FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Manga i Anime
Author Message
K@t 
Spectre

Posted: 30-03-2006, 14:41   

Hej, to kupił juz ktos te pierwsze odcinki Ghost in the Shell ? Bo słyszalem juz o tym sporo i ciekawy jestem czy warto wydac te 9.90 na początek.

e_g >> wszystkie odcinki Hellsinga są na youtube ? Bo znalazłem pierwszy a drugiego po prostu nie ma :| Wpisywalem juz przerozne kombinacje.
Ogladalem to kiedys, ale z niemieckimi napisami wiec rozumialem piąte przez dziesiąte :p

K@t 
Spectre

Posted: 30-03-2006, 19:30   

Dobra, obejrzałem pierwszy odcinek ( drugi pewnie w weekend, musze sobie powoli dawkować :P ) Ghost in the Shell i musze przyznac, ze mi sie spodobało. Trudno cos powiedziec o samej fabule, bo dopiero sie rozkreca.
Pod względem technicznym natomiast jest wspaniale. Animacja i efekty specjalne (wyważone i nie rzucają sie perfidnie w oczy) na bardzo dobrym poziomie. Dobra muzyka. Chyba zaczne kupować regularnie. Pasuje mi teraz jeszcze filmy dorwać ;)

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 30-03-2006, 21:18   

K@t filmy sa 100 razy lepsze. Fabuła poprostu wymiata. Jak chcesz moge Ci wypalic na CD i wysłac poczta :mrgreen: daj znać na gg to sie dogadamy.

e_g 
Obieżyświat

Posted: 03-04-2006, 22:08   

A wy tylko GITS GITS i GITS w kółko :P ehhhh...no cóż,mam na koncie kolejne anime,trza je zrecenzować xD

Fruits Basket: Romance - comedy,moim zdaniem bardzo fajne i ciekawe anime :P .Honda Tohru rok temu (patrząc na czas anime i 1 odcinek ;P ) straciła swoją matkę,którą uwielbiała,jak i jej koleżanki.Gdy straciła matkę mieszkała przez pewien czas u swojego dziadka,lecz on musiał zremontować swój dom i Tohru musiałą się na pewien okres wyprowadzić...właściwie to nie miała się gdzie podziać więc mieszkała w namiocie,w lesie xD Tohru,jak prawidłowa uczennica liceum wybierając się do szkoły,w lesie przypadkowo natknęła się na dom,gdzie jej uwagę przykuła piękna wystawa recznie malowanych zwierzątek z chińskiego zodiaku (pies,dzik,smok itd).Właściciel owych pierdółek zagadał do Tohru,która dzięki temu dowiedziała się że kuzynem(i mieszkańcem domu :P ) właściela pierdółek był nikt inny jak Yuki Souhma,najpiękniejszy (bishonen,czyli facet z babską urodą) facet w liceum...Przez różny rozwój wydażeń Yuki składą propozycje Tohru by zamieszkała u nich,w zamian za to że będzie opiekować sie domem...(pranie,sprzątanie itd. ;P )...NO ale musi być jakieś ale,na rodzinie Souhma krązy niestety klątwa...gdy członek danej rodziny zbliży się do osoby płci przeciwnej i dojdzie do bliskiego kontaktu (przytulenie) dany osobnik zamienia się...w zwierzę z chińskiego zodiaku xD Właściciel pierdółek (kurde zapomniałem jak sie nazywa,coś na S) jest psem,Yuki myszą,a dziki współlokator znienawidzony przez Yukiego,Kyo - kotem.Tak wam mniej wiecej streściłęm 1 odcinek Fruits Basket XD Z pozoru proste anime,które nie ma jakiejś tam głównej fabuły przez całe 26 odcinków...ale z odcinka na odcinek dzieją sie różne rzeczy,Tohru poznaje sekrety rodziny Souhma,zaprzyjaźnia się z bohaterami,itd...Warto zwrócić uwagę,że to,jakie zwierzęcie reprezętują członkowie rodziny Souhma, idealnie wpływa na ich charakter...Właściciel Pierdółek (RLY zapomniałem jego imienia x_X) jest psem,wiec jest spokojny,łagodny i dosyć wesoły i pogodny xD Natomiast Kyo reprezętujący kota łatwo się denerwuje,jest porywczy i energiczny...moim zdaniem świetnie to wygląda.Co do muzyki i ogólnej kreski nie można się przyczepić,postacie są ładnie i czysto rysowane,aż chce sie patrzeć...Opening FB jest dosyć wolny,więc po paru razach chce sie go poprostu przewinąc do przodu,a natomiast ending jest b.fajny,może text piosenki jest infantylny ale za to wesoły i pogodny xD Polecam to love story,na poprawę humoru w deszczowe dni xD Moja ocena 7/10 xD

Tsubasa Chronicle: Szczerze mówiąc to mi sie nie chce pisać o tym anime,ale musze was poinformować ;P B.polecane anime przez mojego kolegę,wiec trza obejrzeć...Sytuacja obarcza sie tak -> jest księżniczka i jej przyjaciel z dzieciństwa,księżniczka podczas badania starożytnych ruin znajdujących sie koło jej zamku pod wpływem jakiegoś magi-czary-mary traci pamięc,która ulatnia się po wszystkich światach równoległych pod postacią piórek,a zadaniem jej przyjaciela z dzieciństwa (ma posrane imie) Sayoran(czy coś takiego x_X) jest odnaleść ową pamięc księżniczki Sakury...do nich w tej podróży dołącza mag Fye,który za nic nie chce wrócić do swojego świata,i wojownik Kurogame który włąśnie chce jak najszybciej wrócić do swojego świata...i tak szukają tych piórek i szukają.Imho,twórcy(a raczej twórczyni) chciały zrzucić dobre pomysły z innych anime w jedną kupę,by osiągnąć sukces...noo to sie nie udało...Sakura jest b.ładna,owszem,ale taka mętna (może przez strate pamieci) i mało osobliwa...Sayoran zachowuje sie jak typowy bodyguard księzniczki,którą kocha,itd. itp...Fye na poczatku sie wydaje być jakimś super kolo,który pod swoim uśmiechem kryje swoją nikczemną osobowość,niestety on sie uśmiecha i zachowuje głupkowato NAPRAWDE...Kurogame ma być postacią która ma być postacią humorystyczną,niestety to nie wychodzi...porywczy awanturnik...eh...Imho w całym anime dzieje sie więcej ciekawego w 1 odcinku niż w całej 26 odcinkowej serii...Muzyka i kreska: Sakura jest ładna,ale brakuje jej biustu (no co,kobieta musi być wyposarzona),Sayoran jest nijaki(jest chudy,wysoki i ma długie nogi), Fye to wysoki blondynek z głupim uśmiechem,a Kurogame który niby jest super wojownikiem jest b.wysoki i b.chudy przez co wygląda jak szkieletor...Muzyka...ładna,Song of Fire and Storm (gł.motyw) jest bardzo fajna,po obejrzeniu paru odcinków anime podoba nam sie,opening jest taki se(jakieś disco)a ending przypomina mi FFX (właściwie cała Sakura mi przypomina Yunę z FFX)...no nic,mi sie to anime nie podobało,dłużyło się,nudziło i w ogóle było takie seeeeeee...moja ocena 5/10

Azumanga Daioh: Yaaaay,wyśmienite anime!Azumanga Daioh w sumie nie ma fabuły,opowiada poprostu o życiu 5 czy 6 dziewczyn które uczęszczają do High School(w japoni to chyba gimnazjum...a może i liceum)...Wydaje sie głupie,nie?Otóż to jest głupie XD i to jak xD aż chce sie powiedzieć pojebane xD Ja przy tym anime umieram ze śmiechu,Osaka,jedna z dziewczyn jest tak rąbnięta że jak ona coś powie to ludzie padają...Nauczyciele też są psychiatryka warci,zwłaszcza dwie panie od WFu i Angielskiego...IMHO bardzo humorystyczne anime,ba chyba jedyne przy którym tyle sie śmiałem...pod względem fabuły i wątków nie ma co narzekać,jest co oglądać i jest co sie śmiać XD (Ahhhhh "kiciuś Sakaki" xDDDD).Grafika i muzyka...muzyka jest dziwna,ale pasuje do klimatu,natomiast grafika...jeżeli postacie nie miały by włosów byście ich nie rozróżnili...niestety,dziewczyny wyglądają prawie jak bliźniaczki,ale tak to nie ma sie czego przyczepić XD Polecam to anime z całego serca,czy macie zły humor,cyz jesteście smutni czy też sie nudzicie,ono pomoże XD moja ocena 10/10 xD

To tyle i mam nadzieję że ktoś to przeczyta i nie oleje mojej pracy ;/

kot 
Student

Posted: 03-04-2006, 23:13   

Tsubasa Chronicle to ja w tej seri to tylko muzyke kocham! Ona jest boska chyba jeden z najlepszych OST w anime:) Ja tam jestem po ostatnim odcinku Peach Girl i powiem ze podobalo mi sie;) Takie glupie romansidlo ale ja lubie takie "piczowate" rzeczy^^

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 04-04-2006, 11:12   

Quote:
A wy tylko GITS GITS i GITS w kółko ehhhh...no cóż

No cóż, jak widać nie każdy jeszcze widział GITS, a moim zdaniem to pozycja nr 1. Był to mój pierwszy krok do anime, który bardzo mnie zachęcił do dalszego spożywania tego gatunku. I jeżeli ktoś nie widział - to bardzo chętnie udzielam info itp.
Produkowanie sie o pozostałych anime pozostawiam tobie e_g, bo wychodzi ci to najlepiej ;)

kot 
Student

Posted: 04-04-2006, 12:16   

Ja jakos mam na polce film i wlaczylem go, obejrzalem 30 min i nie chcialo mi sie wiecej, serial obejrzalem pierwszy odcinek nie dla mnie XP Dla mnie nie jest to pozycja nr 1 ale ja mam inny gust;) Preferuje glupie shojo xD

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 04-04-2006, 17:39   

Dokładnie to musi być inny gust :wink: poprostu nie gustujesz w cyberpunk'u i jeśli chodzi o ten gatunek to GITS jest pozycja nr 1.
Patrząc z drugiej strony to może jeszcze nie dojrzałes do tego typu przemyślen zwłaszcza, że nie obejrzałeś filmu do końca. :roll:

K@t 
Spectre

Posted: 05-04-2006, 10:57   

Heh, własnie odebrałem pakunek :P
Ide oglądać Ghost on the Shell, mam tylko nadzieje, że nie strace przez to ochoty na serial ;)

Jaunty 
Obieżyświat

Posted: 06-04-2006, 22:18   

Jestem bardzo zadowolony z zawartości estetycznej jak i merytorycznej Stand Alone Complex. Świetne menu, dobra muzyka, niekiepskie bonusy, no i przede wszystkim sam serial, który nie jest co prawda tak frapujący i klimatyczny (przynajmniej te dwa pierwsze odcinki, które miałem okazję zobaczyć) jak pierwowzór filmowy, ale stanowią niewątpliwą przyjemność dla oka (dla ucha i mózgu także). Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki serialu.

P.S. Może "Kino Domowe" zaserwuje nam z czasem także "GITS 2: Innocence"? Byłoby to nader wskazane.

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 10-04-2006, 20:25   

Ściągnełam sobie komiks /długo z wyczekiwaniem ściągałam/ Masamune Shirow - Ghost In The Shell 1.5 Human Error Processor, namordowałam sie, zeby znaleźć odpowiedni program potem kolega mi pisał, co mam po kolei robic, zeby to w ogole dzialalo, a jak juz uruchomilam: wszystko ślicznie nawet opcje dzwiekowe /myśle sobie kawał dobrego materiału/ -> a tu taka lipa :546: , komiks jest po japońsku, także moge sobie obrazki pooglądać i sie domyślać całej reszty hehe english pleassssssssseeeeee :lol:

Jaunty 
Obieżyświat

Posted: 10-04-2006, 21:32   

Malwinka -> a nie wiesz może gdzie dorwać pierwszą mangę GITS? Szukałem tu i ówdzie, lecz bez rezultatu, a strasznie się napaliłem na przeczytanie oryginału. Będę ogromnie wdzięczny za info w tej sprawie.

A tak z innej beki: Przy okazji premiery SAC, dokopałem się do informacji o wydaniu w Polsce serialu "Wolf's Rain". Kojarzy ktoś ten tytuł?

e_g 
Obieżyświat

Posted: 10-04-2006, 21:58   

Ja kojarze,ja wszystko kojarze :P niektórzy mówią ze manga jest świetna,natomiast anime dziwne,aczkolwiek bardzo dobrze zrobione...mal,jaunt -> popytam sie wsród anime maniaków o mange GITSa,może coś wynajdę.

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 11-04-2006, 08:48   

Wolf's Rain wiem, że na C+ lecial swojego czasu, ale skapnęłam się jak już byl 16 odc. także sobie darowałam.
Jaunty niestety nie wie wiem. Muisz szukac w sklepach z komiksami. Nie wiem czy już byłeś: al.Niepodległości przy SGH, a drugi o ktorym wiem to na stacji Metro Centrum no i głupi Empik /ale tam to napewno sprawdzałeś/. Proponuje tez obserwacje allegro.

kot 
Student

Posted: 11-04-2006, 09:12   

Wolfus jest słitaśny;) Manga mi sie bardzo ale to bardzo podobala tylko dwa tomy a jednak da sie w nia wciagnac^^ Anime mi sie mniej podobalo ma to 30 odcinkow i jakies takie rozlalzle nie jak manga XP

Co do mangi Gits sa przeciez w JPF jeszcze dostepne tomy 1 i 1.5 http://www.jpf.com.pl/skl...cje&nazwa=Ghost cena przeraza bo to edycja kolekcnoreska ;)

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 11-04-2006, 11:23   

dzieki kot, nie znałam tej stronki :mrgreen: a ja uwielbiam robic zakupy przez internet. Zamówilam obie części, a cena wcale nie jest bardzo wygórowana.

kot 
Student

Posted: 11-04-2006, 15:33   

Przeciez to oficjalna strona wydawnictwa JPF xP Ja tam zawsze zamawiam u nich^^ Maja ciekawe promocje akurat teraz (niektore mangi sa przecenione o 10 ZL!!) i fajne rababy zawsze zamawiam za 100 zl i 20 zl to rabat wiec nie narzekam;) Jeszcze wydali Ghost 2, ale juz wyprzedane wiec na allegro szukac :P

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 11-04-2006, 16:05   

Zdaje sie, że nadużywasz słowa "przecież" nie dla każdego musi byc to takie oczywiste.

Dustie 
Podróżnik

Posted: 11-04-2006, 16:12   

Trzeba jednak przyznac, ze JPF pionier na rynku mangi w Polsce i nazwa podstawowa...

Ale teraz juz wiesz :wink:

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 11-04-2006, 17:10   

A czy ja gdzieś napisałam, że kiedykolwiek czytałam mange? No to już wiecie. Oglądałam tylko anime :P

kot 
Student

Posted: 11-04-2006, 17:54   

To powinas nadrobic swietne tytuly (a bylo ich duzo;)

Sadze ze rynek mangi podupada lekko ostatnio, kiedys tyle seri egmont wydawal, jpf i waneko ze nie wiedzialem co kupowac! Teraz nic... Jpf serie zawiesza, waneko ma problemy z wydaniem nowego tytulu, a egmont tylko Ranme<boska bo boska :P >. Mam nadzieje ze niedlugo sytuacja sie polepszy i japonce przejrza na oczy i dadza wydac mangi a i wydawnictwa powalcza o nowy "target" xP

Valkiria 
Podróżnik

Posted: 02-05-2006, 00:07   

Ludzie, dostałam olśnienia...porzuciłam LOST, zakochałam się w czymś innym :690: .
Temat: Full Metal Alchemist

Na początek...coś oryginalnego czy odgrzewany kotlet?

No, to teraz ja wcisnę swoje grosze do tej puszki, że tak powiem.
Miałam okazję napotkać Full Metal Alchemist, z czystej ciekawości postanowiłam to sprawdzić, bo przypomniało mi się, że e_g wspomniał tu o takim dziele. Zaczynałam od zwykłych mózgożerców zwanych Pokemonami, to przeszło na Final Fantasy:Advent Children aż po teraźniejszość, gdzie sięgnęłam właśnie po omawiany tytuł. Obejrzałam jeden odcinek, pierwszy, zaczęły mnie zastanawiać te wszystkie zdarzenia, ta cała alchemia no i oczywiście główni bohaterowie, te oderwane kończyny przed oczami czy brak ciała, nie no, świetnie :P . Przeszło mi przez głowę, że to znowu Pokemony, ah te typowe duże oczy :P , ale jeśli to było chwalone na forum, to dlaczego nie spróbować dalej. No i proszę Państwa obecnie jestem na odcinku numer 24 . Wciągnęło mnie to strasznie, nie spodziewałam się, że po kilku dniach przerwy sama z siebie uzupełnię braki, żeby doczłapać się jakoś do normy. Chociaż zaczynam, to myślę, że mam dobry start, na razie potykam się o same cudeńka. Odpowiedź: coś oryginalnego.

Coś o samym Full Metal Alchemist. :spoiler:

Z każdym odcinkiem idzie nowa przygoda, nowi bohaterowie. Ciekawe co ja będę robić jak to się skończy. No więc...przede wszystkim zainteresowała mnie sama alchemia, ta zasada równoważnej wymiany. Ludzie muszą rysować te znaki, doczłapać się do nich a Ed nie musi i jest szczęście w nieszczęściu. Czasami zastanawiam się jak w tak szybkim czasie można naskrobać coś takiego czy w tak niewygodnej pozycji rysując jak to było raz...śrubką :P , to jest dla mnie wielki lol :P . Sytuacja przy stole...smuci mnie to, że Al zapomniał jak to jest coś poczuć, dotknąć, i weź tu chodź w takiej zbroi, nie czując...nic. Są jednak sytuacje, które mnie dobijają, dobrze dobrana muzyka, śmieszne miny czy wrzask Edwarda o wzrost robią swoje :P , nie zapomnę też gadania o córce, te zdjęcia...lol :690: .
Koniec :spoiler:

Wniosek:

Jest to serial, po który warto wyciągnąć rękę, chociaż spróbować. Oryginał, który urzekł mnie swą fabułą i bohaterami. Jestem pewna, że długo nie zapomnę co widziałam. Sama nie lubię (już :P ) Pokemonów i jego nieudanych następców jak wszyscy i nie należy się kierować tym co było, to coś zupełnie innego, świeższego (smród serialu czuć od 2003 roku :P ). Można się zarówno śmiać jak i smucić. Moim zdaniem warto, warto, było i jest na co popatrzeć :P .
:pozdro:

Dustie 
Podróżnik

Posted: 02-05-2006, 18:04   

Nie wiem, czy dobrze czytam po niemiecku, ale na MTV5 (niemiecka albo austriacka, do dzisiaj nie wiem), w niedziele 7go maja, o 23:00, zaczyna sie emisja Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Oczywiscie jest duze ryzyko, ze to wersja z dubbingiem, ale MTV5 puszcza niektore audycje w wersji oryginalnej z napisami niemieckimi... moze puszcza dubbing angielski z napisami dla siebie -- to by bylo genialne! W dodatku ma przeznaczony czas antenowy 23:00 - 24:00, co sugeruje, ze beda 2 odcinki na raz.

Staram sie zbytnio nie napalac, bo najparwdopodobniej bedzie to wlasnie wersja z niemieckim dubbingiem (z animacji puszczaja jeszcze na MTV South Park - tez po niemiecku), ale moze...

http://www.mtv.de/ghostintheshell/index.php

Malwinka 
Obieżyświat

Posted: 03-05-2006, 11:21   

Dobrze czytasz :)
Oni jak nikt inny kochają dubbing :p , ale można sobie język trochę podszkolić, jeżeli się zna już fabułę. Ja to raczej chyba nie mam MTV5 nawet nie wiem, bo nie oglądam kanałów muzycznych, bo jak dla mnie to sam shit tam leci :P

Dustie 
Podróżnik

Posted: 03-05-2006, 12:35   

O tak, oni uwielbiaja dubbing. Szczerze mowiac to sie temu bardzo dziwie. Po prostu wszystko leci z dubbingiem, w kinach zapewne tez! Oni pewnie nie znaja prawdziwych glosow zagranicznych aktorow... 0.o

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo