, ale zawiera i niesie jednak jakieś przesłanie - stworzenie idealnego miasta-państwa celem ludzi i ich naturalnego rozmnażania się - klonowanie - przez co już nie są prawdziwymi ludźmi, a bioroidami. Podobny przypadek jest w filmie "Aeon Flux", ale to już inna "bajka".

Polecam wszystkim ww. mangi i anime do zapoznania się z nimi. Zwłaszcza mangi!

:607:

e_g 
Obieżyświat

Posted: 24-06-2006, 12:54   

Naruto manga rulez,teraz po Kakashi Gaiden zaczęły się dziać ciekawe rzeczy xD A w anime no to do 100 odcinka może było fajnie,ale później przyszły okropne fillery bo anime nadganiało mangę x_X Teraz zacząłem sobie czytac mangę Love Hina,i szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem.Jednak to prawda że manga LH jest O WIELE lepsza od anime.Jest dużo faktów inaczej jak w anime,np. Shinobu od razu jest w Hinata-sou,a do tego postacie wygladają lepiej :P Osobiście polecam czytać mangę LH,jest naprawde genialna i o wiele śmieszniejsza od anime xD

http://groups.msn.com/MangaOnline2-0 <- po lewej macie różne mangi,jak chcecie LH to klikacie na LH i wybieracie 1 chapter i zaczynacie czytać :P

Integral 
Archeolog

Posted: 24-06-2006, 13:34   

Yaaaay ^^
*nieopisana radość* Jakiś czas polowałam na tąże mangę

Dzięki Ci o wielki ^^ Szkoda, że jednak nie po polskiemu, bo in inglisz, pomimo zrozumienia, szybko odechciewa mi się lektury (:p), ale już nie wybrzydzam ;-) .

Nie wiesz może, skąd 'legalnie' pobrać Hellsinga? ;-) Albo chociaż przeczytać? Jesli w ogól się da, bo to dość popularny tytuł...

e_g 
Obieżyświat

Posted: 24-06-2006, 13:42   

http://groups.msn.com/ATU-BOTI/maturehellsing.msnw
Zjedź na dół, i wybieraj volume :P Chyba sobie dalej poradzisz słoneczko? :P
(BTW.polecam bo jakość jest dobra (MQ) wiec naprawde warto korzystać puki jest :P do tego później jest bardzo dobra jakość (HQ) więc to już naprawdę :P )

Integral 
Archeolog

Posted: 24-06-2006, 14:12   

O_O
A ja szukałam i nie znalazłam.

Guru mój O_O
*pokłony*

Dzięki wielkie raz jeszcze :)

kot 
Student

Posted: 24-06-2006, 14:59   

Legalnie to mozna kupic;) Nie wiem jak mozna czytac skany mang wydanych w Polsce... A potem wszyscy dziwia sie ze brak nowych tytulow na rynku.... Ech

Integral 
Archeolog

Posted: 24-06-2006, 15:31   

Legalnie to na dzień dzisiejszy mogę to ukraść, wynosząc kolejne tomy upchane w staniku.

Jak się dorobię własnej fortunki, to pewnie zakupię ;)

kot 
Student

Posted: 24-06-2006, 20:29   

Fortuny? Dobre... Wystarczy troche przyoszczedzic i juz ma sie wszystkie 7 tomow wydanych;] 17 zl za tom to nie jest strasznie duzo! Ech co ja bede sie produkowal... I tak nikt nie zrozumie... Bo zamiast kupic orginal sciagaja ludzi gry z neta, zamiast pojsc do kina sciagaja, a i plyty z muzyka nie kupia... A co dopiero jakis tam komiks!

Integral 
Archeolog

Posted: 24-06-2006, 21:44   

Nu pacz, to straszne :p Ale się teraz poczułam dostateczna, margines społeczeństwa rujnujący polski (i nie tylko) rynek...

Uściślając - gdybym miała brać w internetowym sklepie, płaciłabym 24 zl od tomu jednorazowo, w sumie razy 17 wyszłoby 416.50 zł. By bardziej mi się inwestycja opłacała, musiałabym zapłacić 7x17=109 + jeszcze koszt przesyłki 7zł = 116 zł na raz.

Jesli masz z czego oszczędzać, to jesteś szczęściarz. Ja się bezwstydnie przyznam, że wolę bieżące zarobki wydać na bieżące wydatki (tudziez typowe dla mnie długi) tym bardziej, że moje ostatnie dżinsy zaczynają wyglądać niebezpiecznie ;-) .

kot 
Student

Posted: 24-06-2006, 23:21   

Ojeju... No wiesz kazdy tak gada i co? Jpf przesuwa swoje mangi reguralnie wydaje 3 tytuly, Waneko tez ma klopoty a Egmont nic nie wydaje... Rynek polski jest na tyle maly ze kazda sztuka sprzedanej mangi sie liczy. To nie Japonia ze niektore tytuly sprzedaja sie w nakladzie 500000.... Jak twoje dzinsy sa nie teges idz do sklepu i je ukradnij! No co? To samo wychodzi... Jezeli wszedzie masz dlugi gratuluje roztropnosci... Ja jakos sobie rade daje i mam spora kolekcje mangi. Jednak jeszcze wystarczy wypatrzec dobre promocje i sklepy... W JPF masz 7x17 - 20 zl rabatu + 4.50 wysylka.

e_g 
Obieżyświat

Posted: 24-06-2006, 23:38   

Ja najpierw w necie czytam,a jak mi sie szczególnie manga spodoba to kupuje sobie orginał by czytać do poduszki.Czy to źle?Już mam tomik Full Metal Alchemist i szczerze mówiąc zamierzam kupić następne podczas przypływu gotówki,który u mnie ostatnio jest mały(Ja nic nie dostałem od 2 lat,więc co t usie dziwić x_X)

darekch 
See you in Valhalla

Posted: 25-06-2006, 11:49   

Jeżeli już zainteresuje mnie jakiś komiks/gra/książka/film/muzyka (tu: manga), to najpierw czytam zazwyczaj trzy jego różne recenzje i sam oceniam czy warto czy nie. Zazwyczaj pytam się również tych, którzy czytali czy warto mieć to u siebie na półce, czy nie. Jeżeli tak, to zbieram kasę i kupuję, a jeżeli nie to nie. Często też porzyczam komiksy i gry od kolegów, którzy kupują oryginały bo ich na to stać. Moje wydatki przez leczenie są sporo ukrócone, dlatego pozwoliłem sobie ostatnio tylko na TRL. A jedyne mangi jakie w domu mam to tylko i wyłącznie GITS.

Integral 
Archeolog

Posted: 25-06-2006, 14:44   

Kotku... powiedziałam, jak się dorobię własnej fortunki (celowo użyte zdrobnienie :p ) to zakupię, uspokoiło Cię to? Na dzień dzisiejszy po prostu nie mogę wydać takiej sumy na raz, bo nie mam skąd jej wziąć. Jeśli się w sobie zbiorę i uda mi się dobrnąć tych 150 zł kieszonkowego to wiedz, że Hellsing jest u mnie priorytetem (naprawdę). Teraz chcę po prostu przeczytać, bo mnie ciekawość zżera ;-) .

Akagi 
Praktykant

Posted: 25-06-2006, 17:32   

e_g - przeczytałam wszystkie tomy mangi LH jaki wyszły u nas. :) Nawet zakupiłam sobie 13 części :D . Bardzo mi się podobała dlatego chce obejrzeć anime, ale wszyscy moi znajomy mówią że jest o wiele gorsze od mangi. Jeszcze ty na dodatek też tak uważasz. Zaczynam się zastanawiać czy warto czekać na nie.
Co do Hellsinga nie wiem czemu wszyscy nim się tak zachwycają. Mam anime, moge mieć też mange, ale coś mnie do niej nie ciągnie. Może daltego że pierwszy tom mnie zraził. Brat mówi że musze to przeczytać bo to jest klasyka tak jak NGE, ale nie wiem czy moge się z nim zgodzić. :| . Jedno mi się podoba w Hellsingu, a raczej w jego anime - muzyka. Jest naprawde dobra polecam wszystkim
Cuz you will hate yourself in the end(...)

kot 
Student

Posted: 25-06-2006, 19:23   

Love Hina anime mi sie bardzo podobalo jednak czulem jakby zniknelo w nim kilka opeizodow;/ Czasami sa tak dziwnie odcinki faburalnie pomieszane i pociete i nie dowyjasnione :P Potem zachecony anime kupilem mange 1 tom... Stwierdzilem ze nie dla mnie... Wkurzala mnie strasznie ta gwara;/ JEdnak jak kupilem drugi zaczelo mi sie podobac :P Narazie LH w moich planach kupna daleko:P Musze kilka innych tytulow kupic :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo