FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Ulubiony film
Author Message
Lara13 
Praktykant

Posted: 18-12-2006, 15:14   

Hm..ja mam wiele ukochanych filmów,które mogę oglądać bez końca.Jednym z nich jest ''Super tata'' z Adamem Sandlerem..Fajny też jest ''Statek widmo'', ''Scary movie'', i jeszcze ''The Ring''.Jest jeszcze tego sporo ale musiałabym pisać to wszystko przez tydzień :] xD Wiem :640: . Oglądałam kiedyś taki extra film o dzieciaku,który widział jak zabijają jego rodziców i postanowił nauczyć się walczyć aby się zemścić na mordercach...ale tytułu nie pamiętam :D

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Posted: 18-12-2006, 16:56   

Moze mowisz o Lost i o Sawyerze :> .. powaznie to rowniez kojarze ten motyw. Teraz duzo produkcji powstaje wlasnie w oparciu o podobne zdarzenia. Np. wczesniej wspomniani Losci czy Kill Bill, jesli ktos pamieta :>

Lara13 
Praktykant

Posted: 18-12-2006, 17:31   

No dużo jest filmów tego typu ale coś mi się wydaje że tytuł to 'Słodka zemsta'' nie wiem,nie pamiętam bo oglądałam to ze 2 lata temu.Ale w tytule na 80% procent było słowo 'zemsta' :D

K@t 
Spectre

Posted: 18-12-2006, 17:42   

Jerrem_Y wrote:
Moze mowisz o Lost i o Sawyerze :> .. powaznie to rowniez kojarze ten motyw. Teraz duzo produkcji powstaje wlasnie w oparciu o podobne zdarzenia. Np. wczesniej wspomniani Losci czy Kill Bill, jesli ktos pamieta :>

SPOILERY :
Jeśli chodzi o Lost to nagięłaś fakty mooocno :D Gdzie niby Sawyer był świadkiem zamordowania rodziców ? Owszem, jego ojciec zastrzelił żonę i siebie ale to zupełnie inna bajka. To samo Kill Bill - jedynym podobnym motywem było zamordowanie matki Nicki przez Czarną Mambę, ale to się nijak ma do reszty filmu :p

Wiem, że się czepiam, no ale to na pewno nie chodziło o żadne z powyższych.
A Słodkiej Zemsty nie kojarzę, możliwe, że było coś takiego.

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Posted: 18-12-2006, 17:48   

:spoiler:
Tak czepiasz sie :P mialam na mysli bardziej ten motyw z dorastanim i szukaniem zemsty :P ktorego ni w Kill Billu ni w Lostach nie brakuje chociaz oczywiscie film oparty na tym nie jest

Wiem, ze nie chodzilo o zadne z powyzszych :gupek: :-P
A ta niby Slodka Zemsta... pewnie jedna z TVNowych produkcji z cyklu Prawdziwe Historie - love it :gupek:

K@t 
Spectre

Posted: 18-12-2006, 18:16   

Ale w Kill Billu nie ma żadnego motywu z dorastaniem i szukaniem zemsty :p
Beatrix BYŁA już płatną morderczynią, tylko po stracie dziecka wykorzystała swoje umiejętności w krwawej vendecie.

PS. To nie jest offtop - Kill Bille to jedne z moich ulubionych filmów więc dyskusja jest na temat :p

Jerrem_Y 
Obieżyświat

Posted: 18-12-2006, 19:48   

:spoiler:
No K@t raany :P a O-ren? Czy to ona nie byla czasem swiadkiem morderstwa swoich rodzicow? I co prawda bardzo nie podrosla jak zabila ich oprawce, ale w koncu go wykonczyla. Szukala zemsty? Szukala :P

Oczywiscie, ze nie ma offtopa, ja rowniez moge zaliczyc Kill Billa pod jeden z moich ulubionych filmow ;-)

Rob3rt 
Podróżnik

Posted: 21-12-2006, 11:56   

Oj oj oj :)
Ulubiony film? Hmm... no...
the Fast and the Furious (cała trylogia)
za akcję, muzykę, samochody, klimat... poprostu super rozrywka... oglądam przynajmniej jedną cześć tygodniowo...

malykrzys 
Student

Posted: 21-12-2006, 14:18   

Polecam dla tych co nie widzieli runing scared (potęga strachu) na filmweb.pl jest opis. Po prostu niesamowity wymiata totalnie. A tak podobał mi sie final destination, matrix, equilibrum, the one, człowiiek pies, negocjator, wróg publiczny i wiele innych.

Hrithik_Roshan 
Obieżyświat

Posted: 21-12-2006, 23:03   

Moje typy:
Tomb Raider 1 - uwielbiam na wakacjach oglądałem codziennie wieczorami
Kal Ho Naa Ho - smutny
Kabhi Alvida Naa Hekehna - codzienny
DON - śwetny pod każdym względem
Krrish - super akcje
Main Hoon Na - zabawny, smutny, barwny, super akcje
Kabh Kushi Kabhie Gham - śmieszny, smutny, barwny :matrix:
Bunty aur Babli - zaje :censored: :D
Asoka - histroyczny, świetny, ciekawy
Veer-Zaara smutny, wciągający tradycyjny

Galdir 
Student

Posted: 22-12-2006, 23:40   

Ulubionych filmów mam kilkanaście, ale nie będęich tutaj wymieniał, bo żaden z tego pożytek, a tylko miałbym dylemat który tytuł napisać, a który nie.

Chciałem tylko polecić dzieło, które ostatnio oglądałem i mi się spodobało.

Film "Las Vegas Parano"

W roli głównej Johny Deep. Film opowiadający o Amerykańskim Śnie Las Vegas. W niektórych momentach można się nieźle pośmiać, ale są te żtakie, które zmuszają do przemysleń.
Jak dla mnie zarąbisty film do obejrzenia w samotności albo z przyjaciółmi.

dagisa 
Praktykant

Posted: 28-12-2006, 01:59   

Kurczę, lubię bardzo wiele filmów. Bez wątpienia najbardziej podoba mi się "Fight Club" (Podziemny Krąg). Generalnie nie cierpię amerykańskich utartych schematów w kinie. "Fight Club" to film zwariowany i niekonwencjonalny, ciągle dzieje się tam coś nowego. Poza tym uwielbiam i polecam:

"Kontrolerzy" - wybitny film węgierski opowiadający o kontrolerach w budapeszteńskim metrze. Nudny temat? Nic bardziej mylnego! Film ma niesamowity, tajemniczy klimat, który dosłownie wciąga w ekran. Po pierwszych minutach filmu przekonujemy się, że życie kanarów jest ciężkie - biją ich kibice, ludzie nienawidzą, a niejaki nigdy nie mający biletu Trepek psika w twarz jakimś swiństwem, nigdy nie dając się złapać. Dochodzi jeszcze zakapturzona postać, która pozostaje tajemnicza chyba do końca, bo ciężko jest stwierdzić, co dokładnie symbolizuje. Interpretacji może być wiele, ale na pewno jest to coś złego. Polecam!

"Cube" oraz "Cube Zero" - schizofreniczne i mocne filmy. Chociaż "Cube" został nakręcony jako pierwszy, to właśnie nakręcony jako ostatni (po nieudanym "Hypercube") "Cube Zero" przedstawia wydarzenia z początków funkcjonowania sześcianu. Jest też bardziej drastyczny niż jedynka - po obejrzeniu pozostaje uczucie wstrętu i niepokoju. Mimo to uważam, że ten ostatni jest jednocześnie tym najlepszym.

"Pulp Fiction" - film już kultowy, czy jest ktoś, kto go nie widział? Tarantino jest moim ulubionym reżyserem a jego geniusz najbardziej ujawnia się w tym właśnie filmie.

"American History X" - polski tytuł "Więzień nienawiści" (swoją drogą beznadziejny) - mocny i momentami drastyczny film, ale jakże prawdziwy. Najgorszy moment to scena kiedy główny bohater nazista rozwala na ulicy czaszkę Murzynowi. Film świetny. Genialny Edward Norton.

"American Beauty" - świetny film pokazujący zakłamanie amerykańskiego społeczeństwa. Chyba najbardziej "normalny" ze wszystkich opisanych tu przeze mnie.

"Requiem dla snu" - paskudny i nieprzyjemny film będący kawałkiem dobrego kina; nie wypada go nie znać. Jest o narkomanii, trudno się go ogląda - im bliżej końca, tym gorzej. Najlepiej oglądać przed pójściem spać by móc spokojnie o nim później rozmyślać, bo nie da on spokoju przez kilka godzin. I nici z dobrego humoru.

"Zło" - Genialny szwedzki film osadzony w realiach hitlerowskiej propagandy, z której uczniowie czerpią wzorce. W jaki sposób? Wykorzystując słabość ludzką, dręcząc i bijąc młodszych za przyzwoleniem nauczycieli.

"Klatka" - o polskich pseudokibicach. Poruszający. Muzyczka na początku jest genialna, wie ktoś, co to jest? Jakoś tak płakać mi się chiało po tym filmie, zwłaszcza, jak przypominałam sobie tą muzyczkę.

"Czas surferów" - najlepsza polska komedia, jaką kiedykolwiek nakręcono

"Spun" - lubię jego szalony klimat; zwłaszcza motyw nagiej klientki przywiązanej do łóżka i zostawionej w pustym mieszkaniu w sumie chyba na dwie doby.Żeby było gorzej, to typ, który ją tak przywiązał, włączył jej muzykę, co by się jej nie nudziło, ale kiedy trzasnął drzwiami płyta się zacieła - i wiecie o co chodzi, nie ma to jak zacięta płyta powtarzająca w kółko półsekundowy frgment utworu :)

"Matrix"
"Million Dollar Baby"
"Włamanie na śniadanie"
... ale się rozpisałam. Uprzedziłam, że lubię dużo filmów :) Jeszcze by się sporo znalazło, ale mi się już pisać nie chce... Pozdro :)

ja-marta 
Obieżyświat

Posted: 28-12-2006, 09:56   

dagisa wrote:
"Million Dollar Baby"

o ile mnie pamiec nie myli to byl film "Za wszelka cene" z Hilary Swank. Bardzo fajny, ale bardzo tragicznie sie konczy. Smutno mi sie zrobilo jak go ogladalam. Nie dziwie sie ze Hilary dostala za swoja role Oscara, bo bardzo dobrze odegrala swoja role. Tak samo Clint Eastwood. Dobrze zagral i dobrze wyrezyserowal. Polecam.

http://leditor.prv.pl/

W1 
Nowicjusz

Posted: 15-05-2007, 18:35   

Ja mam dużo ulubionych filmów.Matrix, Piraci z karaibów,i wiele innych

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Posted: 16-05-2007, 08:24   

Matrix był świetny. Tylko 3 częśc mi sie nie podobała. A poza tym lubie Piratów z Karaibow i czekam na ich premiera, oraz Maska, lub Legenda Zorro

W1 
Nowicjusz

Posted: 16-05-2007, 08:37   

szymon <- ja nienawidzę dwójki i trójki :690:

Rob3rt 
Podróżnik

Posted: 16-05-2007, 08:41   

Hmm... moje zestawienie najlepszych:

- Ace Ventura (psi detektyw, zew natury)
- Hide & Seek
- Requiem Dla Snu
- Taxi (1,2,3,4)
- Wieczny Student
- 40 dni 40 nocy
- Cube Zero
- the Fast and the Furious (jedynka)
- Piraci z Karaibów (wszystkie)

... i coś dla małolatek:
A Cinderella Story (Historia Kopciuszka) :-P

Szymon_Trent 
Obieżyświat

Posted: 16-05-2007, 08:53   

Szybcy i Wściekli (Fast and the furious) ogladałem wszystkie i mi najbardziej podobała sie dwójka, ale jesynke oglądałem dawno więc i fabuły zapomniałem.

Barbie 
Obieżyświat

Posted: 16-05-2007, 09:23   

W1 wrote:
Ja mam dużo ulubionych filmów.Matrix, Piraci z karaibów,i wiele innych

Matrix pierwszy jest naprawdę świetny, ale Piraci dla mnie, to jakaś pomyłka :p Czegoś w tym filmie nie rozumiem, bo nie wiem, kiedy mam się śmiać, a kiedy nie. Trzecią część obejrzę może, żeby dać tej serii ostatnią szansę. Poza tym tak samo jak Matrix, Piraci powinni skończyć się na pierwszy filmie, bo drugi, to już jest ewidentnie "na siłę".

Scion 
Podróżnik

Posted: 16-05-2007, 14:07   

No więc tak:

Tomb Raider 1 i 2
Matrix trylogia
Cube 2 i Cube Zero
Komedia romantyczna
Ace Ventura 1 i 2
Taxi wszystkie
Maska
Harry Potter wszystkie(szczególnie WA)
Straszny film wszystkie
Pozew o miłość
Poznaj mojego tatę
Poznaj moich rodziców
Gwiezdne jaja
Bruce Wszechmogący
Babe, świnka z klasą i w mieście

No i oczywiście mój ulubiony: Duch(Poltergeist)

;) uff to chyba wszystko.

:pozdro: :wotr: :narka:

mister_jozzo 
Student

Posted: 16-05-2007, 16:50   

Spider-Man 3:te efekty specjalne,ta fabuła,ta muza 10/10!!!

eemuu 
Praktykant

Posted: 05-06-2007, 13:37   

No to moje ulubine filmy (kolejność przypadkowa):
-28 dni później
-Blady Strach
-Ils
-Kill Bill cały
-Milczenie Owiec
-Ostatni brzeg
-Titus
-Hard Candy
-V jak Vendetta
-Wolf Creek
-Stay
-Zejście
-Źródło
i z sentymentu do gier Silent Hill

Jak sobie jeszcze jakiś film przypomne to dopisze :) :):)

Kamcia 
Obieżyświat

Posted: 05-06-2007, 13:52   

Quote:
-Źródło

Oglądałam niedawno. :) Film, według mnie jest genialny, chociaż trudny do zrozumienia. ;) Podobno nie zebrał zbyt pochlebnych opinii od krytyków, ale ja zupełnie nie rozumiem dlaczego . :P Odkąd go obejrzałam stał się jednym z moich ulubionych filmów. :)
Polecam film, ale radzę nastawić na rzeczy, które ciężko jest przyswoić, no i niektórym - na rozczarowanie tematyką. ;)

al-Kahinat 
Podróżnik

Posted: 05-06-2007, 15:21   

eemuu wrote:

-Zejście

Bardzo stresogenny i odbierający wszelką nadzieję film. Ale bardzo dobry, zgadzam się, nawet mam go na płycie, choć rzadko oglądam. Czuję się po nim wypompowana z sił. Oglądałeś może za to "Jaskinię"? Ten już trochę lżejszy, ale bardzo dobrze się go ogląda.

Co do mojego ulubionego filmu, to przewinęło się to już kilka razy przez forum i jest to "Omen" (starsze i remake). Na drugim miejscu plasuje się Kill Bill (I & II).

eemuu 
Praktykant

Posted: 05-06-2007, 22:30   

W Źródle urzeka chyba najbardziej muzyka. Doskonale współgra z obrazem. Film napewno opowiada o miłości i walce ze śmiercią ale.....są rózne interpretacje :) każdy może odczytać go innaczej, mieć inne przemyślenia co do niego. Bardzo to sobie w filmach cenie :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo